PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18474
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Hmm... Podobno kwota jest powszechnie znana i wynosi 12,7 mln... Ja tam się nie czepiam ale jest podobno różnica między 13 milionami a "miliardem"...

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 75884.html
A, fe, takie źrodlo niewiarygodne, polskojęzyczna, kłamliwa gadzinówka... i, jak widać, skrzętnie pomijająca najważniejszą informację.
W opinii Skurkiewicza to historyczny moment dla Radomia. - Od dziś rozpoczynamy dynamiczny rozwój nie tylko Radomia, ale całego regionu radomskiego - wskazał.

Inwestycja, która - jak mówił - "pochłonie miliard złotych i podniesie rangę, podniesie Radom, region na zupełnie inny poziom - poziom rozwoju infrastrukturalnego, poziom, który przysługuje tym największym miastom". - Spełniają się marzenia wielu radomian, wręcz pokoleń naszych rodaków - powiedział.
Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/wiadomosci/ne ... ign=chrome
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Czyli mieszkańcy Radomia powinni rwać włosy z głowy i posypywać się popiołem na myśl o tym, że w ich miasto i region zostanie w ciągu kilku-kilkunastu lat (bo tyle mniej więcej będzie trwała budowa CPK) zainwestowane milard złotych?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18474
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Czyli mieszkańcy Radomia powinni rwać włosy z głowy i posypywać się popiołem na myśl o tym, że w ich miasto i region zostanie w ciągu kilku-kilkunastu lat (bo tyle mniej więcej będzie trwała budowa CPK) zainwestowane milard złotych?
Tak? O matko... a czyich pieniędzy? A kto odpowie za zbudowanie kompletnie niepotrzebnego lotniska i wpompowanie w nie ciężkich milionów z miejskiej kasy?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Z całym szacunkiem ale Twoja opinia o tym, że lotnisko jet kompletnie niepotrzebne nie jest jeszcze obowiązującym w Polsce prawem. Sugeruję, dla zdobycia większej wiedy, zapoznanie się z programem budowy CPK... Budowa lotniska w Radomiu była finansowana m.in. ze środków województwa mazowieckiego - rozumiem, że sugerujesz, by Adamowi Struzikowi i koalicji PO-PSL rządzącej od wielu lat tym województwem postawić zarzuty karne? :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18474
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Z całym szacunkiem ale Twoja opinia o tym, że lotnisko jet kompletnie niepotrzebne nie jest jeszcze obowiązującym w Polsce prawem. Sugeruję, dla zdobycia większej wiedy, zapoznanie się z programem budowy CPK... Budowa lotniska w Radomiu była finansowana m.in. ze środków województwa mazowieckiego - rozumiem, że sugerujesz, by Adamowi Struzikowi i koalicji PO-PSL rządzącej od wielu lat tym województwem postawić zarzuty karne? :rotfl:
Z całym szacunkiem, jeśli coś stoi nieużywane przez 4 lata, to znaczy że coś poszlo nie tak. Z tym finansowaniem, żabciu, tez nie do końca tak było, jak piszesz https://lotnisko-radom.eu/pl/lotnisko/historia Co do pompowania pieniędzy miejskich w lotnisko to obawiam się, że nie była to koalicja PO/PSL. W Radomiu wtedy rządził kto inny, Kosztowniak Andrzej niejaki. https://www.spidersweb.pl/2015/11/lotni ... -loty.html Teraz chodzi jedynie o kiełbasę wyborczą, więc raport ekspertów się zignoruje. https://www.spidersweb.pl/2018/04/lotni ... -nowa.html No ale przecież matka-partia jest najmądrzejsza, a Radomia bliżej do Afryki i na południe Europy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Pytałem Cię, czy uważasz, że z powodu inwestycji wartej prawie miliard złotych mieszkńcy Radomia i okolic będą sobie włosy z rozpaczy wyrywać a Ty mi przedstawiasz raport ekspertów, który ma udowodnić właściwie co? Że lotnisko trzeba przebudować? Gdyby go nie trzeba było przebudować to inwestycja rzędu wydania kilkustet milionów zlotych byłaby zbędna, prawda? Lotnisko budowano w pewnych określonych uwarunkowaniach gospodarczych, które w związku z wyczerpującą się przepustowością lotniska im. Chopina oraz decyzją o budowie CPK uległy zmianie. Według ocen firmy Arup (tej na raport której się powołujesz) przebudowa lotniska w Modlinie dla zwiększenia jego przepustowości o 3 mln pasażerów kosztowałaby 1.045 mld zł, a lotniska w Radomiu 0,425 mld... Rozumiem, że według Ciebie wszystko, co PiS w polityce gospodarczej robi jest złe, ale czasami trzeba spróbować odrzucić antypisowskie zacietrzewienie i popatrzeć na problem nieco bardziej spokojnie. Racjonalnie i obiektywnie. Spróbuj... A, jeżeli nie masz ochoty, to podrzucę Ci kolejny temat, którym możesz się ekscytować: wkrótce rozpoczną się pracę na przekopaniem Mierzei Wiślanej, a gmina Krynica Morska protestuje. Zacznij zatem udowadniać, że rację mają władze gminy a nie te wredne i beznadziejne pisiory :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18474
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A świstak siedzi i zawija..... chyba mi ciebie żal. To już nie jest zwykłe popieranie programu partii. To jest choroba. Może w tej misce ryżu coś było....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Dziadek, gdy powtarzał: wnusiu, czasami trzeba orać nawet ugór, to jednak nie miał racji...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18474
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Hmm... Dziadek, gdy powtarzał: wnusiu, czasami trzeba orać nawet ugór, to jednak nie miał racji...
Cóż, mój nie orał. Orano dla niego.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

O tak Mundziu, w oraniu to ty jesteś naprawdę dobry ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... A nauczycielka w podstawówce zawsze powtarzała: drogi chłopcze, w dyskusjach publicznych nie użwaj przenośni, bo ci mniej inteligentni mogą nie zrozumieć...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18474
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... A nauczycielka w podstawówce zawsze powtarzała: drogi chłopcze, w dyskusjach publicznych nie użwaj przenośni, bo ci mniej inteligentni mogą nie zrozumieć...
Próbowałam delikatnie dać ci do zrozumienia, że brakuje ci kultury, ale właśnie nie zrozumiałeś przenośni. Cóż...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Cóż... Jednym brakuje kultury a drugim wiedzy... A tak przy okazji tej kultury, dla mnie ktoś, kto chwali post jakiegoś prymitywnego gnoja obrażającego ludzi wierzących jest nie tylko prymitywny ale też jest po prostu zwyczajnie głupi...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Kolejny raz pytam, kim jesteś by to oceniać pyszałku ????
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18474
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Cóż... Jednym brakuje kultury a drugim wiedzy... A tak przy okazji tej kultury, dla mnie ktoś, kto chwali post jakiegoś prymitywnego gnoja obrażającego ludzi wierzących jest nie tylko prymitywny ale też jest po prostu zwyczajnie głupi...
Nie post, geniuszu, tylko paradoks w nim zawarty. No, ale komu ja to tłumaczę.... Nota bene, od kiedy stwierdzenie, że Maria z Nazaretu była Żydówką kogokolwiek obraża?
ODPOWIEDZ