matura ustna z polskiego

Forum o Jasielskich szkołach
Carlin
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 30 września 2010, 14:32

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Carlin »

@~~Patrycja~~
Ależ to nic trudnego i nie zajmuje wiele czasu. Jeśli nikogo nie znajdziesz chętnego do pomocy to chętnie w wolnym czasie pomogę Ci online. Już mam to za sobą i pomagałem kilkorgu znajomym.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: winiarz171 »

oj dasz rade sama...w tym roku zdawalem i nie wiem jakim cudem udałosie wyciagnac 100 % :D
Awatar użytkownika
Nieznajoma19
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 19 lipca 2010, 21:31
Lokalizacja: I Tak nie znajdziesz :D

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Nieznajoma19 »

A co myslicie o Tym udowadnianiu plagiatu,zdarza sie to czesto..? bo u nas ciagle tym strasza zeby nie kupowac tych prezentacji..
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Anuskaaa18 »

Nieznajoma19 pisze:A co myslicie o Tym udowadnianiu plagiatu,zdarza sie to czesto..? bo u nas ciagle tym strasza zeby nie kupowac tych prezentacji..
Moim zdaniem to tylko takie gadanie, żeby Was nastraszyć i żebyście sami pisali :) Przecież niemożliwym jest udowodnienie plagiatu z tej matury. Myśmy w zeszłym roku oddawali tylko bibliografię i ewentualnie plan ramowy jak ktoś chciał, a sam tekst prezentacji ich nie interesował. Więc jak mogą udowodnić Ci plagiat skoro tekstu nie mają? A przecież skład lektur jest dowolny i przypadkiem mógł być taki sam, no a w planie ramowym możesz podpunkty pozmieniać albo wcale go nie oddawać i już. No chyba, że teraz matura jest nagrywana, bo nam coś o tym mówili, ale chyba to nie przeszło..
Powyższe to ot takie moje wywody, proszę nie uznać tego za namawianie do kupowania prezentacji. Osobiście takiego wyjścia nie pochwalam i nagrywanie matury, czy innego rodzaju zabiegi sprawdzające samodzielność pracy uważam za bardzo potrzebne!
A sądzę tak między innymi dlatego, że mnie przed maturą spotkała kara za grzechy :P Otóż nie chciało mi się pisać prezentacji więc odkupiłam ją od kuzynki która zdała maturę gdzieś na 80% chyba. Inni biegali, konsultowali, a ja siedziałam zadowolona (nawet nie robiłam pozorów, że nad czymś pracuje hehe i nikogo to nie zainteresowało).
Przyszedł kwiecień, trzeba było pracę oddać, więc ja bach w koszulkę i zanoszę, a nauczycielka do mnie "Dziecko, co Ty mi tu dajesz? Ta praca jest do niczego! Nie te lektury,nie na temat! Ja Ci tego nie przyjmę, bo nie zdasz matury!" (a kuzynka zdała bez problemu, no ale cóż..) Podała mi właściwe jej zdaniem lektury i w ciągu jednego dnia miałam je (niby) znaleźć w bibliotece, przeczytać i opisać.. Książek nie znalazłam, bo wszystkie były już wypożyczone, ale poczytałam co nieco w internecie, w opracowaniach no i napisałam, dało się :) A matura zdana na 85% - i to jest dla mnie ogromna satysfakcja :)
Awatar użytkownika
~~Patrycja~~
Guru
Guru
Posty: 181
Rejestracja: 25 kwietnia 2008, 15:52
Lokalizacja: :)

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: ~~Patrycja~~ »

Carlin pisze:@~~Patrycja~~
Ależ to nic trudnego i nie zajmuje wiele czasu. Jeśli nikogo nie znajdziesz chętnego do pomocy to chętnie w wolnym czasie pomogę Ci online. Już mam to za sobą i pomagałem kilkorgu znajomym.
Czy nic trudnego tego nie wiem, ale jakoś jestem już w strachu od samego początku..:)
Boję się,że jak napiszę sama to ta praca będzie do bani i nie zdam xD hehe
dlatego tez wolę pracę nadzorowaną albo po prostu gotową, bo i mniej czasu i w ogóle..
no ale już postanowiłam spróbować swoich sił i organizacji,także w razie jakiś problemów na pewno się zgłoszę i dzięki z góry za chęci :)
sielsko-jasielsko
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 22 października 2010, 16:20

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: sielsko-jasielsko »

Matura ustna może być przyjemnością, jeśli tylko ktoś ma ochotę postarać się trochę.
Nikt z komisji nie będzie sprawdzał, czy Twoja praca jest skopiowana, czy nie. Pamiętaj, w czasie matur nikomu nie zależy na tym, żeby tracić czas na takie kontrole.
Jaki masz temat?
daniel3ech
Guru
Guru
Posty: 135
Rejestracja: 21 maja 2010, 15:39

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: daniel3ech »

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę odsprzedać swoją pracę o temacie Język reklam na wybranych przykładach dokonaj analizy i interpretacji środków stylistycznych. Jak coś to pisać na Priv
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: serjtankian »

Ja w sumie też swoja mogę odsprzedać jakby był ktoś zainteresowany :)
Temat: "Wpływ miłości na decyzje moralne człowieka w literaturze". Zdane na 90% :)
Kontakt na PW.
Awatar użytkownika
~~Patrycja~~
Guru
Guru
Posty: 181
Rejestracja: 25 kwietnia 2008, 15:52
Lokalizacja: :)

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: ~~Patrycja~~ »

sielsko-jasielsko pisze:Matura ustna może być przyjemnością, jeśli tylko ktoś ma ochotę postarać się trochę.
Nikt z komisji nie będzie sprawdzał, czy Twoja praca jest skopiowana, czy nie. Pamiętaj, w czasie matur nikomu nie zależy na tym, żeby tracić czas na takie kontrole.
Jaki masz temat?

hehe, wiem wiem, ja to doskonale rozumiem :))
a mój temat to : '' Pieniądz jako siła budująca i niszcząca. Przedstaw w oparciu o wybrane przykłady literackie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: dragoness »

"lalka", "Ziemia obiecana", "Nad Niemnem" i tak dla jaj, "Janko Muzykant"
Patnng
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 października 2016, 00:39

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Patnng »

Po za pracowitymi Chińczykami, Armeńcami, Ukraińcami, to jakoś nie widzę u nas uciekinierów dla socjalu. A ci raczej nie są z winy Unii
barteksmolinski
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 8 czerwca 2015, 11:35

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: barteksmolinski »

Pamiętam, że kiedyś była prezentacja do przygotowania. Czy teraz coś się zmieniło, jak wygląda matura z języka polskiego?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: dragoness »

barteksmolinski pisze:Pamiętam, że kiedyś była prezentacja do przygotowania. Czy teraz coś się zmieniło, jak wygląda matura z języka polskiego?
Normalnie. Odpowiadasz na trzy pytania. Z zakresu całego cyklu edukacyjnego.
sandalka
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 28 października 2018, 19:21

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: sandalka »

wolalam z geografii
ODPOWIEDZ