PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:To nie jest fake, no i co z tego? Zwłaszcza w Wielkim Poście, ktory nie oznacza jedynie niejedzenia mięsa? To już jest czepianie się.
obiektywno dragoness; jak zwykle bronisz Jozina ;)
Ja się niczego nie czepiam, po prostu zapytałem czy prowadzi spis fejków, które tutaj rozpowszechniał.
w końcu napisał: "To nie jest fake...." A Ty, żadnych do tej pory nie zauważyłaś? ;o)
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Spec od katastrof, sorry, zamachów jak zwykle leczy swoje kompleksy a tymczasem kolejny taki przypadek:
Obrazek
https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B12C4E9

a teraz czekam na jakąś wrzutę o ubekach itp.....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

grzeh pisze:
dragoness pisze:To nie jest fake, no i co z tego? Zwłaszcza w Wielkim Poście, ktory nie oznacza jedynie niejedzenia mięsa? To już jest czepianie się.
obiektywno dragoness; jak zwykle bronisz Jozina ;)
Ja się niczego nie czepiam, po prostu zapytałem czy prowadzi spis fejków, które tutaj rozpowszechniał.
w końcu napisał: "To nie jest fake...." A Ty, żadnych do tej pory nie zauważyłaś? ;o)
Mój post był do Jozina, że przesadza. No ale przecięż uderz w stół, to nożyce się odezwą :rotfl:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Jozin.1 pisze:Spec od katastrof, sorry, zamachów jak zwykle leczy swoje kompleksy a tymczasem
...
kłamstwo
Jozin.1 pisze: a teraz czekam na jakąś wrzutę o ubekach itp.....
a po co? jest taki powód?
zadałem proste pytanie: a czy prowadzisz spis wstawionych przez siebie do tej pory fejków? ;)

jakaś odpowiedź?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Mój post był do Jozina, że przesadza. No ale przecięż uderz w stół, to nożyce się odezwą :rotfl:
obiektywno dragoness, swój post napisałaś po moim - więc była to kontynuacja wątku - i była to odpowiedź do mnie
czyli do: PRZEDMÓWCY

pozatym w dobrym tonie jest cytowanie kogoś komu się odpowiada, zwłaszcza gdy odpowiadasz komuś kto wpisał się 'wcześniej'
przykład:
dragoness pisze:https://www.magnapolonia.org/niemiecka- ... ienie-ipn/ PiS powinien wznowić ekshumacje, ale oni wolą smoleńszczyznę.
viewtopic.php?f=65&t=9723&p=289682#p289682

o jakiej "smoleńszczyźnie" Ty mówisz?
i dlaczego tak negatywnie?
Uważasz że ekshumacje, które powinny/muszą być przeprowadzone a które są kontynuowane (zgodnie z prawem) powinny zostać przerwane?
I to tylko dlatego że teraz PiS debatuje nad "ustawą o IPN"?

Kiedy Ty chcesz te ekshumacje w Jedwabnem wznowić? jakie są do tego przewidziane procedury prawne?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

grzeh pisze:
dragoness pisze:Mój post był do Jozina, że przesadza. No ale przecięż uderz w stół, to nożyce się odezwą :rotfl:
obiektywno dragoness, swój post napisałaś po moim - więc była to kontynuacja wątku - i była to odpowiedź do mnie
czyli do: PRZEDMÓWCY

pozatym w dobrym tonie jest cytowanie kogoś komu się odpowiada, zwłaszcza gdy odpowiadasz komuś kto wpisał się 'wcześniej'
przykład:
dragoness pisze:https://www.magnapolonia.org/niemiecka- ... ienie-ipn/ PiS powinien wznowić ekshumacje, ale oni wolą smoleńszczyznę.
viewtopic.php?f=65&t=9723&p=289682#p289682

o jakiej "smoleńszczyźnie" Ty mówisz?
i dlaczego tak negatywnie?
Uważasz że ekshumacje, które powinny/muszą być przeprowadzone a które są kontynuowane (zgodnie z prawem) powinny zostać przerwane?
I to tylko dlatego że teraz PiS debatuje nad "ustawą o IPN"?

