PYTANIE : P

O wszystkim, czyli o niczym...
holahola
VIP
VIP
Posty: 179
Rejestracja: 12 września 2006, 21:01
Lokalizacja: z krainy hazardu

PYTANIE : P

Post autor: holahola »

popijajac dzis swoj ulubiony trunek z nudow zaczalem czytac etykiete : P
troche sie zdziwilem gdy przeczytalem napis milimetrowa czcionka : ) "zawiera dwutlenek siarki "
Obrazek

mam pytanie : P czy to wplywa w jakims stopniu na zdrowie ? : D sadze ze nie jest to jeden z tych skladnikow dodwanych do wody mineralnych ktory spowoduje ze bede wiecznie mlody ; ) takze jak ktos wie co to robi w organizmie to jestem ciekaw : d
Awatar użytkownika
anka
Redaktor
Redaktor
Posty: 356
Rejestracja: 10 maja 2006, 14:19
Lokalizacja: z nienacka ;)

Re: PYTANIE : P

Post autor: anka »

Dwutlenek siarki to bezbarwny gaz o ostrym, gryzącym i duszącym zapachu, silnie drażniący drogi oddechowe. Jest trujący dla człowieka, zwierząt, niektórych bakterii (własności bakteriobójcze) i pleśni, a także szkodliwy dla roślin. Rozpuszczalny w wodzie - daje słaby kwas siarkowy(IV), zwany kiedyś kwasem siarkawym.
Stosowany w produkcji siarczynów, kwasu siarkowego(VI) i różnych soli, do bielenia (w przemyśle tekstylnym i papierniczym), dezynfekcji (znany już w starożytności) i jako czynnik chłodniczy.
Dwutlenek siarki również znajduje swoje zastosowanie w końcowym etapie produkcji niektórych tanich win, jest produktem ubocznym spalania paliw kopalnych, przez co przyczynia się do zanieczyszczenia atmosfery (smog).


No to Twoje zdrowie, Tomasz! ;)
holahola
VIP
VIP
Posty: 179
Rejestracja: 12 września 2006, 21:01
Lokalizacja: z krainy hazardu

Re: PYTANIE : P

Post autor: holahola »

holahola cale szczescie ze nie rozpuscilo kubeczka ; D

ja juz tego do ust nie biore : )
Awatar użytkownika
Dixel
Guru
Guru
Posty: 171
Rejestracja: 30 marca 2006, 16:07
Lokalizacja: Wolica city

Re: PYTANIE : P

Post autor: Dixel »

Ja kiedys widzialem jak zulom rozpuscilo dno od kubeczka tylko ze oni pili bahusa czy jakos tak
AngelAgnes
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 09:47
Lokalizacja: Jasło

Re: PYTANIE : P

Post autor: AngelAgnes »

uuu.. współczuje nieswiadomym, którzy spożywają ten "napój"...
Awatar użytkownika
Primo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 22:40
Lokalizacja: z nieba :P

Re: PYTANIE : P

Post autor: Primo »

wypraszam sobie, Bahus wersja biała jest winem o wyjątkowym smaku, wychowałem sie na nim :) Wraz z Patykiem to dwa nieodłacznie towarzyszące trunki :P
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: PYTANIE : P

Post autor: Ferr »

holahola pisze:popijajac dzis swoj ulubiony trunek z nudow zaczalem czytac etykiete : P
troche sie zdziwilem gdy przeczytalem napis milimetrowa czcionka : ) "zawiera dwutlenek siarki "mam pytanie : P czy to wplywa w jakims stopniu na zdrowie ?
Poza tym, że 100 lat po Twojej śmierci na Twoim grobie zlokalizują kopalnie odkrywkową siarki, to nie :-)

Ostatnio widziałem wino taniej reputacji, w skład którego wchodziły: cukier i sześć E-... Nie było nawet wody! ;-D
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: PYTANIE : P

Post autor: Hejowiec »

Wina z Pektowinu uchodza w Rzeszowie za kultowe. Znajomi jak wspominaja to zawsze im sie lezka w oku kreci ;) Milo :D
McMaster
Guru
Guru
Posty: 110
Rejestracja: 8 marca 2007, 07:34

Re: PYTANIE : P

Post autor: McMaster »

holahola pisze:popijajac dzis swoj ulubiony trunek z nudow zaczalem czytac etykiete : P
troche sie zdziwilem gdy przeczytalem napis milimetrowa czcionka : ) "zawiera dwutlenek siarki "


mam pytanie : P czy to wplywa w jakims stopniu na zdrowie ?
: D sadze ze nie jest to jeden z tych skladnikow dodwanych do wody mineralnych ktory spowoduje ze bede wiecznie mlody ; ) takze jak ktos wie co to robi w organizmie to jestem ciekaw : d
picie każdego alkoholu wpływa źle na zdrowie, przynajmniej tak mówia :cwaniak:
phial
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 8 stycznia 2007, 20:15
Lokalizacja: z nikąd

Re: PYTANIE : P

Post autor: phial »

Łezka się w oku kręci jak przypomnę sobie czasy spożywania w ogromnych ilościach Patyka i troszkę droższego winka Bieszczady :cool: to były czasy....ale teraz o dziwo po tak długiej przerwie nie napiję się tego :looka:
ODPOWIEDZ