PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Sun Tzu pisze:Na tym forum pisał kiedyś "antykieckowy" (pozdrowienia przy okazji!), który dokonał oficjalnego aktu apostazji. Można się z nim spierać, nie zgadzać, kłócić ale nie można mu było odmówić jednej rzeczy: autentyczności! W porównaniu z Nim, tacy jak wy to prostu ateiści kieszonkowego formatu! Więc możecie sobie kłapać tymi swoimi mlecznymi ząbkami do woli :rotfl:
No to muszę cię kolego przesympatyczny panie Edmundzie zaskoczyć, ponieważ lat temu już wiele dokonałem tej właśnie procedury. Ateistą też nie jestem.
Teraz ciekawi mnie inna sprawa - niedawno napisałeś, że nie jesteś katolikiem - to teraz napisz, czy nie zostałeś ochrzczony, dokonałeś apostazji, czy znów się okazuje, że jesteś kłamczuszkiem?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

dragoness pisze:
Pracownicy będą musieli wolną niedzielę odpracować w piątki, soboty i poniedziałki. Wiele sieci ze względu na duże oblężenie wydłużyło godziny pracy w dni poprzedzające zakaz. Pracownicy muszą przychodzić w poniedziałki dużo wcześniej, aby rozładować towar. Lidl jest czynny w piątki i soboty do godziny 22:00, natomiast w poniedziałek markety rozpoczną pracę od 7:00.
Biedronka także wydłużyła godziny otwarcia sklepów do 23:00. Ponadto pracownicy tego dyskontu pracują w soboty do 23:45, a w poniedziałki zaczynają już kwadrans po północy. Podobne rozwiązanie chcą wprowadzić także inne hipermarkety. Pytanie, czy te zmiany nie godzą w prawa pracownika bardziej niż pracujące niedziele.
W przeciwieństwie do większości społeczeństwa, która uważa ludzi "na kasie" za roboty, mam wśród nich dużo znajomych. Potwierdzają wszystko, co w tym artylule jest napisane, no, ale cóż... oczywiście najważniejsze, że formalnie mają WOLNE. Jak jest w rzeczywistości, rządzących i kupujących [...] obchodzi. podobnie było za poprzednich rządów, gdy zachęcano mlodych do zakładania działalności, ale o tym, że ZUS bedą musieli płacić niezależnie, czy będą pracować, czy nie, to już się głośno nie mówiło. Skutek był taki, że aby wyjechać na urlop trzeba było zawieszać działalność, co skutkowało brakiem ubezpieczenia. Jak ktoś na urlopie złamał nogę, no, to miał pecha. No ale rząd był szczęśliwy. Jak każdy.
Mam wrażenie, że bycie sprzedawcą to jakaś kara. Przecież decydując się na taki czy inny zawód każdy wie na co się godzi. Podobno jest takie niskie bezrobocie, więc jaki problem zmienić pracę, skoro ta jest taka zła? W tej chwili w handlu jest i tak coraz więcej Ukraińców, za jakiś czas sprzedawać będą głównie obcokrajowcy. Albo o to nie, bo pojawiły się już takie sklepy https://fintek.pl/bio-family-uruchomila ... owy-sklep/
Podejrzewam, że za parę lat ten system stanie się powszechny w biedronlach czy lidlach, przez zarówno sprzedawcy jak i małe sklepiki pójdą na zieloną trawkę. Ale przynajmniej skończy się brak rąk do pracy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Teraz ciekawi mnie inna sprawa - niedawno napisałeś, że nie jesteś katolikiem - to teraz napisz, czy nie zostałeś ochrzczony, dokonałeś apostazji, czy znów się okazuje, że jesteś kłamczuszkiem?
Tobie? Nie widzę sensu.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Sun Tzu pisze:
Teraz ciekawi mnie inna sprawa - niedawno napisałeś, że nie jesteś katolikiem - to teraz napisz, czy nie zostałeś ochrzczony, dokonałeś apostazji, czy znów się okazuje, że jesteś kłamczuszkiem?
Tobie? Nie widzę sensu.
A to nowa rewelacja - pan Edmund przesympatyczny tak bardzo wstydzi się tego, że jest katolikiem, że ucieka się do kłamstwa :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Człowieku, że cię tak uprzejmie nazwę. Czy ty w ogóle zastanawiasz się nad tym co ty piszesz czy tylko tak klepiesz w klawiaturę bo swędzą cię opuszki palców?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Sun Tzu pisze:
Ale najwięksi obrońcy chrześcijaństwa Zun i czlowiek z lasu jednocześnie tych, których powinni po chrześcijańsku ugościc, trakują z największą pogardą.
Hmm... Skąd w ogóle pomysł, że w swym życiu kieruje się zasadami Dekalogu? Skąd w ogóle pomysł, że jestem chrześcijaninem? :niepewny:
No to jak to z tobą Edmundzie jest? Jak tam z twoją autentycznością, ktorej komu jak komu, ale akurat mi odmówić nie możesz? :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Zaprawdę powiadam ci "kieszonkowy ateisto", że nie widzę najmniejszego powodu dla którego miałbym ci coś opowiadać o sobie... :D
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

