LYONESS - oszustwo !!!! ????

O wszystkim, czyli o niczym...
paprykarz1948
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 04:34

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: paprykarz1948 »

Witam! Ja też zacząłem przygodę z Lyoness niedawno i nie rozumiem ludzi którzy są tak negatywnie nastawieni! Ja osobiście jestem zadowolony ponieważ prawie zawsze tankuję na Orlenie. 3-4 razy w tygodniu za 100 złotych i do tej pory miałem tylko punkty Vitay. Dzięki Lyonessowi dodatkowo mam z każdej wydanej stówki 1 złotówkę (3-4 złote tygodniowo) co daje mi około 10 złotych miesięcznie. Niby to tylko 10 złotych ale zanim przystąpiłem do Lyoness nie miałem nic. W skali roku daje to około 120 złotych, których nigdy wcześniej nie miałem za tankowanie. Dodatkowo w lipcu pojechałem z żoną i dzieckiem na wczasy do Turcji kupiłem je w Alfa Star (bo ceny były podobne wszędzie) i za to wpadło mi 45 złotych zwrotu. Do tego jakieś tam bony do marketu i już 200 złotych mam extra na piwko :piwo: Gdybym nie był w Lyoness to i tak bym tankował na Orlenie, na wczasy bym i tak pojechał a zakupy i tak robić muszę. Różnica jest tylko taka że teraz mam 200 złotych a tak bym nie miał nic więc czemu mam nie chcieć 2 stówek za darmo??? :super: Więc Ci wszyscy ludzie, którzy piszą że to jakieś oszustwo niech po prostu nie korzystają z tego programu i nie mówią innym negatywnych opinii bo jeżeli ktoś nie spróbował nawet to nie powinien się wypowiadać i jeśli uważa że nie potrzebuje np: 200 złotych które ja zarobiłem oszczędzając w Lyoness to jego sprawa ale może ktoś inny by te dwie stówki chciał !!!
paprykarz1948
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 04:34

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: paprykarz1948 »

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej to proszę pisać
paprykarz1948
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 04:34

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: paprykarz1948 »

W lipcu zapisało się ponad 200 tysięcy nowych użytkowników. Tyle ludzi nie może się mylić :padam:
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: andrzej_ar »

paprykarz1948 - krótkie pytanie, prośba o konkretne odpowiedzi. Ile pieniędzy wydałeś na bony itd wcześniej po to żeby móc skorzystać z upustów na Orlenie, Alfa-Star i tam gdzie robisz zakupy? Bo o ile się orientuję kart Orlen nie respektuje/respektował ? Czy coś zmieniło się w tym temacie?
Drugie pytanie - te 200tys zapisanych to w Polsce - Europie - świecie?
kasiaewa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 21:16

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: kasiaewa »

Kupujemy karnet na siłownię, ile osób posiada karnet i z niego regularnie korzysta, maksymalnie 50%, następnie z tej polowy ile osób wykorzystując te same przyrządy ma jasno określony cel i wie co robi? Część na osobistego trenera, część robi coś po swojemu a zaledwie 5% osiąga rezultaty o których marzy. Każdy ma dostęp do tych samych maszyn ale winę nie ponoszą maszyny czy siłownia tylko my sami.
To samo jest w sprzedaży, ty osiągasz marne rezultaty sprzedając ten sam produkt a kolega siedzący przy biurku obok jest ponad przeciętny. Macie dostęp do tej samej bazy klientów, sprzedajecie ten sam produkt a jednemu wychodzi to lepiej. Czyja to wina? Produktu? Klientów? Czy twoja?
Ktoś pisze ze po 1,5 roku zaoszczędził w Lyonessie tylko 70 zł. Inna osoba w tym samym czasie zaoszczędziła i zarobiła dużo więcej a korzystała tylko z narzędzi i możliwości jakie daje Lyoness. Czyja to wina ze kolega zaoszczędził tylko 70 zł. Kolega obwinia system ale system niczego ci nie obiecuje daje ci narzędzia z których możesz skorzystać za darmo. Daje ci ludzi którzy ci pomogą i będą wspierać ale nikt cie do niczego nie zmusi ani nie zrobi pracy za ciebie.
Przestańmy obwiniać wszystkich dookoła (polityków, pracodawcę, kryzys, USA, brak wykształcenia, piramida itd.) a zacznijmy od siebie. Wszystko zależy od nas samych!
:super:
kasiaewa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 21:16

