matura ustna z polskiego

Forum o Jasielskich szkołach
gosiak19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 lutego 2010, 12:08

matura ustna z polskiego

Post autor: gosiak19 »

Czy pamiętacie swoją maturę ustną z polskiego? Jak to jest tak "od kuchni"? Będę wdzięczna za wszelkie opowieści :) pozdrawiam
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Loolitka »

pamietam... nie nauczylam sie nawet wypracowania na ustna i w ogole nie znalam tresci lektur a maturka zdana na 50% :D
Awatar użytkownika
solaris
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 16:38
Lokalizacja: Osobnica

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: solaris »

:wstyd: :hyhy:
hmmm moja była dość śmieszna... byłem dość dobrze przygotowany... i mówiłem swoje... wszystko było dobrze dopóki nie popatrzyłem na przewodniczącego komisji... bo po prostu mnie rozśmieszył :wstyd: :rotfl: musiałem przerwać, skupić się, patrzeć w stół :D i mogłem dalej jechać z koksem ;D

ps. powodzenia na maturach :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: dragoness »

Ogólnie rzecz biorąc, nowa formuła matury ustnej z polskiego, to porażka, promująca nieuctwo i cwaniactwo. No ale cóż, pewnie komuś na tym zależy, żeby w przyszłości rządziły Polską nieuki i cwaniaki.
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Evcia »

dragoness masz rację. Dawniej kazdy maturzysta na ustną musiał być wszechstronnie przygotowany, bo pytania to była loteria. A teraz widze jak siostra- kupiła gotową pracę i kuje na pamięć :kwasny: Coś chyba jest nie tak. Poza tym dawniej jak ktoś miał gorszy dzień w dniu matur i napisal czy odpowiedział nienajlepiej to takie świadectwo na całe życie zostawało, a teraz można poprawiać kilkakrotnie. I to jest sprawiedliwe ?? :kwasny:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: dragoness »

No cóż, za "reformę" edukacji należy podziękowa kolejnym ministrom, poczynając od p. Łybackiej. Zastanawiam się, czy istnieją jakieś szczególne kryteria, które trzeba spełni, aby zosta ministrem oświaty, np. komplerna ignorancja dotycząca jej realiów? Obecna pani minister szczyci się, że była nauczycielem... a gdzie? w szkole prywatnej, co ma się tak do normalnej, jak ogród zoologiczny do naturalnego środowiska.
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Łysy »

Moja matura ustna z polaka wyglądała tak , że poprostu wykułem na pamięć swoją prace a że stres robi swoje to zdałem na 60% :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: dragoness »

Łysy pisze:Moja matura ustna z polaka wyglądała tak , że poprostu wykułem na pamięć swoją prace a że stres robi swoje to zdałem na 60% :)
Quod erat demonstrandum
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Łysy »

dragoness pisze:
Łysy pisze:Moja matura ustna z polaka wyglądała tak , że poprostu wykułem na pamięć swoją prace a że stres robi swoje to zdałem na 60% :)
Quod erat demonstrandum
???? :szok: :)
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Loolitka »

Łysy pisze:Moja matura ustna z polaka wyglądała tak , że poprostu wykułem na pamięć swoją prace a że stres robi swoje to zdałem na 60% :)
ja nawet tego nie zrobilam :D
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: e-l-a-n »

dragoness pisze:Ogólnie rzecz biorąc, nowa formuła matury ustnej z polskiego, to porażka, promująca nieuctwo i cwaniactwo. No ale cóż, pewnie komuś na tym zależy, żeby w przyszłości rządziły Polską nieuki i cwaniaki.
Zgadzam się. :/
Jeśli dobrze pamiętam to jakaś 1/10 mojej klasy sama pisała swoją pracę, reszta kupiła i nawet nie raczyła się jej nauczyć.
Co do wrażeń - jeśli sama piszesz pracę, połowę nauki masz już z głowy, a potem wystarczy powtórzyć. Stresu też mniej. Powodzenia. ;)
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: serjtankian »

no właśnie. jeśli samemu się pisze to się wie co ma się w pracy i wiesz o czym gadać, a jak masz kupioną to pozostaje wryć na pamięć.
Ja sam zdaje w tym roku i prezentacja w większości samodzielnie pisana więc myślę, że będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: dragoness »

Łysy pisze:
dragoness pisze:
Łysy pisze:Moja matura ustna z polaka wyglądała tak , że poprostu wykułem na pamięć swoją prace a że stres robi swoje to zdałem na 60% :)
Quod erat demonstrandum
???? :szok: :)
No i właśnie to jest to, o czym mówię: ignorancja i szok.
Awatar użytkownika
~~Patrycja~~
Guru
Guru
Posty: 181
Rejestracja: 25 kwietnia 2008, 15:52
Lokalizacja: :)

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: ~~Patrycja~~ »

Witam.
Może zna ktoś z Was osobę, która by mi pomogła pisać prezentację z polskiego??
nie chodzi mi tu o odwalenie całej roboty,a tylko o pomoc przy wyborze lektur i opracowaniu..
jeśli tak prosiłabym o kontakt na PW. :!:
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: KooKoszka »

Jaaa rok temu co miałam maturę to był stres jednym słowem choć uczyłam się tak na blachę i tak powiedziałam swoje trzeba było włączyć inwencje twórczą i opanować stres....Zdałam na 75% najlepiej z całej klasy hehe....
ODPOWIEDZ