czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Forum o Jasielskich szkołach
Greta102
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 30 września 2014, 12:28

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: Greta102 »

Nie ma co ubliżać innym. To bardzo przykre. Może sam jestśs matołem a o tym nie wiesz. Każdy ma prawo starać się o prace w Policji. Jak spełni wszystkie warunki to znaczy, że się nadaje.
Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:

posiadać polskie obywatelstwo,
posiadać nieposzlakowaną opinię,
nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
korzystać z pełni praw publicznych,
posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
--------------
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: ajaks1 »

on.jaslo:) pisze:i właśnie dlatego takie osoby jak ty się nie dostają ,,pchają się na siłę do państwowej z powodów finansowych'' i wydłużają rekrutację chłopakom którzy się nadają i muszą dłużej czekać aż takie głąby dojdą do Multiselektu i odpadną :) W Polsce się zmieni, tzn. cały czas się zmienia ,,na gorsze''. Właśnie po zawodówce chłopak umie zawód i ma pracę, a tumany po studiach nie mają pojęcia o czym się uczyli dlatego pracy nie mają. Gdyby coś umieli to praca jest w np. Warszawie i to za wysokie pieniądze. Tych inteligentnych studentów pracodawcy już pod koniec studiów wyłaniają do pracy, a reszta tumanów znajduje pracę gorszą niż ludzie po wspomnianej zawodówce. :) Zapewne tutaj matołki po Jasielskich/Krośnieńskich/Rzeszowskich szkołach, no może oprócz politechniki bo po tej to większość pracę ma. Tumany jedne, pracy nie ma to do Policji ciągnie po pieniążki :) jednak nawet tam tumanów nie przyjmują skoro tylu odpada. Więc, jak nawet ktoś po studiach się nie dostaje to dopiero matoł.
Posłuchaj cepie, ja nawet do policji nie startowałem i powiem ci dlaczego bo mam wadę wzroku, która mnie eliminuje. Kończę dyskusję bo z takim jak ty to szkoda czasu tracić, jesteś tępym nadętym zadufanym w sobie bubkiem, nie mającym pojęcia o życiu i jedyne co to potrafiącym obrażać innych. A to że ogromna ilość ludzi idzie na studia to zasługa również pokolenia starszego, które przez lata potrafiło uprawiać propagandę, ze każdy musi iść na studia bo do zawodówki to idą idioci. Takich debili jak ty to z miejsca powinno się eliminować za wywyższanie się i traktowanie innych jak śmieci. Retoryka Niesiołowskiego.
on.jaslo:)
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2012, 10:55

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: on.jaslo:) »

Przykro mi, ale trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem :) Wywyższają się to pseudo-studenciaki którzy myślą, że są najmądrzejsi ,,swoją mądrość pokazują jako bezrobotne i jako niedostające się do Policji''. Ktoś tutaj zaczął wątek na forum i ktoś się upierał o mega wykształceniu żeby zostać policjantem, więc tylko sprostowałem sprawę... :)
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: ajaks1 »

Tak jeszcze dla jasności bezrobotnym też nie jestem a jak chodzi o wykształcenie to im wyższe tym lepiej bo więcej punktów jest, które potem mogą się okazać decydujące.
on.jaslo:)
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2012, 10:55

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: on.jaslo:) »

nie wypowiadaj się w temacie o którym nie masz pojęcia skoro napisałeś o wadzie itd. więc nawet pierwszego kroku nie zrobiłeś znawco forum. I zaraz napiszesz ,ja wiem wszystko bo koledzy i to i tamto... skoro nie masz pojęcia to zajmij się rzeczami w swoim zawodzie i o tym się wypowiadaj :)
Mgacek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 grudnia 2014, 21:40

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: Mgacek »

Matura jest wymagana do policji.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: ajaks1 »

on.jaslo:) pisze:nie wypowiadaj się w temacie o którym nie masz pojęcia skoro napisałeś o wadzie itd. więc nawet pierwszego kroku nie zrobiłeś znawco forum. I zaraz napiszesz ,ja wiem wszystko bo koledzy i to i tamto... skoro nie masz pojęcia to zajmij się rzeczami w swoim zawodzie i o tym się wypowiadaj :)
Rozumiem bucu, że ty jesteś policjantem albo jednym z tych jak to napisałeś matołków, który się nie dostał, nie będziesz mi zabraniał się wypowiadać w temacie, o którym mam większe pojęcie niż ty kmiotku.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: dragoness »

Wykształcenie średnie. http://www.praca-policja.pl/wymaganiadopolicji.htm Kiedyś oczywiście była to matura, w chwili obecnej może ubiegać się każdy, kto przeczołgał się nawet przez Żaka, czy Wszechnicę i do matury nie podszedł. Wracamy do epoki p.t. Nie matura, lecz chęć szczera.... Nic dziwnego, że mamy czasem to, co widać.
on.jaslo:)
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2012, 10:55