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: kasiaewa »

krótkie pytanie do Andrzeja-ar: ile w tym roku wydałeś na produkty spożywcze, ile na benzynę, ile na ciuchy i ile na wakacje?

wyobraź sobie że siedzisz z kolegą na kawie. Właśnie spotkaliście się w Carrefour na zakupach. Ty kupiłeś to co potrzebowałeś i jesteś zadowolony i twój kolega zrobił te same zakupy lecz zamiast gotówki zapłacił bonami i też jest zadowolony. On dostał 2% zwrotu gotówki. Widzicie jak wasz wspólny znajomy wychodzi ze sklepu vistula i uśmiechnięty opowiada o awansie w pracy ;-) Twój kolega z lyonessa gratuluje mu i cieszy się jego sukcesem a dodatkowo właśnie wpłynęło mi na konto 0,5% bonusu przyjacielskiego za zakupy kolegi. Nadal wszyscy jesteście uśmiechnięci i zadowoleni. Z tym samym kolegą spotykasz się w tym samym miejscu powiedzmy za 3 lata. Nadal robicie zakupy w Carrefour. Jest jedna różnica twojemu koledze z lyonessa program właśnie wypłacił premię 2025zł i dzisiaj zakupy zrobił za darmo. Czy ty robiąc zakupy liczysz na to lub w ogóle wyobrażasz sobie że za kilka lat to co wydawałeś na co dzień może ci się zwrócić. NIE! Wydałeś te pieniądze, zjadłeś produkty i zapomniałeś bo o czym tu jeszcze myśleć. Taka jest różnica w myśleniu i podchodzeniu do zakupów między nami. Ja uważam że moje są efektywniejsze ale to tylko moje zdanie a Ty masz swoje i szanuję to. Razem jesteśmy silni. Pozdrawiam wszystkich Lyonessowców :hurra:
hugo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 09:11
Lokalizacja: Jasłó

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: hugo »

ja napiszę krótko-kolego z tego całego lyonessa. ja zrobię te same zakupy co ty w Tesco i zaoszczędze więcej niż ty, a poza tym nie muszę sie martwić o to, że jak mam bon za 100 zeta to muszę wydać 100 zeta co do grosza. pozdrawiam.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: Jozin »

hehehe, aż sie chyba pokuszę i w sobotę zrobię porównanie cen tych samych produktów między Carrefourem a Kauflandem :)
kasiaewa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 21:16

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: kasiaewa »

Hehe Ty zupełnie nie rozumiesz o co chodzi ... Jeśli Kaufland jest najtańszym miejscem do robienia zakupów czy biedronka to dlaczego ludzie którzy z lyonessa nie korzystają robią zakupy w Carrefour? Oszczędź sobie czasu i przeznacz go na coś pożytecznego :hyhy:
kasiaewa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 21:16

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: kasiaewa »

Lyoness nie wprowadza na rynek nowych firm i mówi nam teraz wszyscy róbcie zakupy w nowym sklepie bo on jest najlepszy!!!! Wydawać by się mogło że prosty i przejrzysty system oszczędnościowy :rotfl: ale nieeeeeeeeeeeeeeee to przecież niemożliwe!!! to jakim cudem jest ten zwrot zakupów i inne czarodziejstwa. Najlepszym rozwiązaniem jest robić zakupy w kauflandzie bo carrfour to piramida!!! Bardzo prosze nie robić więcej zakupów w Carrefour, nie tankować na Orlenie, nie kupować w media markt!!!! :mur:
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: andrzej_ar »

