Jakie masz prawa przy zatrzymaniu przez policje !!!

O wszystkim, czyli o niczym...
zamulony1
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 października 2006, 10:12
Lokalizacja: Jasło

Jakie masz prawa przy zatrzymaniu przez policje !!!

Post autor: zamulony1 »

Myśle ze mało kto zna swoje prawa przy zatrzymaniu przez policje. Więc macie tu pewny artykuł.

Kodeks postępowania karnego w art. 244 par. 2 nakłada na policjanta, dokonującego zatrzymania osoby podejrzanej, obowiązek natychmiastowego poinformowania jej o przyczynach zatrzymania, o przysługujących zatrzymanemu prawach oraz konieczności wysłuchania go. Identyczne brzmienie ma art. 46 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Przepisy znajdują się w działach dotyczących środków przymusu, dlatego wysłuchanie jest jedną z czynności, do której ustawowo zobowiązany jest policjant dokonujący zatrzymania.


Więcej informacji : http://www.gazeta.policja.pl/archiwum/0304/s13a1.html


Gdy by ktoś miał coś wiecej to niech pisze!!
holahola
VIP
VIP
Posty: 179
Rejestracja: 12 września 2006, 21:01
Lokalizacja: z krainy hazardu

Re: Jakie masz prawa przy zatrzymaniu przez policje !!!

Post autor: holahola »

a co jak policja kaze ci wyjac wszytko z kieszonek i zaczyna przeszukiwac ? : ) mam prawo sie nie zgodzic ? zostane przewiezony na komisariat ********* mi za cfaniakowanie czy co ? : )
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2006, 04:49 przez holahola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darkness
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 19 września 2006, 19:55

Re: Jakie masz prawa przy zatrzymaniu przez policje !!!

Post autor: Darkness »

No ja po meczu z krosniakami dostalem taki wpierdziel od tych kretynow ze na [...] przez 3 tygodnie mialem krwiaka wielkosci reki :cenzura: :cenzura: :cenzura: a powiedzialem tylko 'zostawcie go" i mialem na mysli kumpla do ktorego sie przyrabali takze za nic :kwasny: i co Wy na to? A uprzejmy pan policjant :krzeslem: wcale mi wtedy nie powiedzial dlaczego mi tak naj.bal i czemu mnie zawinal potem na komende i to nie tylko mnie bo jescze 4 bylo ze mna :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:
N_
VIP
VIP
Posty: 1337
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 11:40

Re: Jakie masz prawa przy zatrzymaniu przez policje !!!

Post autor: N_ »

Ja Ci odpowiem na meczu byl spokuj a ze AT z Rzeszowa bylo jakies dziwnie nabozowane to musieli sie wyszalec :mur:
ODPOWIEDZ