Strona 1 z 3

najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 27 maja 2014, 22:17
przez jadowite bydle
Czcigodni!

W nadchodzących dniach planuję pojawić się w Jaśle. Pragnę by był to czas spędzony w radości, miłości i szczęściu; słowem - chcę zjeść BURGERA. Nie od dziś wiadomo, że jeśli KEBAB jest Królem Gastronomii, to BURGER jest owej gastronomii Cesarzem. Nie masz, a po raz wtóry napiszę, nie masz lepszego nad BURGERA. Wyobraźcie sobie, moi mili, soczyste mięso z dobrze utuczonej krowy albo wieprza. Krowa owa albo wieprz ów, stąpając po delikatnej podkarpackiej trawie spożywa tylko najlepsze źdźbła dobierając je podług swej wiedzy najlepszej, kształtowanej przez tysiące lat genetyki. Z takiego oto wieprza (lub krowy) mięso jest najsmakowitsze, najsubtelniejsze, rozpływające się w ustach i tak dobre jak dobry może być lipcowy poranek na kwieconej łące, po której stąpamy bosymi stopami. Oprócz pysznego mięsiwa BURGER musi mieć w sobie sałatę a pomidora a ogórka. Warzywa te, zebrane wśród podkarpackich pól, dziko rosnące, wyrwane brutalnie Matce Ziemi, winny być soczyste i świeże. Chcę by kojarzyły mi się z domem, z przyjaciółmi i matką rodzicielką, której matczyne dłonie głaszczą mój policzek; chcę by były jak szept matki, która mówi "Jestem dumna z Ciebie synu mój"; chcę by były jak twardy pomruk zadowolenia ojca. Zapytacie "A co z bułką?". A ja powiem - BURGEROWA bułka musi być jak dotyk włosów dziewczęcia o poranku muskających twarz kochanka. Delikatna a przy tym pachnąca. Chrupiąca jak pajda dobrze wypieczonego rękami starego piekarza chleba.

Powiedzcie przyjaciele, gdzie w Jaśle znajdę takiego BURGERA?!

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 27 maja 2014, 22:31
przez jajaślanin
Tylko w Biedronce :super:

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 28 maja 2014, 00:34
przez Harper
Takiego burgera nie zjesz, nie tylko ty o tym marzysz, taka burgerownia z prawdziwego zdarzenia w Jaśle to byloby coś ;)

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 28 maja 2014, 09:06
przez nitro
Dla jednego to kotlet w bułce, dla innego natchnienie literackie :szok:

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 28 maja 2014, 16:11
przez lol666
Niestety, potwierdzam słowa Przedmówców - wszędzie praktycznie te same "kupne" składniki, jedyne co może się różnić to warzywa lub "sosy" (czyt. jakiś keczup lub majonez z najniższej półki). Ale jeżeli już mowa o "mniejszym złu", najlepszego burgera w Jaśle zjadłem paradoksalnie w kebabowni niedaleko dworca, na ul. Staszica 5. Nie jest co prawda formowany na Twoich oczach ze 100% krówki, bułka też jest niewiadomego pochodzenia - na warszawski standard oczywiście nie licz, ale jak na "standard", jaki w powiecie jasielskim spotkasz na każdym kroku, zdecydowanie się wyróżnia.

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 28 maja 2014, 16:36
przez Lyba
Jak ktoś kiedyś będzie w Rzeszowie polecam wybrać się na burgera do Burger Store ;) ceny wysokie ale takich kanapeczek to w życiu nie jedliście ;)

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 28 maja 2014, 20:45
przez smakosz1
Proponuję sprawdzić i ocenić naszego w "IMPRESJI". wszystkie podstawowe składniki tzn. bułka, mięso, deep czosnkowy są własnej produkcji !!! Nie hodujemy sałaty ogórków itp. :) Koszt takiego przysmaku to 6,50. zapraszam.
http://www.facebook.com/impresjajaslo

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 29 maja 2014, 00:46
przez Harper
Ten deep musi miec głęboki smak

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 29 maja 2014, 09:36
przez człowiek z lasu
smakosz1 napisał(a):Proponuję sprawdzić i ocenić naszego w "IMPRESJI". wszystkie podstawowe składniki tzn. bułka, mięso, deep czosnkowy są własnej produkcji !!! Nie hodujemy sałaty ogórków itp. :) Koszt takiego przysmaku to 6,50. zapraszam.
http://www.facebook.com/impresjajaslo
Skoro mięso macie własnej produkcji, to zaproście przy okazji gościa do ubojni, by zobaczył, ile ono ma wspólnego z kwieconą łąką o lipcowym poranku.

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 29 maja 2014, 10:42
przez rkoh
Nie ma w Jaśle porządniej burgerowni z prawdziwego zdarzenia, w większych miastach są, ceny zaczynają się od około 20zł, ale dostajemy kawał dobrego mięcha :D

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 29 maja 2014, 16:25
przez Harper
Bardzo mozliwe, ze taka burgerownia nie utrzymalaby sie w Jasle na dluzsza mete, a szkoda

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 29 maja 2014, 17:31
przez lol666
Harper napisał(a):Bardzo mozliwe, ze taka burgerownia nie utrzymalaby sie w Jasle na dluzsza mete, a szkoda

Nie utrzymałaby się. Większość ludzi jest przyzwyczajona do tego, co mogą spotkać wszędzie - "kupnego" syfu z mikrofali za 6,50 zł. Gdyby nagle pojawiła się burgerownia z prawdziwego zdarzenia, hamburger w niej kosztowałby pewnie prawie 3 razy tyle. A w świadomości większości ludzi (tym bardziej na Podkarpaciu) to po prostu bułka z kotletem - "panie, 15 złotych za hamburgera?! to ja idę na przeciwko, 3 sobie kupię". ;)

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 29 maja 2014, 19:43
przez KrullCebuli
Planuje otworzyć w Jaśle, coś w stylu warszawskiego "Meat Love" ale to jeszcze troche potrwa.
Narazie człowieniu, musisz jadać w takich pseudo knajpach jak "Impresja" specjalizująca sie w kuchni fiusion, gdzie kebaby podaje sie na zmiane z makaronami i rosołem...ewentualnie walnij kebab u Turka lub pizze, w jednej z jasielskich pseudo pizzeri. Ewentualnie idź do "Schabińskich", jedzenie marne ale była tam Magda Gesller.

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 29 maja 2014, 20:35
przez lol666
KrullCebuli napisał(a):Ewentualnie idź do "Schabińskich", jedzenie marne ale była tam Magda Gesller.

Akurat "burgera" u nich odradzam stanowczo. Z tego co wiem, został wprowadzony już po "rewolucjach", więc nie mam pojęcia jak jest z innym jedzeniem, bo nie próbowałem niczego innego. Ale tego czegoś nie nazwałbym nawet burgerem - najzwyczajniejszy sznycel. Do tego gratis jajo sadzone w środku buły (po jakiego...?) i bekon, wysuszony do tego stopnia, że bym połamał sobie zęby, gdybym go "ręcznie" z bułki nie wyciągnął... Jedynie frytki, skrojone na wzór belgijskich były jak najbardziej w porządku. Podkreślam: nic więcej tam nie próbowałem, więc może inne dania są ok, ale ten pseudo-burger jest jednym z najgorszych, jakie w życiu próbowałem.

Re: najlepszy BURGER w Jaśle

PostNapisane: 16 lutego 2018, 14:52
przez malgorzata
Burger w Jaśle nie jest taki zły. Mi się trafił tylko troszkę za zimny... Jadłam też we Wrocławiu zobacz i w Bydgoszczy - równie dobre. Ale najlepsze jadłam w Toruniu. Nikt nie przebije. Jadł ktoś w Toruniu burgera na starówce?