PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: PiS - rządy i opozycja

Postprzez Sun Tzu » 13 marca 2018, 11:04

Czytaj dalej...
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 13 marca 2018, 11:06

Sun Tzu napisał(a):Czytaj dalej...

Nie zamierzam. Przeczytałam już dość.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 13 marca 2018, 13:08

To teraz spróbuj przeczytać ze zrozumieniem...
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez gara » 13 marca 2018, 13:14

Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.
gara
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 13 marca 2018, 13:21

gara napisał(a):Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.

Kiedyś naiwnie uważałam, że politycy pracują dla obywateli. Po rozmowie z "uszczęśliwionymi" wolną niedzielą pracownicami Biedronki, zmieniłam zdanie.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 13 marca 2018, 15:36

Dziwne, bo też rozmawiałem z pracownicą Biedronki i jakoś nie była załamana faktem, że nie musi przyjść w niedzielę do pracy... Podobnie, jak i panie z innych sklepów nie były tym faktem załamane... Ale, jak tak bardzo chcesz pracować w niedzielę, to zaproponuj, by w szkołach nauczyciele pełnili dyżury, bo a nuż jakiś uczeń będzie potrzebował pomocy w odrobieniu zadania domowego... Przy okazji, to wszelkiego rodzaju urzędy też mogłyby w niedzielę być czynne, bo ludzie, którzy pracują przez cały tydzień nie mają kiedy załatwiać spraw urzędowych. Można jeszcze wprowadzić niedzielne dyżury posłów Platformy... Jak się bawić, to sie bawić!
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 13 marca 2018, 19:52

Sun Tzu napisał(a):Dziwne, bo też rozmawiałem z pracownicą Biedronki i jakoś nie była załamana faktem, że nie musi przyjść w niedzielę do pracy... Podobnie, jak i panie z innych sklepów nie były tym faktem załamane... Ale, jak tak bardzo chcesz pracować w niedzielę, to zaproponuj, by w szkołach nauczyciele pełnili dyżury, bo a nuż jakiś uczeń będzie potrzebował pomocy w odrobieniu zadania domowego... Przy okazji, to wszelkiego rodzaju urzędy też mogłyby w niedzielę być czynne, bo ludzie, którzy pracują przez cały tydzień nie mają kiedy załatwiać spraw urzędowych. Można jeszcze wprowadzić niedzielne dyżury posłów Platformy... Jak się bawić, to sie bawić!

Zapytałeś o której wróciła do domu w sobotę i o której musiała przyjść w poniedziałek? Nie chrzań, bo jesteś żałosny. Rozmawiałeś z pracownicą Biedronki tak samo, jak Duda z Błaszczakiem wprowadzali nas do NATO. Wirtualnie. :rotfl:
dragoness
VIP
VIP

Postprzez człowiek z lasu » 13 marca 2018, 20:24

Jaki ma to sens i związek z wolną niedzielą? Złaszcza jaki to ma sens, by płacić nocne nadgodziny w zemście za wolną niedzielę?
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 13 marca 2018, 20:27

człowiek z lasu napisał(a):Jaki ma to sens i związek z wolną niedzielą? Złaszcza jaki to ma sens, by płacić nocne nadgodziny w zemście za wolną niedzielę?

Zapytaj wlaścicieli marketów. Pani, z którą rozmawiałam, musiała wstać przed trzecią rano.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez człowiek z lasu » 13 marca 2018, 20:30

To akurat dla mnie nie pierwszyzna. Też wstaję o parę minut po trzeciej nad ranem. Tylko zastanawia mnie sens tego. Płacić za wstanie rano i przyjście do sklepu, w którym nie ma klientów. Rozumiem w sobotę po godzinach zamknięcia. Trzeba przygotować sklep na mastępny dzień pracy, ale to chyba nie ma żadnego zwiăzku z niedzielą. Inna sprawa, że każda praca ma swoje wady i zalety. Nieraz ludzie narażają życie w pracy. Nieraz wcześnie wstają. Nieraz się skaleczą. Życie.
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 13 marca 2018, 20:56

Pani, z którą rozmawiałam, musiała wstać przed trzecią rano.

