PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

lepidopterologia pisze:
człowiek z lasu pisze: Zwykli ludzie nie siedzą w internecie po to , by wyrażać swoją niechęć do PISU, czy kogokolwiek innego. Nie wiem, czy zauważyliście drodzy demokraci, ale to Wy wklejanie tu cały czas jakieś jednostronne, polityczne wstawki. My, zwykli Kowalski reagujemy, gdy coś przekracza granicę dobrego smaku. Nie wklejam tu propisowskiej ani antypeowskiej propagandy, bo bycie by być przeciw komuś jest słabe i małe. Podobnie z Facebookami. Antypis owcy fanatycy wklejaja do znudzenia jakieś soki z buraka czy Manuele Gretkowskie, a zwykli ludzie reagują czasem, gdy to zbyt mocno uderza w wartości. Ci fanatycy antypisowcy sa śmieszni dla zwyczajnych ludzi.
Dzień dobry :zawstydzony:
Masz rację. Obserwując nienaturalną aktywność niektórych można się tylko dziwić.. 
Ilość wypowiedzi, ich monotematyczność i natężenie emocji daje mocno do myślenia. 
Może to po prostu taki sposób na życie i odreagowania osobistych frustracji. A może coś innego ;) 
Z zainteresowaniem czekam na ciąg dalszy :hyhy:
Pozdrawiam :)
Hej Lepidopterologia. Nie udało mi się Ciebie odnaleźć na fb.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

żbik pisze:Ale co działacz SLD z Podlasia? Ja się pytam gdzie tu na tym forum potępiałeś akty agresji pisowsko-narodowe i w jakiej konkretnie dyskusji jak to rzekomo coś celnie zripostowałeś - bo jeśli tak jak tu, to słabo.

Ach więc ty zwykły, skromny, normalny, a ci oni to pewnie "bydło". Problem w tym, że dla ludzi krzyczącej do Ogórek też ona przekroczyła pewną granicę. Dragoness wkleiła ci jaskrawe przykłady tego relatywizmu.

Problem w tym, że kiedy Ahmed zabija, to mówisz "muzułamanin zabija", a kiedy Robi to Janusz, to nie mówisz "katolik zabija". W Polsce w wiezieniach za zabójstwa i inne przestępstwa siedzą głównie katolicy. Mówisz, że ktoś coś powiedział o miłowaniu. I co to w ogóle ma wnosić? Nie słowa a czyny mnie interesują. Ja jeszcze nie spotkałem na swojej drodze żadnego katolika, który wiedząc, że nie jestem katolikiem okazywałby mi przynajmniej szacunek. Pitolisz o jakichś przypowieściach, a jeszcze kilka dni temu zwracałeś się do mnie per "idioto" - tyle są warte całe te farmazony z chrześcijaństwa, którego tak bronisz. Nie ma w twojej postawie NIC, co by nawiązywało do tego o czym mówisz jako zaletach chrześcijaństwa.
W Polsce tez nie brakuje rytualnych pochowkow pogańskich.
Po pierwsze co masz na myśli pisząc "pogańskich"? Masz na myśli Słowiańskie, Celtyckie, Gockie a może pochodzące z kultury łużyckiej? Nie ma czegoś takiego jak "pogaństwo", tym mianem chrześcijanie określają wszystko, co niechrześcijańskie - jest to przejaw pogardy wobec innych niż katolicka religii.
Po drugie poproszę o te przykłady "rytualnych pochówków" (jak rozumiem żon) na terenie Polski. Mienisz się znawcą historii, zakładam, że wiesz o czym piszesz, anie powtarzasz tylko bredni katechety.

Pojęcie bliźniego nie jest znane zdecydowanej większości katolikom :) Bliźni to między innymi muzułmański uchodźca, wobec którego wyrażasz najgłębszą pogardę. Powołujesz się na Tomasza z Akwinu - tego samego co np. powiedział "wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" - mam nadzieję, że zacytujesz te słowa swojej przyszłej wybrance.

Piszesz o Wojciechu - gdybyś znał jego żywot, wiedziałbyś, że został przyjęty gościnnie zgodnie z prawem Prusów (a nie żadnych "pogan", dla ciebie zapewne Słowianie, Prusowie, Germanie, Celtowie itd. to jedno i to samo). Prusowie jednak nie byli zainteresowani jego nawracaniem - został bezpiecznie wywieziony poza granicę z zakazem ponownego wstępu. Zakaz ten jednak złamał i zbezcześcił święte miejsce Prusów, za co został zabity. Nie dokonał żadnego szlachetnego czynu, w świadomy sposób złamał prawo. No doprawdy, wzór do naśladowania.

