PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Joziiiin pisze:podobno ciąża trwa 9 miesięcy a nie 2 ale widać Kuźniuk wie lepiej...

http://wpolityce.pl/polityka/302730-juz ... odzina-500

gdyby to było w natemat to co innego....

czytałeś artykuł?
Eksperci uważają, że te pozytywne tendencje w demografii są między innymi skutkiem działań obecnego rządu w tym w szczególności programu 500 plus który wprawdzie funkcjonuje zaledwie od 4 miesięcy ale był zapowiadany już w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, a więc już blisko 1,5 roku temu, a później potwierdzony w kampanii parlamentarnej Prawa i Sprawiedliwości.
jakby nie było,
autor przewidział jakie będą komentarze "Jozina"
a ja przewidziałem że Jozin nie przeczytał artykułu ;)

nawet jeśli nie wierzyć ekspertom
to prawdopodobnie nikt nie sprzeciwia się temu - że jest lepiej (?)

Jozin, kwestionujesz dane GUSu podane w artykule?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Wiesz pożyteczny, zrobię wyjątek i ci ten jeden raz odPiSzę...

Mówi dziewczyna do chłopaka:" Ależ Ty jesteś superkochankiem - jesteśmy ze sobą 3 tygodnie a ja już jestem w 2 miesiącu ciąży..."

nie oczekuję, że zrozumiesz.....
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

"NIE dla katolików" - bo wysadzą jakąś klinikę aborcyjną.
Zakazy są sensowne tylko wtedy gdy można je wyegzekwować. :hyhy: Poza tym - dlaczego nie raczej nie dla judaizmu ;) ?

I nie słyszałem o bodaj jednej wysadzonej klinice aborcyjnej w Europie.Takie rzeczy się dzieją w Ameryce.Ale Amerykanom nie można akurat niczego zakazać.Inaczej ryzykuje się zaoranie kraju "zubożonym" uranem "w imię demokracji".
Na pewno nie da się, i nie powinno się, zamykać kraju przed kimś z powodu jego wyznania jako takiego.
Da się i powinno się,jeśli to wyznanie wg tego kogoś zakłada mordowanie mieszkańców tego kraju lub bodaj szkodzenie ich zdrowiu.Jeśli zaś ktoś twierdzi wbrew faktom inaczej - jest zagrożeniem i wrogiem dla całego społeczeństwa i państwa.
mamy do czynienia nie z cukierkami, tylko ludźmi- ot, taka nieistotna różnica.
Jak dla mnie to nie jest istotne w tej sytuacji.Ludzie czy nie - chodzi o los i mój i tutejszych ludzi.O życie i zdrowie.
I naprawdę nie obchodzi mnie,jakimi motywami się kierujesz.Szlachetne czy nie - guzik z tego.Najpierw swoi,obcy ewentualnie potem.
Nie uważam też, żeby terroryści nie mieli stanowić zagrożenia dla "ratownika" tylko dlatego, że pomaga "na miejscu", skoro wiadomo, że to właśnie z owego miejsca się ucieka.
Skoro nie rozumiesz tak to prosto z mostu: aby móc w ogóle uratować ludzi uciekających przed wojną i terrorem nie wolno pozwolić byśmy to my stali się również ofiarami wojny i terroru.Żeby móc kogoś ratować po pierwsze trzeba nie potrzebować samemu ratunku.
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2016, 23:30 przez wujek_garfield, łącznie zmieniany 1 raz.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

@Sun Tzu i @Grzeh - kij smakował przy połykaniu ?
Taaak... Zmień literkę w na h w swoim nicku...
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

Zgoda.Pod warunkiem,że najpierw ty "z" w nicku zamienisz na "f" :P Nie wcześniej.

Naprawdę jesteś taki sztywniak,że aż się zastanawiam,czy nie zadzwonić po karetkę.Albo po karawan.

