PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

Jozin pisze:Taaaaaaaaa, w samym centrum pisowskiego ciemnolandu wystawiamy jednego kandydata do Senatu i hurra, że wygrał. Jeśli się nie mylę to do Senatu mamy JOW-y, więc jak miał nie wygrać w pisowskim mateczniku ???? Każdy by wygrał byle był z PiSu......

18 % powiadasz... :hyhy:
A jasnoland to gdzie jest?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie :)

Wracając do pewnej sprawy to czy byłeś już w bibliotece ?
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

Skoro wiesz, gdzie jest ciemnoland to pytam o jasnoland. Wyjaśnij mi...
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

uciekasz od pytania o bibliotekę.....

Czy Twa prawość i sprawiedliwość pozwala Ci wziąć do reki Super Nowości czy Dziennik Polski ???
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: zielony87 »

Antykieckowy pisze:Jak chcesz dobrze zarobić to polityka nie powinna być na to miejscem. Polityka powinna służyć dobru państwa i społeczeństwa a nie dobru świń przy korycie.

Sama możliwość reprezentowania narodu w parlamencie powinna być wystarczającym wynagrodzeniem. Tylko, że - jak już kilkakrotnie wspomniałem - parzystokopytne, które chcą jedynie zamoczyć ryj w korycie nigdy tego nie zrozumieją i będą powtarzać farmazony i brednie, że podatnik nie powinien się interesować co złodziej z Wiejskiej robi z ciężko zarobionymi pieniędzmi tegoż podatnika. I to właśnie was zbliża bardziej do komunistów bo oni też mieli tylko jeden cel - dorwać się jedynie do koryta i wyżreć z niego jak najwięcej.
No proszę,Antykieckowy,ty czasem napiszesz coś z sensem,czasem nie ale o czytanie mi w myślach do tej pory cię nie podejrzewałem ;) .Pod tymi słowami mógłbym się podpisać rękami i nogami a w razie ich utraty wziąć długopis do ust.
Jedyne co bym zmienił to słowo komunistów dał bym może w cudzysłowie,ale tak poza tym - jak wyżej. :)
Juve-Fan pisze:Wynagrodzenie stanowi nie tylko funkcję motywacyjną. Pomyśl a sam wpadniesz na to, dlaczego ludzie w zawodach takich jak sędzia czy poseł powinni dobrze zarabiać.
Nie no Juve-Fan,tak się składa,że w Polsce Posłowie zarabiają całkiem sporo,Sędziowie też nie tak mało,a korupcja dalej jest.No popatrz... Co zrobić ? Może zapłacić wszystkim jeszcze więcej: Lekarzom,Kierowcom Autobusów,Listonoszom itd - każdemu kto mógłby brać w łapę i w ten sposób korupcja zniknie ? Tylko co zrobić wtedy z inflacją ? Dajmy spokój - to uzasadnienie jest zwykłym ordynarnym kłamstwem stworzonym zresztą przez Polityków lata temu. Zawsze będą takie pieniądze,przy których może zajść korupcja,zawsze też będą takie jednostki którym ciągle mało - zatem podwyższanie pensji nie ma tu tak naprawdę wpływu ! No chyba że w ramach wypłaty oddamy Politykom na własność cały kraj,a obywatele zostaną ich niewolnikami - wtedy była by szansa,że dbali by o nas jak o dobytek,ale i w to wątpię,i jawne niewolnictwo oprócz nieoficjalnego (życie za Polską minimalną) mi nie bardzo pasuje,sorry...

