I komunia - ile na prezent

O wszystkim, czyli o niczym...
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

I komunia - ile na prezent

Post autor: pm9pm9 »

czy ktoś się orientuje ile się daje na prezent od chrzestnego?
mellania
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 28 listopada 2011, 20:00

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: mellania »

Mogę powiedzieć tylko za siebie że mam w maju dwie komunie ,pierwsza to mojego syna a druga to mojej chrześnicy więc mam bardzo duży wydatek ale zamierzam chrześnicy ofiarować 500 lub 600 zł nie więcej a to dlatego że sama muszę zrobić przyjęcie komunijne ale gdybym szła jako gość to dała bym 300 nie więcej dlatego że ludzie chcą się pokazać to dają 1000 zł to przecież czysta głupota moim zdanie super dać jakiś prezent dziewczynce złote kolczyki a chłopakowi jakiś extra zegarek to jest moja opinia
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Jaślanka »

mellania pisze:Mogę powiedzieć tylko za siebie że mam w maju dwie komunie ,pierwsza to mojego syna a druga to mojej chrześnicy więc mam bardzo duży wydatek ale zamierzam chrześnicy ofiarować 500 lub 600 zł nie więcej a to dlatego że sama muszę zrobić przyjęcie komunijne ale gdybym szła jako gość to dała bym 300 nie więcej dlatego że ludzie chcą się pokazać to dają 1000 zł to przecież czysta głupota moim zdanie super dać jakiś prezent dziewczynce złote kolczyki a chłopakowi jakiś extra zegarek to jest moja opinia
zgadzam sie :)
Albo rower/złoty łańcuszek z medalikiem ;)
Awatar użytkownika
dziewczyna
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:06

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: dziewczyna »

Najlepiej zapytać chrześniaka o czym marzy i co chciałby dostać, oczywiście tak aby niczego nie podejrzewał :)
Dzieciaki najbardziej cieszą się z prezentów :)
Zeszłego roku moja mała kuzynka miała komunie i kupiłam jej rolki :)
Od chrzestnego otrzymała rower, a od bliskiej cioci telefon komórkowy:)
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: pm9pm9 »

tyle że młody nie chce prezentów...
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: p790901 »

Czyli ile dać powinna chrzestna matka / ojciec chrzestny?
Awatar użytkownika
Pollena2000
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 19:20

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Pollena2000 »

Mam w maju komunie chrześnicy i postanowiłam że dam 500 zł dla jednych to może mało a dla drugich dużo ale nie ma co przesadzać to jest moje zdanie
dfbhd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 marca 2012, 18:24

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: dfbhd »

ja mam nie długo chrzest jestem mama chrzestną i mam zamiar dac 300 zł mam nadzieje ze to nie mało, bo nie chce zle wypaśc;(
dorota87
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 21 marca 2012, 21:33

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: dorota87 »

a ja mam 2 komunie w maju i daję po 400 jako gość bo chcący nie chcący to jak komunia w restauracji i od osoby ktoś płaci 100zl to pasowało by chociaż dać tyle żeby się to rodzicom wróciło.
to jest moje zdanie,
jednak dla dziewczynki myślę kupić coś ze złota bo wiadomo złoto to taka rzecz co nigdy nie wychodzi z mody!!!!
Awatar użytkownika
Blanka
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2012, 18:48

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Blanka »

dfbhd pisze:ja mam nie długo chrzest jestem mama chrzestną i mam zamiar dac 300 zł mam nadzieje ze to nie mało, bo nie chce zle wypaśc;(
wiesz moim zdaniem to troche maławo jak na matke chrzestną 500zł bym proponowała...:)ponoc tyle dają
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Szeherezada »

Blanka pisze:
dfbhd pisze:ja mam nie długo chrzest jestem mama chrzestną i mam zamiar dac 300 zł mam nadzieje ze to nie mało, bo nie chce zle wypaśc;(
wiesz moim zdaniem to troche maławo jak na matke chrzestną 500zł bym proponowała...:)ponoc tyle dają
A moim zdaniem to nie jest mało i z Komunii Świętej robi się cyrk. Ludzie, przecież to ma być wielkie wydarzenie duchowe dla dziecka a nie dzień, w którym musi uzbierać parę tysiaków. 300 złotych dla dziewięciolatka to mało? Czy może pasuje rodzicom zwrócić za gościnę?
jaślanka85
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:00

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: jaślanka85 »

ja miałam dwa lata temu komunie i w tamtym roku. Byłam chrzestna dwa lata z rzędu. jednemu i drugiemu dałam 1000 zł tzn chrześniakowi w gotówce a chrzestnej złoty łańcuszek, mp4, i reszta kasy i wyszło 1000 zl. Wiem ze sporo dostali ale zrobiłam to dlatego ze mieszkam bardzo daleko od nich i nie widziałam ich od chrzcin, prezentów na mikołaja , urodziny nie dostawali wiec musiałam się postarać przynajmniej na komunii. ale moje zdanie jest takie jeśli o chrzestnego się dba co jakiś czas jakiś upominek to nie powinno się przesadzać na komunii. ja miałam zaległości wiec dałam tyle. Nio ale to każdego indywidualna sprawa:)
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: jjaa18+ »

ja mam komunie corki za 10 dni robie w lokalu i powiem ze wcale nie licze na to czy sie wroci czy sie nie wroci ani nie licze na to kto da 1000zl czy dwa ludzie zastanowcie sie to nie wesele zeby tysiacami sypac kazdy daje tyle ile uwaza a nie ze ja daje 300 a drugi nie bo malo daj 500 bez przesady kazdy daje tyle na ile go stac to tak jak jeden kupi zegarek za 100zl a drugi da prezent czy cos za 2000zl to nie licytacja ile kto da.
magnolia29
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, 13:55

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: magnolia29 »

Ja w ubiegłym roku miałam komunię chrześnicy - dałam jej 300 zł oraz złoty łańcuszek z serduszkiem(kosztował niewiele ponad 300zł), w tym roku też idę na komunię - syna kuzynki- w tym przypadku wydaje mi sie że 300zł wystarczy, bez żadnych prezentów
czekoczekolada
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 9 maja 2012, 22:04

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: czekoczekolada »

Każdy daje tyle na ile go stać, od serca. Dla dziecka POWINNA liczyć się sfera duchowa, a nie kto wiecej zbierze tysiaków..
ODPOWIEDZ