Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

W imieniu organizatorów mam zaszczyt zaprosić na kolejny Marsz Żołnierzy Wyklętych w Jaśle, który odbędzie się 27 lutego na rynku w Jaśle o godzinie 17:00.
Zachęcamy do zabrania biało-czerwonych flag oraz stworzenia okolicznościowych transparentów.
CWP!
link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1540415122951640/
Obrazek
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: grzeh »

to o "Ogniu"
Uroczystości z okazji 69. rocznicy ostatniej walki i śmierci mjr. Józefa Kurasia „Ognia” - z udziałem ministra Macierewicza!
http://wpolityce.pl/historia/282352-uro ... cierewicza

ktoś porówna?
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

dla wspólczesnych tu forumowiczów są to "Żołnerze Wyklęci", dla im współczesnych byli to Żołnierze Przeklęci. Ze ślimaka też współcześnie można zrobić rybę, a z marchewki owoc.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Łyssy »

W kraju,w którym środowiska prawicowe z solidarnościowym rodowodem na swoją ikonę kreują komunistycznego prokuratora stanu wojennego nic już nie powinno dziwić....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6275
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Łyssy pisze:W kraju,w którym środowiska prawicowe z solidarnościowym rodowodem na swoją ikonę kreują komunistycznego prokuratora stanu wojennego nic już nie powinno dziwić....
Taaak... Jak to powiedział Stanisław Lem: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Łyssy »

A to nie Jarosław Kaczyński organizował strajki w Stoczni gdańskiej i stał na przeciw ZOMO ??? Nie on zakładał i kierował solidarnością na Mazowszu ???
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

piotrek pisze:to o "Ogniu" http://wiadomosci.onet.pl/podhale/ogien ... dyta/fe6f5 coś będzie?
Istniało takie coś jak napady pozorowane przez UB w celu dyskretyzacji żołnierzy.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

na pewno tak było wg Ciebie, a Hitler też do nas zawitał 1.09.1939, aby obronić przed agresją sowiecką w 1944-1945 ? ;). Dobra, brnij dalej - chętnie poczytam :). A te bandy UPA po wojnie w Bieszczadach (i obecni ich potomkowie hołdujący banderę hojnie teraz obdarowywani miliardami naszych POdatków), to znowuż przed czym nas broniły? - to też były wyklęte? czy przeklęte?
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

piotrek pisze:na pewno tak było wg Ciebie, a Hitler też do nas zawitał 1.09.1939, aby obronić przed agresją sowiecką w 1944-1945 ? ;). Dobra, brnij dalej - chętnie poczytam :). A te bandy UPA po wojnie w Bieszczadach (i obecni ich potomkowie hołdujący banderę hojnie teraz obdarowywani miliardami naszych POdatków), to znowuż przed czym nas broniły? - to też były wyklęte? czy przeklęte?
Naucz :) się Kolego historii, później poznaj swojego adresata(albo przynajmniej jego poglądy), a na końcu rzucaj/nie rzucaj kalumnie.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

Adresata nie znam, poglądy już znam ;). Jest demokracja można demonstrować co się chce - nawet "kalumnie", ładnej pogody życzę :)

A tak na serio: jakiś tydzień temu jechałem na Podlasie. Po drodze minąłem cmentarz poległych żołnierzy radzieckich. Przed wjazdem tam , jest napis "Cmentarz żołnierzy radzieckich poległych" i teraz wydrapane ale jeszcze widoczne: "w walce z hitlerowskim najeźdźcą". Tak się teraz historia zmieniła, teraz Niemcy pardon naziści to nasi kumple? Jesteś z historią na bieżąco, powinieneś wiedzieć gdzie to jest? Wiesz?
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

piotrek pisze:Adresata nie znam, poglądy już znam ;). Jest demokracja można demonstrować co się chce - nawet "kalumnie", ładnej pogody życzę :)
Nie znasz, nie trafiłeś ani z banderowską ukrainą, ani z nimcami.
Mam szczęście bo na żywo dotykam historii dzięki kpt. Konstantemu.
https://www.youtube.com/watch?v=KwE-AFOoL-M
piotrek pisze:A tak na serio: jakiś tydzień temu jechałem na Podlasie. Po drodze minąłem cmentarz poległych żołnierzy radzieckich. Przed wjazdem tam , jest napis "Cmentarz żołnierzy radzieckich poległych" i teraz wydrapane ale jeszcze widoczne: "w walce z hitlerowskim najeźdźcą". Tak się teraz historia zmieniła, teraz Niemcy pardon naziści to nasi kumple? Jesteś z historią na bieżąco, powinieneś wiedzieć gdzie to jest? Wiesz?
Na Podlasiu, akurat to jest masa takich widoków. Taki region "radziecki".
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

a no tak nie jest! - ja widziałem po raz pierwszy, zalecam koledze wyjazd do umocnień np. Międzyrzecza, tam się odnajdzie. Tak się historia zmieniła. Teraz radzieccy piechurzy są niewarci jasielskiego pomnika (napadali, bili, gwałcili, rabowali?) - a arabscy najeźdźcy mają teraz to wszystko bezkarnie, i to za pieniądze ichnich POdatników. Maszeruj w Jaśle, obyś nigdy nie nie musiał (nie będziesz już miał okazji okazji) rozmawiać z rodzicami tych zabitych przez Twoich "bohaterów". Ładnej pogody życzę.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: lato »

piotrek pisze:to o "Ogniu" http://wiadomosci.onet.pl/podhale/ogien ... dyta/fe6f5 coś będzie?
Proszę odwiedzić Gorce i porozmawiać z ludźmi co sądzą o ,,Ogniu,,Ja byłem,rozmawiałem z historykami,brałem udział w Zlocie Partyzanckim i 100 rocznicy urodzin Mjr.Józefa Kurasia ,,Ognia,, w 2015r. i widziałem łzy wzruszenia w oczach jeszcze żyjących świadków tamtych dni.Obejrzałem także materiały i filmy na temat Ogniowców i samej postaci ich dowódcy.Nie był idealny ale nazywanie go bandytą było modne w czasach gdy władza walczyła z tego typu ludźmi.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

czyli jednak bohater? OK, szkoda że zabici przez niego nie mają głosu :(
ODPOWIEDZ