Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
Princess Parano
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2006, 14:29
Lokalizacja: Vódka Ville

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: Princess Parano »

mnie tylko zastanawia po co oni wogole chca to wprowadzic, mysla ze zmniejszy to liczbe mlodych wyjezdzajacych za granice czy co? Duzo lepszym rozwiazaniem bylyby nowe miejsca pracy ale na to jakos nikt nie wpadnie. Polacy mimo wszystko sa patriotami , udowodnili to wiele razy broniac kraju, a ze teraz jest pokoj i nie widac specjalnie tej milosci do ojczyzny to nie ich wina. Wydaje mi sie ze Girtychowi brakuje tego patriotyzmu na pokaz tych wszystkich pochodow majowych takiej sztucznej i wymuszonej wiernosci ojczyznie.
Łyba
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 27 marca 2006, 21:28
Lokalizacja: Jasełko

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: Łyba »

Trafnie ktoś to określił Romek chce pokazać że robi cokolwiek na swoim stanowisku :|

Pomysł poryty mnie już nie będzie dotyczył ale coś czuję że z Wojnarem mielibyśmy na tym wychowaniu patriotycznym niezłą polewę i powód do dyskusji z nauczycielami :hyhy:

Ps nie łamcie się drodzy pierwszoklsiści możliwe żę czeka was jeszcze obowiązkowa matma i religia na maturze :hyhy: :D
Awatar użytkownika
anka
Redaktor
Redaktor
Posty: 356
Rejestracja: 10 maja 2006, 14:19
Lokalizacja: z nienacka ;)

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: anka »

To, że tegoroczni pierwszoklasiści będą mieć obowiązkową matematykę na maturze,
jest już (z tego co wiem) pewne, a nie tylko możliwe... ;)

No cóż... nie pozostaje nam nic innego, jak z niecierpliwością czekać na kolejne, przeurocze pomysły Pana Ministra Romana G.
Drodzy Rodacy, mam jakieś niejasne przeczucie, że najlepsze dopiero przed nami! ;)
Awatar użytkownika
wojnarjaslo
VIP
VIP
Posty: 166
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:19
Lokalizacja: jasło

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: wojnarjaslo »

oj KArpiu mielibyśmy, mieli. no ale coż miejmy tylko nadzieje ze romek nie zacznie reformować szkolnictwa wyższego :|
Awatar użytkownika
anka
Redaktor
Redaktor
Posty: 356
Rejestracja: 10 maja 2006, 14:19
Lokalizacja: z nienacka ;)

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: anka »

Mhmm... Swego czasu obiło mi się o uszy, że jemu nie podlegają już wszelskiej maści Szkoły Wyższe, Uniwersytety, Politechniki ... ;)
Awatar użytkownika
mLoDa
Mistrz
Mistrz
Posty: 99
Rejestracja: 8 maja 2006, 17:15
Lokalizacja: ]:->

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: mLoDa »

anka nie przyprawiaj mnie o zawał serca. jaka matematyka obowiązkowa dla nas?! z tego co wiem to plotki były! a jezeli miałoby nas to obijąc to do teraz,baa dziś właśnie powinni to wprowadzić! (chyba że przespałam ten koszmar i wprowadzili już ten shit!)
Awatar użytkownika
wojnarjaslo
VIP
VIP
Posty: 166
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:19
Lokalizacja: jasło

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: wojnarjaslo »

dobrze by było. Nie wyobrażam sobie nawet co równie głupiego mogłby wymyślić na uczelniach wyższych :]

[ Dodano: 2006-06-22, 22:12 ]
o ile się nie myle to już rocznik 89 będzie miał matematyke obowiązkową na maturze
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: Miś »

wojnarjaslo pisze:o ile się nie myle to już rocznik 89 będzie miał matematyke obowiązkową na maturze
anka pisze:To, że tegoroczni pierwszoklasiści będą mieć obowiązkową matematykę na maturze,
jest już (z tego co wiem) pewne, a nie tylko możliwe... ;)
:kwasny: :orany: :zdziwko: no to superowo jest :/
Awatar użytkownika
anka
Redaktor
Redaktor
Posty: 356
Rejestracja: 10 maja 2006, 14:19
Lokalizacja: z nienacka ;)

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: anka »

Stop, stop, stop... ;)
TEGOROCZNI pierwszoklasiści... A jakby ktoś raczył zauważyć mamy rok 2006.
Rocznik '89 był pierwszoklasistami w roku 2005.