Kiedy Ty chcesz te ekshumacje w Jedwabnem wznowić? jakie są do tego przewidziane procedury prawne?
Popełnione zostało przestępstwo, a właściwie wiele przestępstw, polegające na tym, że grupa ludzi została spalona w stodole. Wydobycie ich szczątków, ustalenie liczby ofiar, ich personaliów i dokładnych okoliczności ich śmierci byłoby naturalnym działaniem państwa prawa. Pozostawienie ich w miejscu popełnienia przestępstwa podważa zaufanie do organów państwa i nie czyni zadość poczuciu, że sprawiedliwość zatriumfowała. Miejsce pochówku wybrane przez morderców to chyba nie najlepszy pomysł.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

człowiek z lasu pisze:Popełnione zostało przestępstwo, a właściwie wiele przestępstw, polegające na tym, że grupa ludzi została spalona w stodole. Wydobycie ich szczątków, ustalenie liczby ofiar, ich personaliów i dokładnych okoliczności ich śmierci byłoby naturalnym działaniem państwa prawa. Pozostawienie ich w miejscu popełnienia przestępstwa podważa zaufanie do organów państwa i nie czyni zadość poczuciu, że sprawiedliwość zatriumfowała. Miejsce pochówku wybrane przez morderców to chyba nie najlepszy pomysł.
abyśmy się zrozumieli.
jestem za tym aby wyjaśnić Jedwabne, jestem za tym aby przeprowadzono ekshumacje
Najlepiej aby w tych działaniach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich stron (nawet sobie nie wyobrażam aby tak nie było)
Pozostawienie ich w miejscu popełnienia przestępstwa podważa zaufanie do organów państwa i nie czyni zadość poczuciu, że sprawiedliwość zatriumfowała.
Moim zdaniem w tej sytuacji: działania, które prowadzi Szwagrzyk w stosunku do 'wyklętych' powinny być przeniesione na Jedwabne.
Tak prawdopodobnie będzie, tylko teraz ze względów politycznych nikt o tym nie mówi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

obiektywno dragoness, swój post napisałaś po moim - więc była to kontynuacja wątku - i była to odpowiedź do mnie
czyli do: PRZEDMÓWCY
Spuść powietrze z ego, dobrze?
Uważasz że ekshumacje, które powinny/muszą być przeprowadzone a które są kontynuowane (zgodnie z prawem) powinny zostać przerwane?
Tak, boodbywają się wbrew woli rodzin i jak na razie NIC nie wniosły do sprawy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Tak, boodbywają się wbrew woli rodzin i jak na razie NIC nie wniosły do sprawy.
Taaak... A mnie się zawsze wydawało, że ekshumacja przeprowadzana zarządzeniem prokuratury lub sądu nie wymaga zgody rodziny. Przy okazji, prokuratura dzieli się z Tobą wynikami ekshumacji, że piszesz, że "NIC nie wniosły do sprawy"? Tak tylko z ciekawości pytam...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Dawno tak się nie ubawiłem.... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz- ... em/m31g63h

Jak dla mnie to ubijanie gruntu pod sfałszowane wybory......
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:
Uważasz że ekshumacje, które powinny/muszą być przeprowadzone a które są kontynuowane (zgodnie z prawem) powinny zostać przerwane?
Tak, boodbywają się wbrew woli rodzin i jak na razie NIC nie wniosły do sprawy.
Wiesz, nie wiem czy Twoje postępowanie nie podpada pod hipokryzje. Zgadzasz się z tym że ekshumacja w Jedwabnem powinna być dokończona aby ustalić prawdziwe i obiektywne fakty, a nie zgadzasz się z identycznym postępowaniem w stosunku do katastrofy smoleńskiej.

"wola rodzin" - jest tutaj bez znaczenia. Może nie wiesz ale w takich katastrofach (po takich katastrofach) przeprowadza się sekcje zwłok, których tutaj nie było, tzn były wykonane przez Rosjan a nie przez przedstawicieli polskiego państwa. Przysłano zaspawane trumny z adnotacją że dokumenty sekcyjne przyjdą później. Przyszły - tylko że z takimi błędami że niektóre z 'rodzin smoleńskich' nie wytrzymały i chciały ekshumacji, tylko że za poprzednich rządów okazało się że z tym jest problem.. Na ekshumacje Anny Walentynowicz, a raczej powinno sie mówić na ekshumacje 'osoby' w trumnie AWalentynowicz rodzina wnioskowała o uczestnictwo w niej prof Badena oraz specjalistów ze Szwajcarii - "prokuratura polska" ODMÓWIŁA https://www.salon24.pl/u/hambura/448397 ... -generalny

