PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Mosznicki pisze:
człowiek z lasu pisze:To ciekawe, ze Francja stosujac takie same rozwiazania tak uwaza. Szczerze mowiac, od kilku lat korzystam tylko z francuskich mediow i nie zauwazylem.
Może jednak nie takie same, a Ty tylko nie zauważyłeś bądź zignorowałeś.
Podalem link do artykulu, zeby nie byc posadzonym o fantazjowanie. Wyjasniono, ze obawa wynikajaca z faktu powolywania sedziow przez wladze wykonawcza istnieje, jednak jest to rozwiazanie, ktore zabezpiecza przed tworzeniem sie zamknietej kasty sedziow, jak to bylo pod wladza absolutna, czyli Ancien Regime. Jak juz wspomnialem wczesniej moj profesor prawa konstytucyjnego pokazywal m.in. na tym przykladzie, jak daleko polskiemu ustrojowi do demokratycznego swiata. Mozna oczywiscie nienawidzic PISu, ale na podstawie racjonalnych argumentow, a nie krzyku pseudo-autorytetow, reprezentujacych naprawde ciemne sily.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze:Taaak... Zaprzeczysz Mosznicki, że we Francji jest stan wyjątkowy? No, no, no... Twoja znajomość sytuacji w Europie mnie rozbawia... :rotfl:

p.s.

Raportu Amnesty International z czerwca 2017 roku pewnie też nie czytałeś? Biedaku niedouczony... :rotfl:
Gdybym Ci linku nie zaserwował, to byś tam nawet nie zajrzał. A raport nie jest korzystny. Z kolei stan wyjątkowy we Francji ma się do tematu jak pięść do nosa.
Podalem link do artykulu, zeby nie byc posadzonym o fantazjowanie. Wyjasniono, ze obawa wynikajaca z faktu powolywania sedziow przez wladze wykonawcza istnieje, jednak jest to rozwiazanie, ktore zabezpiecza przed tworzeniem sie zamknietej kasty sedziow, jak to bylo pod wladza absolutna, czyli Ancien Regime. Jak juz wspomnialem wczesniej moj profesor prawa konstytucyjnego pokazywal m.in. na tym przykladzie, jak daleko polskiemu ustrojowi do demokratycznego swiata. Mozna oczywiscie nienawidzic PISu, ale na podstawie racjonalnych argumentow, a nie krzyku pseudo-autorytetow, reprezentujacych naprawde ciemne sily.
A profesorowie Dudy jednak go teraz krytykują.

Będzie de facto "ancien regime" - c'est tant PiS.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Gdybym Ci linku nie zaserwował, to byś tam nawet nie zajrzał. A raport nie jest korzystny. Z kolei stan wyjątkowy we Francji ma się do tematu jak pięść do nosa.
Serio? A w którym miejscu mi ten link zaserwowałeś? Uważasz, że państwo, które ogranicza prawa swoim obywatelom ma podstawy do wypowiadania się o procedurach demokratycznych w innych państwach? Ty nie jesteś zabawny, ty po prostu jesteś głupi!
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Myślałem Mosznicki, że jesteas krytycznie nastawionym wobec władzy człowiekiem. Po Twojej ostatniej wypowiedzi, w moim kierunku, dochodzę do wniosku, że jednak fanatykiem.
Joziin, który wczoraj już gotów był pomagać mi, biednemu po przedstawieniu jednego argumentu zamilkł jak grób. W sumie to smuci mnie to, że PIS ma przeciwko sobie tylko i wyłącznie fanatyków. Brak merytorycznych konkurentów, a nawet wrogów może doprowadIć do zepsucia. Władza psuje, mimo wszystko oni są ludźmi.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

cały czas czekam na twój komentarz do hipokryzji fuhrera.... bo gdy cię o to zapytałem to sam zamilkłeś...

na nr smsa też czekam..
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: T135 »

