Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Tematy związane z drużyną Czarnych

Moderatorzy: colo, paul_proteus

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez landa » 20 stycznia 2018, 09:30

Tak jak pisałem, Nasz Zarząd niech nie bierze tej jałmużny tylko odda klub burmistrzowi i niech ten działa z panem Rausem i paniom Musiałowicz - Czech . Inna sprawa ze jak się ma takich inteligentnych kibiców jak użytkownik wyżej to przestaję się dziwić że Czarni są w taki sposób postrzegani przez opinie publiczną.
landa
Guru
Guru
 
Posty: 197
Dołączył(a): 12 października 2015, 09:16

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez kibic jks1910 » 20 stycznia 2018, 09:38

..a co ja takiego napisałem złego ? Tez mi zależy żeby w Jasle był klub piłkarski ...Jak widać Zarzad nie może przecież liczyc na pomoc Miasta , wiec trzeba sobie jakos radzic ..Jak masz jakies inne propozycje to napisz , może ktoś z tego skorzysta .. :)
kibic jks1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 292
Dołączył(a): 30 sierpnia 2017, 07:47

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez landa » 20 stycznia 2018, 09:50

Ja napisałem wyraźnie, Zarząd złożyć rezygnacje i oddać klub urzędnikom z ratusza. Ty piszesz science fiction o Sobniowie, pracownikach klubowych czy takiej samej dotacji na ten rok jaka była w ubiegłym .
landa
Guru
Guru
 
Posty: 197
Dołączył(a): 12 października 2015, 09:16

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez GCN » 20 stycznia 2018, 10:37

No i porażka.
Będzie brak w kasie klubu (z tego co pisze Lato) 90 tyś.
Nie widzę w Jaśle sponsora (obym się mylił), który by wyłożył na Czarnych taka kasę.
Życzę powodzenia i bogatego sponsora.
Avatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 257
Dołączył(a): 30 lipca 2008, 18:39

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez CZ_1910 » 20 stycznia 2018, 11:39

Oddać Klub Burmistrzowi? On ma Czarnych w [...] głęboko, bo gdyby było inaczej, pojawiał by się choć raz w rundzie na meczu. Widzieliście kogoś z w/w na stadionie przez ostatni rok lub dwa?
Avatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Dołączył(a): 5 czerwca 2009, 13:13

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez Sun Tzu » 20 stycznia 2018, 12:21

landa napisał(a):Tak jak pisałem, Nasz Zarząd niech nie bierze tej jałmużny tylko odda klub burmistrzowi i niech ten działa z panem Rausem i paniom Musiałowicz - Czech . Inna sprawa ze jak się ma takich inteligentnych kibiców jak użytkownik wyżej to przestaję się dziwić że Czarni są w taki sposób postrzegani przez opinie publiczną.


"Czarni" postrzegani są przez pryzmat piłkarzy, działaczy i kibiców, ale zadłużenie Klubu wykreowali działacze (kibice przyczynili się do tego w tym stopniu w jakim Klub musiał płacić kary za ich zachowanie - czyżby kary za rozróby płacili kibice? bo mnie się wydaje, że płacił Klub), bo to oni podejmowali i podejmują decyzję. Przypomnieć, jak to parę lat temu działacze "Czarnych" zafundowali sobie na "okręgówkę" Szalonego i Warzochę? Grali za darmo? Jakoś wyjątkowo dużo na tym forum o zadłużeniu, a jakoś wyjątkowo mało o przyczynach...
Sun Tzu
VIP
VIP
 
Posty: 4310
Dołączył(a): 11 października 2011, 22:55

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez lato » 20 stycznia 2018, 13:28

Sun Tzu bardzo bym Cie prosił abyś ustosunkował się do mojego wpisu wcześniejszego , bo co do tego co teraz napisałeś to uważam dokładnie tak jak ty z tym ze o przyczynach zadłużenia było bardzo dużo postów i dyskusji. Pytanie,jak długo Czarni Jasło będą postrzegani przez pryzmat ludzi kierujących klubem lat temu 10 i więcej w czasach gdy dużo większe pieniądze strumieniem płynęły do klubu z miasta,starostwa czy sponsora firmy Gamrat ? Były prezes klubu jest teraz zresztą radnym miasta Jasła z ramienia partii PIS jest jeszcze kilku innych którzy przed wyborami deklarowali mocne wsparcie dla Czarnych. Sprawa kibiców ,którym zdarzył się wybryk w 2011 r. na meczu z Krosnem nie może być wiecznie argumentem dla ,,wykluczania,, JKS-u z sportowej mapy Jasła. Uważam że skoro obecne władze klubu są chwalone za swoją oszczędną politykę,stawianie na swoich chłopaków,przejrzystość w rachunkowości powinno dać się Nam szansę a nie z uśmiechem na ustach wysłuchiwać racji,kiwać głowami ze zrozumieniem a na koniec stawiać w pewnym stopniu pod ścianą a pieniążki przekierowywać do innych dyscyplin. Po odjęciu kosztów związanych z wynajmowaniem obiektów MOSiR na treningi i mecze czyli zwróceniu miastu około 20 000 zł. zostanie z dotacji kwota około 130 000 zł. i o takich pieniądzach powinniśmy rozmawiać. Nie wiem czy to dużo czy to mało ale wiem że większych oszczędności jak od 5 lat są w klubie być już nie może. To jest ten moment kiedy trzeba sobie odpowiedzieć czy kibicom,miastu ,zawodnikom i całej społeczności lokalnej zależy na CZARNYCH JASŁO czy nie.
lato
VIP
VIP
 
Posty: 2481
Dołączył(a): 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez landa » 20 stycznia 2018, 17:36

