Anime

Filmy polskie i zagraniczne, kino niezależne, seriale ,radio i telewizja.

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: Anime

Postprzez Tulix » 7 września 2016, 15:50

Osobiście polecam apkę na androidzie "Manga Rock" - (Darmowa apka do czytania mang, niestety wszystko po angielsku, ale warto (nawet nauczyc sie tego angielskiego;) - kopalnia złota)
Co do mang jest tego na rynku w cztery doopska i 90% to jak dla mnie kicz. Trudno znaleźć coś ciekawego (szczególnie mi, staremu chłopu;). Nie mniej w tej apce wygrzebałem kilka perełek, które wciągają jak stary dobry odkurzacz.

Polecam mangę "Hetakoi", jest od 18 lat, zaczyna i zapowiada sie banalnie, a juz po pierwszych kilku tomach nie chesz przestac czytac.
Główny bohater to student który lubi czasem moczyć się w lokalnych ciepłych źródłach. Pewnego dnia w takim kurorcie na brzegu gorącego bajorka znajduje niespodziewanie pozostawioną butelkę alkoholu, a za kamieniem - pijaną, gołą i rozwaloną jak żaba na liściu śliczną blondynkę (twarzy biedak nie zobaczył:) Oczywiście wzywa pomoc, opuszcza lokal i udaje ze nic sie nie stalo. Na uczelni okazuje sie ze funkcjonuje klub milosników Onsenów (tych basenów) wiec sie z kolega zapisują. Niespodzianka przychodzi kiedy członkinie (w obecności chłopaków) przy jakiejś okazji wygadują się że jedna z nich niedawno urżnęła się na basenie i obsluga znalazła ją gołą w krzakach. Od tej pory koleżka nie wie jak ma reagować, bo kiedy na nia spojrzy - ma przed oczami tamto "wpomnienie z wycieczki", a nie chce jej robić przykrości.
Historia zapowiada się banalnie, ale to nie jest typowa historia miłosna . Są takie zwroty akcji (i po przebrnięciu przez ten pierwszy cokolwiek śmieszny epizod) ze robi sie z tego bardzo dojrzała i powiedziałbym pełna mądrości życiowej historia. Dawno nic mnie tak nie zauroczyło, super.

Podobnie inna manga tej samej nieżyjącej już niestety autorki - "B-Shock" - czytam właśnie, początek sugeruje naiwną historyjkę a tu "jebut" - staje się poważna (zabawną ale poważną) historią, i też mocno wciąga:) Główny hero tej opowiesci to 21 letni student (znowu), cwaniaczek który pewnego dnia dostaje w łeb i traci przytomność. Okazuje się że padł ofiarą psychopaty profesora uczelni, który jest tak zdesperowany żeby zdobyć studentów (bo jego posada wisi na włosku), że posuwa się do przestępstwa. Zakuwa jego oraz jedną, śliczną dziewczynę z roku w zegarki-bomby które mają wybuchnąć jeśli ci oddalą się od siebie na odległość większą niż on im pozwoli. Założenie jest takie że on będzie się od niej uczył żeby zaliczyc semestr, a w następnym mają się do typa zapisać na zajęcia, inaczej ich nie uwolni.
Na dzień dobry mają jeden metr odległości, co skutkuje niemal katastrofą (gdzie tu mieszkać, za co żyć, ona jest z wyższych sfer a on biednym studencikiem). Profesorek o to nie dba, grozi im ze zdetonuje jak sie wygadają komukolwiek. Mimo banalnego wstępu okazuje się że ten cwanaiczek musi dojrzeć, znaleźć mimo wszystko jakąś pracę (oboje muszą) i jakoś to przeżyć. Bohaterowie kłócą się na potęgę, nic nie zapowiada jakiegokolwiek happy endu, i .,.. czytam, przeczytam to sie dowiem. Kapitalnie sie to czyta, podoba mi sie poczucie humoru autorki:)

Jeszcze jedna Koreańska manhwa (taka kolorowa manga jakby ktos nie kumał) byla super "Skill of Lure" - super sympatyczna historia. Nieporadny koleżka chce podbić serce uczelnianej piękności, a starszy kolega próbuje mu mentorzyć. Chwilami chce się przybić piątkę głównemu bohaterowi bo koleś jest spoko, mimo że życie wcale go nie oszczędza. Fajne i poczytne.

Nie wiem czy coś z tego jest gdzieś po polsku, ale sa swietne i warto. Polecam i pozdrawiam Mangowców :)
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez kornik_drukarz » 28 sierpnia 2017, 12:37

Z anime to ja lubię w zasadzie tylko "Sailor Moon".
kornik_drukarz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez jean123 » 29 września 2017, 14:02

Uwielbiam Sailor Moon! Swojego czasu oglądałam sporo anime i mam ogromny sentyment do tego gatunku.
jean123
Początkujący
Początkujący

Postprzez Jaszczomp » 13 listopada 2017, 11:34

Niegdyś zdarzało mi się oglądać różne serie, w "młodości" haha.

Najlepiej wspominam Gundam Wing, YattaMana, kultowy już u nas Dragon Ball i Slayersów.

Ale czasów, gdy Anime było u nas jak na lekarstwo, a scena Polska była bardzo Undergroundowa już niestety nie wrócą... kto pamięta Kawaii?
Jaszczomp
Debiutant
Debiutant

Poprzednia strona

Powrót do Filmy, seriale, radio i telewizja