ile czasu na zapłacenie mandatu?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
OBCY
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 413
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 18:27
Lokalizacja: JASEŁKO

Re: ile czasu na zapłacenie mandatu?

Post autor: OBCY »

Nie placic :D umoza hahah
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: ile czasu na zapłacenie mandatu?

Post autor: Charlie_P »

KIedys dostałem mandat 300zł za prędkość, w ciągu 5 dni roboczych mialem go zapłacić, pouczono mnie że jeżeli nie zapłacę w ciągu 5 dni, zostania nałożona kara 500zł. Na śmierć zapomniałem o tym mandacie. Po 10 miesiącach, dostałem pismo z Urzędu Skarbowego, że kwota 300zł zostanie potrącona z rozliczenia zwrotu podatków, i faktycznie, złożyłem PiT-a, przyszło rozliczenie i potrącono mi te 300zł. Ale żadnej kary ani nic nie płaciłem. A co do komornika, to obecnie w Polsce nie ma takiego prawa, żeby za mandat groził komornik :) Jedyne co mogą, to urząd skarbowy może ściągnąć pieniądze z rozliczenia podatku, lub po prostu odbić pieniądze z renty, emerytury, wypłaty czy innych dochodów.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: ile czasu na zapłacenie mandatu?

Post autor: Wojtq »

Napiszę tyle. Na mandacie pisze ile masz na zapłacenie więc takie robienie na siłę tematu na forum to - wybacz - żenada.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile czasu na zapłacenie mandatu?

Post autor: dragoness »

Nie placic umoza hahah
Obawiam się, że to nie jest takie proste i tego sposobu nie polecam. Moja córka nie zapłaciła i skarbówka zablokowała jej konto w banku. Wtedy jest problem, bo konto zablokowane, kasy nie ma, mandatu nie można zapłacić, a bez tego nie odblokują. Po zapłaceniu odblokowują konto na drugi dzien.
N_
VIP
VIP
Posty: 1337
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 11:40

Re: ile czasu na zapłacenie mandatu?

Post autor: N_ »

Jako że trochę mandatów w swoim krótkim życiu już dostałem podzielę się z forumowiczami kilkoma spostrzeżeniami.
Po pierwsze jeśli przyjmujesz mandat to zajmuje się ściągnięciem skarbówka.
Przychodzi komornik sprawdza czy coś zająć może jak nie uda mu się ściągnąć przez 3 lata umarza postępowanie i po problemie.
Jednak jeśli ktoś pracuję i rozlicza się ze skarbówką to mu to i tak zabiorą doliczając jakieś swoje nie wysokie koszta podczas rozliczania się z podatku.
Jeśli mandatu nie przyjmiemy zostanie skierowany wniosek do sądu i praktycznie zawsze są uznaje winę i nakłada grzywnę.
A z nią już nie ma tak lekko, można kombinować o rozłożenie na raty, zamianę na odróbkę.
Tylko jeśli sąd zamieni lub rozłoży na raty trzeba to albo w miarę terminowo spłacać albo na odróbkę chodzić w przeciwnym razie zamienią to na zastępczą karę pozbawienia wolności i wycieczka na ZK Sanok murowana.
Temat jest do ogarnięcia tylko trzeba wiedzieć jak z nimi pogrywać hehe

Najniższa krajowa pensja jest wolna od zajęcia jeśli chodzi o mandaty, inaczej jest chyba z alimentami i wtedy mogą nawet z najniższej ściągać należności.

Co do blokowania kont w banku mi raz zablokowali konto w banku Bieczowskim śmieszna sprawa bo nigdy nie miałem ani nie mam tam konta.
Nie wiem czy w każdym banku ale w tym co ja mam konto do chyba 12 tys. złotych jak masz na koncie to bank nic nikomu nie da z tych pieniedzy a jak ja bym chciał z nich skorzystać to dzwonie na infolinie odblokowują na jakiś określony czas można z plnami zrobić swoimi co się chce a potem znowu blokują. Trzeba wiedzieć co i jak i można z nimi pogrywać hehe

Z fartem ;)
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: ile czasu na zapłacenie mandatu?

Post autor: rjarek »

Jednym słowem żydo wskie państwo które nażreć się nie może pieniędzy, a sami nie potrafią stworzyć firm itd by odprowadzały podatek do państwa. Najlepiej z szarego obywatela ściągać za mandaty-tak najprościej. Zlikwidować tych pasożytów z SM i ich chore fotoradary to pierwszy krok do lepszego państwa.
ODPOWIEDZ