JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Forum o Jasielskich szkołach
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: amatorski »

x07 pisze:135pkt do 1lo nie ma szans raczej na biolchema xD do 2lo pewnie tak. :)

wybierz IILO, albo krośnieński Kopernik, jeśli myslisz o medycynie

w zeszłym roku z biol-chem z ILO nikt się na medycynę nie dostał
Morbo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 grudnia 2012, 15:41

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: Morbo »

Niestety muszę się nie zgodzić :-) w tamtym roku na pewno dostały się 4 osoby na medycynę z 1lo. Nie twierdzę, że ta szkoła jest super i dobrze przygotowuje do matury że wszystkich przedmiotów, ale nie przesadzajmy z tym jak tu źle :-) A ze 130 pkt to po odwołaniach mozliwe jest się dostanie na biolchem:-)
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: amatorski »

Morbo pisze:Niestety muszę się nie zgodzić :-) w tamtym roku na pewno dostały się 4 osoby na medycynę z 1lo.
chyba na płatne
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: karoluch25 »

A były i lata że 17 osób poszło na medycynę ( chyba 5 lat temu). Obecnie jednak 1 liceum zeszło na psy. Chemia jest dobra, ale o biologii lepiej nie wspominać. Polecam Kopernika w Krośnie jako absolwent 1LO.
fosek
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 21:17

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: fosek »

karoluch25 pisze:A były i lata że 17 osób poszło na medycynę ( chyba 5 lat temu). Obecnie jednak 1 liceum zeszło na psy. Chemia jest dobra, ale o biologii lepiej nie wspominać. Polecam Kopernika w Krośnie jako absolwent 1LO.
Szanowny Kolego Karoluch25 jeżeli tak źle Ci było w I LO to dlaczego jeżeli tak szybko zorientowałeś się że "chemia jest dobra, ale o biologii lepiej nie wspominać" i że "I LO zeszło na psy" nie opuściłeś jak najszybciej murów tej "psiej" szkoły i nie przeniosłeś się już po kilku miesiącach do Kopernika?
A może Kopernik też za słaby dla takich geniuszów jak Ty?
Pozdrawiam
Morbo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 grudnia 2012, 15:41

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: Morbo »

Bo kolega był na mat fizie i tam biologia nie była mu potrzebna.
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: karoluch25 »

Kopernik to niestety są dojazdy. Do 1 Lo miałem 10 minut na nogach, a do Kopernika musiałbym długo dojeżdżać. Mi biologia nie była potrzebna, obecnie nic z niej nie wiem z wyjątkiem definicji krzesła czy stołu. 1Lo to była klasa ale 30 lat temu.
fosek
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 21:17

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: fosek »

karoluch25 pisze:Kopernik to niestety są dojazdy. Do 1 Lo miałem 10 minut na nogach, a do Kopernika musiałbym długo dojeżdżać. Mi biologia nie była potrzebna, obecnie nic z niej nie wiem z wyjątkiem definicji krzesła czy stołu. 1Lo to była klasa ale 30 lat temu.
No ale czego się Kolego nie robi żeby zdobyć rzetelną wiedzę w tak renomowanej szkole jak Kopernik. Więc albo rzetelna wiedza w takiej szkole albo ... wybór należy do Ciebie. Więc jeżeli już tak wybrałeś to sam sobie jesteś winny więc nie krytykuj - mogłeś wybrać lepiej i już po kilku miesiącach w tej szkole "pod psem" mimo wyrzeczeń dotyczących dojazdów przenieść się do Kopernika - dlaczego tego nie zrobiłeś?. BTW, znam mnóstwo ludzi, którzy dojeżdżali lub dojeżdżają z Jasła do Kopernika i nie jest to aż taka uciążliwość. Czyżby więc lenistwo? - a jeżeli tak to żadna szkoła nie będzie dobra. Jest takie stare polskie przysłowie " Zły to ptak, który własne gniazdo kale" - jakiekolwiek ono by nie było.
Pozdrawiam
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: karoluch25 »

Zawsze przecież wiadomo że w połowie roku w każdej szkole jest tyle miejsc i czekają z otwartymi rękami aby każdy mógł się przepisywać. Klasy przecież mogą być 50 osobowe. Nie mówię że wszystkie przedmioty są złe, mówię że biologia jest zła. Z przedmiotów które były dla mnie ważne byłem zadowolony, a to mi wystarczyło. Jednak można się zastanowić czego obecnie prawie 30 uczniów dojeżdża do Kopernika z Jasła. Zapomnieliście jeszcze że przecież w Krośnie to nożownik panował kilka miesięcy temu.
fosek
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 21:17