PiS nie jest idealne. W wielu aspektach sie nie zagadzam - ale to cud, ze PO nie wygralo wyborów... mielibysmy kontynuacje panstwa teoretycznego.
PS. Jozin, Ty na kogo glosowales? Tak serio pytam :)
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Na JKM, a co ?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze:
Gdybym Ci linku nie zaserwował, to byś tam nawet nie zajrzał. A raport nie jest korzystny. Z kolei stan wyjątkowy we Francji ma się do tematu jak pięść do nosa.
Serio? A w którym miejscu mi ten link zaserwowałeś? Uważasz, że państwo, które ogranicza prawa swoim obywatelom ma podstawy do wypowiadania się o procedurach demokratycznych w innych państwach? Ty nie jesteś zabawny, ty po prostu jesteś głupi!
A Ty tak na poważnie??? Francja tak "ograniczyła" prawa obywateli, że np. zezwoliła na śluby jednopłciowe. A w Polsce demokrację definiuje się w Twoim obozie przez li tylko prawo do zgromadzeń (jeszcze!).
Link do Amnesty w ogóle dostałeś gdzie indziej. Inaczej nie natrafiłbyś na ów raport, którego nawet nie jesteś w stanie właściwie zinterpretować.
Myślałem Mosznicki, że jesteas krytycznie nastawionym wobec władzy człowiekiem. Po Twojej ostatniej wypowiedzi, w moim kierunku, dochodzę do wniosku, że jednak fanatykiem.
"To tylko opinia". Gdybym był, to nie napisałbym, że "poprzednich rządów można było nie kochać", a Ty adorujesz PiS jak monstrancję, upolitycznienie nazywając kontrolą.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Francja tak "ograniczyła" prawa obywateli, że np. zezwoliła na śluby jednopłciowe.
Eee... Jestem głęboko rozczarowany, że jeszcze nie zezwoliła na śluby ludzi ze zwierzętami! Powiem wprost: brak zgody na śluby ludzi ze zwierzętami to normalny faszyzm jest! A tak przy okazji, wiesz Mosznicki mnie się wydaje, że bardziej przejawem demokracji jest dokonania zatrzymania obywatela od 6 rano niż w nocy, czy też możliwość publicznego demonstrowania swoich poglądów... Ale, jeżeli ty uważasz, że przejawem demokracji są wyłącznie małżeństwa homośków, to cóż mogę zrobić? Parsknąć śmiechem! :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze:
Francja tak "ograniczyła" prawa obywateli, że np. zezwoliła na śluby jednopłciowe.
Eee... Jestem głęboko rozczarowany, że jeszcze nie zezwoliła na śluby ludzi ze zwierzętami! Powiem wprost: brak zgody na śluby ludzi ze zwierzętami to normalny faszyzm jest! A tak przy okazji, wiesz Mosznicki mnie się wydaje, że bardziej przejawem demokracji jest dokonania zatrzymania obywatela od 6 rano niż w nocy, czy też możliwość publicznego demonstrowania swoich poglądów... Ale, jeżeli ty uważasz, że przejawem demokracji są wyłącznie małżeństwa homośków, to cóż mogę zrobić? Parsknąć śmiechem! :rotfl:
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad wnioskiem, że we Francji kuleje demokracja z powodu wprowadzonego stanu wyjątkowego.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Ależ oczywiście, że stan wyjątkowy wprowadza się tylko po to, by prawa obywatelskie podnieść na wyższy poziom! W Polsce przed kilkudziesięciu laty, dla zwiększenia demokracji to gen. Jaruzelski wprowadził nawet stan wojenny. Ty Mosznicki jesteś nawet głupszy niż domniemywałem...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Mundek, twemu panu wczoraj zwieracz zaczął popuszczać ;)
Może trzeba mu wysłać WNP ?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Jakby twoja zona wraz dziećmi zginęły w wypadku drogowym na oblodzonej drodze, to dowcipy w rodzaju, że mieli fajną jazdę na lodzie budziłyby zapewne twój zachwyt? Nawet nienawiść do Jarosława Kaczyńskiego nie powinna przekraczać tej cienkiej linii za którą człowiek zamienia się w bydle. Mam nadzieję, że zrozumiałeś...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Obnażył wczoraj całkowicie swoją podłą naturę i moim zdaniem właśnie się skończył... Pasujecie do siebie jak ulał :wstyd: Jojo Brudziński już powinien się bać...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Wiesz, straciłem ochotę na jakąkolwiek dyskusję z tobą...
ODPOWIEDZ