PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Pani magister dragoness... Skoro chce pani dyskutować o siłach zbrojnych... Jak zapewne pani wie, z zasobów AMW zostało wycofano kilkadziesiąt czołgów T72, które zostaną poddane modernizacji dotyczącej wprowadzenia nowych systemów optoelektronicznych, reaktywnego pancerza czy amunicji o większej zdolnosci penetracji. Jaka jest opinia pani magister w kwestii wymiany w czołgach T72 jednostek napędowych?
Czy słyszał, bądź czytał pan opinie żołnierzy na temat tych zabytków? na przykład podczas operacji w Iraku? Najlepsza jednostka napedowa nie pomoże, gdy pancerz jest do doopy. Może pan również przypomniec rok produkcji tych "następców Rudego"? A najlepiej oddajmy glos ekspertom, ok? https://www.defence24.pl/modernizacja-t ... ci-analiza
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Pani magister... Nie pytam jaka jest opinia ludzi z defence24.pl, bo - proszę sobie wyobrazić - doskonale ją znam. Pytam o pani opinię. Poza tym, jestem nieco zdumiony opinią pani magister o udziale czołgów T72 w operacji "Pustynna Burza". Trudno proszę pani dyskutować o możliwościach czołgu T72 w pojedynku z czołgami amerykańskimi czy brytyjskimi, skoro znakomita większość irackich czołgów została zniszczona przez lotnictwo. Myślałem, że pani magister o tym wie... Poza tym, jak pytałem wcześniej, chodzi mi opinię nt. wymiany w czołgach T72 jednostki napędowej...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Pani magister... Nie pytam jaka jest opinia ludzi z defence24.pl, bo - proszę sobie wyobrazić - doskonale ją znam. Pytam o pani opinię. Poza tym, jestem nieco zdumiony opinią pani magister o udziale czołgów T72 w operacji "Pustynna Burza". Trudno proszę pani dyskutować o możliwościach czołgu T72 w pojedynku z czołgami amerykańskimi czy brytyjskimi, skoro znakomita większość irackich czołgów została zniszczona przez lotnictwo. Myślałem, że pani magister o tym wie... Poza tym, jak pytałem wcześniej, chodzi mi opinię nt. wymiany w czołgach T72 jednostki napędowej...
Och, na pewno mnie pan uświadomi, prawda? Inteligentny człowiek umie korzystać ze źródeł, niniejszym to czynię. Aha, moja opinia? Nienajlepiej świadczy o stanie naszej armii reanimacja zwłok, jakimi są T72.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:Panów elaboraty mnie wzruszają do łez. Jedno pytanie. Mając takiego genialnego ministra sprawiedliwości i zreformowane sądy, dlaczego to "towarzystwo" jeszcze nie siedzi? I dlaczego uparcie powielają panowie głupoty z raportu p. Reya, nota bene, bronionego przed atakami przez fundację? A może należy o tę fundację zapytać jej współpracownicę, p. Gosiewską? Ograniczają się panowie do inwektyw, dziwnych filmików z internetu, o poważnych problemach, na przykład dotyczących stanu armii, ani słowa. Aha, "pożyteczny idiota" to cytat, nie inwektywa, tylko diagnoza. Skoro panom wolno cytować, to mnie chyba też.
A więc konkrety.
Co z tego raportu jest kłamstwem?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A co jest prawdą? Zwłaszcza, że jeszcze niedawno p. Rey współpracował z fundacją?
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:A co jest prawdą? Zwłaszcza, że jeszcze niedawno p. Rey współpracował z fundacją?
To Pani wytyka, że raport jest nierzetelny. Proszę wskazać, w których punktach.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara pisze:
dragoness pisze:A co jest prawdą? Zwłaszcza, że jeszcze niedawno p. Rey współpracował z fundacją?
To Pani wytyka, że raport jest nierzetelny. Proszę wskazać, w których punktach.
Nie muszę. Tak jak panowie nie muszą udowadniać, że jest rzetelny. Przede wszystkim nie jest dla mnie rzetelna osoba autora. Ja się jeszcze zapytalam, dlaczego osoby w nim pomówione jeszcze nie zostały oskarżone? Oczywiście petycję, popartą silnym materiałem dowodowym panowie już podpisali? jeśli nie, służę linkiem https://www.petycjeonline.com/petycja_w ... rty_dialog Na razie konkretów zero, https://www.gloria.tv/article/pH8XzSGHTSwW4rR2p1D4tjBba
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:
gara pisze:
dragoness pisze:A co jest prawdą? Zwłaszcza, że jeszcze niedawno p. Rey współpracował z fundacją?
To Pani wytyka, że raport jest nierzetelny. Proszę wskazać, w których punktach.
Nie muszę. Tak jak panowie nie muszą udowadniać, że jest rzetelny. Przede wszystkim nie jest dla mnie rzetelna osoba autora. Ja się jeszcze zapytalam, dlaczego osoby w nim pomówione jeszcze nie zostały oskarżone?
Jakie niby "pomówione"? Co w tym raporcie jest kłamstwem, co pozwala Ci stwierdzić, że zostały pomówione? G... mnie obchodzi autor. Liczy się dla mnie treść raportu i np. to dlaczego jakaś bzdurna fundacyjka otrzymywała sowite dotacje od osób powiązanych z rosyjską zbrojeniówką.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

dlaczego jakaś bzdurna fundacyjka otrzymywała sowite dotacje od osób powiązanych z rosyjską zbrojeniówką.
Takie samo pytanie mogę zadać o inną bzdurną fundacyjkę :D https://www.wprost.pl/kraj/10068701/MON ... otych.html A skoro te informacje to prawda, dlaczego nie ma zgloszenia do prokuratury? https://forumemjot.wordpress.com/2017/0 ... kow-w-pis/
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Pani magister... Od 2 lat w więzieniu siedzi Mariusz Piskorski oskarżony o współpracę z FSB. Jestem trochę zdumiony, że pani i osoby pani pokroju jeszcze nie bronią tegoż dżentelmena...

p.s.

Określenie modernizacji czołgów T72 mianem "reanimacji zwłok" w mojej opinii wskazuje tylko na to, że pani wiedza o stanie polskich sił zbrojnych jest na etapie tekstów z wp.pl czy onet.pl...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Określenie modernizacji czołgów T72 mianem "reanimacji zwłok" w mojej opinii wskazuje tylko na to, że pani wiedza o stanie polskich sił zbrojnych jest na etapie tekstów z wp.pl czy onet.pl...
Oczywiście. Czołgi z 1978 to wręcz młodzieniaszki. czy p. Piskorski ma coś wspólnego z w/w fundacją?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Pana Piskorskiego i panią Kozlowską łączy uzasadnione podejrzenie wspólpracy z obcymi służbami specjalnymi. W przypadku pana Piskorskiego były na tyle uzasadnione dowody, że wyłądował w więzieniu. Pani Kozlowska została uznana za osobę niepożądaną i trafiła na liste SIS. Tak dla zaspokojenia mojej prywatnej ciekawosci: proszę mi powiedzieć co kieruje ludźmi, którzy bronią Ukrainki, nie będącej obywatelem Polski, finansowanej przez zagranicę, która - nazywjąc rzecz po imieniu - usiłuje obalić poprzez organizowanie protestów ulicznych wybrany w demokratycznych wyborach rząd w Polsce? Interesują mnie po prostu motywy takich działań takich obrońców...

p.s.

Nie będę dyskutował z panią o siłach zbrojnych! Z całym szacunkiem dla pani, ale szkoda mojego czasu na tłumaczenie od podstaw na czym polega polityka obronna państwa.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Sun Tzu pisze:Pana Piskorskiego i panią Kozlowską łączy uzasadnione podejrzenie wspólpracy z obcymi służbami specjalnymi. W przypadku pana Piskorskiego były na tyle uzasadnione dowody, że wyłądował w więzieniu. Pani Kozlowska została uznana za osobę niepożądaną i trafiła na liste SIS. Tak dla zaspokojenia mojej prywatnej ciekawosci: proszę mi powiedzieć co kieruje ludźmi, którzy bronią Ukrainki, nie będącej obywatelem Polski, finansowanej przez zagranicę, która - nazywjąc rzecz po imieniu - usiłuje obalić poprzez organizowanie protestów ulicznych wybrany w demokratycznych wyborach rząd w Polsce? Interesują mnie po prostu motywy takich działań takich obrońców...
Proste. Jesli chce obalić rząd PiS to spoko. W tej idei wspieralibyśmy nawet Adolfa H.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

szkoda mojego czasu na tłumaczenie od podstaw na czym polega polityka obronna państwa.
Przepraszam, co takiego? Znaczy chodzi mi o ten oksymoron wyróżniony na czerwono :rotfl: W stosunku do p. Piskorskiego zostały wysunięte, jak mniemam, konkretne zarzuty, jeśli jest to coś co ŁĄCZY te dwie osoby, to dlaczego ta druga nie jest zatrzymana, tylko deportowana, aby mogła nadal szkodzić? Czy parasol ochronny polityków PiS jest zbyt szczelny? Panie Sun Tzu, proszę sprawdzić, co oznacza obywatelskie nieposłuszeństwo, to może podyskutujemy o Ghandim, który nawoływał do tego samego?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Wow! Bardzo mi się podoba porównanie Ludmyły Kozlowskiej z Mahatmą Gandhim :rotfl:
ODPOWIEDZ