Anime

Filmy polskie i zagraniczne, kino niezależne, seriale ,radio i telewizja.

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: Anime

Postprzez Felek477 » 20 stycznia 2010, 18:55

Ja popieram anime takie jak:
death note
bleach
elfen lied
naruto
devil may cry
helsing
i tyle ........xD
Felek477
Początkujący
Początkujący

Postprzez Felek477 » 20 stycznia 2010, 18:56

http://www.Ryuzaki-felek.kreskowka.pl
stronka z anime.... co prawda to jest stronka na profil na kreskowce ale polecam.... naj naj portal
Felek477
Początkujący
Początkujący

Postprzez Pawianus » 10 lipca 2011, 19:59

A ja może odgrzebię temat :P
Ktoś z okolicy interesuje się może jeszcze anime?
Pawianus
Początkujący
Początkujący

Postprzez dawidyo66 » 10 lipca 2011, 20:24

a nom są jescze tacy ludzie ;)
*Bleach
*Deanth Note
*Fairy Tail
*One Piece
*Naruto
*Gunz
*greengreen
*cośtamjeszczebyło
dawidyo66
Guru
Guru

Postprzez Pawianus » 3 sierpnia 2011, 15:01

Widzę, że niewiele osób się odezwało :P
Nie wiem, ale może kogoś to zainteresuje
W Rzeszowie jest pewien klub fanów mangi i anime.
http://hanamirzeszow.com.pl/index.php

Może nic wielkiego ale na pewno warto przeglądnąć.

Wracając jednak do tematu:
*Fullmetal Alchemist
*Darker Than Black
*Nurarihyon no Mago

A właśnie, czy ktoś z tu obecnych wybiera się na B-3ginning do Krakowa?
http://b-3ginning.pl/
Pawianus
Początkujący
Początkujący

Postprzez jesusmyname » 23 marca 2012, 23:44

Ja ostatnio oglądam One Piece, dosyć fajne anime z ''brzydalami'':)
Obrazek
Na bieżąco jestem z Naruto.
Mogę polecić jeszcze Bleach.
Obrazek
jesusmyname
Guru
Guru

Postprzez igom » 1 lipca 2014, 11:53

Od kiedy skończyłam oglądać takie produkcje jak Samurai Champloo, Ergo Proxy, czy Death Note, nie umiem załapać się na nic ciekawego. Może macie jakieś propozycje, które nie zawierają wróżek, super nadprzyrodzonych mocy i bzdurnych postaci?
igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Tulix » 2 lipca 2014, 11:44

@igom
Hej, generalnie wszystko zależy od Twojego wieku i preferencji. Bardzo dużo anime z opisami do oglądnięcia (po polsku i bez ściągania) znajdziesz tutaj: http://www.anime-shinden.info/

"Dziś sam jestem dziadkiem, lecz cóżbym mógł dać mojemu wnuczkowi..."
(quote: reklama niemieckich cukierków;)

Sami z żoną mamy taki problem że anime na sieci jest w cztery d*** ale mało jest "normalnych" i wartościowych produkcji. Trzeba czasem głęboko grzebać.

Obstawiam że reprezentujesz młodzież, więc na lato polecam Ci Triguna, jeśli jeszcze nie widziałaś. Wiek nie gra roli. Pierwsza godzina wciągnęła mnie doszczętnie i pamiętam że lat temu 15 już (ale ten czas leci O_O) oglądnąłem całość chyba w ciągu doby:)

A Cowboy Bebop zna? Rewelacyjna mieszanka sci-fi z westernem, z jazzowym soundtrackiem. MTV Germany puszczały to po 22:00 jakieś 13 lat temu; nie trzeba być fanem anime żeby sie podobał, jedna z perełek.

