Wszechnica czy ŻAK

Forum o Jasielskich szkołach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Wszechnica czy ŻAK

Postprzez panieneczka » 29 czerwca 2013, 12:41

Witam, właśnie skończyłam liceum w Kołaczycach z pozytywnym wynikiem matury i chciałabym pójść do szkoły policealnej w Jaśle. Co polecacie i jakie są wasze opinie na temat tych dwóch szkół. Z góry dziękuje za pomoc :)
panieneczka
Debiutant
Debiutant

Re: Wszechnica czy ŻAK

Postprzez NotoriusBIG » 29 czerwca 2013, 16:13

Ani Żan, ani Wszechnica. Nie marnuj sobie lat.. Jeśli już chcesz pójść do szkołoy Policealnej, to jedyna szkoła policealna, która moim zdaniem daje perspektywy, to farmaceuta w Policealnej Szkole Medycznej.
NotoriusBIG
Guru
Guru

Postprzez panieneczka » 29 czerwca 2013, 20:25

Przeglądłam strone tej szkoły i muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyła, nie słyszałam że wgl istnieje ta szkoła. A jak wyglądają zajęcia w tej szkole?
panieneczka
Debiutant
Debiutant

Postprzez NotoriusBIG » 29 czerwca 2013, 22:05

Sorry za błędy z poprzedniego posta.... znów się udzielę...
W mojej opinii - jeśli miałbym iść do szkoły policealnej to wybrałbym farmaceutę - zawód dający perspektywy w Polsce i ewentualnie po stażu za granicą... Takie zawody jak kosmetyczka, czy inne - moim zdaniem nie warto - nie znajdziesz po tym pracy... We wszechnicy, czy Żaku naprawdę oferta jest mizerna (to jest tylko moja opinia).
Pytasz jak z zajęciami? - Niektóre kierunki są zaoczne - czyli pt,sobota, niedziela, lub sobota i niedziela - a inne od poniedziałku do piątki jak w normalnej szkole - musisz sprawdzić na ich stronie, ewentualnie zadzwonić. :)
Pozdrawiam!
NotoriusBIG
Guru
Guru

Postprzez paulo06 » 2 lipca 2013, 22:44

ja wybieram sie do zaka od pazdziernika-znajomi chwala
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez czarnijas » 3 lipca 2013, 10:04

Pisałem to już w iinnym temacie dla osób którzy chca żaka upewnijcie się czy kształcenie konczy sie egzaminem zewnętrznym organizowanym przez OKE, jeśli nie to takie kierunki jak komsetyczka masażysta farmacja są nie ważne tzn papier bedzie tylko dla was bo i tak nikt was nie może przyjąć bez egzaminu. Żak żeruje na niewiedzy!!!Jeśli ktoś już ma wybrać taki kierunek to w MEDYKU!!Bo później się okaże że wasz papier jest i tak nieważny
czarnijas
Bywalec
Bywalec

Postprzez Gabrysia44 » 7 listopada 2018, 23:32

Wiesz co ja mam bardzo dobre doświadczenie w przypadku szkoły Cosinus, gdzie uczęszczałam na kierunek Opiekun Medyczny. Mają bardzo dobrze przygotowaną ofertę różnych kierunków i świetnych nauczycieli, dzięki którym udało mi się już po roku zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Teraz pracuję w zawodzie (w ośrodku leczniczym) i nie mogę narzekać, bo zarabiam dużo lepiej niż w poprzedniej pracy szczególnie, że nie mam zdanej matury. Szkoła jest darmowa, a nauczanie prowadzone w systemie zaocznym, także każdy może się zawodowo rozwijać, jeżeli tylko są chęci.
Gabrysia44
Debiutant
Debiutant

Postprzez kamil3 » 9 listopada 2018, 21:42

chodziłem do wszechnicy i do żaka ale polecam COSINUSA W RZESZOWIE :D albo inne jescze zaoczne srednie szkoły zak jesli chodzi o poziom nauki :D
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Jozin.1 » 10 listopada 2018, 23:38

kamil3 napisał(a):chodziłem do wszechnicy i do żaka ale polecam COSINUSA W RZESZOWIE :D albo inne jescze zaoczne srednie szkoły zak jesli chodzi o poziom nauki :D

i wszystko jasne :)
Jozin.1
VIP
VIP

Powrót do Szkoły i uczelnie