ZSB Jasło

Forum o Jasielskich szkołach
kacper1999
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2014, 18:08

Re: ZSB Jasło

Post autor: kacper1999 »

Pomijając maturę o której tyle krzyku, ważne są również egzaminy zawodowe których w liceach nie ma. Uczniowie w technikum uczą się przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych a potem muszą to wszystko zdać. Chyle czoło przed nauczycielami którzy są w stanie przygotować uczniów do ogarnięcia tego wszystkiego.
Johny Wish
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 21 lipca 2014, 20:05

Re: ZSB Jasło

Post autor: Johny Wish »

Jestem absolwentem tej szkoły . Czasy nauki wspominam zaje**ście :D . No co tu dużo ukrywac , jajca były niesamowite . Nauczyciele wspaniali , do rany przyłóż . Na lekcjach rzadko kiedy była nuda , wycieczki niesamowite oczywiście z pełną abstynencją ;) . Dyrekcja luzacka , główny dowodzący szeryf sali informatycznej na parterze (kochany :* ) Pan Rafał , niesamowicie przystojny , pogadany , ogólnie świetny gośc . Panowie geodeci również sympatyczni , jak i również Pani od biologii ( specjalistka od inteligentnych i ciekawych rozmów ) , Pani od matmy wymagająca ale to na plus , bo tumanów z matmy dzięki niej nie było . Pani pedagog zawsze otwarta na pogawędki przy kawie w swoim gabinecie oczywiście podczas długiej przerwy . Pani od polskiego , ach cudowna ... ( życzę każdemu żeby była jego wychowawczynią ) . Jedyny minus tej szkoły to taki , że brakuje takich wspaniałych nauczycieli jak Pana profesora od historii i drugiej Pani profesor polonistki oraz woźnego Stanisława . Ogólnie cały personel w szkole wymiata :D
Prawda jest taka , jak będziecie chodzic na lekcje i chodź trochę ale troszeczkę dosłownie minimalnie będziecie się starac to z pewnością za 4 lata będziecie absolwentami z maturą i tytułem technika w łapie :D
Pozdrawiam serdecznie :D





Ps. byłem tu John ;)
nomjs
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 lipca 2014, 09:44

Re: ZSB Jasło

Post autor: nomjs »

Budowlańcy za granicą i w Polsce nie mogą narzekać na brak pracy. Tym bardziej gdy chodzi o wykończenia wnętrz nowoczesnymi materiałami i metodami. Z tego co wiem w ZSB Jasło w ten właśnie sposób uczą i to jest jedną z przyczyn wysokiej zdawalności egzaminów zawodowych. Od 2013 r. W szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie uczą się wg nowej podstawy programowej nauczania zawodowego, która jest ujednolicona w Unii Europejskiej. Dzięki temu absolwenci otrzymują certyfikaty w dwóch językach Polskim i drugi w angielskim. Osoba taka ma dużo większe szanse na prace w krajach zachodnich Europy. Kto widział ten wie, że praca w wykończeniówce nie wygląda już tak jak przed laty gdzie było brudno i ciężko. Dzisiaj fachowcy wykorzystują profesjonalny sprzęt który wiele rzeczy wykona szybciej, dokładniej i czysto. Dodam, że wielu ludzi odchodzi od pracy w biurach i wybiera samozatrudnienie lub zatrudnia się w firmach budowlanych - powód lepsze zarobki i mniej stresująca praca.
ODPOWIEDZ