czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: kleszczkleszcz »

Mam takie pytanie mój kumpel chciałby zostac policjantem a nie ma matury ! czy wymagana jest matura by zostac policjantem? i wogole gdzie w jasle trzeba sie zgłosic w twe sprawie? a orientuje sie ktos gdzie w poblizu sa jakies szkoly policyjne??
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: pytanko

Post autor: kasiuńcia »

Jeśli nie ma matury, to na dalsze pytania nie ma sensu odpowiadać.
Matura jest konieczna.
W sumie jak do wszystkiego dziś.
jaślanin

Re: pytanko

Post autor: jaślanin »

Idziesz na komende. Bierzesz wniosek, wypelniasz. Pozniej sa testy ze sprawnosci fizycznej i jakies tam psychotesty :P

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

* obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
* nie karany i korzystający z pełni praw publicznych
* posiadający co najmniej średnie wykształcenie *
* posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

* Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji może wyrazić zgodę na przyjęcie do służby w oddziałach prewencji Policji kandydata, który nie ma wykształcenia średniego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje szczególne predyspozycje do służby w Policji.

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, tj. odbyli zasadniczą służbę wojskową lub zostali przeniesieni do rezerwy.
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: pytanko

Post autor: Jaślanka »

To jeśli min wykształcenie średnie, nie pisze nic że średnie pełne, to chyba nie trzeba matury. Moja siostra starała się kiedyś do policji i też tak coś mi się wydawało, że matury koniecznie nie trzeba mieć.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: pytanko

Post autor: kasiuńcia »

Moi drodzy, ze względu na dzisiejszą sytuację w naszym kraju, BARDZO wiele młodych ( i nie tylko) ludzi szuka pewnego miejsca pracy, dlatego Działy rekrutacji w Policji i innych służbach mundurowych mają pełne ręce roboty. Rywalizacja między rekrutami jest tak duża, a miejsc tak mało, że wybiera się najlepszych. Dlatego nikogo nie powinno bulwersować, że walkę o stanowisko policjanta wygrywa najlepszy.
Oczywiście kwestionariusz może złożyć ktoś bez matury, ale nie wróże mu przyszłości.
Naprawdę, wiem co mówię.
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: pytanko

Post autor: kleszczkleszcz »

no dzienki za info tez wlasnie kumplowi to mowilem
bez matury chociaz by sie dostal do policji to nie ma szans na jakikolwiek awans byl by zwykłym kraweznikiem! no ale 15 lat odsłuzy i emeryturka!
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: pytanko

Post autor: Charlie_P »

prawnie żeby być policjantem nie trzeba mieć matury, tylko wykształcenie średnie. Technikum czy liceum. Dużo absolwentów "budowlanki" często zostaje policjantami, choć nie zawsze mają matury. I dlatego mamy takich tępych za przeproszeniem policjantów. Ukończyli budowlankę i...
błędy ortograficzne na mandatach robią :mur: http://www.meritum.us/wp-content/upload ... lotych.jpg
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: pytanko

Post autor: kasiuńcia »

Prawnie.
A ja podałam informację, że tak napiszę kolokwialnie " praktyczną" :]
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: pytanko

Post autor: Jaślanka »

Charlie_P pisze:prawnie żeby być policjantem nie trzeba mieć matury, tylko wykształcenie średnie. Technikum czy liceum. Dużo absolwentów "budowlanki" często zostaje policjantami, choć nie zawsze mają matury. I dlatego mamy takich tępych za przeproszeniem policjantów. Ukończyli budowlankę i...
błędy ortograficzne na mandatach robią :mur: http://www.meritum.us/wp-content/upload ... lotych.jpg
Hehe, co do linka, to pewnie Pan Władza nie mógł się już doczekać weekendu i tylko jedno chodziło mu po głowie :rotfl:
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: pytanko

Post autor: Czarny Lotos »

Jak wiadomo scena z pewnego filmu "Chłopaki nie płaczą"

"Wadziu za bezpieczny weekend" :super:

CZYSTA - i wszyscy wiedzą o co chodzi. :rotfl:
Awatar użytkownika
Agness
Guru
Guru
Posty: 191
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 09:59

Re: pytanko

Post autor: Agness »

Kandydat powinien posiadać co najmniej wykształcenie średnie,zdarzają się przypadki przyjęcia do służby osób tylko z wykształceniem zawodowym,gdy posiadają duże predyspozycje do roli policjanta,ale nie czarujmy się w dzisiejszych czasach, gdzie prawie każdy ma ukończone studia wyższe, osoba z wykształceniem zawodowym ma marne szanse na bycie policjantem :] . A co do ,,czystej" to zgadzam sie z Jaślanką, pewnie pan wypisujący mandat myślał o weekendzie :) , lub ukończył tzw:budowlankę :hyhy:
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: pytanko

Post autor: kleszczkleszcz »

GADALEM WCZORAJ Z KOMENDANTEM POLICJI W JASLE I TEN POWIEDZIAL ZE WYSTARCZY WYKSZTALCENIE SREDNIE NIE TRZEBA MIEC MATURY WAZNE SA PRZEDEWSZYSTKIM EGZAMINY!
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: pytanko

Post autor: Ryszard L.S. »

Boże! To ja z moim wykształceniem nawet nie mógłbym być obstawą uczonych wypisujących manadat za niemanie świateł :kwasny:
Awatar użytkownika
Agness
Guru
Guru
Posty: 191
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 09:59

Re: pytanko

Post autor: Agness »

Ryszard L.S. pisze:Boże! To ja z moim wykształceniem nawet nie mógłbym być obstawą uczonych wypisujących manadat za niemanie świateł :kwasny:

No niestety,trzeba wreszcie wziąśc się za naukę i skończyć ta szkołę!
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: pytanko

Post autor: Ryszard L.S. »

Człowiek rodzi się mądry a potem idzie do szkoły! Dla uniknięcia skutków nadmiernej edukacji postanowiłem zakończyć ją na poziomie elementarnym ;)
ODPOWIEDZ