Studia, Co warto studiowac?

Forum o Jasielskich szkołach
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: człowiek z lasu »

Ja polecam romanistykę, skoro już jesteś zainteresowana.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: dragoness »

Emily pisze:Co polecacie dla humanistów?
Co chcesz. Leonardo da Vinci był humanistą, Michał Anioł również :hyhy:
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: człowiek z lasu »

Prości ludzie nie są w stanie zrozumieć, że humanista z łatwością zrobi prawo jazdy na ciężarówkę, autobus, nauczy się murarki, czy prac wykończeniowych, ciesielstwa itp, a przy okazji studiuje dziedziny, które są zgodne z jego zainteresowaniami. Ilu jest za to inżynierów, którzy przeżywają dramat, gdy nie dostaną pracy zgodnej z nich kwalifikacjami, czyli przy kompie.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

dragoness pisze:
Emily pisze:Co polecacie dla humanistów?
Co chcesz. Leonardo da Vinci był humanistą, Michał Anioł również :hyhy:
Pani Anno, myślę, że czasem cięte riposty są amoralne. Pytam szczerze i z miłości, a słynny pedagog nie potrafi tego zrozumieć, a szkoda. Pytam o zdanie. Łączę się w bulu i nadzieji.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: luc »

Na początek zrób ten egzamin o który pytasz w innym wątku. Ale liczyć na dokształcanie. Kobieto.W tym kraju liczą sie tylko znajomości. 24 letnia siksa z PSLu była narzeczoną jakiegoś wysoko postawionego kolesia to dostała wiceprezesurę od razu.Ostatecznie musiała podać się do dymisji bo sprawa zrobiła się medialna.Ale taki jest mechanizm.W tym kraju dzisiaj bez tych gow...ch znajomości jesteśmy NIKIM. Jak te wybory będą sugerować,że nic a nic sie nie zmieni to pozostanie tylko jedno jedyne rozwiązanie. Niezbyt patriotyczne,ale po kilku miesiącach mogę zaświadczyć,że w sumie jest to szansa,na jakieś cywilizowane życie.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 20:28 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Ten i inne kursy. Nie liczę na same studia, zwłaszcza, że w tym roku matury nie były zbyt łaskawe. W gruncie rzeczy po tych przedmiotach, co zdaję, nie wiem, na jaki kierunek iść powinnam. Zbyt dużo mnie interesuje.

Jeżeli zostanie jak zostanie to witaj zagranico! :(
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: człowiek z lasu »

Nie niszcz dziewczyny pesymizmem. Jeżeli opanuje biegle język francuski, na pewno znajdzie dobrą pracę. Niekoniecznie przy biurku, niekoniecznie w Polsce.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Nie zamierzam opanować dobrze samego francuskiego. Być może powinnam skupić się na jednym języku, nie wiem... ciężkie życie humanisty.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: człowiek z lasu »

Radzę opanować dobrze. Ten język daje bardzo duże możliwości
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Tylko czy sam francuski wystarcza?
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: luc »

Aaaa... to jesteś młodsza niż myślałem jak teraz matury.Pierwszy stopień zrobić może.
człowiek z lasu pisze: Nie niszcz dziewczyny pesymizmem. Jeżeli opanuje biegle język francuski, na pewno znajdzie dobrą pracę. Niekoniecznie przy biurku, niekoniecznie w Polsce.
Masz racje. :rozpacz: Pesymizmem to ja ociekam bardziej niż niejedna żmija jadem... Sorry. No ale trudno się w kilka miesięcy wyleczyć z pamięci o kilku latach totalnego dna w Polsce.Lat zmarnowanych nic nie wróci.Czasu cofnąć się nie da.

Tak wiec tak na trzeźwo,żeby nie ociekać jadem - @Emily:
- Pierwszy stopień zrobić możesz i pewnie zdołasz.Wyniki matur mogą sporo skopać, wybierz to w czym jesteś naprawdę dobra i masz szansę - nie ważne jaka uczelnia.
- Miej gdzieś oceny na dyplomie podczas studiów - byle zdać. Ja pracowałem na naukowe i dobrą średnią.Nic z tego nie mam dzisiaj.Nic a nic.
- Na pracę nie licz,zwłaszcza w Polsce,ale pracuj nad sobą i próbuj podłapywać jakieś staże - choć może nie "za darmo" u byle kogo.