Bronisz zajadle chrześcijaństwa, cały czas swoją postawa zaprzeczając jego idei - to jest własne żałosne w tym polskim katolicyzmie i to sprawiło, że choć byłem w dzieciństwie indoktrynowany przez katolicyzm, nie wytrzymało to obiektywnego spojrzenia. Wiesz, dlaczego jesteś katolikiem? Nie ze względu na te farmazony o jakichś bliźnich itd. Tylko i wyłącznie dlatego, że zostałeś tak od maleńkości zindoktrynowany. Gdybyś urodził się w rodzinie żydowskiej, wychwalałbyś judaizm, a jeśli w arabskiej, to chwaliłbyś Allaha. Twoja wiedza na temat religii europejskich jest zerowa, podobnie jak na temat swoich własnych korzeni.

A na koniec - wiesz czemu szpachlujesz teraz u Francuza? Bo Francja już 100 lat temu uwolniła się od bezproduktywnego kościoła. Praprzyczyną Polskiego zapóźnienia jest feudalizm który z resztą wspierany był przez kościół katolicki. Paradoksalnie, ale to właśnie bolszewicy uwolnili nas od tego systemu. W myśl twojej filozofii - gdyby nie oni, to do dziś przymierałbyś głodem młócąc zboże dla swego pana. Pewne zmiany są konieczne. Obecnego stanu zawsze bronią ci którzy mają z tego profity. Profity kościoła katolickiego w Polsce liczy się w milardach zł, nie licząc marnowania siły roboczej i rozrodczej młodych chłopaków. A ty musisz teraz tyrać u Francuza - on zaś na swojej francuskiej emeryturze zamieszka sobie w Polsce nie martwiąc się o nic.
Ok. Možesz powołać się na jakieś źródļa historyczne odnośnie bezczeszczenia przez św. Wojciecha świętych miejsc Prusów? Nie krępuj się, mogą być pogańskie.
Po drugie. Możesz wskazać miejsce, gdzie relattwizuję, bagatelizuje, zachęcam do agresji wobec kogokolwiek? Nke jestem typem siedzâcym w internecie i potępiajâcym z pobudek politycznych kogokolwiek. Popatrz! Temat o PO umiera, o KODzie chyba nawet nie istnieje. TtmczasemTo Wy kotki wrzucacie co możecie do pieca. Nie popieram agresji wobec kogokolwiek. Dawno temu zakodowałem sobie zasadę, że nie odpowiem agresjâ na agresję poza kilkoma wyjątkowymi przypadkami. Pani Ogórek nie zasłużyļa sobue na takie potraktowanie przez prymitywne, niewychowane jednostki. Miaļa prawo czuć się zagrożona, bo zachowanie tych ludzi było szalone. Ty oczywiście nie zrozumiesz, ponieważ nie czytasz wcześniejszych postów lub niewygodne dla Twojej wizji Wszechświata pomijasz i trzeba Ci tłumaczyć wszytsko od nowa. Odpowiedzi na Twoje pytania są wyżej. Nikt z nas tu po prawej stronie nie popiera agresji ani jej nie pochwala. Nie zayważyłem przynajmniej. Twoje daleko idące wnioski odnośnie postępowania ludzi, których nie znasz stwarzają takie przytłaczajâce poczucie, że amatorsko bawisz się psychologią, w przerwie od trzymania młota pneumatycznego.
Po kolejne. Podaj przykļad Janusza, ky'tóry wjeżdża ciężarówką w tłum ludzi krzycząc Swarożyc tak chciał. (Może być inne nasze Januszowe wyznanie)
Po ente. Bt'ronię mojej wiary przed jej plugawieniem, bo uważam to za moj obowiązek.Mam prawo tak uważać demokrato? Nie bronię maczetą tylko humorem, bądź wiedzą.
Po kolejne. Naprawdę uwierzyłeś w bajkę o biednej Francji, która odrzucajâc 100 lat temu chrzścijaňsrwo staļa się bogatâ? Francja, która toczyła wojny obronne z całâ Europą, której język jest urzędowy w kilkudziesięciu krajach świata, której nazwiska poetów, pisarzy, artystów zna każdy uczeń podstawòwki w świecie, w której w czasach napoleońskich (!) powstał pierwszy samochód? W której ludzie mówią dość niszczâcym nasz kraj lewakom i zakładają różańce na szyje?
Wiesz dlaczego remontuję od czasu do czasu mieszkania? Bo mnie proszą, bo umiem to robić, a jestem człowiekiem aktywnym na tyle, że w mojej podstawowej pracy już wypracowałel sobie francuską emeryturę, którą spędzę rzeczywiście w Polsce, w pięknym miejscu, które sobie kupiłem. A može jednak w Portugalii. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Pani Ogórek nie zasłużyļa sobue na takie potraktowanie przez prymitywne, niewychowane jednostki. Miaļa prawo czuć się zagrożona, bo zachowanie tych ludzi było szalone.
Równie szalone jak zachowanie cytowane przeze mnie? Uderzono ją w twarz, w brzuch, skopano? Czy "jednostki" w to zaangażowane były prymitywne i niewychowane? Bo z wypowiedzi naszych celebropolityków i pseudoredaktorków raczej to nie wynika.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
Pani Ogórek nie zasłużyļa sobue na takie potraktowanie przez prymitywne, niewychowane jednostki. Miaļa prawo czuć się zagrożona, bo zachowanie tych ludzi było szalone.
Równie szalone jak zachowanie cytowane przeze mnie? Uderzono ją w twarz, w brzuch, skopano? Czy "jednostki" w to zaangażowane były prymitywne i niewychowane? Bo z wypowiedzi naszych celebropolityków i pseudoredaktorków raczej to nie wynika.
Pani naprawdę nie potrafi żyć bez wzorców. Czy ja siè pytam co Tusk mówi na ten temat, choć mówi niemądrze? Mam swój rozum i nie potrzeba mi takich autorytetów, ani grzebania w ich głowach. Tamta kobieta, która spoliczkowała już nie pełni swojej funkcji. Mamy ją spalić na stosie, by Panią zadowolić? Zorganizować pikietę, zapalić znicze, nasikać do zniczy, czy sprofanować symbol religijny puszkami po piwie?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ot, ośli upór... nie, ja tylko chcę, aby pan i panu podobni postawili co najmniej znak równości pomiędzy "atakiem" na panią Ogórek, a wymienionymi przeze mnie incydentami, bo jak na razie NIC takiego nie nastąpiło.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:Ot, ośli upór... nie, ja tylko chcę, aby pan i panu podobni postawili co najmniej znak równości pomiędzy "atakiem" na panią Ogórek, a wymienionymi przeze mnie incydentami, bo jak na razie NIC takiego nie nastąpiło.
I naprawdę w dotychczasowych moich postach nie wyczytała Pani, że spoliczkowanie tamtej kobiety nie podobało mi się. To Pani ujęła w cudzysłów napaść na Ogórek, która jest mi obojętna, choć bardzo ładna, ale to Pani chce słyszeć jak inni potępiają.
To nasze symbole religijne w Polsce są bezczeszczone, również w placówkach kulturalnych. Chrześcijańskie i tylko chrześcijańskie. Ja, jako chrześcijanin nie chcę obrażania przez kogokolwiek uczuć religijnych Żydów, muzułmanów, wyznawców Swarożyca i Trygława, ale to symbole ważne dla mnie są obrażane. Jedyną osobą w Polsce prześladowaną z powodu wiary jest Prezydent RP.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