Prawdopodobnie nie pamiętasz też jak przebiegały te ekshumacje, proponuję zatem zapoznać się z faktami i relacjami rodzin, wtedy może jasnym dla Ciebie stanie się że większość z Nich postanowiło od nich odstąpić (pomimo rażąco błędnych dowodów sekcyjnych i pomimo że kłamstwem było iż przy sekcjach byli Polacy). Postanowiono czekać na zmianę rządów. Zmiana nastąpiła. Prokuratura z urzędu postanowiła zrobić to co do niej należało a co poprzednicy (Szeląg i reszta) zaniedbali.
i jak na razie NIC nie wniosły do sprawy
Jak się nie interesujesz sprawą to może i dla Ciebie nic nie wniosły. To nie jest prokuratura za czasów PO, gdzie były z niej kontrolowane przecieki (np stenogramy z zeznań pilotów Jaka). Tutaj prokuratura robi swoje (mniej lub bardziej dobrze) i siedzi cicho. Rodziny są powiadamiane i na bieżąco informowane. Niektóre nie wytrzymują..
Szokujące wyniki ekshumacji! Wdowa po adm. Karwecie: W trumnie mojego męża, w workach na śmieci, były szczątki ośmiu osób. WIDEO
https://wpolityce.pl/smolensk/352328-sz ... osob-wideo

Myślę że założeniem politycznym PiSu jest to żeby było w tej sprawie cicho, a raporty zostaną podane do publicznej wiadomości dopiero jak będą wszystkie badania ukończone (na 10kwietnia zostanie podany raport częściowy - "techniczny"). Takim jak Ty i Jozin marzyło by się aby PiS po objęciu władzy zaczął publicznie rozkopywać cmentarze i wymachiwać szabelką na Rosjan. Tak jednak nie ma. Są prowadzone ekshumacje i badania ale o nich dowiadujemy się rzadko, ostatnio wtedy kiedy trzeba było korygować pewne sugestie dziennikarzy z GW.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A ja myślę (bo mi wolno), że nic nie znaleźli, oprócz oczywistych w przypadku takiej katastrofy mieszanek szczątków. Przykre to. Ja tam mogę poczekać do 10 kwietnia, kolejnego. Jeśli prokuratura ustaliła tyle ile komisja, to jedna i druga zmarnowała publiczne pieniądze. A tych mamy coraz mniej https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 99215.html
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

A ja myślę (bo mi wolno), że nic nie znaleźli, oprócz oczywistych w przypadku takiej katastrofy mieszanek szczątków. Przykre to.
Szanowna dragoness, co to są dla Ciebie "oczywiste przypadki" ?
Ja bym Ci radził przed wyrażaniem publicznie opinii zasięgnąć informacji także z drugiej strony, tak abyś wiedziała w jakich realiach się wypowiadasz. no chyba że Ty jesteś wychowana może w innej kulturze i dla Ciebie takie "coś" jest naturalne:

Skala deprawacji obrońców kłamstwa smoleńskiego przeraża. Paradowska: w ciele Walentynowicz zaszyto przedmioty, by pomóc rodzinie w identyfikacji
https://wpolityce.pl/polityka/143245-sk ... ntyfikacji

AD: Do profanacji doszło w Moskwie. Nie wiem, czy pani redaktor słyszała, ale w twarzy Pani Anny Walentynowicz były zaszyte rękawiczki, jakiś kawałek rękawa. Gdyby polscy lekarze byli przy tej sekcji to by do czegoś takiego po prostu nie doszło.

JP: Czasem, wie pan, dlatego tak robiono, żeby było łatwiej rodzinom rozpoznać, że trzeba...

AD: Tak pani redaktor uważa, że łatwiej rodzinom rozpoznać, kiedy w twarzy zostają zaszyte jakieś elementy...

JP: Jeśli pan był w Moskwie i pan widział, jak wyglądają ofiar, nie tylko prezydentowa Kaczyńska, to by się pan niewielu rzeczom dziwił, prawda?

AD: Syn pani Anny Walentynowicz mówił, że gdy rozpoznawał ciało swojej mamy ona wyglądała, jakby spała. To są znamienne słowa.

JP: To ja słyszę od bardzo wielu osób. A potem się okazuje, że było inaczej. Bardzo dziękuję. Pan poseł Andrzej Duda, z którym się diametralnie różnimy, ale miło się rozmawia. Można chociaż porozmawiać.
należy tu dodać że podczas identyfikacji ciało/twarz AWalentynowicz było CAŁE.. i teraz już sam nie pamiętam czy nie było podmienione. mam nadzieje że było...


