PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Łyssy pisze:Wyznawcy PO nie oglądają TVP..... :niepewny:
Dokļadnie. Uczą się historii od mediewisty Stuhra, nie marnując czasu przed tv...
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Maćka Stuhra znałem osobiście jeszcze z lat szczenięcuch. Dosyć słabe jest pejoratywne przekręcanie jego nazwiska. No chyba, że taka osoba nie ma nic przeciwko nazywania jej "buc_ponownie".

Jeśli chodzi o ten cały patriotyzm, to jest on w polsce tak nadęty, że staje się wręcz groteskowy. Nie wiem jak jest w innych krajach, ale wisi mi to, nie mieszkam w innych krajach. Patriotyzm to kakaś tam postawa, pożądana przez rządzących, bo zapewnia im bezinteresowne wsparcie ludu, a nawet oddawanie życia za stołek osoby na wysokim stanowisku. Oboektywnie rzecz biorąc dla gospodarstwa rodzinnego nie ma znaczenia, po której stronie granicy się znajduje. Choć w zasadzie ma, bo w różnych krajach jest różna gospodarka, różne prawo i tylko wpajanie od maleńkości patriotyzmu powstrzymuje ludzi od masowych ruchów separatystycznych.
Ja iważam, że na miłość trzeba sobie zasłużyć. Nie znajduję niczego szczególnego, co zrobiło dla mnie państwo polskie, a wręcz porównując prawo innych krajów, uważam, że gdzie indziej byłbym bardziej szanowany. Czemu mam więc darzyć Polskę jakimś szczególnym uczuciem? Bohaterowie, wynalazcy, artyści - są w każdym kraju, nie jest to więc żaden argument. Gdyby w wyniku innych zdarzeń historycznych bylibyśmy państwem czeskim, to ci sami tutejsi patrioci krzuczeliby o wielkich Czechach od morza do morza.
Człowiek jest tym, co sobą reprezentuje. Potrzeba utożsamiania się z jakimiś grupami ludzi jest powszechna, zakładam więc, że powstała na drodze ewolucyjnej. Robienie jednak z niej jakiejś wartości nadrzędnej uważam za śmieszne. Patriotyzm oparty o machanie polską flagą i wykrzykiwaniu nienawistnych słów wobec innych mieszkańców Polski, to jest jakaś tragifarsa. Problem w tym, że owi patroci nie potrafią zaakceptować faktu, że Polacy mają różne poglądy, preferencje i zwyczaje.

Najbardziej jednak śmieszy mnie, kiedy prawacy cieszą się, że w innych krajach narastają nastroje narodowe. Potem się oburzają, gdy taki prawak z Niemiec ma w pogardzie Polaka. Bo to nie lewak niemiecki tak będzie si€ zachowywał, ten jeszcze potępi swojego rodaka prawaka. Największym zagrożeniem jest narastające prawactwo w innych krajach, nie lewactwo. Śmiech mnie bierze, jak łyse osiłki ruszają z pięściami na homosiów w tęczowym wdzianku. No ordery za bohaterstwo, męstwo i odwagę im się mależą, co byśmy bez nich zrobili :rotfl:

Moja opinia jest taka, że owi egzaltowani patrioci to dwie grupy - jedna to taka, która na tym haśle zbija grubą kasę, druga, głupsza, która tym pierwszym zapewnia stały dopływ gotówki.
Mam głęboko w zadzie patriotyzm. Pomagam ludziom, którym mogę pomóc i na ile jestem w stanie to robić. Oddałem kilkadziesiąt litrów krwi potrzebującym. Organizowałem akcje sprzątania śmieci z terenów publicznych. Dawałem darmowe korepetycje ubogim dzieciom. Nic wielkiego i nie czuję się przrz to patriotą. Może jakbym zaczął nosoć koszulki z orłem i palił kukły żydów, to bym na to miano zasłużył. Ale chyba aż tak bardzo mi nie zależy.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