To nasze symbole religijne w Polsce są bezczeszczone, również w placówkach kulturalnych. Chrześcijańskie i tylko chrześcijańskie. Ja, jako chrześcijanin nie chcę obrażania przez kogokolwiek uczuć religijnych Żydów, muzułmanów, wyznawców Swarożyca i Trygława, ale to symbole ważne dla mnie są obrażane. Jedyną osobą w Polsce prześladowaną z powodu wiary jest Prezydent RP.
Znaczy jak to się ma do tematu?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
To nasze symbole religijne w Polsce są bezczeszczone, również w placówkach kulturalnych. Chrześcijańskie i tylko chrześcijańskie. Ja, jako chrześcijanin nie chcę obrażania przez kogokolwiek uczuć religijnych Żydów, muzułmanów, wyznawców Swarożyca i Trygława, ale to symbole ważne dla mnie są obrażane. Jedyną osobą w Polsce prześladowaną z powodu wiary jest Prezydent RP.
Znaczy jak to się ma do tematu?
To w temacie Pani obiektywizmu, przy ocenie zjawisk. Nie rażą Pani tak antydemokratyczne przejawy działalności tzw opozycji, nie razi Panią napaść na Magdalenę Ogórek, ale chce Pani wyrazów oburzenia za policzek dla kobiety z KODu. A ja Pani po prostu wyjaśniam, że chrześcijanie będący wyborcami PISu są przez tzw opozycję nieustannie obrażani i wzywani do przeprosin jakby byli winni tego, że żyją i chcą swojej reprezentacji. I nawet, gdy starają się o pojednawczy ton wypowiedzi, ludzie ci nigdy nie chowają swoich uprzedzeń, nie słyszą lub nie rozumią niepodważalnych argumentów, skażeni nieodwzajemnioną nienawiścią.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