żbik pisze:
Sun Tzu pisze:Na tym forum pisał kiedyś "antykieckowy" (pozdrowienia przy okazji!), który dokonał oficjalnego aktu apostazji. Można się z nim spierać, nie zgadzać, kłócić ale nie można mu było odmówić jednej rzeczy: autentyczności! W porównaniu z Nim, tacy jak wy to prostu ateiści kieszonkowego formatu! Więc możecie sobie kłapać tymi swoimi mlecznymi ząbkami do woli :rotfl:
No to muszę cię kolego przesympatyczny panie Edmundzie zaskoczyć, ponieważ lat temu już wiele dokonałem tej właśnie procedury. Ateistą też nie jestem.
Teraz ciekawi mnie inna sprawa - niedawno napisałeś, że nie jesteś katolikiem - to teraz napisz, czy nie zostałeś ochrzczony, dokonałeś apostazji, czy znów się okazuje, że jesteś kłamczuszkiem?
Edmundzie, miej choć odrobinę szacunku choć do samego siebie i nie rób z gęby cholewy :)
Tak bardzo boli cię fakt, że przyznałeś mi "autentyczność"? Zachęcam też do czytania ze zrozumieniem :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

JaślaninOn pisze:Historia szybko powraca , sceny z Lublina 13.10.2018 walka milicji z Polakami z wartościami z tradycja z honorem.. żenada PIS=PO
https://www.youtube.com/watch?v=FouMpjgUjWY
Brawo Lublin !! Widać jest sporo normalnych ludzi jeszcze !
"...Polakami z wartościami z tradycja z honorem..." To żart?
jaki problem zmienić pracę, skoro ta jest taka zła?
Problem nie jest z pracą, tylko w opwiadaniu pierdół o tym, jak to wolne niedziele to błogosławieństwo dla sprzedawców.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Problem nie jest z pracą, tylko w opwiadaniu pierdół o tym, jak to wolne niedziele to błogosławieństwo dla sprzedawców.
Oczywiście, masz 100% racji w tym, że wolne niedziele dla sprzedawców to opowiadanie pierdół. Przecież każdy sprzedawca o niczym innym nie marzy, jak tylko o pracy w niedzielę! Powiem więcej, osobiście widziałem jak pod sklepami w wolne niedziele zbierają się obsługi tych sklepów i ze łzami w oczach opowiadają przypadkowym przechodniom jaka to dla nich tragedia, że nie mogą w ten dzień pracować. Ty też to widziałaś? Powiem więcej, takie opinie jak Ty prezentuje też wielu urzędników gminnych i nauczycieli, których miałem wątpliwą przyjemność w ostatnim czasie słuchać podczas spotkań przedwyborczych w jednej z gmin. Dlatego też, gdy kandydat, któremu prowadzę kampanię wyborczą wygra wybory a mnie mianuje swoim zastępcą, to jednym z pierwszych rozwiązań, jakie wprowadzimy w gminie będą dyżury pracowników w Urzędzie Gminy w niedzielę, bo skoro praca w niedzielę jest takim błogosławieństwem i marzeniem, to wszystkim należy dać taką możliwość. Z pewnością będą zachwyceni... Drugim krokiem, po wygranych wyborach, będzie wprowadzenie dodatkowych zajęć dla dzieci, które będą prowadzone w niedzielę, bo chcemy, by rodzice, którzy gdzieś wyjeżdżają w niedzielę, mieli możliwość zostawienia dzieci w szkole pod fachową opieką a dzieci zamiast się nudzić w ten dzień przed komputerem czy telewizorem mogły skorzystać z dodatkowych zajęć prowadzonych przez swoich nauczycieli. Jestem przekonany, że ZNP w pełni będzie akceptował nasze pomysły! Gdyby się jednak tak nie stało, to będę miał do Ciebie prośbę o napisanie listu do ZNP z poparciem naszych działań. Sądzę, że głos zwykłego nauczyciela będzie miał decydujące znaczenie! Czyli co? Mogę na Ciebie liczyć?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Odnoszę wrażenie, że po przejściu na "swoje" bardzo brakuje ci przestrzeni do "działania"......

Czasem z nostalgią przeglądam artykuły w necie z czasów, kiedy to jako dzielny związkowiec "walczyłeś" o godny los ludu pracującego.... :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Czytam, czytam i jakbym Urbana słuchała... Mnóstwo bełkotu, zero konkretów. jest jakaś specjalna szkoła przemówien dla aparatczyków?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Mundki i jemu podobni czerpią ze sprawdzonych wzorców ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Wybacz drogi Jozinie.1 ale jak będę potrzebował opinii byłego sprzedawcy lodówek czy jakiegoś śmieciarza to się zwrócę do ciebie. Podobnie zrobię w przypadku, gdy będę potrzebował opinii jakichś forumowych "kieszonkowych ateistów"... Na razie czekam na odpowiedź dragoness... Powtórzę, czy pani magister jako wieloletni i doświadczony pedagog napisze list do ZNP w którym poprze zamierzone przez nas działania? Taki list poparcia sam mógłbym sobie napisać, ale dla wiarygodności potrzebuję listu od prawdziwego nauczyciela, którym niewątpliwie pani jest... Oczywiście, wszelkie szczegóły ustalimy sobie w stosownym czasie...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Wybacz drogi Jozinie.1 ale jak będę potrzebował opinii byłego sprzedawcy lodówek czy jakiegoś śmieciarza to się zwrócę do ciebie. Podobnie zrobię w przypadku, gdy będę potrzebował opinii jakichś forumowych "kieszonkowych ateistów"... Na razie czekam na odpowiedź dragoness... Powtórzę, czy pani magister jako wieloletni i doświadczony pedagog napisze list do ZNP w którym poprze zamierzone przez nas działania? Taki list poparcia sam mógłbym sobie napisać, ale dla wiarygodności potrzebuję listu od prawdziwego nauczyciela, którym niewątpliwie pani jest... Oczywiście, wszelkie szczegóły ustalimy sobie w stosownym czasie...
Nie należę do żadnego związku, więc nie będę pisać listów do organizacji, od której trzymam się z daleka, bo demoralizuje ludzi.
ODPOWIEDZ