Trochę dystansu do siebie i do swoich idoli drodzy PiSowcy. Naprawdę - połknąć kij od szczotki nie jest zdrowo.A jak to was nie przekonuje: porzućcie taką "dumę".Duma jest przecież rosyjska :hyhy:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Litości! Szczęka od ziewania ze stawu mi wpadnie...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Mosznicki. Powiedz nam wszystkim ile "klinik" aborc yjnych zostało wysadzonych przez katolików? Bo otwieranie gęby nic nie kosztuje. I jakim prawem porównujesz, prymitywie, ludzi protestujących przeciw zabijaniu najbardziej niewinnych istot ludzkich do zwyroenialców, jeżdżących po ludziach ciężarówką? Czasami dać po ryju to mało.
Przyjedź do Francji. Ja nie boję się nikogo, oprócz Boga, więc chętnie zafunduje Ci spacer po arabskiej dzielnicy.
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

Sun Tzu pisze:Litości! Szczęka od ziewania ze stawu mi wpadnie...
Znaczy zasypiasz.A ponieważ jesteś sztywny to snem wiecznym zapewne.Wiec jak - może dzwonić po tą karetkę ?
Ja ci nie wróg,śmierci nie życzę. To jak z tą karetką ?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Wielkie kłamstwo o Polsce
http://benevolus.salon24.pl/722660,wiel ... o-o-polsce

w komentarzach więcej niż artykule
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Pan Mosznicki chyba ma jakiś językowy kompleks, od czasu gdy mu udowodniłam, że manipuluje tekstem. Uwielbiam sprawiać, "aby machinator od własnej zginął machiny" jak pisał klasyk. A jego osobiste wycieczki świadczą, że zabolało, oj, zabolało. Będzie zabawnie, gdy się zgodzę ze zdaniem co do zaangażowania p. Prezydentowej w życie kraju?
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

grzeh pisze:Wielkie kłamstwo o Polsce
http://benevolus.salon24.pl/722660,wiel ... o-o-polsce

w komentarzach więcej niż artykule
Z mówieniem jak wy PiSowcy o "kraju wolności" byłbym ostrożny nawet na twoim miejscu grzeh.Póki co PiS trochę ograniczał wolność osobistą, prawo własności i inne takie rzeczy.Niekonstytucyjnie.I co byś ty i inni PiSowcy mówił - tego nic nie zmieni.To są duże nadużycia władzy.

Natomiast jest faktem,że szczekaczki od Michnika wyrabiają co wyrabiają.I że bywa to antypolskie,a nie tylko antypisowskie.W dodatku przesadzili na tyle,że ŚDM mogły temu przesadzonemu obrazowi Polski niczym Korei Północnej od Wybiórczej dać po nosie.Polska bowiem nawet za PiS Koreą Północną jeszcze nie jest.

Natomiast takie rzeczy jak Agata Duda i jej ubiór to NIE JEST wojna z Polską ! (no litości,trochę dystansu :rotfl: )

Drogi Grzeh-u.Jest wiadome,że istnieją negatywnie nastawieni do PiS dziennikarze.Niektórzy z nich robią zdjęcia. Rzecz w tym,by nie dać się złapać w kadr z czymś,z czego będą mieli używanie.Pani Prezydentowa musi popracować.
Maria Kaczyńska radziła sobie o tyle dobrze,że poza przezwiskami dot. jej wyglądu złośliwi mieli problem.

PS: Podoba mi się komentarz z tego s24:
Polska powinna zamiast Biełsatu nadawać wiadomości po niemiecku. Piszę poważnie.Poziom ich propagandy wskazuje na coś bardzo złego. Może przygotowania do kolejnej wojny?
Zamiast "walczyć z Putinem" czy "walczyć z Łukaszenką" może niech rząd inwestuje w walkę o "polską rację stanu" na zachodzie.Bo to opinia obywateli "sojuszników" zaważy,czy NATO wyśle w razie draki wsparcie,czy zostawią Polskę na lodzie.Mediami Putina i Łukaszenki nie obalą,bo tam nie ma demokracji w stylu zachodnim.A w takich Niemczech jest...

Ponieważ u nas pełno jest Niemieckich mediów, to Polskie media w Niemczech były by całkiem dobrym pomysłem. :ok:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Póki co PiS trochę ograniczał wolność osobistą, prawo własności i inne takie rzeczy.

