PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3948
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:
Niestety ani obecne władze ani opozycja tego nie zauważa (albo uważają że nic się nie stało).
to jest to czego nie widać w polityce. Zobaczymy
czyli o wstaniu z kolan nie ma mowy...
nie mogę tak jednoznacznie odpowiedzieć
Poznacie ich po ich owocach. [Mt 7,15-20 ]
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Starszych niż z 2011 roku badań to pani magister nie mogła znaleźć? ;) Nowsze nie pasują do tezy o zacofanych, biednych i religijnych wyborcach PiS-u? :rotfl:
Emerytach, zapomniałeś dodać. Biedni są na pewno, zacofani? na własne życzenie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Starszych niż z 2011 roku badań to pani magister nie mogła znaleźć? ;) Nowsze nie pasują do tezy o zacofanych, biednych i religijnych wyborcach PiS-u? :rotfl:
Ależ pasują, jak najbardziej. Nawet lepiej, niż te poprzednie. I źródło poprawne do bólu :rotfl: http://gosc.pl/doc/2783344.Kto-glosowal-na-PiS
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
Sun Tzu pisze:Taaak... Starszych niż z 2011 roku badań to pani magister nie mogła znaleźć? ;) Nowsze nie pasują do tezy o zacofanych, biednych i religijnych wyborcach PiS-u? :rotfl:
Ależ pasują, jak najbardziej. Nawet lepiej, niż te poprzednie. I źródło poprawne do bólu :rotfl: http://gosc.pl/doc/2783344.Kto-glosowal-na-PiS
Dokładnie. We wszystkich grupach wygrał PIS przed PO. Ciekaw jestem jedynie, gdzie oni szukają tej grupy z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym. No chyba, że wśród "profesorów".
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ale w niektórych wygrał "bardziej", a że w akurat tych, to boli? Mnie chodziło o wspomnianych emerytów, ktorzy w tej chwili są grupą docelową do obdarowania pieniędzmi przed wyborami.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

A dlaczego ma boleć? Nie rozumiem. Po prostu przeszukałem zakamarki pamięci i jedyna osoba z wykształceniem poniżej zawodowego, którą sobie przypominam to mój były świętej pamięci starszy wykļadowca, zwany profesorem, znany zresztą całej Polsce. Co nie zmienia faktu, że ludzie prości a uczciwi są tak samo wartościowi jak inteligent, który pozbawiony swojej posady w budżetówce dostrzega jak mało znaczy dyplom z administracji czy marketingu.
Na pewno w wielkich miastach wygrywa PO, ale w czym jest lepszy zamknięty w bloku obywatel, od wolnego człowieka?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6302
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Biedni są na pewno, zacofani? na własne życzenie.
Proszę, proszę... Nie dość, żesmy na tym Podkarpaciu biedni tak, że aż bieda piszczy: to wszak w Galicji dzielono zapałkę na czworo, to jeszcze nasi dziadowie są tacy zacofani, że aż strach :rotfl: Dawno na tym forum nikt nie napisał większej głupoty...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jak zwykle nasz żółty przyjaciel merytorycznie i na temat... ale procent emerytów głosujący na PiS wygodnie pominął. Podobnie jak procent z najniższym wykształceniem, co wiąże się z wysokością emerytury. Co za tym idzie, tworzący idealną grupę do kupienia.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Hehehehe...

https://wiadomosci.wp.pl/stanislaw-piot ... 772317313a

Unia jest be ale dopłaty są cacy :hyhy:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6302
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Ech, to przekonanie, że mądrość i wykształcenie stanowią synonimy... Jest dla mnie autentycznie rozbawiającym przekonanie, że emeryci stanowią najgłupszą grupę zawodową, bo najmniej wykształconą, więc dlatego głosują na PiS. Zwłaszcza na tym zacofanym Podkarpaciu. Cóż... jak ktoś nie ma żadnej wiedzy historycznej, to nie jest w stanie zrozumieć czym się różniła Galicja od zaboru rosyjskiego czy pruskiego... Tak na marginesie: za jakieś 40 lat będziemy mieć świetnie (przynajmniej formalnie) wykształconych emerytów - sądzi pani magister, że ich emerytura będzie znacząco wyższa niż tych, którzy edukację skończyli na szkole zawodowej czy średniej? Wracając zaś do tematu: na wysokość emerytury ma wpływ kilka czynników, ale - o dziwo! - wykształcenia tam nie znalazłem. Znalazłem staż pracy, wysokość zarobków, przewidywaną długość życia... Gdyby pani magister udało się sięgnąć pamięcią wstecz, do poprzedniego, słusznie minionego ustroju, to może pani magister by odkryła, że w latach realnego socjalizmu płaca kierownika i pracownika naprawdę niewiele się różniła, więc ich emerytura też nie różni się znacząco. Najniższą emeryturę z ZUS pobiera ok. 150 tys. osób i przede wszystkim są to kobiety, które wychowywały dzieci. Niestety, państwo polskie, do czasów rządów PiS nie troszczylo się o tę grupę osób (pewnie nie stanowiła potencjalnego elektoratu "postępowych" ugrupowań pokroju PO). I tylko należy się cieszyć, że PiS postanowił ten stan rzeczy zmienić, co - oczywiście - nie spotka się z życzliwością przedstawicieli Totalnej Opozycji :rotfl:

p.s.

Z dopłatami jest jak z 500+ drogi Jozinie. Rozdzierasz buzię na PiS, ale do opieki społecznej po kasę poszedłeś... :rotfl:
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze: Z dopłatami jest jak z 500+ drogi Jozinie. Rozdzierasz buzię na PiS, ale do opieki społecznej po kasę poszedłeś... :rotfl:
Tu mnie masz Mundek :zawstydzony: ale skoro ONI tak robio to mi też wolno ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6302
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Spróbuj ten artykuł, który linkujesz przeczytać ze zrozumieniem... A jak ci się nie uda, to daj znać - spróbuję ci jakoś to wytłumaczyć...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Wiem, wiem, przecież zagrodził SWOJE....wolno MU :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6302
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Wolno, bo to jego własność! A święte prawo własności stanowi podstawę cywilizacji łacińskiej i takie tam głupoty ;) Ale poważnie mówiąc to w całej tej sprawie najbardziej mnie dziwi gmina, która chce kłaść asfalt na drodze, która nie ma uregulowanego statusu prawnego. Z tego co się orientuje, to wpierw wypadałoby, by mieszkańcy przekazali nieodpłatnie lub za opłatą część swoich działek, a dopiero wtedy gmina powinna modernizować drogę. Odwrotna sytuacja bardzo często kończy się tym, że gmina płaci za takie kawałki działek w cenie złota, czyli np. 5 tys. zł za ar. Ale, z drugiej strony, zbliżają się wybory, więc włodarze gmin starają sie bardzo. Oj, bardzo ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Gabriella pisze:No bo PiS to jedyna partia z polityką socjalną :) Przez 30 lat kładli ludziom do głowy że uuu socjalizm, zło
Ale politykę socjalną trzeba mieć z czego finansować.
ODPOWIEDZ