Łatwe kierunki studiów

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: dragoness »

juve_fan pisze:
Public Enemy pisze:Bo wiadome ze komus mniej wykwalifikowanemu zaplaci sie mniej bo nie ma tego papierka(którym można sobie teraz wytrzec doope) magistra,mniej zapłaci za te sama robote co zrobi magyster.Bo dajmy na to, co jest wart taki magister administracjii ktory bedzie pierdzial w stolek,pil kawke i z pogardą patrzyl na ciebie jak przyjdziesz po cos do urzędu.To tak zwane biurwy ktore żyją z naszych podatkow a nigdy nie zapracują na jakikolwiek wzrost gospodarczy dla kraju,a taki chocby spawacz,murarz,tokarz,elektryk itd oczywiscie dolożą sie do PKB
Wypowiedź jak z Barei. Brakuje jeszcze wstawek "lud pracujący", "dobro kolektywu" i "warchoły systemu" :) Przeczytałem kilka wypowiedzi i generalizacja oraz stereotypizacja aż biją po oczach. Na studiach są jednostki wybitne (spotkałem takie nawet na politologii), jak również takie, których pojawienie się w progach uniwersytetu jest systemową pomyłką, tak samo jest z tymi tzw. pracownikami "dokładającymi się do PKB". Owszem istnieje wielu profesjonalistów w swoim fachu, ale również masa partaczy i śmierdzących leni, którzy za sam fakt bycia w robocie już uważają się za fachowców. Znajdźmy więc balans w formułowaniu kategorycznych sądów na temat innych ludzi, a nasze umiejętności i przydatność niech ocenia rynek. Znam ludzi bez szkół i dyplomów świetnych w swoim fachu, którzy rzetelną pracą doszli do fajnego poziomu życia. Znam też absolwentów kierunków, które uważane są za poczekalnie bezrobotnych a i oni radzą sobie bardzo dobrze. Jestem przekonany, że jednostki wybitne w swoich specjalizacjach zawsze sobie jakoś poradzą.
Wątek jednakowoż dotyczy wyboru kierunku, który można przejść bez wysiłku i to jest jedyne kryterium wyboru, co po prostu przeraża. Wynika z tego, ze ten osobnik to zero umiejętności i zainteresowań i to jest coraz powszechniejsze wśród młodzieży.
@antykieckowy Nie trafiłeś, przykro mi. To nie była autobiografia.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze: Wątek jednakowoż dotyczy wyboru kierunku, który można przejść bez wysiłku i to jest jedyne kryterium wyboru, co po prostu przeraża. Wynika z tego, ze ten osobnik to zero umiejętności i zainteresowań i to jest coraz powszechniejsze wśród młodzieży.
Nadal jednak nie uprawnia to Public Enemy do takich generalizujących opinii.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: zielony87 »

Juve fan pisze:To, że "nie czujesz się gorszy" nie oznacza, że jesteś lepszy.
Owszem,ale to jaki ja jestem i jakie są inne osoby może sprawdzić tylko jedna rzecz - długotrwałe zatrudnienie i to nie na umowie śmieciowej ze śmieciowymi zadaniami.Dla przykładu - nie można określić jakim jest ktoś chemikiem po tym jak przepisuje faktury,czy jakim informatykiem jest sprzedawca mebli.Itd.To można sprawdzić tylko w 1 sposób.Dając delikwentowi pracę zgodną z jego wykształceniem.Wtedy można cokolwiek powiedzieć o takiej osobie.
Jednak jednostki wybitne na pewno się odnajdą
I o to,tylko o to mi chodziło,że jednak niekoniecznie.Nie każdy - nawet osoba z 5.0 i dużą wiedzą - zdobędzie pracę.
Kwestia "szczęścia" i "typowo polskich czynników".Ciebie też Juve-Fan nic nie uprawnia do takich generalizacji,z których by wynikało "jak masz trudności to jesteś do niczego". Otóż nie. A co do osób ze znajomościami to niestety nawet na moim kierunku znałem delikwenta którego matka robiła podobno interesy z firmą syna 1 z profesorów.I wiem,że nie był to jednostkowy przypadek...
Dragoness pisze:Wynika z tego, ze ten osobnik to zero umiejętności i zainteresowań i to jest coraz powszechniejsze wśród młodzieży.
I dlatego powinno się przywrócić egzaminy na studia i zlikwidować prywatne szkółki gotowania na gazie dla urzędników którzy nie spełniają wymogów i muszą zdobyć dyplom tudzież dla bogatych tępych dzieci. W ten sposób miernoty nie będą zajmować miejsca tym którzy się naprawdę starali i do czegoś nadają. Kudrycka dobrze zrobiła,że studiowanie 2 kierunków naraz bez bycia 1 z najlepszych obecnie kosztuje.2 dyplomy z "warunkami",albo "pracujący" i robiący na trójach studia dzienne.Ja nie miałem ani 1 przypadku w którym musiał bym dopłacać za przedmiot...

