ZSB Jasło

Forum o Jasielskich szkołach
kacper1999
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2014, 18:08

ZSB Jasło

Post autor: kacper1999 »

Najlepsza szkoła po której możesz iść na porządne studia inżynierskie lub mieć pewną pracę to ZSB Jasło. Nauczą cie fachu od wykończenia wnętrz po usługi geodezyjne. Widać to zdawalność egzaminów zawodowych - co rok 100%. Matury też wypadają chyba najlepiej ze wszystkich jasielskich techników. No i praca w budownictwie zawsze jest pewna i coraz lepiej płatna.
Good Idea
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 lipca 2014, 12:49

Re: ZSB Jasło

Post autor: Good Idea »

No WOW !!! cóż za rozpoczęcie :) ale w jakimś stopniu się zgodzę z tym.. jestem absolwentem tej szkoły i nie żałuję wyboru... TO CO SIĘ TAM DZIAŁO TO NORMALNIE PATO... hahahaha.... ale co chodzi o naukę w samą sobie to jest wysoki poziom i na prawdę się czegoś idzie nauczyć :P nawet nie czegoś ... bardzo dużo można wynieść wiedzy po tej szkole... jestem całkiem za i również polecam tę szkołę...
Kroppa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2014, 23:55

Re: ZSB Jasło

Post autor: Kroppa »

Szkoła suuuper i nauczyciele spoko. A jak się ma certyfikat potwierdzający kwalifikacje po angielsku to można na "dzień dobry" co najmniej zarobić 2 euro/godz. więcej niż ci co go nie mają :hurra:
mlodypolak
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2014, 22:03

Re: ZSB Jasło

Post autor: mlodypolak »

To prawda, jedyna szkoła w Jaśle, która daje duże nadzieje aby uniknąć bezrobocia.
jarek9977
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 19 lipca 2014, 18:51

Re: ZSB Jasło

Post autor: jarek9977 »

Widzę, że ktoś w końcu napisała parę słów o mojej szkole. No to ja też dodam coś od siebie. W 2012 roku ukończyłem tą szkołę zdając maturę. Poszedłem na studia zaoczne. Nie mam żadnych kłopotów na studiach i uczę się na tyle dobrze aby dostawać stypendium naukowe. Najciekawsze jest to, iż na pierwszym i drugim roku studiów wszystkim studentom jest najciężej ale nie mi i jeszcze dwóm kolegom którzy ukończyli ZSB w Jaśle i są ze mną na roku. Wszystkiego lub prawie wszystkiego nauczyli nas w technikum. Wyobraźcie sobie osoby które idą na studia i nie znają podstaw projektowania i rysunku technicznego co na studiach inżynieryjnych jest podstawą. My w wolnym czasie sobie dorabiamy a inni kują i nadrabiają zaległości. Dodam jeszcze, że w ZSB Jasło można było za moich czasów i pewnie dalej tak jest, zdobyć bez większego wysiłku certyfikat informatyczny. Dzięki temu jestem zwolniony z zajęć informatycznych i co roku w indexie mam 5. Pozdrawiam nauczycieli z ZSB Jasło - nie znajdziecie nigdzie wspanialszych.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: ZSB Jasło

Post autor: Emily »

Dziwnym trafem w poście zaistniały nowe konta, aby chwalić oto "najwspanialszą szkołę" w powiecie.
tarek
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2014, 17:45

Re: ZSB Jasło

Post autor: tarek »

Szkoły nie trzeba chwalić. Fakty mówią same za siebie. Poczytajcie trochę i porównajcie sobie z innymi technikami w jaśle. Np. zdawalność matur i egzaminów zewnętrznych a ostatnio wyniki ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty - najwyższa ocena w województwie wg nowego trudniejszego modelu ewaluacji.
Zdawalność matur w 2013 - 95%, w 2014 76% ale w innych szkołach porównywalnych - 6% zssiu, 32% zst, 54% zs3, zdawalność egzaminów cz. Praktyczna 100% 2013.
mareta333
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 20 lipca 2014, 12:50

Re: ZSB Jasło

Post autor: mareta333 »

Uważam, że zawód budowlańca jest naprawdę na czasie. Moje dwie córki chodziły do liceum skończyły studia humanistyczne i pracują na zmywaku na zachodzie. Syn chodził do Budowlanki. Jest geodetą spełnia się zawodowo i jest szczęśliwy. Sam fakt, że kończąc technikum mógł już pracować w zawodzie i studiować. Co mnie odciążyło finansowo. Syn zaś twierdził, że dużo łatwiej mu zdawać większość egzaminów, gdyż jest to materiał z technikum. Nawet pomagał kolegom po liceum.
ivan
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 21 lipca 2014, 10:25

Re: ZSB Jasło

Post autor: ivan »

potwierdzam
do budowlanki chodził mój syn i zawsze pozytywnie wspomina lata w zsb
i co jest jeszcze ciekawe okazuje sie że budowlanka jest bardzo dobra w sporcie z Jego relacji wynika że byli zawsze na podium w różnych dyscyplinach sportu szkolnego. Mój syn grał w reprezentacji szkoły w siatkówce i zawsze zajmowali miejsca 1-3 i ztego co mówił w innych dyscyplinach też
Kroppa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2014, 23:55

Re: ZSB Jasło

Post autor: Kroppa »

Emily pisze:Dziwnym trafem w poście zaistniały nowe konta, aby chwalić oto "najwspanialszą szkołę" w powiecie.
Bo to jest jedna z najlepszych szkół technicznych powiatu. Wystarczy przeanalizować wyniki matur - nie wspominając o egzaminach zawodowych.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ZSB Jasło

Post autor: dragoness »

Każda szkoła dobrze kształci. Wystarczy przyłożyć się do nauki. Ja tylko chciałabym wiedzieć, ilu było w ZSB absolwentów, a ilu przystąpiło do matury. Wtedy porozmawiamy o statystykach.
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: ZSB Jasło

Post autor: rondo »

Niedawno były szczegółowe dane http://www.jaslo4u.pl/raport-nt-wynikow ... aslo-17204 , na tle Chemika czy Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września budowlanka wypadła najlepiej , obalajac mity o tej szkole klepane przez lata . Około 20 lat temu zadania które dostawali uczniowie w jasielskim TB ( przedmioty zawodowe ) były dla uczniów z Gorlic czy Sanoka abstrakcją a ponoć wtedy te szkoły miały wyższy poziom nauczania .
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ZSB Jasło

Post autor: dragoness »

Jeszcze raz zapytam; ilu było absolwentów, a ilu PRZYSTĄPIŁO do matury. Nie od dziś wiadomo o układzie: Masz dopuszczający, ale na maturze się nie pojawiaj. Nie sugeruję, że dotyczy to ZSB, jednakowoż statystyki typu; przystąpiło - zdało, przywodzą mi na myśl słowa Marka Twaina
Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: ZSB Jasło

Post autor: lato »

dragoness pisze:Jeszcze raz zapytam; ilu było absolwentów, a ilu PRZYSTĄPIŁO do matury. Nie od dziś wiadomo o układzie: Masz dopuszczający, ale na maturze się nie pojawiaj. Nie sugeruję, że dotyczy to ZSB, jednakowoż statystyki typu; przystąpiło - zdało, przywodzą mi na myśl słowa Marka Twaina
Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki.
Dokładnie tak to w niektórych szkołach funkcjonuje.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ZSB Jasło

Post autor: dragoness »

Jest to tragiczne i zakłamane. Potem łatwo pochwalić się "zdawalnością". Swoją drogą, nie rozumiem o co ten krzyk? Matura powinna być dla elity.
ODPOWIEDZ