Taaak... A jakieś takie konkretne przykłady - oprócz tradycyjnego bicia piany - podasz? Wiesz... akt prawny i jego konsekwencje dla wolności osobistej czy prawa własności...
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

1.Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego - ograniczenie obrotu PRYWATNĄ ziemią o powierzchni przekraczającej 0,3 ha.
KONSEKWENCJE: ograniczenie wolności obywateli do dysponowania własnym majątkiem.
2.Ustawa antyterrorystyczna: A) Prepaidy - KONSEKWENCJE: konieczność rejestracji telefonu pod rygorem utraty numeru. I to pomimo faktu,że terroryście wystarczy,by kupić za granicą/przez słupa/ zmajstrować prostszą formę detonatora - bez sim.
B) Dostęp ABW do danych medycznych - KONSEKWENCJE: Seryjnemu samobójcy będzie łatwiej likwidować niewygodnych.
A i szantaż typu "bo nie dostaniesz lekarstw" czy "bo twój szef się dowie o twojej chorobie" też jest możliwy.
C)
w sytuacji zagrożenia terrorystycznego - służby będą mogły korzystać z prywatnych mieszkań, domów i wszelkich nieruchomości. A także z samochodów, komputerów i każdego innego majątku, jeśli uznają to za niezbędne do prowadzenia akcji wymierzonej w terrorystów.
KONSEKWENCJE: czy muszę to komentować ? Dodajmy,że ogłosić zagrożenie terrorystyczne można wg. "tajnych" przesłanek których nie można weryfikować. Tak więc ci ubecy mogą robić co zechcą z cudzym majątkiem i nie da się tego zakwestionować ! Co najwyżej można się latami potem procesować o odszkodowanie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ustawa o konfiskacie rozszerzonej w planach: http://nczas.com/wiadomosci/polska/pis- ... zszerzona/ , http://wpolityce.pl/polityka/295239-rom ... m-z-hukiem - jak ona wejdzie w takiej formie to dopiero będą nadużycia.
toczące się śledztwo przeciwko firmie jest - wg projektu ustawy - powodem do pozbawienia właściciela zarządzania własna firmą bez udowodnienia przestępstwa, co będzie skutkować - w najlepszym razie - olbrzym stratami, a w najgorszym - bankructwem, którego skutków nie da się cofnąć.
*Projekt przewiduje przymusowe przejmowanie w czasowy (więc może wieloletni) zarząd państwa firm osób podejrzanych o przestępstwa, za które grozi co najmniej pięć lat więzienia.

*Ponadto rządowy projekt zakłada tzw. konfiskatę rozszerzoną. Umożliwia ona potraktowanie całego przedsiębiorstwa jako "narzędzia przestępstwa". W razie skazania oznacza to jego konfiskatę. Konfiskata firmy-narzędzia może dotyczyć firm o rozmaitej strukturze właścicielskiej, także spółek akcyjnych, w tym giełdowych.

* Oznacza to, że majątek zainwestowany w firmę stracą też współwłaściciele - łącznie z akcjonariuszami. Bez udowadniania, że wiedzieli o przestępczym procederze. Prokuratorzy i sędziowie, którzy już złożyli opinię do projektu, zwracają uwagę, że nie wiadomo, jak oceniać, co oznacza owo "niezachowanie ostrożności".
* Majątek może być skonfiskowany również wówczas, gdy oskarżony umrze podczas procesu. I kiedy proces tak się przeciągnie, że przedawni się karalność. A więc wystarczy przewlec proces, by przejąć majątek osoby formalnie niewinnej.
Słowem - chciało by się rzec:
Obrazek
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

1.Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego - ograniczenie obrotu PRYWATNĄ ziemią o powierzchni przekraczającej 0,3 ha.
KONSEKWENCJE: ograniczenie wolności obywateli do dysponowania własnym majątkiem.
Taaak... Kompromitujesz się...
Ustawa antyterrorystyczna: /.../
Taaak... Kompromitujesz się...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Co do zakupu ziemi, to rozwiązania te funkcjonują już od wielu lat. Co do rejestracji komórek, to tego typu wymóg wprowadzany jest również w innych krajach i pewnie nawet słusznie. Nie podoba mi się natomiast ta cholerna mania traktowania obywatela i właściciela zarazem, jak poddanego. To pozostałość komuny, z której nasze państwo próbowało się wyzwolić za rządów Olszewskiego, ale Tuskom, Wałęsom, Pawlakom i Gieremkom nie bardzo się to podobało. A jeden z nich nawet próbuje grać liberała.
ODPOWIEDZ