szkoda że konkretnej odpowiedzi nie dostałem :) Ja nie neguję tego całego lyonessa. Natomiast mam pewne wątpliwości/pytania na które nikt nie chce mi odpowiedzieć.
Wiem że zapisanie się jest bezpłatne. Ale żeby korzystać z tego systemu trzeba mieć kartę i tą kartę muszą respektować sklepy w których kupują (i jak się orientuję to takich sklepów "w realu" jest niewiele) albo muszę mieć jakieś bony. Stąd pytanie : ile najmniej muszę wydać na bony jednorazowo ? Czy wydając gotówkę w lyoness na bony mogę jest zwrócić jak zmienię zdanie/wystąpię /stanie się coś gdzie będę potrzebował gotówkę? Czy to są bony lyoness czy jakieś inne? jak taki bon wygląda? czy to jest tak że muszę mieć osobno bon np. orlenu do tankowania , inny bon do carrefour na zakupy a jeszcze inny gdzieś tam? czy to jest jeden bon respektowany we wszystkich sklepach tego lyoness? Pytam bo szczerze mówiąc nie kojarzę na tych firmach żadnych naklejek żeby należeli do lyoness i tak dalej jak to jest z np. kartami kredytowymi itp ? może ktoś takich informacji udzielić? I kiedy dostaję ten zwrot 0,5% z zakupów - w momencie wydania bonu (czy są one imienne???) czy w momencie zakupu bonów (nieważne czy je "zużyję" czy też nie? pozdrawiam
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: Jozin »

kasiaewa pisze:Lyoness nie wprowadza na rynek nowych firm i mówi nam teraz wszyscy róbcie zakupy w nowym sklepie bo on jest najlepszy!!!! Wydawać by się mogło że prosty i przejrzysty system oszczędnościowy :rotfl: ale nieeeeeeeeeeeeeeee to przecież niemożliwe!!! to jakim cudem jest ten zwrot zakupów i inne czarodziejstwa. Najlepszym rozwiązaniem jest robić zakupy w kauflandzie bo carrfour to piramida!!! Bardzo prosze nie robić więcej zakupów w Carrefour, nie tankować na Orlenie, nie kupować w media markt!!!! :mur:
Akurat wymieniłaś same najdroższe punkty. Z łatwością można znaleźć tańsze i zaoszczędzić ( a dla was "zarobić" ) znacznie więcej :)
Zrobię Ci jednak to porównanie...
hugo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 09:11
Lokalizacja: Jasłó

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: hugo »

kasiaewa napisał(a):
Lyoness nie wprowadza na rynek nowych firm i mówi nam teraz wszyscy róbcie zakupy w nowym sklepie bo on jest najlepszy!!!! Wydawać by się mogło że prosty i przejrzysty system oszczędnościowy ale nieeeeeeeeeeeeeeee to przecież niemożliwe!!! to jakim cudem jest ten zwrot zakupów i inne czarodziejstwa. Najlepszym rozwiązaniem jest robić zakupy w kauflandzie bo carrfour to piramida!!! Bardzo prosze nie robić więcej zakupów w Carrefour, nie tankować na Orlenie, nie kupować w media markt!!!!
koleżanko gwarantuje ci że carrefour, orlen itd nie maja pojęcia o lyonessie a bony czy karte mogę sobie kupić(wyrobić) bez tego całego lyonessa.a poza tym jak będzie taniej to będe robił zakupy w carrefour czemu nie. Innym razem gdy będzie taniej to pójdę do tesco itd. aty ze swoimi bonami rób sobie zakupy w carrefour.....pozdrawiam
kasiaewa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 21:16

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: kasiaewa »

jeśli ktoś chce w pełni zrozumieć system lojalnościowy Lyoness nie dowie się tego tutaj na tej stronie. Ja wam powiem tak, jak ty idziesz do sklepu i płacisz za zakupy w dowolnej dla siebie i najdogodniejszej formie to mówisz do nich żegnajcie pieniążki. A gdy ja płacę bonami mówię do nich do zobaczenia wkrótce! Nic dodać nic ująć .... Jeśli to co przeczytaliście do tej pory nie skłoniło was do udania się na spotkanie by dowiedzieć się o co faktycznie chodzi to nic tego nie zmieni. Ten system jest dla wszystkich ale nie dla każdego. Jeszcze raz powtórzę Wy macie rację a Ja mam pieniądze. Powodzenia w 45 letniej karierze zawodowo - zakupowej i udanej emeryturki ;-)
hugo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 09:11
Lokalizacja: Jasłó

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Post autor: hugo »

koleżanko wypisujesz takie bzdury że jakikolwiek komentarz jest zbędny sama sobie wystawiasz świadectwo
ODPOWIEDZ