PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Mając do wyboru informacje z oficjalnej strony MEN, którą przedstawił forumowicz "amatorski" i Twoje informacje, których źródła nie podałaś nie ma co komentować! Bo co mam komentować? Twoje wyobrażenia?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Nie znane dotąd fakty z życia Nadnaczelnika....

http://polityczek.pl/index.php/uncatego ... m-podescie
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Hmm... Mając do wyboru informacje z oficjalnej strony MEN, którą przedstawił forumowicz "amatorski" i Twoje informacje, których źródła nie podałaś nie ma co komentować! Bo co mam komentować? Twoje wyobrażenia?
Twoja choroba jest nieuleczalna.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Czyli mam komentować Twoje wyobrażenia? :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Czyli mam komentować Twoje wyobrażenia? :rotfl:
Kurde, zapomniałam, że w podstawówce nie uczyli podstaw ekonomii. Nic dziwnego, że Pektowin szlag trafił. No to może prościej. W szkole mamy 180 godzin przedmiotu (zaokrąglam, żeby było łatwiej), zatrudniamy 10 nauczycieli, którzy mają po 18 godzin. Liczba godzin w etacie zostaje podniesiona do 22. Umiesz podzielić 180 przez 22? Nie? To pomogę. 8,2. Pytanie. Ilu nauczycieli straci pracę?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Nie panikuj, na pewno będą mieli prawo do zasiłku dla bezrobotnych ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Jakbym wiedział, że analfabeta może skończyć studia, to bym nie kończył edukacji na podstawówce! Dlatego jeszcze raz niczym chłop krowie na rowie postaram się pani magister napisać w taki sposób, aby nawet absolwentka wyższej uczelni zrozumiała. Otóż, i tu pani magister niech postara się skupić, pani minister Anna Zalewska nie mówiła, że zostanie podniesione pensum dla wszystkich nauczycieli ogółem. Mówiąc o pensum na poziomie 22 godzin tygodniowo wymieniła nauczycieli-specjalistów: psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów. Czy do tego momentu jest to jeszcze dla pani magister zrozumiałe czy mam zaczynać od nowa? A teraz niech pani magister weźmie z trzy głębokie oddechy, bo będzie naprawdę trudno! W przypadku, tej grupy zawodów, którą wymieniłem, ich pensum jest ustalane przez samorząd terytorialny, który jest tzw. organem prowadzącym dla poszczególnego rodzaju placówek oświatowych (ostrzegałem, że będzie trudno!). W praktyce oznacza to sytuację, że to samorządy ustalają wymiar pensum na poziomie nawet 36 godzin tygodniowo! Pani magister to rozumie? Podkreślę: samorząd terytorialny może ustalić pensum nauczyciela specjalisty na poziomie nawet 36 godzin tygodniowo! I w tym momencie - gdybym prowadził dyskusję z absolwentem średniej uczelni - sprawa byłaby zakończona, bo każdy, kto ma w posiadaniu więcej niż dwie szare komórki zdążyłby już wydedukować, że pensum dla nauczyciela-specjalisty na poziomie 22 godzin jest korzystniejsze niż pensum na poziomie 36 godzin... I należy tylko bić brawo dla pani minister edukacji, że - zgodnie z obietnicą z ubiegłego roku - postanowiła podjąć kroki, by to uregulować. Ale dla pani magister to dalej może być zbyt trudne do zrozumienia, więc powtórzę - specjalnie dla pani magister - obniżenie obowiązkowego pensum dla nauczycieli-specjalistów w praktyce będzie skutkowało zwiększeniem zatrudnienia w tej grupie zawodowej! Zrozumiała pani magister? Bo już jaśniej to nawet ja nie potrafię tego napisać...

p.s.

Pani minister Anna Zalewska nie wspomniała o podwyższeniu pensum dla wszystkich nauczycieli - to wymysł pani magister, więc proszę sobie samej z własnymi wizjami dyskutować :)

p.s.

Naprawdę chce się pani magister wdawać ze mną w dyskusję o ekonomii? Jest pani magister tego pewna? ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Oczywiście, jeśli będę miała rację, przeprosin się nie doczekam. Nie po raz pierwszy zresztą.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Rozweselacz na ten smutny deszczowy piątek...

Mały Quiz ,
Co robi Beata Kempa ?

mój typ : szczytuje

Obrazek
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: T135 »

PO padło ofiarą demokracji, której tak zaciekle "bronią" :) Przecież to ludzie wybrali PiS..widocznie tak im się podoba.

PS. Joziin współczuje Ci, musisz mieć nudne życie, bo piszesz na tym forum sam ze sobą i nikt tego bełkotu nawet nie czyta. Jak ktoś ma argumenty to mówi mało a mądrze. A jak ktoś nie ma argumentów, to pokrzykuje co chwile, a tak naprawdę sam nie wie co mówi :wstyd: pzdr
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Taaa, kolejny wolny myśliciel pokroju Mundka krula pektyny....
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: T135 »