Co do Francuskiego - ja tam nie wiem jakie to kryteria macie.Francja to tylko jeden kraj,zadłużony, a jej dawne kolonie się nie liczą. @człowiek_z_lasu - wyjaśnij dlaczego. Ja tam posypałem się - fakt. Jestem pełen jadu i goryczy i szybko się to nie zmieni - fakt.Ale myśleć logicznie potrafię.Co we Francji jest takiego perspektywicznego ?
Sam jestem ciekaw.Osobiście gdybym wybierał wolałbym Niemiecki/Hiszpański a jakbym miał naprawdę sporo kasy to pewnie Chiński (trudny,fakt) Angielski to podstawa oczywiście i tak. Co do koncentracji na jednym języku.Wszystko pięknie,ładnie ale zależy co się chce robić.Tłumacz powinien znać 1 język świetnie. Generalnie jednak lepiej znać wiele języków.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 20:53 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: człowiek z lasu »

W polskiej telewizyjnej propagandzie, nawet Katar ma problemy. Francja jest potęgą i nic tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: luc »

człowiek z lasu pisze:W polskiej telewizyjnej propagandzie, nawet Katar ma problemy. Francja jest potęgą i nic tego nie zmieni.
A to to akurat nie propaganda. Za 20-30 lat to w najlepszym razie będą mieć problem z odłączeniem się kalifatu Marsylii. Podatek dochodowy w przypadku najbogatszych rzędu 75% to też idiotyzm.Oczywiście nie jestem za tym,żeby obciążać ludzi biednych kosztami utrzymania państwa ale przy czymś takim to jakie firmy u nich zostaną :?: Nawet Depardieu romansował od tego z Rosją i Rosyjskim obywatelstwem,choć teraz wrócił jak syn marnotrawny (bojąc się,że jego też obejmą sankcjami i tyle :P )

Nie żebym porównywał z Polską i tutejszym neokolonializmem dzięki któremu nas już prawie zupełnie wydrenowano,ale niestety za 20-30 lat to jeśli nie będzie wojny - Niemcy będą jeszcze bogatsze,z Anglią może być różnie (ale pewnie też będzie stosunkowo bogata), Rosja będzie handlować kopalinami po staremu,USA trochę podupadnie ale będzie ciągnąć - a bardziej liczyć się będą Chiny i Indie. To po prostu nieuniknione.Przy czym Chiny będą musiały się uporać z demografią (polityka jednego dziecka sprawiła,że będzie tam niebawem mnóstwo staruszków i za mało kobiet) i kilkoma innymi poważnymi problemami a Indie bardziej usamodzielnić (bo dziś podobnie jak Polska są uzależnione od światowych korporacji)

A Francja ? Francja nie zrobi kroku do przodu. Wszystko na co stać Francję to dogonienie UK.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 21:16 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: człowiek z lasu »

Chciałbym, żeby problemem Polski było dogonienie UK, której gospodarka dopiero w tym roku przegoniła Francję. Francja jest dobrym miejscem dla ludzi ambitnych i pracowitych, bez negatywnego wizerunku Polaka.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Powiem tak. Reforma oświaty 2015 ma za zadanie uwalić 40-50% maturzystów za pierwszym razem. Źle mi nie poszło, bo jak wiem po klasie, poszło gorzej. Ostatni przedmiot dodatkowy to będzie dla mnie wyrocznia. Nie jestem człowiekiem, który ma wszystkie oceny gdzieś. Więc na studiach, jeżeli pójdę na takie, jakie myślę to będę walczyć. Wyścig szczurów. Tak jest wszędzie. Zwłaszcza, że nie myślę kończyć po pierwszym stopniu.
Dlaczego francuski? Przecież nie białoruski... Osobiście myślę dodać sobie do francuskiego jeden język. Poprzeczka rośnie.
ODPOWIEDZ