Wstała w poniedziałek! W poniedziałek! Zakładam w przypływie optymizmu, że absolwentka wyższej uczelni rozróżnia niedzielę od poniedziałku. Rozróżniasz? Pytam, bo w Twoim przypadku to nie jest takie oczywiste...
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 14 marca 2018, 07:48

Sun Tzu napisał(a):
Pani, z którą rozmawiałam, musiała wstać przed trzecią rano.

Wstała w poniedziałek! W poniedziałek! Zakładam w przypływie optymizmu, że absolwentka wyższej uczelni rozróżnia niedzielę od poniedziałku. Rozróżniasz? Pytam, bo w Twoim przypadku to nie jest takie oczywiste...

Rozumiem. Ponieważ nie ma argumentu, czepiamy się szczegółów. Typowe dla osobnika, ktory szczyci się wykształceniem podstawowym, ściemniając, jak to ma w zwyczaju. Rozumiem, że taki szczegół, jak pan Duda z Błaszczakiem wprowadzający Polskę do NATO również nie umknął uwadze, prawda?
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Jozin.1 » 14 marca 2018, 09:38

Kolejny odcinek z cyklu "Trudne pytania".... :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Obrazek
Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez Jozin.1 » 14 marca 2018, 09:48

człowiek z lasu napisał(a):Jaki ma to sens i związek z wolną niedzielą? Złaszcza jaki to ma sens, by płacić nocne nadgodziny w zemście za wolną niedzielę?

kolejny ignorant, dla którego praca w sklepie to tylko sprzedawanie....ech... :padam:
Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez Symyrdn » 14 marca 2018, 10:37

dragoness napisał(a):
gara napisał(a):Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.

Kiedyś naiwnie uważałam, że politycy pracują dla obywateli. Po rozmowie z "uszczęśliwionymi" wolną niedzielą pracownicami Biedronki, zmieniłam zdanie.

Moja znajoma pracuje w Biedronce i też jakoś nie narzekała, po co uogólniać? Sobotę miała wolną a w poniedziałek przyszła na 1 do pracy wykładać towar i była zadowolona jak najbardziej z wolnej niedzieli. Czasem wypadnie dyżur w sobotę do 23 (o ile do 23 będzie otwarta biedronka a nie wszystkie tak są otwarte) i w poniedziałek trzeba będzie iść na tą 1-2 (też nie wszędzie), ale ogólnie nie widzi w tym nic złego że niedziela jest wolna, a wręcz przeciwnie w końcu może w każdą niedzielę posiedzieć z dziećmi i rodziną. Pani widzi tylko 1 koniec kija? Mi tam wisi czy w niedzielę sklepy otwarte czy nie, zrobię zakupy w sobotę i tez będzie, kwestia przyzwyczajenia.
Polecam się wybrać na wakacje do Hiszpanii (Andaluzja), zobaczy Pani jak tam funkcjonują sklepy, co prawda wielkopowierzchniowe już nie mają siesty, ale te małe zamykają i otwierają kiedy chcą, żadnej kartki nawet, a w niedzielę wszystkie sklepy zamknięte czy to markety czy te małe, no chyba że za ladą stoi właściciel (najczęściej Azjaci otwierają w niedziele sklepy) i nikt nie robi z tego problemu. Także inne kraje jak Luksemburg, Belgia, Wielka Brytania mają różne obostrzenia i nikt nie protestuje.
Jedni będą narzekać inni się cieszyć jak ze wszystkim, a robienie z tego problemu jest śmieszne. Ciekawie tez ktoś napisał jakby Pani w niedzielę kazali iść do szkoły czy byłaby Pani zadowolona.
Symyrdn
Doświadczony
Doświadczony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa