Jakie są wasze ulubione filmy i dlaczego ?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
ilum
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 4 marca 2013, 18:24

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: ilum »

Dekalog
just.smile
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2013, 21:21

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: just.smile »

Próba ogniowa
CzłowiekZwanyŚwinią
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2013, 19:34

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: CzłowiekZwanyŚwinią »

Z filmów polskich z czystym sumieniem polecam:
Wszystkie filmy naszego krajana Wojciech Smarzowskiego:
- Małżowina, Wesele, Dom Zły, Róża i Drogówka( próba definicji i poszukiwanie polskiego kodu genetycznego,rozrachunek z polskimi przywarami)
Prócz tego:
-Lęk wysokości
-33 sceny z życia
-Wino truskawkowe
-Zero
-Senność
Z zagranicznych tak powiedzmy spoza topu to np:
-"Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda"
-Candy
-Shrink
-Między słowami
-Chłopiec w pasiastej piżamie
I parę innych takich.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: dragoness »

Siedmiu samurajów i wersję amerykańską Siedmiu wspaniałych. Niesamowite adaptacje Szekspira w wykonanu Kurosawy, czyli Tron we krwi i Ran No i jeszcze Szósty zmysł i Dwanaście małp, AI
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: Tulix »

"Iluzjonista", "Pan od Muzyki", "Podaj dalej", "Upiór w Operze (2004)"; "City of Angels" - Magiczne pozycje.
dragoness pisze:Siedmiu samurajów i wersję amerykańską Siedmiu wspaniałych. Niesamowite adaptacje Szekspira w wykonanu Kurosawy, czyli Tron we krwi i Ran No i jeszcze Szósty zmysł i Dwanaście małp, AI
Kino Kurosawy jest specyficzne, ale cudowne. "Ame Agaru" - film o dobrym samuraju, czy stary "Pijany Anioł" o lekarzu alkoholiku. Świetne i ponadczasowe.
Jest też kilka perełek wśród animowanych filmów, takich jak "Forest Piano"; "Berserk the Movie", czy wszystko co wyszło z pod szyldu japońskiego studia Ghibli (absolutnie nie robię kryptoreklamy anime;)

A tu wrzucę link do czegoś artystycznego i krótkometrażowego, i chociaż zapowiada się brzydko to ... jakby mój kolega powiedział "miażdży cycki";)
http://www.anime-shinden.info/16412-tsumiki-no-ie.html (trzeba kliknąć "oglądaj online", a potem "Kliknij żeby załadować player z filmem")
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: dragoness »

Właśnie oglądam po raz nie wiadomo który Szyfry wojny. A potem poprawię to pewnie Listami z Iwo Jimy i Sztandarem chwały
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: maciek_11 »

dragoness pisze: A potem poprawię to pewnie Listami z Iwo Jimy i Sztandarem chwały
Te dwie pozycje najlepiej oglądnąć w krótkim odstępie czasu :)

Ja podam kilka '10' z mojej listy Filmweb'u: Filadelfia, Za wszelką cenę, Wykolejony, Ptasiek, Skazani na Shawshank
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: dragoness »

maciek_11 pisze:
dragoness pisze: A potem poprawię to pewnie Listami z Iwo Jimy i Sztandarem chwały
Te dwie pozycje najlepiej oglądnąć w krótkim odstępie czasu :)

Ja podam kilka '10' z mojej listy Filmweb'u: Filadelfia, Za wszelką cenę, Wykolejony, Ptasiek, Skazani na Shawshank
Oooo, zdecydowanie dobre wszystkie. Aha, jakby ktoś chciał obejrzeć wojnę na Pacyfiku z perspektywy drugiej strony, no to oczywiście Yamato, Kamikadze boski wiatr. No i dodatkowo klasyki Tora, tora, tora i Midway
asiamach
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 6 czerwca 2013, 09:50

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: asiamach »

Wczoraj obejrzałam "Super Fly". Doskonała ścieżka dźwiękowa i klimat Nowego Jorku rodem z lat 70.
tess
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 20:07

Re: JAKIE FILMY POLECACIE?

Post autor: tess »

zdecydowanie filmy Smarzowskiego, jeśli chodzi o polskie kino. Równie dobre "Senność" i "Zero"

z kina zagranicznego polecam braci Coen - To nie jest kraj dla starych ludzi, Tajne przez poufne, Prawdziwe męstwo,
Filmy Quentina Tarantino, oczywiście kultowe Pulp Fiction oraz ostatni film Django.
Dobre są również filmy z Leonardo diCaprio, Wyspa tajemnic, Infiltracja, Krwawy diament, Aviator..
świetne role w filmie Agnieszki Holland "Całkowite zaćmienie" i jako mały chłopiec w filmie "Chłopięcy świat"
jest trochę dobrego kina ;)
Mati T
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2013, 19:01

Re: Jakie są wasze ulubione filmy i dlaczego ?

Post autor: Mati T »

wszystkie filmy Sergio Leone - genialny reżyser, który doczekał się całej rzeszy marnych naśladowców.
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: Jakie są wasze ulubione filmy i dlaczego ?

Post autor: President »

Iluzja 2013 - Bardzo dobry film polecam, cały czas aż do końca filmu trzyma w napięciu! ;)
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Jakie są wasze ulubione filmy i dlaczego ?

Post autor: Tulix »

"Fluke" z 1995 (Takie kino familijne; mi zapadło w pamięć na długie lata przez genialną muzykę (rewelacyjnie wpasowana w klimat filmu)
http://www.imdb.com/title/tt0113089/

Widzę że Kolega wyżej poleca kino Ghibli:) Animowane to to, ale każda ich produkcja jest świetna IMHO.

Jeszcze z takich klimatycznych to polecam "City of Angels" (super się ogląda o 1 w nocy na dobrych słuchawkach),
Outlander 2007 (bardzo fajne kino akcji, trochę dark fantasy http://www.imdb.com/title/tt0462465/?ref_=fn_al_tt_2 )
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jakie są wasze ulubione filmy i dlaczego ?

Post autor: juve_fan »

Z ostatnich głośnych produkcji całkowicie in minus zaskoczył mnie Wilk z Wall Street. Mocno przereklamowany film ze zgranym już dziesiątki razy scenariuszem. Gdyby nie świetna rola Di Caprio (za którym osobiście nie przepadam) to żałowałbym tych blisko 3 godzin przed monitorem.

Całkiem przyjemnie oglądało mi się za to Kapitana Phillipsa i choć film tyłka nie urywa to jednak ma coś w sobie fajnego. Smaczku dodaje fakt, że bazuje na prawdziwej historii.

Jednakże zdecydowanym faworytem dla mnie w ciągu ostatnich miesięcy jest "Wyścig". W F1 niewiele jest historii, które zasługują na filmową opowieść. Niki Lauda i jego rywalizacja z Huntem do tej grupy z pewnością należą. Niestety moim zdaniem jest to film, który może wiele stracić, kiedy oglądamy go na kompie. Obejrzałem w kinie i efekty dźwiękowe, a w szczególności ryk silników wbijają w fotel. Nie wiem, czy podobnie będzie przy katowaniu tej produkcji na mały ekranie laptopa.
POLECAM: http://www.youtube.com/watch?v=me3YfZv8f2U
tymo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 lutego 2014, 11:30

Re: Jakie są wasze ulubione filmy i dlaczego ?

Post autor: tymo »

Hannibal - cała seria z Lekterem oraz Czerwony smok
Oni
ODPOWIEDZ