Śmieci w trumnach ofiar
https://niezalezna.pl/88943-smieci-w-trumnach-ofiar
„Z bezczeszczeniem zwłok mieliśmy do czynienia w Rosji. To tam, w Rosji, ci ludzie, którzy prowadzili czynności, wkładali rękawiczki chirurgiczne w różne części ciała naszych bliskich, to oni gasili niedopałki papierosów w ciałach naszych bliskich. Te ciała potem zaszywali wraz z gałęziami, z niedopałkami papierosów. Teraz, po tych ekshumacjach, ciała naszych bliskich zostały obmyte i oczyszczone z tego barbarzyństwa, którego dopuścili się Rosjanie” – te wstrząsające słowa Piotra Walentynowicza, wypowiedziane w programie „Koniec systemu” w TV Republika, powinni mieć na uwadze przeciwnicy ekshumacji ofiar smoleńskiej katastrofy.
UJAWNIAMY! Makabryczne odkrycie po ekshumacji ofiary 10/04. Oto, do czego byli zdolni Rosjanie dzięki zakazowi otwierania trumien
https://wpolityce.pl/smolensk/335691-uj ... ia-trumien
W czasie jednej z ekshumacji przeprowadzonych w 2017 r. dokonano najbardziej bulwersującego ze wszystkich dotychczasowych odkryć. W jednej trumnie znajdowały się dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice. Z szacunku do rodzin celowo nie podajemy, po której ekshumacji dokonano tego odkrycia.
oczywiste przypadki.. może podasz gdzie jeszcze takie nastąpiły?




Jeśli prokuratura ustaliła tyle ile komisja, to jedna i druga zmarnowała publiczne pieniądze.
Wiesz, zawsze możesz powiedzieć że jak zdarzy się jakaś katastrofa/wypadek, to żeby tego nie badano bo przecież marnuje się pieniądze.. Tylko problem jest w tym że zarówno służby, prokuratura, policja itp są do takich czynności powołane - i to jest ich obowiązek, czy Ty sobie tego życzysz czy nie. Katastrofa smoleńska nie jest jakimś tematem zamkniętym. Zarówno prokuratura polska jak i rosyjska do tej pory prowadzą śledztwo, i pewnie jeszcze długie lata.. Już samo to pokazuje że nie jest to zwykła katastrofa, a na pewno jest rozgrywana politycznie przez Rosjan. Podkomisja Macierewicza jest jedyną przeciwwagą przed komisjami MAK & Miller.
Teraz już większość pozapominała o tym co było, prawdopodobnie ważne jest to aby tych, którzy doprowadzili do zaniedbań/kłamstw (ze strony Polski) po prostu osądzić. Rosjanie też będą czyści, ich biegli mówią wprost o "uderzeniu hydraulicznym"
Dr Grzegorz Szuladziński dla wPolityce.pl: Rosyjska bajeczka o uderzeniu hydraulicznym
https://wpolityce.pl/smolensk/193283-dr ... raulicznym

Tak sobie teraz myślę że to nie wynik polskiej prokuratury będzie taki sam jak rosyjskiej, ale odwrotnie - rosyjska prokuratura wykaże to samo co polska. Tylko nie wiadomo kiedy to nastąpi...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Te wszystkie tajemnicze zgony ważnych osób, w tym szefa kancelarii premiera były niczym innym, jak przejawem istnienia demokratycznego państwa prawa. Nikogo nie dziwiły, nikt nie bronił demokracji, bo miała się dobrze. Teraz to co innego. Nie wiem, co się wydarzyło z tym samolotem, ale ktoś kto twierdzi, że wszystko jest w porządku, a jednocześnie protestuje w obronie demokracji niesiony na rękach przez policjantów, musi mieć bardzo daleko do domu.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3906
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:..
publiczne pieniądze. A tych mamy coraz mniej https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 99215.html
cytat:
Ponad 30 proc. dorosłych Polaków w rodzinach, gdzie pobierane jest świadczenie 500+ na pierwsze i jedyne dziecko, nie ma pracy, ani jej nie szuka - pokazały dane GUS.
jest jednak 500+ na pierwsze dziecko?
(nie wiem)

cytat:
Okazuje się, że pomoc dla rodzin w postaci 500+, może wspierać bierność zawodową. Jak zauważa Lipka, wystarczy spojrzeć na bilans korzyści i strat, by zrozumieć, że dla wielu osób nadgodziny, awans, dokształcanie się czy nawet znalezienie pracy, stają się nieopłacalne.
dragoness, tak trudno Ci zrozumieć że niektórzy wolą mieć rodzinę niż robić za marne grosze? Taki jest cel 500+
Czy Ty wiesz wogóle że Polska się wyludnia? Celem tej reformy nie jest zatrudnianie Polaków w zachodnich hipermarketach.

cytat:
Program 500+ nie promuje zatrudnienia, a może sprzyjać wzrostowi bierności zawodowej.
Pozwól aby dziewczyna/przyszła matka sama zdecydowała czy chce urodzić dzieci, czy chce iść do pracy. Bo teraz poniekąd ma taki wybór.
ODPOWIEDZ