Jak masz mniej niz 20 lat, mogą Ci się bardzo spodobać "I My Me Strawberry Eggs" ("zajebiaszcza" i trochę naiwna komedia, koleś przebiera sie za nauczycielkę żeby znaleźć pracę. Lata temu bardzo mi się podobało). Może warto powertować dzieła grupy Clamp - Chobitsów nigdy nie zapomnę - genialna historia i humor. Fajny był też xxxHolic, tylko trzeba najpierw wyposażyć się w ogromny zapas rezerwy do kreski (bo jest paskudna)

A jak chcesz powazniejsze kino, to polecam film "Księżniczka i pilot" - zabiera 2 godziny z życiorysu.

Bardzo ciekawe jest nowe "The Wind Rises" Miyazakiego (bardzo "dorosły" film jak na Ghibli) - na Chomikach jest już polskie fanowskie i nieoficjalne wydanie z lektorem (kawał porządnej roboty tak wogóle), ale może nie będę Ci proponował tego co znajdziesz na każdym portalu dla fanów.

8 lat temu we wakacje dobry kumpel podrzucił mi koreańskie anime "Wonderful Days". Zaskoczyło mnie jakością i klimatem - bardzo porządna produkcja, a niektóre cut-scenki z deszczem i muzyką w tle to miodek po prostu - jak ktoś ma romantyczną duszę to szczerze polecam.

Jak lubisz muzykę - "Forest Piano" polecam (jest na anime-shinden z napisami po polsku). Bierz w ciemno - po 30 minutach nie będziesz chciała wstać od ekranu - Disney może pozazdrościć pomysłu i wykonania - dla mnie starego konia to była rewelacja a jakbym był młodszy o te 15 lat to bym chyba temu ołtarzyk w domu postawił;) No ale zawsze lubiłem fortepian, to inny temat:)

A może Mushishi? Jak ktoś lubi akcję to powie pewnie że to nudne; mnie urzekł klimat (wszędzie natura i górskie lasy) i świat który "dyktuje warunki" widzowi - zaczynasz oglądać coś oderwanego od rzeczywistości i patrzyć mimo wszystko przez narzucony pryzmat na to wszystko - bo bez tego trudno to będzie zrozumieć. Dla mnie 10/10, choć może lepiej oglądąć to po 25 roku życia ..??

Tyle ode mnie, mam nadzieję że coś pomogłem.
Pozdrawiam serdecznie:)
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez smerfetka1718 » 3 lipca 2014, 10:47

Felek477 napisał(a):http://www.Ryuzaki-felek.kreskowka.pl
stronka z anime.... co prawda to jest stronka na profil na kreskowce ale polecam.... naj naj portal

Zgadzam się :D
smerfetka1718
Guru
Guru

Postprzez igom » 8 lipca 2014, 13:57

O anime Trigun już gdzieś słyszałam i myślę, że rzeczywiście poświęcę trochę czasu na jego obejrzenie. Swoją drogą dzięki za obszerną wypowiedź i informacje na temat różnych tytułów ;).
igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez neroseg » 14 lipca 2016, 09:52

Mi najbardziej do gustu przypadła Akira
neroseg
Debiutant
Debiutant

Postprzez GrzegorzB » 26 lipca 2016, 11:21

Kiedyś oglądałem wiele anime, teraz po prostu czasu brak. Ale gdy tylko w nocy znajdę czas to nadrabiam Shokugeki no Souma - genialne :)
GrzegorzB
Debiutant
Debiutant

Postprzez Barbara88 » 2 sierpnia 2016, 00:40

A mi się w ogóle to nie podoba. Uważam, że anime jest brzydkie po prostu... Jakoś od dziecka nie mogę się przekonać. Chociaż mój syn ogląda non stop.
Barbara88
Debiutant
Debiutant

Postprzez Martina34 » 24 sierpnia 2016, 22:25

Była kiedyś taka anime o dwóch dziewczynach, które chodzą do specjalnej szkoły sztuk walki i tam poznają chłopaka i o niego rywalizują. Ktoś widział może?
Martina34
Debiutant
Debiutant

Postprzez Strucla2 » 6 września 2016, 23:05

Animacja japońska mnie straszliwie pasjonuje. Uwielbiam taką kreskę i bardzo lubię oglądać szczególnie wieczorami pod kołderką.
Strucla2
Debiutant
Debiutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy, seriale, radio i telewizja