Avalon

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
Czarna Rhian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 18 lipca 2006, 11:37
Lokalizacja: zza proga

Avalon

Post autor: Czarna Rhian »

Chciałam zapytać..czy ktoś oglądał film "Avalon"?
Wczoraj obejrzałam go z przyjacielem (czyt. doszywanym bratem hrhr). Produkcja polsko-japońska. Film science fiction. Nie lubię tego rodzaju filmów, ale ten bardzo mi się spodobał.
Rolę główną gra Małgorzata Foremniak (Zosiaaaa!). Reszta obsady również polska. Film polskojęzyczny. Gorąco polecam.
Marsjan

Re: Avalon

Post autor: Marsjan »

Ja oglądałem tylko już jakiś czas temu. Ja akurat uwielbiam sf głównie w literaturze ale od filmu też nie stronię. Co do Avalon, to ciekawsza od pani Foremniak jest postać reżysera, Mamoru Oshii. To on wyreżyserował m.in. anime Ghost in the Shell.
Mentos
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 7 maja 2006, 16:41

Re: Avalon

Post autor: Mentos »

taaa :)
i poraz kolejny zgadzam sie z przedmówca...
reżyser ten nakrecił wiele juz kulowych anime (i nie tylko)
i serdecznie polecam do zapoznania sie z nimi... tak jak i z wymienionym juz GITH bo warto...
wiele podczas powstawania tego filmu w polsce mozna było sie dowiedzec z "lokalnych, polskich wydawnictw mangowych,w tym czasie prym wiodło KAWAII i tam było jak pamietam bardzo duuuuużo materiałów o tej sprawie :)
i tak na marginesie:
ja tez uwielbiam S-F :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: Avalon

Post autor: Dziecko Kury »

No i muzyka pana Kenji Kawai - do Ghost in the Shell robił. Jak i np. do Dark Water.
Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: z wielu miejsc

Re: Avalon

Post autor: orestes »

tak ale avalon to straszna szmira jest, bo niby o czym to jest w niedalekiej przyszłości ludzie nie maja sie za co utrzymac tylko grają w jakąs śmieszna gre VR . film o nicyzm, tragiczna rola formeniak. gra drewnianie zreszta nawet to nie potrafi tego filmu już bardziej zepsuć. jak dla mnie najgorsza produkcja mamoru oshii
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: Avalon

Post autor: Dziecko Kury »

A kto powiedział, że ludzie nie mają za co żyć i grają tylko w tą grę? Skoro traktujesz film TAK dosłownie, nic dziwnego że Ci się nie podoba...w filmie graczy widzimy z kilkudziesięciu. Jakoś nie wydaje mi się, żeby na tej podstawie można było mówić, iż w świecie filmu "Avalon" ludzie tylko grają w tą grę...no chyba że faktycznie populacja ogranicza się tam do tych kilkudziesięcy osób. ;] A o czym jest film? Mi się zdaje, że o poszukiwaniu i zatracaniu własnego świata. O rzeczywistości. A gra aktorska nie jest drętwa - ona po prostu jest inna. Gdyby ten film był zrealizowany w konwencji anime, pewnie nikt przyjąłby się dużo lepiej...swoją drogą, na zachodzie i w Azji przyjął się naprawdę dobrze - nie to co u nas.
Awatar użytkownika
Czarna Rhian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 18 lipca 2006, 11:37
Lokalizacja: zza proga

Re: Avalon

Post autor: Czarna Rhian »

Heh... Nie sądzę by Małgorzata grała sztywno. To, że gra "trochę inaczej", bo nie jest Panią doktor Burską, nie znaczy, że gra źle. Moim zdaniem grała dobrze, wczuła się w rolę. tematyka filmu może być dla niektórych niezrozumiała, przez co wydaje się on beznadziejny dla innych. No cóż..każdy odbiera to na swój posób...
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: Avalon

Post autor: Dziecko Kury »

A to rola pani Zosi jest dobra? Matko...krytyka powinna być sensowna, tak samo zachwalanie. Postawa "Ty chcesz żeby grała ciągle jak dr Zosia, ona jest dobrą aktorką, ty niedobry ty!" jest bez sensu...czy ktoś Ci mówi, że chce żeby grała jak dr Zosia? Nie...ona zagrała tak, jak musiała - twórca filmu to twórca anime, aktorzy, gdyby podkładali głos do któregoś z nich, nie byliby krytykowani, bo tam właśnie tak się gra. Tak się powinno powiedzieć, a nie wylatywać z tekstami, że komuś już coś nie pasuje bo nie odstawia dr Zosi...
Awatar użytkownika
Czarna Rhian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 18 lipca 2006, 11:37
Lokalizacja: zza proga

Re: Avalon

Post autor: Czarna Rhian »

<wykrzywia sie udając wymądrzanie się Dzieciaka>
Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: z wielu miejsc

Re: Avalon

Post autor: orestes »

wesz generalnie pani foremniak gra jak dla mnie tragicznie więc nie chodzi tutaj ze akurat w tytm filmie zagrala jakąs wyjątkowo. Widzisz mi sie tylko ta produkcja mamoru nie podobała a dlaczego no cóż jakos to do mnie nie przemawia . to taki niby cyber punk ale to jednak nie to. jakos ten świat jesta dla mnie zbyt abstrakcyjny, może rzeczywiście nie zrozumialem tego filmu a może dla człowieka zachodu jest on niezrozumiały. Świat przedstawiony w tym filmie jest jakis wynaturzeniem krzywym zwierciadlem, który na dobra sprawe jest na tyle nierealistyczny że nie trzeba sobie zadawać pytanie czy nie jest to jakś próba futurolgiczego spojrzenia na społeczeństwo. Ktos po prostu przesadził w swoich wyobrażeniach o przyszłości. jin roh dużo bardziej mi sie podobał
Awatar użytkownika
Milten007
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 22:11
Lokalizacja: Cieklin

Re: Avalon

Post autor: Milten007 »

Avalon? Jedynie co mi sie z ta nazwa kojarzy :D to prywatny serwer ...
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: Avalon

Post autor: Dziecko Kury »

Robi wrażenie. Ta wiedza.
Awatar użytkownika
Milten007
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 22:11
Lokalizacja: Cieklin

Re: Avalon

Post autor: Milten007 »

Naprawdę? Dzięki za komplement. :hyhy:
Longinus
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 24 lipca 2008, 12:25

Re: Avalon

Post autor: Longinus »

co do filmu, bardzo interesujacy pomysl ale wykonanie moglo byc lepsze.. no i + w sumie ze krecony w polsce a przeciez to japonski i do tego slynny rezyser :)
Despekt
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 lipca 2008, 19:15
Lokalizacja: tam z tyłu, po prawej stronie

Re: Avalon

Post autor: Despekt »

Fuck, mi się kojarzy jedynie z Toyota Avalon. Ale Zosia Stankiewicz-Burska (chyba tak, prawda?) z czarnymi włosami wygląda co najmniej ciekawie
ODPOWIEDZ