masażysta

O wszystkim, czyli o niczym...
Maximus07
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 29 marca 2013, 23:33

Re: masażysta

Post autor: Maximus07 »

Stali klienci owszem ale nie Ci sami :D Różnica polega na tym aby usunąć przyczynę bólu a nie tylko ból :) A do tego potrzebna jest trafna diagnoza .Akupresurą bardzo łatwo usunąć ból który szybko wróci jeśli nie zostanie usunięta przyczyna .Oczywiście nie zawsze tak jest dlatego ja polecam terapeutów manualnych którzy potrafią zdiagnozować i po przez różne techniki potrafią usunąć ból oraz przyczynę jego powstania .Temat jest bardzo szeroki i długi jak rzeka ponieważ różne każdy ma doświadczenia i zachęcam do dyskusji na ten temat .Pozdrawiam
wilk
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2011, 17:30

Re: masażysta

Post autor: wilk »

mnie pomogają jego metody ma też masaż trudno się do niego zapisać więc jest coś na rzeczy a po zatym pracuje przecież chyba z 10 lat ma praktykę ja chodzę oko lo 5lat i zawsze jest pomoc
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: masażysta

Post autor: avicularia »

Nie mylcie masażysty z fizjoterapeutą czy kręgarzem :] :] :] Raz chciałam zaoszczędzić i udałam się do ,,zakładu" gdzie masaż leczniczy wykonywała pani po , nieistniejącej już chyba, "Akademii Prenier" w Jaśle :D wiem wiem moja wina. Skąpstwo się nie opłaciło.Żenada i brak podstawowych umiejętności. Jak ktoś ma problem zdrowotny, lub chce profesjonalnego podejścia do defektów lub złego samopoczucia to tylko fizjoterapeuta! Tym , którzy chcą być podotykani, to masażysta wystarczy.
Maximus07
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 29 marca 2013, 23:33

Re: masażysta

Post autor: Maximus07 »

I tu racja ponieważ mgr fizjoterapii posiada pełne umiejętności w diagnozowaniu schorzenia jak i wykonaniu profesjonalnego masażu czy innych technik leczniczych np manualnych jak i stosownych ćwiczeń.Dopiero takie kompleksowe podejście do sprawy pozwala osiągnąć wyśmienite długotrwałe efekty .Fizjoterapeuci kształcą się dodatkowo podyplomowo w tym kierunku czego nie mogą inni .Skoro przedmówca chodzi do niego 5 lat to znaczy że jego problemu nie jest w stanie wyleczyć pan Pięta .Sam masaż nie wystarczy , trzeba zrobić wywiad z pacjentem i przeanalizować jakie czynniki maja takze wpływ na odnawianie się jego dolegliwości .Kwestia też znalezienia dobrego fizjoterapeuty i należy szukać tych którzy mają porobione kursy terapii manualnej :)
wilk
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2011, 17:30

Re: masażysta

Post autor: wilk »

oj oj zazdrościsz gościowi jestem teraz pewien że jesteś kiepskim terapeuta i szlag cię trafia bo masz pusty gabinet albo zminiłeś zawod he he pan Leszek jest świetnym fachowcem w tym co robi a ja zawsze wiem że mogę na niego nliczyć tak jak wielu co im pomaga . :hurra:
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: masażysta

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Z założenia lepszym ekspertem powinien być fizjoterapeuta, ale uważajcie... Czasami masażysta ma większe pojęcie, niż fizjoterapeuta. Wiem coś o tym, bo sama skończyłam zarówno masaż, jak i studia z fizjoterapii. Patrząc na niektóre osoby, kończące ten kierunek już współczuję ich pacjentom... Ale to temat rzeka, jak ktoś wspomniał. Od siebie powiem tylko tyle, że warto wybrać się do DOBREGO terapeuty manualnego. Ta technika leczenia jest najskuteczniejsza, moim zdaniem+odpowiednie ćwiczenia. Masaż i fizykoterapia (czyli wszystkie te zabiegi, gdzie się tylko leży wygodnie na leżance-tak uwielbiane przez pacjentów), jako dodatek. Niestety, aby powrócić do zdrowia i cieszyć się długo dobrym samopoczuciem, trzeba dbać o ciało, a nie myśleć, że wszystko przejdzie po jednym turnusie z laserem, ultradźwiękami i prądami... Szkoda tylko, że tak niewielu pacjentów zdaje sobie z tego sprawę i twardo utrzymują, że ćwiczenia to oni sobie w domu zrobią... Ehh, można by dużo pisać... Życzę wszystkim dobrych wyborów specjalistów oraz powrotu do zdrowia i utrzymania go. :)
Daniel220
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 7 grudnia 2010, 22:39

Re: masażysta

Post autor: Daniel220 »

maximus jestes terapeutą?? ciesze sie ze w powiecie coraz wieksza świadomość wśród pacjentów choć nie wszystkich :| polecam korzystanie z usług fizjoterapeutów po dobrych szkoleniach dającymi im umiejętności trafnej diagnozy i leczenia . Fizjoterapeuta
Maximus07
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 29 marca 2013, 23:33

Re: masażysta

Post autor: Maximus07 »