żbik pisze:Nie znajduję niczego szczególnego, co zrobiło dla mnie państwo polskie
Nasz kraj - lecz nie nasze państwo niestety.Od 1939...
Czemu mam więc darzyć Polskę jakimś szczególnym uczuciem?
Bo to również twój dom głupcze. I dlatego,że zagraniczni nacjonaliści wypomną ci na każdym kroku że nie jesteś u siebie. Oczywiście możesz sobie i nas...ć na srodku własnego domu - ale potem ty i inni ludzie muszą żyć z tym ka-łem i jego smrodem. Dotarło,czy masz jednocyfrowe IQ ?
wręcz porównując prawo innych krajów, uważam, że gdzie indziej byłbym bardziej szanowany
Nie wiem jak jest w innych krajach, ale wisi mi to, nie mieszkam w innych krajach.
:P :kwasny:
To spróbuj.Ktoś cię trzyma ? To nie PRL że partia trzyma łapę na paszportach.Nieco ponad stówa i zaniesienie kilku fotek + miesiąc czekania i w drogę "obywatelu świata".Niestety wiedza praktyczna którą osobiście nabyłem raczej sugeruje,że w innym kraju zawsze jesteś tym obcym. Niestety.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Każdy kraj ma swoje plusy i minusy, ale w żadnym kraju nie są szanowani ludzie, którzy szukają tylko minusów, w dodatku w oparciu o wypielęgnowany brak wiedzy. Oczywiście, że są oni używani do walki politycznej, w której to walce, by się liczyć trzeba wiedzę posiadać lub uczepić się kogoś inteligentnego. Polacy jednak mają już chyba dość pedagogiki i retoryki wstydu.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Luc, odniosłeś się do wyrwanych z kontekstu pojedyńczych zdań, co jest idiotyczne. Nie jestem obywatelem świata, czuję się związany z miejscem tutejszym, w którym mieszkam. To, że leży w granicach organizmu politycznego jakim jest Polska nie zmienia mojego stosunku do moich okolic. Czy myślisz, że dla takiego żbika w lesie ma znaczenie w jakim kraju się znajduje? Na poziomie symboli żadnego, ale już prawo o ochronie przyrody ma dla niego decydujące.
Za granicą mieszkałem kilka lat, nigdy nie dostałem od nikogo sygnału, że mam się wynosić - co z kolei ty sugerujesz.
Na koniec nazywasz mnie głupcem, sugerujesz jednocyfrowe IQ i mówisz o jakimś sraniu. Nie wiem jak to się ma do mojej wypowiedzi, ale chyba nie przeczytałeś jej w całości, albo nie zrozumiałeś.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:
Łyssy pisze:Wyznawcy PO nie oglądają TVP..... :niepewny:
Dokļadnie. Uczą się historii od mediewisty Stuhra, nie marnując czasu przed tv...
Podobnie jak wyznawcy PiSu uczą się miłości bliźniego od pana Kaczyńskiego, Pani Pawłowicz i pana Rydzyka.
Pomagam ludziom, którym mogę pomóc i na ile jestem w stanie to robić. Oddałem kilkadziesiąt litrów krwi potrzebującym. Organizowałem akcje sprzątania śmieci z terenów publicznych. Dawałem darmowe korepetycje ubogim dzieciom. Nic wielkiego i nie czuję się przrz to patriotą.
No cóż, właśnie nim jesteś, na to wychodzi.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

To, że leży w granicach organizmu politycznego jakim jest Polska nie zmienia mojego stosunku do moich okolic
Wyzywam cię od głupków choćby dlatego,że dla ciebie Polska to tylko "organizm polityczny".Otóż "organizm polityczny" - przynajmniej w znaczeniu "państwo" i jego "organa" to darzę taką miłością,że z tej miłości mógłbym utopić je w łyżce wody. Pisałem - nasz KRAJ nie nasze państwo. Otóż naród to nie tyle państwo co ogólnie ludzie którzy w nim żyją i ich przodkowie.
Czy myślisz, że dla takiego żbika w lesie ma znaczenie w jakim kraju się znajduje?
Nie,ale to wciąż jego las i jeśli ktoś czepia się lasów na terenie całego kraju - to siłą rzeczy i jego lasu.
czuję się związany z miejscem tutejszym, w którym mieszkam
To ciekawe dlaczego akceptujesz najwyraźniej obsobaczanie i opluwanie miejsca w którym mieszkasz i twoich sąsiadów oraz ciebie i twojej rodziny. Bo do tego się sprowadza "pedagogika wstydu" wobec Polaków.
Nie rozumiem również dlaczego akceptujesz wypłacanie odszkodowań żydom z płaconych przez ciebie podatków - przecież ty nie okradłeś żadnego żyda nieprawdaż ? (zresztą dostali odszkodowania od winnych, to miało być uregulowane itd)

Jeśli jakiś Szczur rzuca oszczerstwa zbiorczo na Polaków, czy szwaby w filmach w rodzaju "Nasze matki,Nazi Ojcowie" wciskają,że Polacy - ludzie zamieszkujący ten kraj - mordowali żydów a niemcy byli niewinni to jest to plucie w mordę również TOBIE i szczanie na grób również TWOICH dziadków.Bo chcąc nie chcąc - jesteś chyba właśnie Polakiem (no chyba,że tu z Izraela przyjechałeś i masz tamtejsze obywatelstwo) ,masz obywatelstwo Polskie. Dotarło ? Obawiam się,że nie.

Mam wrażenie,że to ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jeśli jakiś Szczur rzuca oszczerstwa zbiorczo na Polaków
https://sjp.pwn.pl/sjp/oszczerstwo;2496801.html https://www.arslege.pl/znieslawienie/k1/a248/ Jakoś nikt go nie podał do sądu, bo w sumie ZA CO?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Debata prawicy w Londynie odwołana! "ZAB***MY WAS I PODPALIMY WAM KLUB POLACY"! Szlachtowicz i Rola!
https://www.youtube.com/watch?v=OBK2iNtOpt8
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

I tak nas robią w wała https://wiadomosci.onet.pl/kraj/teatr-n ... ci/9bwb28w a ciemny lud kupuje.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Zadziwiające jest luc, jak oburzasz się na rzekome "opluwanie Polaków", jednocześnie sam to robisz. Jednego Polaka wyzywasz od głupków, innego nazywasz Szczurem. Robisz to tylko dlatego, że nie podobają ci się poglądy części Polaków. W ten sposób nikogo nie przekonasz do swoich racji, a tylko potwierdzasz wypowiedzi Stuhra. Nie znam każdej jego wypowiedzi, nie wiem która Cię tak rozsierdziła, ale znając niektóre wypowiedzi Maćka, wiem, że wyciąga on spod dywanu polskie kompleksy i przywary w kontrze do głosicieli kryształowej szlachetności Polaków. Z resztą sam będąc Polakiem, ma pełne prawdo do krytyki własnego narodu, wszak w ten sposób krytykuje też siebie. O wielkich dokonaniach się trąbi wszem i wobec, ale czemu odżegnywać się od tych nikczemnych kart historii? O co tak na prawdę walczysz, o prawdę historyczną, czy o życie we wpojonej ci iluzji o szlachetnych z natury Polakach i tradycyjnie podłych Niemcach? Czas dorosnąć i wyzbyć się kompleksów. Niestety, ale ten cały egzaltowany patriotyzm jest właśnie efektem głębokich kompleksów. To tak samo jak w życiu - kiedy czujesz się nieudacznikiem, to starasz się obwiniać o swoje niepowodzenia wszystkich wokół, czy też darzyć ich nienawiścią. Żydów i Niemców piszesz błędnie z małej litery, a z dużej piszesz "obywatelstwo Polskie" (co również jest błędem), tym samym kalasz ojczysty język - co gorsze, robisz to celowo. Czy naprawdę sądzisz, że ktoś czytając tego typu wypowiedzi będzie ciebie i twoją polskość darzył szacunkiem?

Oburzasz się, gdy ktoś jakieś przewiny pojedynczego Polaka przenosi na cały naród, ale przecież to jest dokładnie identyczna retoryka, którą ty sam stosujesz - jakiś Niemiec krzyknie coś o Polakach, to już twierdzisz, że to WSZYSCY Niemcy nienawidzą Polaków. Tym czasem to twoje dokładne odbicie lustrzane po zachodniej granicy tak krzyczy. Najlepiej by było, gdyby polscy i niemieccy nacjonaliści spotkali się na jakiejś ustawce i spełnili swoje najgorętsze pragnienia ostatecznie. Byłoby nieco spokoju.

Piszesz o narodzie jako ludziach mieszkających na danym terenie i mających wspólnych przodków. No, tak się składa, że nasi przodkowie mieszkają na tych terenach od VI w ne. O Polsce możemy mówić od końca X w. No to jak, odcinamy się od naszych przodków, choć jesteśmy spadkobiercami ich kultury i języka i to właśnie im zawdzięczamy, że mieszkamy tu gdzie mieszkamy? Przyjmując retorykę narodową musimy się od nich odciąć, bo nie można o nich powiedzieć "Polacy", gdyż Polski jeszcze nie było. Jakim więc terminem objąć tę naszą grupę etniczną zamieszkującą te tereny od 1500 lat? Słowianie. Tylko że ci za wschodnią i południową granicą to też Słowianie. Dlaczego więc mieszkańców pobliskiego Preszowa mam uważać za mniej swoich niż mieszkańców Szczecina? Mają o tym decydować sztuczne granice polityczne, będące de facto obszarem, z którego miłościwie panujący mógł zbierać daniny. O sztuczności owych granic niech świadczą rozbiory Polski, kiedy to w I wojnie światowej walczyli przeciwko sobie w różnych mundurach przyjaciele, czy nawet bracia, bo znaleźli się po różnych stronach granicy zaborów.

Tym czasem na czym się opiera ta instytucja zwana Polską - od samego początku na niszczeniu swojej własnej kultury słowiańskiej i zastępowaniu jej pod naciskiem Niemiec żydowską kulturą chrześcijańską powstałą w Azji. Co ciekawsze, Niemcy już od dawna mają w zadzie chrześcijaństwo, a w Polsce wciąż służalczo się je wpaja dzieciom, zaś rządzący uniżenie klękają przed przedstawicielami odłamu judaizmu reprezentującymi interesy państwa Watykan. i gromadzących od wieków NASZE dobra materialna (choć sami za cnotę głoszą ubóstwo). I proszę mi tu nie wmawiać jakiejś nienawiści wobec chrześcijaństwa, jest to system religijny jak każdy inny, jednak wmawianie, że jest on "nasz" jest czystym kłamstwem.

Nie wiem co to jest ta "pedagogika wstydu", dla mnie to jakiś kolejny propagandowy językowy koszmarek pisowski. Jeśli czuję jakiś wstyd, to kiedy widzę nieskalane rozumem twarze wykrzykujące jakieś nienawistne hasła wobec każdego, kto wg ich mniemania nie jest "prawdziwym Polakiem". Historia jest zaś bardzo skomplikowana, nie jest czarno biała i jest na bieżąco tworzona zawsze przez zwycięzców.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

dragoness pisze:I tak nas robią w wała https://wiadomosci.onet.pl/kraj/teatr-n ... ci/9bwb28w a ciemny lud kupuje.
Ale wiesz, ja myślę, że to jest nieuniknione. Wyborcy PiS to osoby w większości sfrustrowane, rozczarowane tym, że jednym się powiodło, a innym nie. Nie widzą żadnych perspektyw na rozwój. Nie mają nic do stracenia. Jedynie pozbawienie pozycji tych, co mają, jest dla nich szansą, że wskoczą na te miejsca. To bardzo ludzkie. Minie jakiś czas, aż ci ludzie się połapią, że tylko garstka wskoczyła po ich plecach, a reszta dalej jest tam, gdzie była. Ci zaradni poradzą sobie zawsze niezależnie od polityki, ci mniej zaradni zawsze będą gorzej sytuowani.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

"Tajemnice sekty Chabad-Lubawicz"
https://www.youtube.com/watch?v=_okc5zGlzio

Stanisław Krajski
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

https://wiadomosci.wp.pl/zatrzymanie-ba ... 680123521a

Co tym razem trzeba przykryć ? Aferę w KGHM ?

#dobrazmiana
ODPOWIEDZ