Na korupcję jest jeden bat,który zresztą PiS stworzył i u nas - ale chyba tylko po to,by używając go do spraw politycznych i nie czyniąc tej służby w pełni niezależną i wystarczająco silną skompromitować ideę.Mowa oczywiście o CBA i o tym jak niewielkie ta służba ma w tym kraju osiągnięcia,oraz o tym jak łatwo było tą służbę (która powinna być wpisana w razie czego nawet do konstytucji i w pełni niezależna od polityków w tym kraju) było praktycznie zneutralizować partii Sawickiej i innych...
Juve Fan pisze:To na co parlamentarzyści wydają swoją wypłatę to raczej średnio Cię powinno obchodzić, bo czuję tutaj powiem myśli komunistycznej. Oni mają dużo zarabiać i dobrze pracować. Jak tego nie robią to się ich odsuwa od jak to nazywasz "koryta".
A teraz to uderzę w główną myśl i zapytam dlaczego Polityk ma dobrze zarabiać,skoro wyjaśniłem już że korelacja między brakiem korupcji a wysokimi zarobkami tak naprawdę nie zachodzi ? Odpowiedzialność stanowiska ? Owszem, ale przecież Polityk nie ponosi odpowiedzialności karnej za swe decyzje Polityczne.Więc może kwalifikacje ? Niestety, o ile co do niektórych urzędników teoretycznie (TEORETYCZNIE !!! - w praktyce zwykle na wyższych stanowiskach są niemal z reguły krewni i znajomi królika !) mogło by chodzić o kwalifikacje.Ale Politycy ? Polityk demokratyczny pochodzi z wyboru, a nie ma tu żadnej merytokracji w tym. Może to być nawet kompletny debil którego ktoś ubiera, może to być nawet (o ile prawo by na to zezwalało,jak w wyborach na Burmistrza w krajach zachodnich) pies,kot lub inny zwierzak.Bez różnicy.To może być przysłowiowa "kucharka" (która nawet jednak wbrew klasykom nie musi umieć rządzić państwem). Grabarz,Rolnik z długami w biało-czerwonym krawacie łażący do tegoż solarium,Pijak,Pedzio czy dowolny wariat. Doesn't matter. Każdy może tą pracę wykonywać. Na wolnym rynku jest tak,że jak ktoś może zostać zastąpiony dowolną w praktyce osobą to jego płaca jest wyceniana nisko.Bardzo nisko, na płacę minimalną.Dlaczego więc Politycy maja zarabiać w ramach swojej aktywności w Sejmie dużo więcej ? Przy ich obecnej działalności i braku za nią odpowiedzialności w Polsce to oni powinni wręcz DOPŁACAĆ za to,ze są posłami. A w żadnym wypadku nie powinno być tak jak jest,że mają 10k zł miesięcznie,drugie tyle w ramach różnych dofinansowań, różne ulgi i specjalne traktowanie, są gotowi brać w łapę (a wy myślicie że Rywin i Michnik to był jednostkowy przypadek ?!) mimo tego,że tak zarabiają to jeszcze nie wykonują porządnie swej roboty - ba uciekają chlać w czasie pracy (dla normalnego człowieka - to jest DYCYPLINARKA za pracę w stanie nietrzeźwym i nieusprawiedliwioną nieobecność,dla nich - nie).Więc powinni dobrze zarabiać ? Żartujesz chyba...

Ok Juve-Fan,mogło by cię ratować to "i dobrze pracować",gdyby nie to,że "dobrze" to wartość nieokreślona. Powiedzmy więc dokładnie - wysokość pensji posła powinna być uzależniona od: płacy minimalnej,pkb, tempa rozwoju kraju (przyrost pkb lub innego wskaźnika), zadłużenia zagranicznego, oraz stopy inflacji.(2 Pierwsze - wprost proporcjonalnie,kolejne - odwrotnie proporcjonalnie).Za nieobecność,chlanie,złe prawo,przekręty - out...

Poza tym co do ministrów na przykład: Rolnik powinien być tylko ministrem rolnictwa, Doktor/Profesor - szkolnictwa wyższego (ew. ktoś z dużą wiedzą Techniczną), Doktor albo choć Pedagog Szkolnictwa, Ekonomista,Specjalista Techniczny - Gospodarka lub Polityka Społeczna,Administracja - Administracja i Infrastruktura, Ktoś kto się zna na Sporcie - Sportem itd.itp. Powinni być URODZENI W Polsce i mieć TYLKO POLSKIE OBYWATELSTWO,konta bankowe tylko w Polsce, nie wiecej jak np. 40% majątku w obcej walucie na dłuższą metę (dopuszczalne wyjątki to jawne transakcje wymagające przewalutowania by sprowadzić do kraju towar tu niedostępny).Wszelkie kłamstwo w oświadczeniu majątkowym powinno w ich wypadku kończyć się utratą praw publicznych i wywłaszczeniem,tak samo jak przypadki korupcji.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

18 procent głosujących, którzy nie zgadzają się z polityką PiS bądź nie podobała się im Pani Senator.
Nie dlatego oddałam nieważny głos. Oddałam go, bo przeżyłam deja vu ze swojej młodości; jedyni słuszni kandydaci i głosowanie bez skreśleń. Horror!
w samym centrum pisowskiego ciemnolandu wystawiamy jednego kandydata do Senatu i hurra, że wygrał.
Ciemnoland jest w Radomiu tam i prezydent i Rada Miasta to PiS :hyhy:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: antykieckowy »

Sun Tzu pisze:
Parlament to miejsce dla ludzi z misją dla kraju a nie dla świń z misją dla koryta.
Antykieckowy - nie, żebym się czepiał, ale może opowiesz jaką to "misję" do spełnienia miała twoja była chlebodawczyni pani M.? I jakież to kwalifikacje upoważniały ją do zasiadania w Parlamencie? Pytam ciebie, bo skoro robiłeś jej kampanię i przekonywałeś ludzi, by na nią głosowali, to pewnie potrafisz odpowiedzieć na takie proste pytania...
Pani M. nie była moim chlebodawcą, byli nim podatnicy - to po pierwsze.
Po drugie "nie robiłem" nikomu kampanii wyborczej.

O misję w parlamencie pani M. trzeba pytać ją osobiście. Ale nie należy sobie robić nadziei.