Co do "łatwych kierunków" - lepszy dobry spawacz jak mierny socjolog. I to powinno zamknąć sprawę
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: juve_fan »

zielony87 pisze: I o to,tylko o to mi chodziło,że jednak niekoniecznie.Nie każdy - nawet osoba z 5.0 i dużą wiedzą - zdobędzie pracę.
Kwestia "szczęścia" i "typowo polskich czynników".Ciebie też Juve-Fan nic nie uprawnia do takich generalizacji,z których by wynikało "jak masz trudności to jesteś do niczego". Otóż nie. A co do osób ze znajomościami to niestety nawet na moim kierunku znałem delikwenta którego matka robiła podobno interesy z firmą syna 1 z profesorów.I wiem,że nie był to jednostkowy przypadek...
A skąd ty wydarłeś ten cytat? Tego typu "karier" jest bez liku, ale nie oznacza to, że zawsze są robione w ten sposób. Zbyt duże uproszczenie.

PS: Ja mówię o osobach wybitnych, a ty mi wyjeżdżasz ze średnią ocen. Sorki stary, ale jakie to ma znaczenie?
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: zielony87 »

To nie jest cytat a wynik rozumowania ujęty znaczkami cytatu.
PS: Ja mówię o osobach wybitnych, a ty mi wyjeżdżasz ze średnią ocen. Sorki stary, ale jakie to ma znaczenie?
Mierzalność i tak większa niż opinia wybitnego Politologa z biura Poselskiego :P Wybitność nie jest możliwa do określenia bez dokonania jej pomiaru - o to mi chodzi.Więc twoja teza:
Jestem przekonany, że jednostki wybitne w swoich specjalizacjach zawsze sobie jakoś poradzą.
nie dość,że potencjalnie szkodliwa to jest niemożliwa logicznie do udowodnienia:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: juve_fan »

zielony87 pisze:To nie jest cytat a wynik rozumowania ujęty znaczkami cytatu.
Czyli mówiąc w skrócie: zinterpretowanie wypowiedzi innej osoby dopasowane do własnych potrzeb. Nieładnie.
zielony87 pisze: Mierzalność i tak większa niż opinia wybitnego Politologa z biura Poselskiego :P Wybitność nie jest możliwa do określenia bez dokonania jej pomiaru - o to mi chodzi.Więc twoja teza:
Jestem przekonany, że jednostki wybitne w swoich specjalizacjach zawsze sobie jakoś poradzą.
nie dość,że potencjalnie szkodliwa to jest niemożliwa logicznie do udowodnienia:
Chyba normalne jest, że mówię to na podstawie własnych doświadczeń. Nie znam osób kumatych, które mają głowę na karku by jakoś sobie nie radziły (jedne lepiej, drugie gorzej). Jeśli nie jest to Podkarpacie to Kraków, Warszawa, czasami zagranica. W polskich warunkach nie można oczekiwać modelu amerykańskiego, że robisz haj skul, potem dobry uniwerek i masz pewność, że system cię nie wypluje. U nas oprócz samej szkoły musisz robić kupę innych rzeczy, by wybić się ponad przeciętność. Sorry, taki mamy klimat. Określenie "wybitnego politologa z biura poselskiego" okraszone uśmieszkiem miało na celu zdeprecjonować moje wykształcenie i pracę? Kolejny raz: nieładnie. Ja wiem, że na tym forum ataki ad personam są główną atrakcją dyskusji, ale to już jest męczące w twoim wykonaniu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: dragoness »

