ciekawe miejsce na weekend??

Ciekawe miejsca, ciekawe historie - forum nie tylko turystyczne :)
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

turysta wiem ze trzeba poszukac.sarkazm z twojej strony zupelnie nie potrzebny...
Ale dzieki za linka :)
Chodzilo mi o to zeby ktos sie wypowiedzial co juz byl zebym nie potrzebnie nie bladzil...
pozdro...
turysta_amator
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 22:00

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: turysta_amator »

rrthc82 pisze:sarkazm z twojej strony zupelnie nie potrzebny...

To nie był sarkazm, tylko dobra rada :) .
rrthc82 pisze:Chodzilo mi o to zeby ktos sie wypowiedzial co juz byl zebym nie potrzebnie nie bladzil...
Błądzić jest rzeczą ludzką :hyhy: , czasem błądząc można znaleźć jeszcze ciekawsze rzeczy... Ponadto, nie kazdy kto był tu i tam, potrafi odpowiednio wytłumaczyć, jak gdzieś trafić, szczególnie jak trafił tam przez przypadek ;) . Ale ciesze się, że podany link przypadł Ci do gustu, bo jest tam opis wielu innym wodospadów w Beskidzie Niskim :ok: .
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

turysta_amator pisze:
rrthc82 pisze:sarkazm z twojej strony zupelnie nie potrzebny...

To nie był sarkazm, tylko dobra rada :) .
rrthc82 pisze:Chodzilo mi o to zeby ktos sie wypowiedzial co juz byl zebym nie potrzebnie nie bladzil...
Błądzić jest rzeczą ludzką :hyhy: , czasem błądząc można znaleźć jeszcze ciekawsze rzeczy... Ponadto, nie kazdy kto był tu i tam, potrafi odpowiednio wytłumaczyć, jak gdzieś trafić, szczególnie jak trafił tam przez przypadek ;) . Ale ciesze się, że podany link przypadł Ci do gustu, bo jest tam opis wielu innym wodospadów w Beskidzie Niskim :ok: .
Skorzystam z niego napewno bo mozna fajne miejscowki znalezc :)
dziekowa :)
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

Turysta a byles morze w Pielgrzymce?
Ponoc tam jak pisza na tym forum z twojego linka tez znajduje sie pare fajnych wodospadow ?
turysta_amator
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 22:00

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: turysta_amator »

rrthc82 pisze:Turysta a byles morze w Pielgrzymce?
Ponoc tam jak pisza na tym forum z twojego linka tez znajduje sie pare fajnych wodospadow ?
Byłem. Na pewno nie są to tak efektowne wodospady jak w Iwli, Wisłoczku, czy w Dołżycy k. Komańczy, ale gdy śniegi na wiosnę schodzą lub jest po opadach deszczu, to całkiem fajnie wyglądają :super: .
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

Spoko
to ja wybieram sie w najblizszy weekend do iwli.
mam nadzieje ze trafie:) hehe...
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

Aktualne zdjecia wodospadu w Iwli.Jesli ktos ma watpliwosci czy warto tam sie wybrac to niech oceni na mojej stronce http://www.memoriesofthc.blogspot.com
zapraszam :)
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

Dajcie namiary na juakas fajna miejscowke.Jakis fajny plener gdzie sa fajne widoczki i gdzie mozna porobic jakies ciekawe foty...
pozdro i z gory dzieki :)
turysta_amator
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 22:00

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: turysta_amator »

Najbliżej Jasła to widoczki masz z gorajowickiej górki :) , nieco dalej Liwocz, Grzywacka Góra i wiele innych górek i góreczek :ok: . A co do ciekawych fotek, to trzeba by wiedzieć co chciałbyś fotografować, bo ciekawe fotki można zrobić wszędzie ;)
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

turysta_amator pisze:Najbliżej Jasła to widoczki masz z gorajowickiej górki :) , nieco dalej Liwocz, Grzywacka Góra i wiele innych górek i góreczek :ok: . A co do ciekawych fotek, to trzeba by wiedzieć co chciałbyś fotografować, bo ciekawe fotki można zrobić wszędzie ;)
Liwocz zaliczylem Katy tez...
interesuje mnie cos takiego jak ten wodospadzik w Iwli:)
Jakas rzeczka :)cos w tym stylu :)
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: Regulator »