@PiS i opozycja
http://www.fakt.pl/ZUS-zona-posla-PiS-j ... 181,1.html
ZUS skontrolował żonę posła PiS Adama Hofmana (29 l.), która od dwóch lat przebywa na zwolnieniach lekarskich i nie przychodzi do pracy w KGHM. Lekarze orzecznicy ustalili, że żona posła jest zdrowa. – To szykanowanie – komentuje poseł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajął się Joanną Hofman na zlecenie KGHM. Lekarz w listopadzie uznał, że jest ona zdrowia i powinna wrócić do pracy – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Od końca listopada jednak żona posła PiS jest na kolejnym zwolnieniu – od lekarza psychiatry.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

dragoness pisze:
18 procent głosujących, którzy nie zgadzają się z polityką PiS bądź nie podobała się im Pani Senator.
Nie dlatego oddałam nieważny głos. Oddałam go, bo przeżyłam deja vu ze swojej młodości; jedyni słuszni kandydaci i głosowanie bez skreśleń. Horror!
w samym centrum pisowskiego ciemnolandu wystawiamy jednego kandydata do Senatu i hurra, że wygrał.
Ciemnoland jest w Radomiu tam i prezydent i Rada Miasta to PiS :hyhy:
Ciemnoland jest wszędzie tam, gdzie ciemniaki głosują na nazwiska zamiast na kompetencje. Sztandarowy przykład radnego Stanisława Zająca mogącego spokojnie liczyć na jeszcze niejedna kadencję......
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

dragoness pisze:
18 procent głosujących, którzy nie zgadzają się z polityką PiS bądź nie podobała się im Pani Senator.
Nie dlatego oddałam nieważny głos. Oddałam go, bo przeżyłam deja vu ze swojej młodości; jedyni słuszni kandydaci i głosowanie bez skreśleń. Horror!
w samym centrum pisowskiego ciemnolandu wystawiamy jednego kandydata do Senatu i hurra, że wygrał.
Ciemnoland jest w Radomiu tam i prezydent i Rada Miasta to PiS :hyhy:
Ciemnoland jest wszędzie tam, gdzie ciemniaki głosują na nazwiska zamiast na kompetencje. Sztandarowy przykład radnego Stanisława Zająca mogącego spokojnie liczyć na jeszcze niejedną kadencję......
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ciemnoland jest wszędzie tam, gdzie ciemniaki głosują na nazwiska zamiast na kompetencje.
Czyli z PiSem nie ma to nic wspólnego.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: zielony87 »

Od końca listopada jednak żona posła PiS jest na kolejnym zwolnieniu – od lekarza psychiatry.
Nie no - ona jest powiązana z PiS czy jej zwolnienie akurat od Psychiatry powinno być zatem honorowane ?
Przecież skoro występują i tacy posłowie PiS którzy potencjalnie kwalifikują się do leczenia u lekarza tej specjalności a jednak pracują to dlaczego ona nie może ? :hyhy:
Tak bardziej serio - ciekawe wg jakich kryteriów akurat ją tam zatrudniono i na jakim stanowisku,i dlaczego KGHM tak zależy by wróciła do pracy ? Podejrzewam,że chcą ją wymienić na bardziej aktualny politycznie model...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Moja żona jest szykanowana przez ZUS tylko dlatego, że jest małżonką osoby publicznej – uważa Adam Hofman i zapowiada pozew przeciwko ZUS.
pozew przeciw ZUS :rotfl: Obawiam się, że nawet p. Hoffman polegnie w tej konfrontacji ;) Ale jakoś dziwnie w tym przypadku jednak kibicuję ZUSowi.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

dragoness pisze:
Ciemnoland jest wszędzie tam, gdzie ciemniaki głosują na nazwiska zamiast na kompetencje.
Czyli z PiSem nie ma to nic wspólnego.
Absolutnie :) :cwaniak:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Pani M. nie była moim chlebodawcą, byli nim podatnicy - to po pierwsze.
Oooo... To ciebie Naród zatrudnił w biurze poselskim? Popatrz - nie wiedziałem... Myślałem, że posłanka cię zatrudniła a Naród ci płacił z podatków! Niestety, TNS OBOP nie przeprowadził sondażu, po twoim odejściu z pracy w biurze poselskim, więc nie wiem, czy Naród płakał. Posłanka podobno nie...
Po drugie "nie robiłem" nikomu kampanii wyborczej.
http://www.jaslo4u.pl/malgorzata-marcin ... aslo-11608

Jakie ładne zdjęcie... Znasz tego po lewej? Wiem, wiem - to na pewno nie była kampania wyborcza. Po prostu, wszyscy przechodzący robili sobie takie zdjęcia z kandydatką Rucha Palikota. I jeszcze kciukami pokazywali, że jest ok, że taki słoneczny dzień się trafił.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Zaczynam się bać swoich zdjęć z różnymi osobami, opublikowanymi tu i tam... Nie wiem, czy pamiętacie, yorker i antykieckowy, jak życzyłam wam, żebyście się ni rozczarowali światem polityki? Szczególnie w wykonaniu cwanych populistów.
ODPOWIEDZ