Wy sobie tak dyskutujecie, a "kolekcjoner papierków", czyli Lady_P ma ubaw po pachy :wstyd:
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: zielony87 »

Juve fan pisze: Nie znam osób kumatych, które mają głowę na karku by jakoś sobie nie radziły (jedne lepiej, drugie gorzej). Jeśli nie jest to Podkarpacie to Kraków, Warszawa, czasami zagranica. W polskich warunkach nie można oczekiwać modelu amerykańskiego, że robisz haj skul, potem dobry uniwerek i masz pewność, że system cię nie wypluje. U nas oprócz samej szkoły musisz robić kupę innych rzeczy, by wybić się ponad przeciętność. Sorry, taki mamy klimat
Tak znacznie lepiej.Zwłaszcza to "sorry mamy klimat" w ustach osoby związanej z politykami. Co do "robić" jednak to jestem podejrzliwy.Sorki ale ja trochę widziałem,nie jestem gimnazjalistą.

A co do "nieładnie" - a ładnie to sugerować ludziom,że jak sobie nie radzą to widocznie są sami winni :?: Oj to już jest więcej niż "nieładnie",to jest swego rodzaju trucicielstwo.A ja na podstawie swoich doświadczeń na osoby takie rzeczy sugerujące,zwłaszcza politykierów mam można by rzec "alergię".Zgnoić systemowo ludzi a potem przyprawiać o nerwicę i depresję to podłość rządzących... :cenzura: :mad:

@Dragoness.Z mojej strony - end of offtopic.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: dragoness »

ja też w ramach zakończenia offtopic
Nie znam osób kumatych, które mają głowę na karku by jakoś sobie nie radziły (jedne lepiej, drugie gorzej). Jeśli nie jest to Podkarpacie to Kraków, Warszawa, czasami zagranica.
Ale dlaczego mają sobie radzić jakoś :szok: Powinny sobie radzić bez wysiłku, pracując w swoim zawodzie, zwłaszcza jeśli im wmawiano, że np. absolwenci kierunków technicznych są poszukiwani na rynku pracy. Skończą taki kierunek po latach intensywnej nauki i... kicha. Chcą wrócić do domu, żeby tam pracować i... kicha. Chcą założyć rodzinę, żeby pomnożyć ilość obywateli i... kicha. A jeśli mają znajomości lub rodzinkę dobrze ustawioną, to w ramach "polityki prorodzinnej" zatrudnienie znajdą zawsze. Nawet po WSGnG. I dlatego zielonego świetnie rozumiem.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: juve_fan »

No to teraz mój end of topic.