A może by tak troszke dalej? Kopalnia Soli Bochnia - obecnie zwiedzanie rozpoczyna się od szybu Campi, na dole 3h z przewodnikiem. Warto :ok:
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: Union »

A ja polecam wybrać się do Sandomierza na ryneczek, następnie Bałtów - dla dzieci i nie tylko, i można wpaść do Czarnolasu w drodze powrotnej. Polecam Sandomierz wieczorem. Bardzo ładnie.
turysta_amator
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 22:00

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: turysta_amator »

rrthc82 pisze:
turysta_amator pisze:Najbliżej Jasła to widoczki masz z gorajowickiej górki :) , nieco dalej Liwocz, Grzywacka Góra i wiele innych górek i góreczek :ok: . A co do ciekawych fotek, to trzeba by wiedzieć co chciałbyś fotografować, bo ciekawe fotki można zrobić wszędzie ;)
Liwocz zaliczylem Katy tez...
interesuje mnie cos takiego jak ten wodospadzik w Iwli:)
Jakas rzeczka :)cos w tym stylu :)
Jak interesują Cię rzeczki, a masz własny środek lokomocji, to polecam wycieczkę w dolinę Wisłoka. Najpierw możesz podskoczyć do Beska i zostawić auto. Tu przejść się zielonym szlakiem w kierunku Mymonia. Przechodzi się tam wzdłuż Wisłoka, po drodze stary młyn, w którego środku wodospadzik, a idąc dalej wzdłuż Wisłoka fajny próg na całej szerokości rzeki. W tym miejscu jest też wlot wody w kierunku wspomnianego młyna. Idąc dalej w kierunku Mymonia dochodzi się do zakola Wisłoka (fajne miejsce na odpoczynek, ognisko), a po lewej ciekawe urwisko skalne. Można się wspiąć jego stokami na samą górę (ale trzeba uważać) i wrócić do Beska drogą, która przechodzi niedaleko łąki graniczącej z urwiskiem. Stąd też widać grodzisko w Mymoniu.

Po tej pieszej wycieczce możesz podjechać dalej w górę Wisłoka wzdłuż Jeziora Sieniawskiego, przez Pastwiska do Rudawki Rymanowskiej. Tu przed pierwszymi zabudowaniami, po lewej stronie jest duża łąka, a w jej głębi widać kolejne urwisko nad Wisłokiem, które zowią ściana Olzy. Ostatnio tam odbywała się impreza, gdzie zjechali się strażacy z regionu z zabytkowymi sikawkami :). Jak dojdziesz do wspomnianej ściany, to po drugiej stronie Wisłoka, jak dobrze posłuchasz i popatrzysz, znajdziesz wodospad, dość wysoki. Podobna urwista ściana znajduje się nieco dalej w górę rzeki, jadąc w kierunku Puław.

Będąc już w tej okolicy, a lubiąc wodne cuda :) , trzeba podjechać dalej w górę Wisłoka i skręcić w prawo do Wisłoczka, do kolejnego wodospau. Wodospad znajduje się tuż przy bazie SKPB Rzeszów. Trzeba wejść tak jak prowadzi czerwony szlak, czyli do bazy i będąc w bazie skręcić na prawo.
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: rrthc82 »

Dzieki Turysta za podsuniecie ciekawych miejscowek...
Juz niebawem zdjecia na moim blogu :)
zapraszam :)
Iwona25
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 09:27

Re: ciekawe miejsce na weekend??

Post autor: Iwona25 »

Byłam na weekend majowy w Dworze Ostoya w Jasionce obok Rzeszowa i muszę przyznać, że naprawdę świetne miejsce. Wielokrotnie wcześniej ludzie je zachwalali, jednak ja byłam do tego sceptycznie nastawiona. Po trzech dniach tam spędzonych stwierdzam, że faktycznie klimat tam panujący jest tak specyficzny, że aż chce się zostać dłużej. Ech, może za rok.
ODPOWIEDZ