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: fosek »

karoluch25 pisze:Zawsze przecież wiadomo że w połowie roku w każdej szkole jest tyle miejsc i czekają z otwartymi rękami aby każdy mógł się przepisywać. Klasy przecież mogą być 50 osobowe. Nie mówię że wszystkie przedmioty są złe, mówię że biologia jest zła. Z przedmiotów które były dla mnie ważne byłem zadowolony, a to mi wystarczyło. Jednak można się zastanowić czego obecnie prawie 30 uczniów dojeżdża do Kopernika z Jasła. Zapomnieliście jeszcze że przecież w Krośnie to nożownik panował kilka miesięcy temu.
Szanowny Kolego karoluch 25 nie bardzo rozumiem co znaczy "zawsze przecież wiadomo, że w połowie roku jest tyle miejsc i czekają z otwartymi rękami aby każdy mógł się przepisywać". Jak rozumiem szanowny Kolega nie jest "każdy" więc się nie przepisał lecz został w szkole "pod psem" - do kogo więc te pretensje?
Z tego co wiem w tak chwalonym przez Kolegę Koperniku nie ma klas 50 osobowych - więc o co chodzi. Jeżeli szanowny Kolega pisze na forum że szkoła o nazwie I LO Jasło "zeszła na psy " to nie pisze Kolega o chemii, biologii, fizyce , j. polskim , matematyce etc. ale o całej szkole.
Więc polecam się zastanowić w przyszłości co Kolega pisze na forum.
W ostatnim poście próbuje Kolega pisać, że tylko biologia jest zła, czy w takim razie biologia jest "pod psem" czy cała szkoła.
Jeżeli Koledze "wystarczyło" i był zadowolony z innych przedmiotów to na przyszłość proszę o bardziej rozsądne i przemyślane wpisy.
Jeżeli chodzi o dojeżdżanie do Kopernika z Jasła, to jak pisałem wcześnie mógł i Kolega dojeżdżać , według mnie nie jest to problem . O wspomnianym przez Koledze nożowniku nic nie wiem, więc nie wiem w jakim kontekście to zostało napisane.
Pozdrawiam
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: karoluch25 »

Kilku nauczycieli psuje opinie całej szkole i przez to, kolego, szkoła jest pod psem. Około miesiąca temu jakiś chłopak dźgnął dziewczynę nożem w szkole, oto cały nożownik. Każda szkoła ma plusy i minusy ale 1LO w Jaśle ma zdecydowanie za dużo minusów.W ciągu roku klasy są pełne i aby się przepisać to ktoś inny musi zmienić ją również. Liczba olimpijczyków również świadczy o jakości nauczania ( wielu z Kopernika to Jaślanie).
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: amatorski »

karoluch25 pisze:Kilku nauczycieli psuje opinie całej szkole i przez to, kolego, szkoła jest pod psem. Około miesiąca temu jakiś chłopak dźgnął dziewczynę nożem w szkole, oto cały nożownik. Każda szkoła ma plusy i minusy ale 1LO w Jaśle ma zdecydowanie za dużo minusów.

ten nożownik to dźgnął dziewczynę nożem w Jaśle, czy w Krośnie?
bo na podstawie tego co tu jest napisane, nie mogę zrozumieć,
o które liceum chodzi :niepewny:
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: karoluch25 »

W Krośnie. Mówili o tym w całej południowej Polsce ( nawet ktoś mi mówił że słyszał o tym w Krakowie).
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: czeszka »

karoluch25 pisze:Zawsze przecież wiadomo że w połowie roku w każdej szkole jest tyle miejsc i czekają z otwartymi rękami aby każdy mógł się przepisywać. Klasy przecież mogą być 50 osobowe. Nie mówię że wszystkie przedmioty są złe, mówię że biologia jest zła. Z przedmiotów które były dla mnie ważne byłem zadowolony, a to mi wystarczyło. Jednak można się zastanowić czego obecnie prawie 30 uczniów dojeżdża do Kopernika z Jasła. Zapomnieliście jeszcze że przecież w Krośnie to nożownik panował kilka miesięcy temu.

,,nozownik panowal........" to stwierdzenia swiadczy o Twym braku faktycznej wiedzy na ten temat
wyspisujesz oszczerstwa
a znam fakty
i pamietaj za takie oszczerstwa mozesz...poniesc konsekwencje z odpowiedniego artykulu
koc12
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2014, 12:15

Re: JAKIE LICEUM W JAŚLE ???

Post autor: koc12 »

Aż specjalnie założyłem sobie tutaj konto aby wypowiedzieć się w tym temacie.

Zgadzam się z karoluch25, również jako absolwent 1LO. Szkoła nie jest słaba jednak to chyba najlepsza Jasielska alternatywa jak na mat-fiz. Biologia jest na tragicznym poziomie, fizyka też. Jeżeli ktoś myśli o biol-chemie, sądzę że dobrym rozwiązaniem byłoby IILO bo tam ten profil jest podobno dobry z tego co słyszałem, lub Kopernik. Oczywiście w pierwszym przy korkach z biologii i solidnej nauce powinien też dostać się na medycynę.

Kolego fosek nie wiem coś się tak czepił, karoluch25 powiedział, że 1LO schodzi na psy i taka jest prawda. O co Ci chodzi? Gość się tutaj uczył i wyraził swoją opinię, a Ty mu wyjeżdżasz z tym że powinien zmienić szkołe i że znasz ludzi którym dojazdy nie przeszkadzają... To jego własna decyzja. Poza tym nie wiem jak nie można wyczuć sarkazmu, karoluch25 mówi w sposób ironiczny, a tutaj ktoś już mu grozi konsekwencjami...
ODPOWIEDZ