PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Z prezesem chyba nie najlepiej...

Obrazek
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Wiesz Jozin... wykazujesz absolutne podobieństwo do jednego z bohaterów "Przygód dobrego wojaka Szwejka". Nie tytułowego, bynajmniej. Mógłbyś zagrać porucznika Duba w kolejnym remake'u. Ta nieskażona inteligencją lekkość wypowiedzi, to radosne bełkotanie o świcie, w południe i wieczorem. Ta głębia sądów, podobna parsknięciom klaczy...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Niestety ani obecne władze ani opozycja tego nie zauważa (albo uważają że nic się nie stało).
to jest to czego nie widać w polityce. Zobaczymy
czyli o wstaniu z kolan nie ma mowy...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze:Hmm... Wiesz Jozin... wykazujesz absolutne podobieństwo do jednego z bohaterów "Przygód dobrego wojaka Szwejka". Nie tytułowego, bynajmniej. Mógłbyś zagrać porucznika Duba w kolejnym remake'u. Ta nieskażona inteligencją lekkość wypowiedzi, to radosne bełkotanie o świcie, w południe i wieczorem. Ta głębia sądów, podobna parsknięciom klaczy...
Ty za to jesteś dla mnie uosobieniem sierżanta von Nogaja z C.K. Dezerterów..... to samo ślepe oddanie , nie skalane własna inwencją..... Uważam , że w roli tej gnidy byłbyś znacznie lepszy od ś.p. Wojciecha Pokory, a twe fizyczne atrybuty znacznie ułatwiły by pracę charakteryzatora....

https://www.youtube.com/watch?v=NHycPiY6wEM
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Gwoli sprostowania: von Nogay miał stopień "oberlejtnanta". Tłumacząc ci to na język zrozumiały, "oberlejtnant" (oberleutnant) to stopień oficerski, któremu w Wojsku Polskim odpowiada stopień "porucznika". Jeżeli jeszcze chcesz coś wiedzieć, to nie wstydź się swojej niewiedzy, tylko pytaj.

p.s.

Zakładam, a co mi tam?, że rozumiesz czym w armii austro-węgierskiej różnił się status podoficera od statusu oficera...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Robaczku, wyraźnie chyba napisałem, że kojarzysz mi się z mendą von Nogayem wyłącznie z powodu zbieżnych charakterów a nie z powodu jakiegoś stopnia czy statusu... ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Zamiast podziękować, że podniosłem poziom twojej wiedzy o filmie "C.K. dezerterzy" to usiłujesz mnie obrazić? Ale w gruncie rzeczy, czego można się spodziewać po - byłym? aktualnym? - wyznawcy Korwina-Mikke dla którego idolem stał się dziennikarz z "Trybuny"? :zdegustowany:
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

was się nie da obrazić...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

No to jak to jest z tymi pieniędzmi? Są, czy nie? A może tylko dla wybranych, czyli docelowej grupy wyborczej? https://finanse.wp.pl/w-pis-przyszedl-c ... 450972801a
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Został rozwiązany problem renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, która - przypomnę - została podniesiona do poziomu najniższej emerytury. Ponadto zostało zaproponowane 520 zł w postaci refundowanych masaży, pampersów, cewników, itp. Jak zauważyła kiedyś minister Elżbieta Rafalska, niepełnosprawni nie są jedyną grupą społeczną, której żyje się ciężko, bo są jeszcze emeryci, którzy mają emeryturę w wysokości 1030 zł brutto. Nie dziwi mnie zatem, że "postępowe" media nie nagłośniły odpowiedzi pani Iwony Hartwich, która na to rzekła: Tyle sobie wypracowali, trudno. I należy się tylko cieszyć, że rząd PiS zamierza poprawić standard życia emerytów, którzy - w przeciwieństwie do niepełnosprawnych - swoją emeryturę wypracowali przez lata pracy. Szkoda mojego czasu i klawiatury na komentowanie stwierdzeń, że emeryci są docelową grupą wyborczą... Tak dla wiedzy szanownej komentatorki: każdy, kto przed wyborami ukończy 18 lat jest docelową grupą wyborczą, nawet nauczyciele, którzy od 1 kwietnia dostali podwyżki płacy...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Ostatnio czytałem kilka artykułów na Onecie, żeby nie było. Wynika z nich, że gospodarka polska mocno się rozpedziła dzięki 500+. Emeryci, gdy dostaną więcej pieniędzy też bedą kupować, bo oszczedzać raczej nie mają z czego. Jak wielka była mizeria, skoro 5 stów poteafiło rozkręcić gospodarkę. Jak bardzo ten niewielki zastrzyk pieniądza był potrzebny.
W Polsce bardzo brakuje jeszcze szacunku o życzliwości, bo jesteśmy bardzo wrogo ustosunkowani względem siebie. A naprawdę tak być nie musi na co dowodem jest wiele miejsc na świecie, gdzie tego szacunku nie brakuje.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Wiele razy pisałem, że na PIS głosują ludzie ideowi, co jest zresztą naturalne, bo polityka to zewnętrzna warstwa idei.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Starszych niż z 2011 roku badań to pani magister nie mogła znaleźć? ;) Nowsze nie pasują do tezy o zacofanych, biednych i religijnych wyborcach PiS-u? :rotfl:
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Sun Tzu pisze:Taaak... Starszych niż z 2011 roku badań to pani magister nie mogła znaleźć? ;) Nowsze nie pasują do tezy o zacofanych, biednych i religijnych wyborcach PiS-u? :rotfl:
Ten, kto religijny wcale nie musi być zacofany i biedny, choć rozumiem doskonale intencje takich sondaży.
Przykład. Dla mieszkańców Polski A, Podkarpacie to region katolicki, biedny i zacofany dopóki go nie zobaczą. Nie mówię o pięknie przyrody, która jest unikatowa w skali Europy, ale o pięknie przecietnego podkarpackiego domu i ogrodu. Tu nasze rejony są naprawdę zdecydowanie powyżej średniej europejskiej. Inna rzecz to, że od kilku pokoleń to właśnie ludzie z naszych okolic wyjeżdżali za chlebem do bogatych krajów, mieli tą podkarpacką odwagę i zaradność, której innym brakuje.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 21:41 przez człowiek z lasu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