PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A wrtacając do dyskusji o 500+, mamy raport https://wiadomosci.wp.pl/polacy-wydali- ... wiadomosci
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

No tak. Pokupili trochę AGD, smartfonów, by dzieci nie czuły się gorsze i wielkie halo. Pijąc cztery butelki wina rocznie, zwiększę swoje spożycie alkoholu o 50 procent, gdy zakupię dwie dodatkowe butelki na urodziny, a gdy kupię kilka piw dla gości, to już w ogóle patologia.
W niektórych krajach rodzice są uważani za niegodnych swojej roli, gdy pizwalają dzieciom poniżej szóstego roku życia oglądać tv, a poniżej szesnastego korzystać ze smartfona.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Chyba sam pan nie wierzy w to, co mowi. cztery butelki wina? :rotfl: Rozumiem, że smartfon i nowa lodówka pomoga dziecku w rozwoju. Cóż... każdy "rozwija" swoje dzieci jak umie.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Co do smartfonów, wyraziłem opinię posługują się przykładem Francji. Lodówka? Nauczyciel nie zrozumie. Wino? Tak, w tym roku cztery, a na urodziny dodatkowe dwie. I tak. Znam ludzi z programu 500+. Ciężko pracują. Znam też wielu popijających pseudointeligentów.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Co do smartfonów, wyraziłem opinię posługują się przykładem Francji. Lodówka? Nauczyciel nie zrozumie. Wino? Tak, w tym roku cztery, a na urodziny dodatkowe dwie. I tak. Znam ludzi z programu 500+. Ciężko pracują. Znam też wielu popijających pseudointeligentów.
Jakaś trauma z czasów szkolnych? Cóż za pogarda dla nauczycieli, i owszem, nie rozumiem. Może dlatego, że nauczyłam moje dzieci, że materialne rzeczy nie są ważne. No, ale jak ktoś goni za konsumpcjonizmem i ocenia Polskę z nostalgicznej perspektywy emigranta, to faktycznie smartfon to szczyt marzeń. Mój wnuk go nie ma. Trzeba odebrać córce prawo do opieki, bo to zła matka była. A, zapomniałam, pracujące samotne matki nie kwalifikują się do programu. Jakby piła i była na zasiłku, to oczywiście co innego.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Proszę Pani. Ja po dwóch uniwersyteckich kierunkach studiów nie czuję się zobowiązany tłumaczyć, skąd czerpię wiedzę na temat nauczycieli i ich świadomości.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Proszę Pani. Ja po dwóch uniwersyteckich kierunkach studiów nie czuję się zobowiązany tłumaczyć, skąd czerpię wiedzę na temat nauczycieli i ich świadomości.
Oczywiście. po prostu dwa kierunki uniwersyteckie dają panu swiadomość intelektualnej wyższości. Gratukuję samopoczucia, bo w sumie nieświadomi swoich ograniczeń są szczęśliwsi. Pod warunkiem, że mają smarfon i nową lodówkę.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Nie o poczucie wyższości tu chodzi, a o zdolność do zrozumienia potrzeb człowieka znajdującego się w gorszej sytuacji. Nauczyciele, tej zdolności, w większości przypadków nie posiadają.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Nie o poczucie wyższości tu chodzi, a o zdolność do zrozumienia potrzeb człowieka znajdującego się w gorszej sytuacji. Nauczyciele, tej zdolności, w większości przypadków nie posiadają.
Który kierunek uniwersytecki dostarczył panu takich mądrości? I szczerze współczuję traumatycznych szkolnych przeżyć, ale bezpodstawne generalizacje to raczej nie jest cecha oświeconego umysłu.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

A czemu Pani daje świadectwo, kontestując zakup lodówki i smartfonu przez biedne rodziny? Rozumie Pani takie zjawiska, bardzo powszechne, jak wykluczenie? Rozumie Pani sytuację dzieciaków, które wstydzą się i bohą zaprosić do domu znajomych? Temu daje Pani świadectwo wykpiwając zakupy towarów z branży AGD przez biedne rodziny? Może mieli kupić Nędzników Victora Hugo, w twardej okładce i z tym wysłać dzieci do szkoły, by poczuły się zaakceptowane w środowisku dzieciaków z bogatszych rodzin?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:A czemu Pani daje świadectwo, kontestując zakup lodówki i smartfonu przez biedne rodziny? Rozumie Pani takie zjawiska, bardzo powszechne, jak wykluczenie? Rozumie Pani sytuację dzieciaków, które wstydzą się i bohą zaprosić do domu znajomych? Temu daje Pani świadectwo wykpiwając zakupy towarów z branży AGD przez biedne rodziny? Może mieli kupić Nędzników Victora Hugo, w twardej okładce i z tym wysłać dzieci do szkoły, by poczuły się zaakceptowane w środowisku dzieciaków z bogatszych rodzin?
Rozumiem. Akceptacja za wszelką cenę i lodówka jako symbol statusu. Swoje dzieci też pan tak wychował? Przykre.
Joziiiiin
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 30 września 2017, 10:37

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiiin »

dragoness pisze:A wrtacając do dyskusji o 500+, mamy raport https://wiadomosci.wp.pl/polacy-wydali- ... wiadomosci
-
Czyli jednak wyszło na moje - poszło na wódę i fajki :)))
Joziiiiin
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 30 września 2017, 10:37

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiiin »

Obrazek
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... 8Ul89I.jpg Moje dzieci powinny chodzić do terapeuty, bo takie coś stało u nas w kuchni przez wiele lat :D
Joziiiiin
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 30 września 2017, 10:37

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiiin »

Nie mogłem się powstrzymać.... :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Obrazek
z sieci...
ODPOWIEDZ