PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

No i wreszcie pytanie o przyczyny bezrobocia w Polsce doczekało się odpowiedzi. Wysokie bezrobocie wynikało z tego, że ludziom płacono za to, że nie pracowali. Parę milionów buntowników, którzy nie chcieli poddać się temu terrorowi płacenia za nic nie robienie, wyjechało za granicę i tam odnaleźli spokòj. Le havre.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze:Uuu... Czyli jak ci się coś podoba, to Milton Friedman jako guru, jak ci się coś nie podoba to jednak lepiej, żeby Państwo interweniowało... Jak to się nazywa to słowo na "h"? Hipokryzja?

p.s.

Jacy wy, anty-PiS-y jesteście zabawne...
Przytoczyłem jedynie pogląd z jakim się zgadzam. Nie rżnij głupa....

Jako znaffca tematu m.in. systemów emerytalnych doskonale zdajesz sobie sprawę , że problem bierności zawodowej spowodowanej rozdawnictwem typu 500+ za 30-40 lat wróci jak bumerang bo ci spryciarze dostając symboliczne emerytury po pieniądze zwrócą się do MOPSu, A to już nie będzie problem PiS-u..... Ten program będzie nas kosztował kilka razy więcej niż teraz...
A dzieci wychowujące się na socjalu w większości wyrosną na kolejne pokolenie pasożytów i koło się zamknie...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Jozin.1 pisze:Ponawiam pytanie : ignorant czy idota ?
Jeśli z czymś się nie zgadzasz to śmiało możesz przedstawić Twój punkt widzenia. Nie twierdze że mam racje, ale pamiętam że przed wyborami wszyscy wyśmiewali PiS że na ich obietnice nie będzie pieniędzy - a jednak się znalazły. Nie pamiętam żeby ktoś mówił że to jest złe - tylko że na to państwo polskie jest za biedne. Kiedy pieniądze się znalazły - wtedy okazało się że jest złe ;) Prawdopodobnie nie dlatego ponownie wygrają wybory że dają 500+ ale dlatego że jako jedyni do tej pory realizują to co obiecali, a krytycy i opozycja nie potrafią nic sensownego wymyślić, oprócz bezmyślnego ataku. Przykład poniżej:




========
Jozin 17 października 2017, 14:41: viewtopic.php?f=65&t=9723&p=284850#p284850

Jak manipulować, to z przytupem! Absurdalny fake news o księdzu-szwagrze ministra Radziwiłła
http://www.fronda.pl/a/jak-manipulowac- ... 01162.html


Jozin 16 grudnia 2017, 18:39: viewtopic.php?f=65&t=9723&p=286845#p286845

https://www.gazetapolska.pl/uploads/sty ... k=ykxTgtGn
źródło: https://www.gazetapolska.pl/archiwum/okladki


Pytanie teraz Jozin do Ciebie: celowo na forum publicznym tak "manipulujesz" (łagodne określenie), czy po prostu nie potrafisz realnie ocenić rzeczywistości?

Tagi: Jozin manipulacja
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

A co to ma do rzeczy ? Dostałeś proste pytanie, czy twoje idiotyczne wywody spowodowane są ignorancją czy idiotyzmem . a ty mnie tu zasypujesz jakimś debilnymi pytaniami. Nie umiesz odpowiedzieć wprost : jestem ignorantem czy jestem idiota ?
Odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z dzieciakiem na utrzymaniu rodziców lub pasożytem żyjącym z socjalu ,tak czy siak nie mającym pojęciach o podstawowych zagadnieniach społeczno-ekonomicznych..
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Przytoczyłem jedynie pogląd z jakim się zgadzam. Nie rżnij głupa....

Jako znaffca tematu m.in. systemów emerytalnych doskonale zdajesz sobie sprawę , że problem bierności zawodowej spowodowanej rozdawnictwem typu 500+ za 30-40 lat wróci jak bumerang bo ci spryciarze dostając symboliczne emerytury po pieniądze zwrócą się do MOPSu, A to już nie będzie problem PiS-u..... Ten program będzie nas kosztował kilka razy więcej niż teraz...
A dzieci wychowujące się na socjalu w większości wyrosną na kolejne pokolenie pasożytów i koło się zamknie...
Hmm... To z ciebie taki wolnościowiec jak ze mnie łyżwiarka figurowa... Problem wszak polega na tym, że wy wolnościowcy uważacie się za jakąś lepszą kategorię i z poczuciem wyższości tłumaczycie nam socjalistom, czyli zwolennikom interwencjonizmu państwowego, że jesteśmy gorsi. A poglądy to mamy całkiem beee... W praktyce zaś te wasze wolnościowe poglądy to jedynie cienka warstwa, które natychmiast znikają przy użyciu niezbyt mocnej polerki. Klasycznym przykładem jest totalna krytyka programu 500+... Jako, że nie macie racjonalnych argumentów na "tu i teraz", to próbujecie epatować zdarzeniami przyszłymi. Bardzo wygodne podejście, bo przecież w racjonalny sposób nie da się dyskutować z kimś, kto wie, co będzie się działo za 30 czy 40 lat. Niestety, ta wiedza zwykłym śmiertelnikom jest niedostępna. Swoją drogą: czy jak się zapisze do partii Janusza Korwina-Mikke to doznam oświecenia? Jako racjonalista nie wiem, czy dzieci "wychowywane na socjalu" wyrosną na kolejne pokolenie pasożytów. Być może tak, a być może nie. Mam jednak jakieś dziwne przekonanie, że dzieciaki, których rodzice dostają 500+ mają lepsze warunki rozwoju teraz niż wtedy, gdy ich rodzice tych pieniędzy nie dostawali. Wiesz... Chodzi o tzw. piramidę potrzeb Maslowa według której w pierwszej kolejności zaspokaja się potrzeby fizjologiczne a dopiero później te potrzeby wyższego rzędu. Sądzę, że PiS dał ludziom szansę na wejście na ten nieco wyższy poziom. I za to wygra wybory samorządowe, prezydenckie i parlamentarne. Jedyne pytanie to takie, czy będzie rządził 2 czy 3 kadencje :rotfl:
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