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: on.jaslo:) »

Epoka! to my jesteśmy w epoce kamienia naprzeciw państw zachodu dzięki takim uczonym. Swoją wiedzą z tytułem MAGISTRA zmieniają Polskę :) Właśnie do Policji dostają się inteligentni ludzie (bo nawet takie testy są). Inteligentni czyli którzy są policjantami i mają potrzebne im wykształcenie do tego co robią. Tumany ze studiami którzy szukają na siłę państwowej roboty dla pieniędzy rzadko się dostają, a jak już to potem nie wiedzą ,,za co kogoś zatrzymali/nieznajomość prawa'' Skoro 5 lat studiowali swój zawód i nic nie umieją i przez to pracy nie mają. A pracy tyle dla fachowców...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: dragoness »

on.jaslo:) pisze:Epoka! to my jesteśmy w epoce kamienia naprzeciw państw zachodu dzięki takim uczonym. Swoją wiedzą z tytułem MAGISTRA zmieniają Polskę :) Właśnie do Policji dostają się inteligentni ludzie (bo nawet takie testy są). Inteligentni czyli którzy są policjantami i mają potrzebne im wykształcenie do tego co robią. Tumany ze studiami którzy szukają na siłę państwowej roboty dla pieniędzy rzadko się dostają, a jak już to potem nie wiedzą ,,za co kogoś zatrzymali/nieznajomość prawa'' Skoro 5 lat studiowali swój zawód i nic nie umieją i przez to pracy nie mają. A pracy tyle dla fachowców...
W każdym zawodzie zdarzają się ludzie i "ludziska". Problem polega na tym, że nagłaśniane są jedynie zachowania negatywne, co rzutuje na całą grupę zawodową. Ponadto, gdy widzę, jak policjant wypisuje mandat pojedynczemu chłopcu, przechodzącemu z niedozwolonym miejscu (słusznie), a obok horda smarkaczy okupuje chodnik, paląc, śmiecąc, plując i przeklinając, co zostaje wygodnie zignorowane, to, przykro mi, ale nóż mi się w kieszeni otwiera!. Sytuacja jest do sprawdzenia, ul. Staszica, chodnik przed ZST, godz. 10.25 - 10.40. Nadmieniam, że nauczyciele na dyżurach pilnują porządku NA TERENIE szkoły. Nie mogą zabronić uczniom z niej wyjść, bo to jest, jak się dowiedzieliśmy , złamanie przepisów.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: ajaks1 »

on.jaslo:) pisze:Epoka! to my jesteśmy w epoce kamienia naprzeciw państw zachodu dzięki takim uczonym. Swoją wiedzą z tytułem MAGISTRA zmieniają Polskę :) Właśnie do Policji dostają się inteligentni ludzie (bo nawet takie testy są). Inteligentni czyli którzy są policjantami i mają potrzebne im wykształcenie do tego co robią. Tumany ze studiami którzy szukają na siłę państwowej roboty dla pieniędzy rzadko się dostają, a jak już to potem nie wiedzą ,,za co kogoś zatrzymali/nieznajomość prawa'' Skoro 5 lat studiowali swój zawód i nic nie umieją i przez to pracy nie mają. A pracy tyle dla fachowców...
Jakie to jest potrzebne wykształcenie, żeby zostać policjantem? Jaką szkołę powinien według ciebie powinien skończyć kandydat na policjanta?
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: dyna »

Ja widzialem jak Policjia wypisuje mandat na ul Bednarskiej facetowi za to ze stanol za blisko przejscia ok nalezalo mu sie ale 20 metrow nizej stoi samochod wlasciciela pewnego sklepu dniem i noca i jego policjanci omijaja zaznacze ze tam jest zakaz postoju wiec sie pytam czy prawo jest dla wszystkich takie samo czy nie. :kwasny:
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: luc »

czy prawo jest dla wszystkich takie samo czy nie
Prawo tak,jego egzekwowanie jednak - już niekoniecznie... Polska/Podkarpacie... :zalamany:
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: dyna »

No na to wyglada.
on.jaslo:)
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2012, 10:55

Re: czy wymagana jest matura by zostac policjantem?

Post autor: on.jaslo:) »

ajaks1, nie chodzi o wykształcenie. Do Policji dostaje się ten kto ma do tego predyspozycje i czasami szczęście. Śmieszne byłoby widzieć Inżyniera starającego się po tylu latach nauki do policji. To coś o nim świadczy, albo ma nie po kolei w głowie, nierozwinięty emocjonalnie - nie wie czego chce, albo tuman i pracy nie ma itp.
ODPOWIEDZ