BRAWO KACZORY !!!

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: wuju »

Zeby jeszcze przyspieszenie gospodarki bylo ich zasluga to moglbym sie przylaczyc do tych braw.... Nie jest ich zasluga... Jedyna ich zasluga moze byc to, ze mimo ze probuja, to udaje im sie nie przeszkadzac...
JAKUZA
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 marca 2007, 21:00
Lokalizacja: z nikąd:)

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: JAKUZA »

zgadzam sie z Wuju :) kaczory nie wpierniczają się w gospodarkę więc ta się świetnie rozwija niech tylko do końca kadencji trzymają sie zdala od gospodarki :D
pawelekoj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 11:10
Lokalizacja: jaslo

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: pawelekoj »

Ludzie ja Was nie rozumiem......dlaczego tak krytykujecie Kaczynskich ?? bo co......bo taka moda..na to wychodzi...a przeciez wg mnie jest teraz o niebo lepiej niz za czasów pier....zlodzieji z SLD!! moze nie sa super reprezentacyjni..ale przynajmniej cos robia i nie rozkradaja polski jak Kwachu i jego ekipa....a tych wiesniaków z LPR iSamoobrony wzieli do rzadu bo nie mieli wyboru...bo pan Tusk sie rozpłakał i obraził po przegranych wyborach!!..Ale don"t worry Kaczynski jest madry i juz zabrał elektorat LPR i Samoobrony takze przyszłych wyborów zapewne nie przejda!!!
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: wuju »

Dlaczego krytykuję? Dlatego, że hasło odnowy moralnej i moralności w polityce kłóci się w moich oczach z udziałem w rządzie Andrzeja Leppera i jego ugrupowania. Właśnie z taki hasłem do wyborów szedł PiS. Kolejna sprawa: kłamstwo - słynna reklama wyborcza z lodówką i prymitywne odwoływanie się nie do rozumu wyborców lecz do ich uczuć, co nie miało nic wspólnego z rzeczywistością. Agresja - Jacek Kurski - bez komentarza. Państwo wyznaniowe też mi się nie podoba, chociaż to jest akurat obawa może na wyrost, ale lepiej dmuchać na zimne...

pawelekoj, piszesz, że SLD (czy też jak to się zwykło mówić ez-el-de) kradło... Zgoda, na pewno masz rację, nie wiem co prawda w jakiej części, ale na pewno w pewnym stopniu tak. Ale kiedy wszystkie afery zaczęły wychodzić na światło dzienne? Po tym jak zaczęli tracić grunt pod nogami, kiedy do władzy doszła inna opcja... Zaczekajmy więc może, a możliwe że na Kaczyńskich i ich wspólników też się coś znajdzie za kilka lat...
Co do Tuska - zero szacunku dla niego i zero charakteru, już chyba lepiej mieć w rządzie maszynkę do głosowania w postaci LPR i SelfDefence a do tego gruby bicz na te ugrupowania.
Awatar użytkownika
LowcaP
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 sierpnia 2006, 19:49
Lokalizacja: Jasło

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: LowcaP »

Odnośnie gospodarki, rozwija się ona dobrze, ale mogła by o wiele lepiej (wprowadzenie wolnego rynku).
Lewica jest za państwem socjalistycznym, czyli dążą by dane grupy miały jakieś udogodnienia ( zasiłki, becikowe, pomoc, itp.) i to robią, ale z taką różnicą, że te czy "inne" udogodnienia w formie jednej czy "innej" są przeważnie dla nich.

Co do Kaczyńskich, oni nie mieli wyboru mogli tylko taką koalicję stworzyć. PO wolało wygrać kolejne wybory, gdyż jako silna partia wchodząc do rządu była by celem ataków opozycji, wiec straciła by wyborców. Za to jako partia opozycyjna musi tylko krytykować wszystkie pomysły rządu, złe czy dobre, chyba że nie poparcie czegoś było by samobójstwem. W inny sposób nie zdobędą znaczącego elektoratu.

Teraz o dziennikarzach, większość z nich zajmuje sie i krytykuje nic nie znaczące pomysły, ustawy, zmiany na stołkach. Należy pamiętać, że dziennikarze także mają prawo głosu i ich zaufanie do danej partii odbija się w mniejszym lub większym stopniu w ich wypowiedziach i tekstach.

Niektóre rzeczy PiS zrobi lepiej niż inni inne gorzej. Tak czy owak wolę ich niż lewicę czy PO. Niestety rozsądne partie nie dostały sie do parlamentu.
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: wuju »

LowcaP pisze:Odnośnie gospodarki, rozwija się ona dobrze, ale mogła by o wiele lepiej (wprowadzenie wolnego rynku).
Pachnie mi tu Korwinem-Mikke, mam rację?? Nie jest to możliwe w polskich realiach, bo żaden rząd nie zdobędzie się na odważny krok i nie rozprawi się z najazdem górników na stolicę, gdyby zacząć likwidować nierentowne kopalnie, co przy wolnym rynku byłoby działaniem nieuniknionym.
LowcaP pisze:PO wolało wygrać kolejne wybory, gdyż jako silna partia wchodząc do rządu była by celem ataków opozycji, wiec straciła by wyborców. Za to jako partia opozycyjna musi tylko krytykować wszystkie pomysły rządu, złe czy dobre, chyba że nie poparcie czegoś było by samobójstwem.
Problem w tym, że PO ma bardzo podobne pomysły na państwo co PiS i dlatego PO jest kompletnie niewyraziste. Jedyne pole na jakim może zyskać to pole ideologiczno-moralne, ale tutaj też brak im ostrości (LiD są tu konkurencją).
LowcaP pisze:Lewica jest za państwem socjalistycznym, czyli dążą by dane grupy miały jakieś udogodnienia ( zasiłki, becikowe, pomoc, itp.) i to robią, ale z taką różnicą, że te czy "inne" udogodnienia w formie jednej czy "innej" są przeważnie dla nich.
Państwem socjalistycznym?? Lekko nie czaję co to niby znaczy w dzisiejszych czasch i w dzisiejszej rzeczywistości panującej w Polsce. Wydaje mi się, że oni sobie doskonale zdają sprawę z tego, że państwa socjalistyczne są tylko utopią.
Awatar użytkownika
LowcaP
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 sierpnia 2006, 19:49
Lokalizacja: Jasło

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: LowcaP »

Może przesadziłem z państwem socjalistycznym, ale kto wie gdyby mieli możliwość...
W każdym razie nie zajmują się tym czym powinni :D , choć jakby gdyby to zrobili to bym się bał.

Niestety większość społeczeństwa nie jest gotowa na poważne zmiany. Co do zamykania przedsiębiorstw państwowych, wiele mogło by być rentownych przy dobrym zarządzaniu, ale na to wiele nie możemy poradzić.

PS: Tak dobrze Ci pachnie :)
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: BRAWO KACZORY !!!

Post autor: wuju »

Kaczory jednak zdecydowanie nie dążą do wprowadzenia pełnego rynku! Wręcz przeciwnie powiedziałbym! W poglądach gospodarczych oni są według mnie bardziej na lewo od LiD - taki już urok naszej prawicy od AWSu, który chciał rozdawać mieszkania, do PiSu, który chce utrzymać niektóre sektory w rękach państwowych. Wiadomo przecież, że co wspólne to niczyje, więc nikt o to nie dba.

Mikke? Gospodarka - ok :) , ideologia - nie :P
ODPOWIEDZ