Obawiam się, że czytanie ze zrozumieniem, również mogłoby być sporym problemem maturalnym... ;)

Pozdrawiam... szczególnie rocznik '90... ;)
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: Ferr »

Pomysły ministra Giertycha mają taki sam sens, jak kupowanie pamiątki - muszelki w Zakopanem :-)

[skojarzyło mi się turystycznie - ale w końcu już w poniedziałek góry! :-)]
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: natalijka »

rocznik '89 nie ma matmy obowiazkowo na matruce ;) za wyjątkiem tych, którzy poszli do technikum... obowiązkowa matura z matmy obowiązuje już rocznik '90...
Awatar użytkownika
anka
Redaktor
Redaktor
Posty: 356
Rejestracja: 10 maja 2006, 14:19
Lokalizacja: z nienacka ;)

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: anka »

natalijka pisze:rocznik '89 nie ma matmy obowiazkowo na matruce ;) za wyjątkiem tych, którzy poszli do technikum... obowiązkowa matura z matmy obowiązuje już rocznik '90...
Mhmm... Ależ przecież ja to samo napisałam powyżej, czyż nie? ;)
Może i nieco zawiłym i wysublimowanym językiem, ale sens został zachowany...
anka pisze:TEGOROCZNI pierwszoklasiści... A jakby ktoś raczył zauważyć mamy rok 2006.
Rocznik '89 był pierwszoklasistami w roku 2005.
Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: z wielu miejsc

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: orestes »

no to teraz ja
o Co tyle szumu ?
po pierwsze zastanówcie się a szczególni dziewczyny co wy w ogóle robicie na tym wfie, wyobraźcie sobie że wiem jak wygladają zajęcia z wf w I LO i w II też i akurat uważam że jedna godzina WF mniej to nie była by duża strata to po prostu nie ma gdzie tego wfu przeprowadzać a dziewczyny to albo mają zwolnienia albo nie ćwiczą.
Po drugie kogo ma dotyczyć ten pomysł my np wfu w I LO mieliśmy 2 godziny a nie 4 więc pewnie tyczy się gimnazjum.
Kolejna sprawa żeby ten wf jeszcze jakoś wyglądał a nie rzuci się piłke i grajcie, chodzi o to żeby te zajęcia czegoś uczyły a nie że lud sie wybiegał i upocił

Dalej. Sprawa protestu lekarzy, jeśli kondycje naszego społeczeństwa mają warunkować 4 godziny wf i stan zdrowia ma być od tego uzależniony to ja dziękuje za taką opinie. $h ćwiczeń tygodniowo z czego 2 przesiedziane w szatni albo na ławce to stanowczo za mało żeby wpłynąc jakoś skutecznie na nasze samopoczucie. Sport powinno się promować a owszem , ale największe efekty daje ten z umiłowania a nie z przymymusu

Sprawa pana Giertycha. Kto mnie zna ten wie że poglądów ulraprawicowych, antysemickich czy ksenofobicznych nie mam ale nic nie mam do Pana Giertycha. Nie boje sie go nic a nic, juz bardziej Leppera- bo Giertych to pragmatyk i podaj mi przykład Natalijko kiedy to Giertych wypowiedział się jakoś antysemicko czy ksenofobicznie. Nie znajdziesz a wiesz dlaczego bo ich nie ma. Nie przecze ze to człowiek nie wart swego stanowiska , no ale nic takieog nie zrobił jeszcze

Mloda możesz nie lubic Historii ale pomysł rozdzieleniahistori na tą dotycząca Świata i Polski jest jak najbardziej trafiony, na wszytskich uczelniach wyższych jest tak od bardzo wielu lat i nikomu to nie przeszkadza, pozatyym uczy myślenia przyczynowo skutkowego

Noi na koniec pomysł nauczania patriotycznego w szkołach uważam podobnie jak wy za zupełnie nierafiony, dlatego że patriotyzm jest uczuciem a uczuć sie nie da nauczyć.
Sprzeciwiam się jednak wszelkim uogólnieniom jakie się w internecie szerza. kto z was zna jakiegoś członka młodieży wrzechposkiej żeby mówić że to antysemici czy generalnie ludzie nietolerancyjni. To są ludzie jak my, może mają troche badziej konserwatywne poglądy, może za silno związani są z kościołem. No ale to o co się ich oskarża jest w dużej mierze nieprawda. Owszem niektózy czlonkowie młodzierzy wyprawiają takie rzeczy jak napady na murzynów czy gejów, ale to są jednostki taki samych ludzi znajde wśród kiboli czy kumpli z osiedla. Cel działąnia młodierzy wrzeczpolskiej jest zupełnie inny.To młodzierz związana z Narodowym Odrodzeniem Polski robi to wszytsko o co oskarża się MW. Bynajmniej nie bronie tu zachowań nietolerancyjnych czy przemocy, chodzi tylko o prawde. Nie dajcie sie zmanipulować fałszywym opiniom kreowanym przez ludzi rozumujących w ten sposób że patriotyzm zawsze musi być kojarzony z nacjonalizmem
noi ostatnie za szkolnictwo wyższe nie odpowiada Giertych od tego jest inny minister. Wiec na studiach poki co takich rzeczy nie spotkacie
weronikoslawa
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 20:24

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: weronikoslawa »

oj wypraszam sobie...z panię B., w II Lo to ja miałam taki wycisk na wfie (piszę "miałam", bo to był ostatni rok jej nauczania w naszej szkole..niestety..), ze często miałam zakwasy po tych 45 minutach biegania, schylania się, grania, naciągania....wprowadzała taki rygor, ze ho hoooo...
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: natalijka »

weronikoslawa pisze:oj wypraszam sobie...z panię B., w II Lo to ja miałam taki wycisk na wfie (piszę "miałam", bo to był ostatni rok jej nauczania w naszej szkole..niestety..)
ooo... to pani B. odchodzi :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
ODPOWIEDZ