NaPiSz mi proszę : jak myślisz, jaki los może czekać kobietę, która np. przez 20 lat nie pracowała bo wychowywała dzieci ? mam tu na myśli oczywiście świadczenia...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Proste. Będzie wychowywała wnuki z programu bitcoin plus.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

człowiek z lasu pisze:Proste. Będzie wychowywała wnuki z programu bitcoin plus.
Nie pytałem partyzanta...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Jozin.1 pisze:NaPiSz mi proszę : jak myślisz, jaki los może czekać kobietę, która np. przez 20 lat nie pracowała bo wychowywała dzieci ? mam tu na myśli oczywiście świadczenia...
Krytykujesz Program Rodzina 500+, który ma pomagać "tu i teraz" poprawiając sytuację materialną wielu ludzi, co jak rozumiem ci przeszkadza a troszczysz się o byt materialny ludzi za 30 czy 40 lat? :szok: Ty się może na coś zdecyduj...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Tak jak przypuszczałem - nie przyznasz, że to bomba z opóźnionym zapłonem, bo przecież krytyka partii matki to grzech śmiertelny. Streżyńska sie odważyła i poleciała...
Dobranoc.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Streżyńska nie była członkiem PiS-u, a dlaczego poleciała to zapytaj Jarosława Gowina...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Kto to mówił, po nas chćby potop?, Przecież ich obchodzą jedynie najbliższe wybory, a potem następne. Do tego czasu można rzucić jakąś kasą, czy wymyślIć chwytliwe hasełko, a tymczasem :Bawmy się, mości państwo. Na przykład tak http://www.newsweek.pl/biznes/gospodark ... 789,1.html Tak, wiem, Lisweek, tylko co z tego jest NIEPRAWDĄ? I jaką kopalinę na to sprzedali?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Straton z Sardes to napisał... Według Wikipedii (źródła informacji wszelkiej byłego - jak to ładnie brzmi! - przeydenta Komorowskiego Bronisława, fraza brzmiała: Pij i kochaj! Po śmierci niech moje kości potop pochłonie!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Pani minister podjęła już kroki w kierunku wpisania do obowiązków dyrektora pilnowania lekkich plecaków. Podjęto współpracę z sanepidem. Pani minister zgadza się z tym, że za łamanie standardów w tym zakresie powinny być sankcje. Spodobał się nasz pomysł ustawienia w każdej szkole wagi.
ja myślałam, że głupota kolejnych MINIster edukacji sięgnęła dna, a usłyszałam właśnie pukanie. Jeszcze niedawno twierdziła, że problem plecaków nie istnieje. Podobnie z innymi problemami tu zgłaszanymi https://www.facebook.com/RzecznikPrawRo ... =3&theater Nauka BĘDZIE na zmiany, zwłaszcza gdy powielą się roczniki. No chyba, że ze zmianowością będziemy walczyć tak https://www.facebook.com/strefa.edukacj ... =3&theater
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Jak na tak wybitnego fachowca od edukacji to pewnie powinnaś wiedzieć (albo fajnie byłoby, gdyby o tym wiedziało Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców), że np. obowiązek odrabiania zadań domowych wynika ze statu szkoły. I MEN nie ma tu nic do rzeczy. Nawet "żaGieWu" o tym pisało i parę innych specjalistycznych portali... A tak to wychodzi, że walka z panią Zalewską toczy się o to, co można załatwić na poziomie szkoły. Ale nie byłoby tak medialne. Przy okazji, na jakiej podstawie ktoś uważa, że posiłki ze stołówki prowadzonej przez szkołę byłoby smaczniejsze niż posiłki serwowane przez catering? O szkołach, do których nie wolno wchodzić rodzicom słyszę po raz pierwszy w życiu - naprawdę są takie placówki??? I tak dalej... Ale doceniam Twoje starania. Pukaj, od spodu, pukaj ;)
ODPOWIEDZ