chrześcijanie będący wyborcami PISu są przez tzw opozycję nieustannie obrażani i wzywani do przeprosin
Rada Etyki Mediów jest innego zdania http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,2444 ... veUUVphAVA Nota bene, skąd pewność, że wyborcami PiSu są jedynie chrześcijanie?
nie razi Panią napaść na Magdalenę Ogórek
A skąd ta konkluzja? Razi, ale reakcje są niewspółmierne do zajścia.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
chrześcijanie będący wyborcami PISu są przez tzw opozycję nieustannie obrażani i wzywani do przeprosin
Rada Etyki Mediów jest innego zdania http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,2444 ... veUUVphAVA Nota bene, skąd pewność, że wyborcami PiSu są jedynie chrześcijanie?
Ma Pani najlepszy przykład. Przed kilkoma minutami chodziło Pani o znak równości. Teraz już chodzi Pani o wygranie choćby malutkiej potyczki na słowa. Znak równości przestał być ważny. Swoją drogą, bardzo łatwo Panią podpuścić.
PS
Kiedyś słuchałem polskiego radia publicznego (przed PISem), a także rozgłośni komercyjnych i tam zawsze mówiono, że na PIS głosują katolicy, z podstawowym wykształceniem.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Potyczka na słowa? Nie znam pana, więc żadnej potyczki nie będzie. Podałam kolejny przykład relatywizmu moralnego i gnojenia przeciwników politycznych przez "telewizję z misją". Wierzy pan mediom? Naprawdę?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Po co daleko pani magister tak szuka? I po co pani magister szuka źdźbła w cudzym oku? Proszę przypomnieć reakcję pani magister, gdy jeden z uczestników tegoż forum z dumą ogłaszał, jak zwalniał szeregowego pracownika za to, że ów pracownik był "pisiorem"... Jak pani magister zareagowała? Protestowała pani magister? Oburzała się pani? Czy może pani magister zachowała wyniosłe milczenie? Bo w końcu "pisiora" zwalniał jeden z forumowych bohaterów walki o demokrację posługujący się na co dzień językiem miłości...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Po co daleko pani magister tak szuka? I po co pani magister szuka źdźbła w cudzym oku? Proszę przypomnieć reakcję pani magister, gdy jeden z uczestników tegoż forum z dumą ogłaszał, jak zwalniał szeregowego pracownika za to, że ów pracownik był "pisiorem"... Jak pani magister zareagowała? Protestowała pani magister? Oburzała się pani? Czy może pani magister zachowała wyniosłe milczenie? Bo w końcu "pisiora" zwalniał jeden z forumowych bohaterów walki o demokrację posługujący się na co dzień językiem miłości...
Jeśli pan wicewójt wierzy we wszystko, co wypisują ludzie na forum, to czas się dowiedzieć że św. Mikołaja też nie ma. A ciekawe, co na temat tego powiedziałaby REM? https://oko.press/tvp-czci-jana-olszews ... 05zJL70oXc
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Na prawdę pani magister? Kto w takie głupoty pani uwierzy? Olszewski chciał ustawy lustracyjnej (czyli żeby ujawnić WSZYSTKICH agentów współpracujący z SB), a przyszedł Mazowiecki razem ze swoją zgrają polityków typu Tusk, Wałęsa, Miller ale też Michnik itp i tej ustawy nie wprowadził, jak pani myśli dlaczego?
Co do tych reform Balcerowicza to już wiadomo że były one najgorsze w historii kraju :mur:
Warto też dodać, że te reformy Balcerowicza "zablokowały" Ustawę Wilczka, która z kolei jak twierdzą ekonomiści nie tylko z Polski, była najlepszą ustawą gospodarczą w Europie w tamtych czasach, a dlaczego? Bo była krótka, zwięzła, prosta i przede wszystkim zrozumiała dla każdego. Można zresztą poczytać ile małych firm w ciągu roku w naszym kraju wtedy powstało, jak dobrze pamiętam to chyba milion. Pamiętam jak mój ojciec założył firmę transportową w tamtych czasach i nawet bardzo dobrze prosperowała, po czym przyszedł pan Balcerowicz ze swoim "planem" i firmę trzeba było zlikwidować (przykład jeden z wielu) :wstyd:
Załączniki
Bez tytułu.png
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Sądzi pani magister, że Rada Etyki Mediów wyda oświadczenie w którym skrytykuje pani ulubiony portal za kolportowanie kłamstw? Powiem, że mam wątpliwości... A póki co, to czekam na oświadczenie REM ws. ataku na M. Ogórek, który - cytując Dominikę Wielowiejską z "żaGieWu" - nosił "znamiona linczu"...
ODPOWIEDZ