Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Nie kupuję - tak dla Twojej wiedzy - "żaGieWu" ale na portalu wyborcza.pl czytam różne artykuły o tematyce historycznej. A potem porównuje... Przykro mi, że Twoja wiara w obliczu faktów uległa załamaniu, czego objawem jest niechęć do dalszego kontynuowania dyskusji ze mną. Ale pociesz się, informacja, że prezenty kupują rodzice a nie przynosi ich św. Mikołaj też była dla mnie szokiem. A wtedy miałem 5 lat... A serio mówiąc - bez zbędnej złośliwości - historia jest zbyt skomplikowana by ją widzieć wyłącznie w jednym wymiarze i w jednym kolorze...
Nina
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 15:08

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Nina »

Nie dziwię się że masz poglądy, jakie masz i Twoja znajomość historii jest jaka jest - skoro kształtowana jest na wyborcza.pl. Tak dla obiektywnego poglądu na te "artykuły o tematyce historycznej" - poczytaj jak powstała GW , kim na prawdę jest Michnik i czyje interesy reprezentuje. Ogólnie przeanalizuj strukturę własności głównych "polskich" mediów, zobacz w czyich rękach są opiniotwórcze media w naszym kraju. Ja za te niemieckie już podziękowałam, wolę polskie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Jak chcesz wiedzieć o strukturze własnościowej mediów w Polsce to zaglądnij na portal jagiellonski24.pl...Polecam... Moja znajomość historii - pochwalę się - jest na poziomie nieco wyższym niż Twoja, dlatego mogę Ci zadawać pytania, czym różniła się współpraca z CIA R. Kuklińskiego od współpracy z CIA np. J. Jurzaka, a Ty nie potrafisz mi odpowiedzieć... Niestety, różnica między nami polega na tym, że ja staram się mieć wiedzę, a Ty starasz się mieć wiarę. A sama zapewne wiesz, że z ludźmi głęboko wierzącymi dyskusja o faktach jest dość trudna...
Nina
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 15:08

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Nina »

Widzisz do czego to wszystko, co się wokół nas dzieje prowadzi - do podziałów.
Każdy w coś musi wierzyć, bo to podstawa naszej egzystencji, oboje wierzymy w to, co czytamy, oglądamy. Ani mnie, ani Ciebie nie było tam, gdy działa się ta historia. Czytamy różne informacje, wiadomości i na tej podstawie kształtuje się nasz światopogląd. Nie chodzi o to, żeby się obrażać ale o to, żeby wyrażać swoje opinie. Nie zamierzam nikogo przekonywać do swoich racji, Ty też raczej nie masz szans przekonać mnie do swoich. Więc pozostało się sobie ukłonić i pożegnać.
( Przez pomyłkę napisałam o Kuklińskim generał, a póki co jeszcze ma tytuł pułkownika, choć wniosek o nadanie mu pośmiertnie tytułu generalskiego został złożony - jeśli się nie mylę)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Nie jestem duchownym, bym miał kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać...
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

Zapraszamy jutro o 17:00 na rynek!
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

zabierzcie zapalniczki, "ogień" teraz bohaterem!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:zabierzcie zapalniczki, "ogień" teraz bohaterem!
Czepiłeś się jednego. A może przyjdziesz dla "Inki"?
Awatar użytkownika
sasza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: sasza »

Czas najwyższy aby bohaterami dla obywateli byli: Pilecki,Nil, Inka, Ciepliński itp, zamiast Bolków, Michników, Geremków i Kuroniów.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

dragoness pisze:
piotrek pisze:zabierzcie zapalniczki, "ogień" teraz bohaterem!
Czepiłeś się jednego. A może przyjdziesz dla "Inki"?
takich jednych wtedy trochę było, np.tych co zabijali chłopów uprawiających ziemię po reformie rolnej itp. Teraz to bohaterowie, jak bandera na UPAinie - historię piszą na nowo. Jest łatwiej manipulować, świadków już prawie nie ma.
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

piotrek pisze:
dragoness pisze:
piotrek pisze:zabierzcie zapalniczki, "ogień" teraz bohaterem!
Czepiłeś się jednego. A może przyjdziesz dla "Inki"?
takich jednych wtedy trochę było, np.tych co zabijali chłopów uprawiających ziemię po reformie rolnej itp. Teraz to bohaterowie, jak bandera na UPAinie - historię piszą na nowo. Jest łatwiej manipulować, świadków już prawie nie ma.
Kup lepiej prenumeratę wyborczej bo ostatnio coś podupadli :)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

czytałem to gdzieś w latach 90-tych , mam nadzieję że Wybiórcza prędzej czy później UPAdnie
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

tych co zabijali chłopów uprawiających ziemię po reformie rolnej
Taaak... Podasz jakiś konkretny przykład? Wraz ze źródłem, bym sobie mógł zweryfikować.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Joziiiin »

Sun Tzu pisze:
tych co zabijali chłopów uprawiających ziemię po reformie rolnej
Taaak... Podasz jakiś konkretny przykład? Wraz ze źródłem, bym sobie mógł zweryfikować.
Mój pradziadek dostał za to mocny wpyjerdol do tych "bohaterów"......
ODPOWIEDZ