wszystko beee, źlee PiS beeee i zły a ilu ludzi wie, że w IV kwartale ubiegłego roku wzrosk PKB Polski był najwyższy wśród 10 największych gospodarek Unii Europejskiej?
Kto wie, że deficyt w 2016r był najmniejszy od 9 lat? (kto rządził w poprzednich latach sami wiecie...) .
Kto wie, że w styczniu tego roku dochody budżetu państwa były wyższe o 4,8 miliarda złotych w porównaniu z rokiem poprzednim?
Kto wie, że Krajowa Administracja Skarbowa w marcu zatrzymała 16 cystern przemycanego nielegalnie paliwa, podczas gdy w poprzednich latach było to max 2-3 cysterny?
Nie wspomnę już o tym, że jest bum na rodzenie dzieci, demografia już się poprawiła, a ten rok będzie rekordem od kilkudziesięciu lat. CBA walczy z dziką reprywatyzacją, VAT-owskimi karuzelami, wyłudzeniami VAT w które bardzo często zamieszani są wysoco postawieni urzędnicy państwowi, sędziowie, adwokaci, prokuratorzy.
A może wiecie, że wczoraj agencja ratingowa Moody's utrzymała rating Polski i podniosła jego perspektywę??
Jakby nie patrzeć dzięki PiS nie przyjeliśmy do Polski uchodźców - terrorystów, lada moment obniżą wiek emerytalny i dadzą wybór dla ludzi - kto chce pracować dłużej nie pracuje, kto nie - może iść na emeryture. Obniżono emerytury dla pracowników UB, milicjantów, zdrajców Polski, którzy brali ogromne emerytury, za to że kilkadziesiąt lat temu pałowali swoich rodaków, donosili na nich.. teraz brali wielkie emeryturki, a nieraz kombatanci wojenni, żołnierze AK, żyli i żyją do teraz w dramatycznych warunkach, pobierając śmieszną wręcz rentę.
Każdy widzi tylko jakieś bzdety mało znaczące dla polskiej gospodarki, opozycja krzyczy na wszystkie strony jak łamana jest wolność, konstytucja (ustanowiona przez postkomunistyczne władze, które same zakładały w późniejszym czsasie jej aktualizację/zmiane) Schetyna wieszczy, że zlikwiduje CBA - co akurat z jego perspektywy jest dla mnie zrozumiałe, PO miało czas na rządzenie - nie wywiązali się z ani jednej obietnicy wyborczej.

PiS może nie jest idealny, ma wiele wad i każda partia, ruch wady będzie mieć. Ale i tak jest lepiej niż było przez czas rządów zakłamanego PO, gdzie rządziły UKŁADY, korupcja i afery.. teraz zaczęli się liczyć Ci najbiedniejsi.. nie są pomijani. Nie mówie, że jest idealnie i nie do końca podobają mi się obecne władze, ale lepsze to, niż Schetyna i Petru - europejczycy, antypolacy.
A ich zwolennicy najczęściej nie mają żadnych argumentów, potrafią tylko krytykować PiS, a jedyne argumenty to "pis łamie konstytucje" "pis niszczy demokracje" ale nie potrafią tego w żaden sposób uargumentować, po prostu pis jest zły bo tak móili w TVN :D Taki to ma elektorat PO. Ludzie na marszach wolności pytani przez dziennikarzy po co tam przyjechali - jedni odpowiadają, że nie wiedzą, inni że była darmowa wycieczka do Warszawy to przyjechali i trzecia grupa UB-ków którzy nie potrafią żyć za 2000zł marnej emerytury - ot cały elektorat opozycji :D

Zacznijcie ludzie myśleć własnym rozumem a nie tym co wciska Wam TVN, GAZETA WYBORCZA, ONET, TVP INFO, W SIECI itd. każdy ma swoje media - wiadomo, ale nie ograniczajcie się do oglądania wiadomości w TVP albo Faktów TVN. Szukajcie, czytajcie , sprawdzajcie dane i nie dajcie się bałamucić i dać sobie wcisnąć kit. Sami wyciągajcie wnioski czy jest dobrze, czy nie - miejcie własne zdanie i opinie, pogląd - a nie "zerżnięty" z reżimowych TV. Nie oceniajcie partii, ale ich działania, propozycje, projekty. Nie upierać się tylko za PiS-em, za PO, Kukiz15 itd.. Bo obecnie większość społeczeństwa jest ogłupiona i np. jest za PO, tylko dlatego, że nie lubi PiS, albo odwrotnie, to chore.. Włączcie myślenie! :)
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

T135 pisze: Kto wie, że deficyt w 2016r był najmniejszy od 9 lat? (kto rządził w poprzednich latach sami wiecie...) .
Sprawdzam:
http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/de ... kb/cmkvjq4

http://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/17013 ... izszy.html

najlepszy kawałek :" Deficyt w wysokości 46,3 mld zł w całym roku to 84,6 proc. wartości planowanej w ustawie budżetowej(czyli o 8,4 mld zł mniej). To jednocześnie o 3,7 mld zł więcej niż w 2015 r "

i niech mi teraz ten tuz gospodarczy wytłumaczy jakim cudem był :" deficyt w 2016r był najmniejszy od 9 lat? " ??? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

http://wiadomosci.wp.pl/tajemnica-znika ... 315515009a Ups.... I tak jak podoba mi się likwidacja gimnazjów, czy rozszerzenie zasad obrony koniecznej, tak niektore rzeczy mi się nie podobają, na przykład próba likwidacji trójpodziału wladzy, o ile w Polsce jakakolwiek teraz jest.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: T135 »

no rzeczywiście fakt to świetne źródło wiedzy :wstyd:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/d ... lat/t477dw nawet niemiecki portal zrobił wykres na ten temat.
ODPOWIEDZ