Nie jestem terapeutą ale długo szukałem pomocy i przeanalizowałem rynek i wiadomości na ten temat skrupulatnie i trafiłem na gabinet gdzie w końcu ktoś trafnie mnie zdiagnozował i mi pomógł i był to właśnie fizjoterapeuta z umiejętnościami manualnymi .Szanowny " Wilku " zdaje się myśleć ze posiadasz na prawdę kiepskie informacje na ten temat ponieważ nadal nie posłużyłeś się żadnym konkretnym argumentem i chyba nie czytasz postów.Również korzystałem z usług Pięty stąd moje informacje na jego temat .Przez parę miesięcy nie był w stanie mi pomóc , dolegliwości nadal wracały . Jego masaż działał może na 2-3 tyg i wmawianie mi ze muszę regularnie korzystać z masaży u niego zeby mnie nie bolało to jakiś absurd!!! I moi znajomi słyszeli to samo chodząc do niego . Ja osobiście polecam Pana Opielę z Glinika , Panów z gabinetu w Skołyszynie , Pana Budackiego z Jasła .Moi znajomi korzystali z ich usług i długo cieszą się zdrowiem .Myślę ze temat Pana piety zamknięty jeżli Szanowny Wilk z niego zadowolony to proszę korzystać z jego usług nawet codziennie .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: masażysta

Post autor: avicularia »

jeden fizjoterapeuta zdiagnozował u mojego męża pewno schorzenie, ponieważ nie byłam pewna czy ów się zna, zmusiłam go do wizyty u dr Naszkiewicza. Powiedział dokładnie to samo. Prawdziwy specjalista od terapii manualnej to skarb :)
wilk
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2011, 17:30

Re: masażysta

Post autor: wilk »

tak potwierdzam to najlepszy fachowiec w okolicy mowie to ja ale potwierdzi to większość korzystajacych z jego umiejętnośći a ty poleciłeś siebie podałeś nazwisko ale nic to nie da .Pozdrawiam i życzę zdrowych i wesolych świąt :oczami: :oczami:
Mateusz333
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 30 marca 2013, 21:12

Re: masażysta

Post autor: Mateusz333 »

Witam, na wstępie stwierdzam, że w pełni zgadzam się z tym co napisała jagoda. Sam Jestem mgr. fizjoterapii, z certyfikowanym kursem terapii manualnej, oraz innymi kursami specjalistycznymi. Nie rozumiem jednak dlaczego wszyscy są tak wrogo do siebie nastawieni i tworzą fałszywe opinie lub piszą własne kryptoreklamy!! Otwórzmy wreszcie oczy i zamiast rywalizować zacznijmy współpracować co odbije się z korzyścią dla pacjenta i nas samych. Mówienie że np. masażyści są tacy i owacy jest wielce nie na miejscu, doceniam ich pracę i jest nie mniej ważna niż np. moja. Liczy się jednak kompleksowość i umiejętność współpracy. Na świeta życzę wiec aby na naszym terenie było coraz więcej fachowców którzy znają się na tym co robią. Pozdrawiam brać medyczna:)
Mateusz333
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 30 marca 2013, 21:12

Re: masażysta

Post autor: Mateusz333 »

....patrzmy na standardy europejskie i to jak tam wygląda współpraca fizjoterapeutów i masażystów.. nie ma ludzi idealnych i tak jak w środowisku lekarskim jest podział obowiązków tak i u nas musi być porządek. Jeśli ktoś idzie w kierunku masażu niech sie rozwija w tej dziedzinie, jesli ktoś w neurologie i pediatrie niech robi kursy bobatha jesli ktoś w ortopedie niech szkoli sie w dziedzinie terapii manualnej, powięziowo mięśniowej itp. Moja wypowiedź jest dość ramowa więc proszę jej szeroko nie komentować, zainteresowani będą wiedzieć o czym mówię.
Daniel220
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 7 grudnia 2010, 22:39

Re: masażysta

Post autor: Daniel220 »

wilk gratuluje trafnej oceny fachowości he :D chyba nie wiesz co to znaczy fachowiec :niepewny:
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: masażysta

Post autor: CYNGIEL »

Ech!Wczoraj Jolka zrobiła mi masaż.To jest specjalistka,choć z medycyną niema nic wspólnego i nawet żadnych kursów nie kończła,ale na anatomi to ona się zna. :szok:
Maximus07
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 29 marca 2013, 23:33

Re: masażysta

Post autor: Maximus07 »

Śmiem twierdzić że ów wilk to Pięta w własnej osobie gdyż sam doszukuje się auto reklamy wśród innych . Jeśli nie to nadal nic wilk z tej dyskusji nie wywnioskował ponieważ nie potrafi stworzyć żadnej konstruktywnej konwersacji i kompletnie nie wie o czym piszemy na tym forum .Skoro wnioskujesz ze się ktoś tu sam reklamuje to jesteś w wielkim błędzie gdyż poleciłem co najmniej pięciu Panów którzy sa terapeutami manualnymi , których znam i wiem że zajmują się taką rehabilitacją a nie tylko masażem .Sam masaż to w wielu przypadkach żerowanie na niewiedzy pacjentów którzy szukają solidnej pomocy .
ODPOWIEDZ