PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

nie czepiam się.
po prostu zostałeś przyłapany. zresztą "jak zwykle......"
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Na czym znowu ? na oglądaniu pudelka ???
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Sun Tzu pisze:Grzeh... Lepiej zobacz, jaki potencjał w polityce ma Baśka Nowacka:

- wyprowadziła SLD z Sejmu,
- wpuściła .Nowoczesną w maliny,
- ośmieszyła Platformę.

Zrobiła dla PiS-u więcej niż Kaczor-Dyktator!
Sun Tzu; faktem jest że opozycja rozpada się sama
ale po ostatniej rekonstrukcji rządu jest także możliwy rozłam w partii rządzącej. Może być nieciekawie.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

A co w tym nieciekawego ? Uważam, że wręcz przeciwnie -rozłam podłej zmiany + walka o władzę może być arcyciekawe....
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Jozin; dla mnie ważniejsze by było kto do tego doprowadził.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Jak to kto ??? Przecież to wina Tuska - jak wszystko....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

ale po ostatniej rekonstrukcji rządu jest także możliwy rozłam w partii rządzącej. Może być nieciekawie.
grzeh - jakoś nie wierzę, by Kaczor-Dyktator nie rozmawiał wcześniej z Antonim Macierewiczem i teraz Antek postanowił próbować rozbijać PiS... Co by na tym osiągnął? Bycie w opozycji pozaparlamentarnej? Bo jak ktoś napisał, ci którzy głosują na PiS to są jednak "wyborcy Kaczyńskiego"! A poza tym, zauważ jak błyskawicznie temat rekonstrukcji rządu znikł z przestrzeni medialnej. Tak jakby jej w ogóle nie było... ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

To żadna rekonstrukcja. Zamiana stołków i pozbycie się najbardziej kontrowersyjnych ministrów, ktorzy swoimi działaniami mogli spowodować spadek poparcia.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Władza Mundek, Rzymianie cenili ja najwyżej.... Antonio mógłby spróbować sięgnąć po przywództwo w PiS.....
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Sun Tzu pisze:grzeh - jakoś nie wierzę, by Kaczor-Dyktator nie rozmawiał wcześniej z Antonim Macierewiczem i teraz Antek postanowił próbować rozbijać PiS... Co by na tym osiągnął? Bycie w opozycji pozaparlamentarnej? Bo jak ktoś napisał, ci którzy głosują na PiS to są jednak "wyborcy Kaczyńskiego"! A poza tym, zauważ jak błyskawicznie temat rekonstrukcji rządu znikł z przestrzeni medialnej. Tak jakby jej w ogóle nie było... ;)
Sun Tzu; Dyktator oczywiście wcześniej rozmawiał, tylko problem jest - na ile wcześniej...
Paradoksalnie gdyby nie wcześniejsza "różnica zdań" z Prezydentem, to można by uważać że wszystko jest zaplanowane przez Imperatora,
teraz bowiem okaże się że partia Dyktatora ma coraz to większy elektorat (przesunięcie ku centrum i niezdecydowanym)
i kto wie może i większość konstytucyjną, a Macierewicz za kilka miesięcy - tworzy partie prawicową (oczywiście obie partie współpracują)

w ten sposób Dyktator ma większość konstytucyjną...
tylko jest problem bo w bajce był też Lolek, a po tym co pokazał z 'aneksem' - a może raczej jak go nie pokazał
to obawiam się że drogi po których kroczy Dyktator zrobiły się kręte (sam chyba tak to określił) i niekoniecznie sprzyjające.
zobaczymy za kilka miesięcy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

grzehu - pomyśl logicznie... Jesteś wiceprezesem PiS-u, masz 69 lat, do najbliższych wyborów pozostały 2 lata (będziesz miał 71). Będąc młodszym, próbowałeś już wiele razy tworzyć własne ugrupowania polityczne, ale ich skuteczność była, powiem delikatnie, mizerna. Założysz teraz własną partię, rozbijesz PiS i co? Dostaniesz w wyborach może 3% (to i tak będzie sukces, bo dostaniesz przynajmniej kasę z budżetu), ale Sejm będziesz oglądał - podobnie jak i Nowoczesna - gdy cię wpuszczą wraz z wnukiem w ramach lekcji o parlamentaryzmie :) PiS, dzięki tym 3%, może nie uzyskać większości konstytucyjnej i cała wina za to zostanie przypisana tobie... Nie lepiej zostać w PiS-ie i negocjować dla swoich ludzi "kasę i posady"? Mówisz o aneksie... Sorry, ale kogo to w tej chwili rusza? PiS zamierza zagospodarować wszystko, co mu przyniesie większość konstytucyjną, więc gra na wielu fortepianach i wygasza wszelkie możliwe konflikty. I sądzę, że Antek to doskonale rozumie. I akceptuje. To chyba będzie się nazywało realpolitik?

p.s.

A ministrem ON był Antoni takim sobie: miał wiele zasług, ale, gdyby częściej gryzł się w język, byłby naprawdę świetny ;)
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Sun Tzu; paradoksalnie Macierewicz może 'rozbić' partie w porozumieniu z Dyktatorem.
dzięki temu On zagospodaruje "radykalnych" a PiS całe centrum - razem będą mieli większość konstytucyjną
taki może być plan

nie wyobrażam sobie Jego samowoli. a co do aneksu...
Piszesz: "kogo to w tej chwili rusza?" - mnie rusza. to jest jedna z obietnic, którą nie zrealizowano
o której tefałeny nic nie mówią (wiadomo dlaczego) a która wielu pamięta (Sumliński, Gadowski)
Tarcia, oprócz tych wynikających z konstytucji oparły sie przede wszystkim (tak myślę) o sprawę aneksu, SKW w czerwcu wysłało oficjalne pismo
o którym dowiedzieliśmy się kilka miesięcy później, kiedy już zapewne z tarć wywiązała się pod dywanem wojenka. Dlaczego PAD obiecał a nie ujawnił?
dlaczego ma taki a nie inny BBN?

W bajce jest także Tola. mam nadzieje że Ona jako następny prezydent porozgania chłopców ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

No i proszę. Dla PiSu fachowość się nie liczy. Przyklad nr 1 https://wiadomosci.wp.pl/pracownik-stre ... 248188545a i przyklad nr 2 https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Ech, te kompleksy wykształciuchów... :D
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Ech, te kompleksy wykształciuchów... :D
Zapomniałam. Swój do swego ciągnie...rząd ekspertów. :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