Troszkę nie pojmuję tłumaczenia "wmawiano im". Kto taki? Tusk, Kaczyński, Palikot? Od kiedy to wierzymy politykom w kwestiach fundamentalnych dla naszego życia? Poza tym nawet w najbardziej rozwiniętych krajach istnieje limit miejsc w danym zawodzie. Biorąc pod uwagę, że Polska jest krajem patologicznym to mimo wszystko istnieją dwie drabinki. Pierwsza, o której mówicie, a więc rodzinka, układziki, znajomki, ciotki, klotki i druga, w której selekcjonuje się najlepszych w danym fachu. Nie wierzę w istnienie jedynie tej pierwszej. Sytuacja na rynku pracy jaka jest każdy widzi, ale ja mówiłem o jednostkach wybijających się ponad przeciętność. Dla nich moim zdaniem zawsze znajdzie się zajęcie. U nas czasami ktoś po WSGnG uważa, że jest świetny, bo miał tam średnią 5.0 i stypendium naukowe (nawet zielony walnął to jako kryterium zajebis*ości). Poza tym, nawet w państwach dobrobytu dojazdy do pracy kilkadziesiąt kilometrów i przeprowadzki w poszukiwaniu roboty są czymś normalnym. Na mojej uczelni kumaci goście bez pleców robili kupę innych rzeczy, by po szitowym kierunku być na tyle elastycznym i kompetentnym, by sobie "jakoś" radzić. Zdecydowana większość wyszła na tym całkiem dobrze. Czemu nie wyśmienicie, super i hiperfajnie? Bo to "Polska, a nie elegancja Francja". Niestety.

@zieloniutki Z tym klimatem to widzę, że poziom wyłapywania ironii jest u Ciebie constans. Nie drgnęło ani trochę do przodu. Napisz mi, gdzie zasugerowałem, że jak ktoś sobie nie radzi to jest sobie sam winien? Cytat poproszę. No chyba, że wywnioskowałeś sobie to po moim stwierdzeniu, iż twoje "poczucie, że nie jesteś gorszy" nie oznacza bycia lepszym.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: dragoness »

Troszkę nie pojmuję tłumaczenia "wmawiano im". Kto taki? Tusk, Kaczyński, Palikot? Od kiedy to wierzymy politykom w kwestiach fundamentalnych dla naszego życia?
Gdyby to byli politycy, to za cholerę nikt by im nie wierzył i tu jest problem. http://www.na-studia.eu/artykul/przyrod ... echniczne/ http://www.ack.ue.katowice.pl/artykuly/ ... a-i-trendy Finis.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:
Troszkę nie pojmuję tłumaczenia "wmawiano im". Kto taki? Tusk, Kaczyński, Palikot? Od kiedy to wierzymy politykom w kwestiach fundamentalnych dla naszego życia?
Gdyby to byli politycy, to za cholerę nikt by im nie wierzył i tu jest problem. http://www.na-studia.eu/artykul/przyrod ... echniczne/ http://www.ack.ue.katowice.pl/artykuly/ ... a-i-trendy Finis.
I sugerujesz, że najlepsi absolwenci kierunków zamawianych nie znaleźli pracy? czy może to był układ: "wystarczy, że to skończycie, a robotę macie od zaraz" ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: dragoness »

juve_fan pisze:
dragoness pisze:
Troszkę nie pojmuję tłumaczenia "wmawiano im". Kto taki? Tusk, Kaczyński, Palikot? Od kiedy to wierzymy politykom w kwestiach fundamentalnych dla naszego życia?
Gdyby to byli politycy, to za cholerę nikt by im nie wierzył i tu jest problem. http://www.na-studia.eu/artykul/przyrod ... echniczne/ http://www.ack.ue.katowice.pl/artykuly/ ... a-i-trendy Finis.
I sugerujesz, że najlepsi absolwenci kierunków zamawianych nie znaleźli pracy? czy może to był układ: "wystarczy, że to skończycie, a robotę macie od zaraz" ?
To w którym zakładzie pracy w Jaśle pracują ci absolwenci? A może w Rzeszowie? Bo mówimy tu o absolwentach pochodzących z Jasła, z dyplomem na co najmniej 4.5.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: juve_fan »

Inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, biotechnologia itp. Nie wydaje mi się, żeby w Jaśle te branże były dostatecznie rozwinięte, by planować w tym mieście karierę po tych kierunkach.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: dragoness »

Wśród specjalności technicznych szkoły wyższe najczęściej wskazywały (w kolejności największej liczby wskazań): informatykę, mechanikę i budowę maszyn, budownictwo ogólne, a także mechatronikę, automatykę i robotykę.
ODPOWIEDZ