Czegoś tutaj nie rozumiem,skoro radny Krzysztof Pec złożył trzy wnioski. Pierwszy dotyczy przesunięcia środków o 30 tys. zł z zadania upowszechniania turystyki poprzez prowadzenie CITiK przeznaczyć na dotacje celowe dla klubów sportowych w ramach ustawy o sporcie i ta poprawka została przyjęta i kwota dotacji dla klubów została zatwierdzona na poziomie 690 tyś. i zapisana w budzecie miasta to jak nagle komisja mogła sama od siebie onbniżyć tą kwotę o 37 tyś. ?
Miasto Jasło wyłoniło oferty przedsięwzięć o charakterze sportowym, które przy wsparciu finansowym pochodzącym z lokalnego budżetu będą realizowane przez miejscowe organizacje w bieżącym roku. Samorząd przeznaczy na ten cel o 37 tysięcy złotych mniej niż rok wcześniej. Największą stratę na dotacji odnotował klub piłkarski „Czarni”.

Oceny i wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu miasta Jasła na 2018 rok, dokonała powołana przez burmistrza komisja w składzie: Elwira Musiałowicz-Czech – drugi zastępca burmistrza miasta Jasła (przewodniczący komisji), Henryk Rak – przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, Michał Rybka – radny Rady Miejskiej Jasła, Paweł Rzońca – sekretarz miasta Jasła, Jerzy Raus – inspektor do spraw sportu w Urzędzie Miasta oraz Sylwia Kopacz-Nadymus – podinspektor do spraw turystyki w Urzędzie Miasta.

Komisja, przy formalnej ocenie wniosków, brała pod uwagę następujące kryteria: znaczenie wnioskowanego projektu dla realizacji zadania publicznego, kalkulację kosztów realizacji zadania w zestawieniu z zakresem rzeczowym oraz możliwość realizacji zadania przez klub sportowy, a także wysokość środków przewidzianych w miejskim budżecie i dotychczasowe wykorzystanie przez wnioskodawców otrzymanych dotacji.

W bieżącym roku kalendarzowym miasto Jasło rozdysponowało na kluby sportowe kwotę 653 tysięcy złotych (rok wcześniej 690 tysięcy złotych). Z lokalnego budżetu sfinansowanych zostanie osiemnaście przedsięwzięć realizowanych przez trzynaście podmiotów. Na wsparcie samorządu miejskiego mogą liczyć następujące dyscypliny: siatkówka, piłka nożna, karate, judo, kickboxing, kolarstwo, pływanie, narciarstwo biegowe, rolkarstwo oraz tenis stołowy.
Kto zyskał, a kto stracił?

W porównaniu z rokiem 2017 obniżono dotacje dla: Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło (o 39 tysięcy złotych) i UKS „MOSiR” – siatkówka kobiet (38 tysięcy złotych).

Zyskali: MKS „MOSiR” – siatkówka mężczyzn (23 tysiące złotych), UKS ASW Judo Jasło (5 tysięcy złotych), OKS „Sobniów” (3 tysiące złotych), Jasielski Klub Kyokushin Karate (2 tysiące złotych), Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe (2 tysiące złotych), Klub Sportowy „SPEED” (2 tysiące złotych), UKS „MOSiR” – judo (2 tysiące złotych), UKS „SPIN” (1 tysiąc złotych).
landa
Guru
Guru
 
Posty: 197
Dołączył(a): 12 października 2015, 09:16

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez -RSP- » 20 stycznia 2018, 18:38

WSZYSCY POD URZĄD!!!! ZŁODZIEJE!
-RSP-
Guru
Guru
 
Posty: 104
Dołączył(a): 27 lipca 2012, 11:23

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez _WHISKEY_ » 20 stycznia 2018, 19:19

Czy można się dowiedzieć ile kosztują Dni Wina ?
Tak oficjalnie bo wiadomo ile kasy idzie pod stołem na gadzety, reklamówki, łapówy i inne gnioty pod ukrytą nazwą.
Ile kasy z budżetu miasta idzie na tzw." Promocję miasta " ?
Jest ktoś morowy i odważny, kto ruszy ten goowniany temat ?

Gdzie i za ile jeżdżą radni i burmistrz ?
Pora głośno o tym powiedzieć, żeby nie było, że zawsze nas będą w ch... robić !
Koniec huśtawki wy burki z białego domu.
Za nasze tam siedzicie i pierdzicie w stołki ! Won !
Avatar użytkownika
_WHISKEY_
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 389
Dołączył(a): 13 lutego 2011, 01:32

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez makeo » 20 stycznia 2018, 20:12

Pamiętam jak dziś, jak p. Burmistrz na pytanie w audycji radiowej przed wyborami, o przyszłość klubu Czarni Jasło odpowiedział, ze trzeba zrobić wszystko, żeby klub ciagle istniał. Teraz należy zadać inne pytanie, w jaki sposób przyczynia się do tego, ze Klub nadal funkcjonuje. Na pewno nie poprzez coroczne ucinanie dotacji na jego działanie.
Avatar użytkownika
makeo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 kwietnia 2013, 11:43

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez czarni-fan 1910 » 20 stycznia 2018, 23:06

czarni-fan 1910 napisał(a):
Sun Tzu napisał(a):
landa napisał(a):Jak wieść po mieście niesie wypływająca z Urzędu Miasta Czarnym Jasło podobno obcięto dotacje o 50 tyś. w stosunku do poprzedniego roku. Panowie z zarządu jeśli to prawda to proponuję Wam , oddajcie klucze do klubu panu burmistrzowi lub jeszcze lepiej pani wiceburmistrz niech zlikwidują w roku wyborczym ten klub całkowicie.


Z logicznego punktu widzenia patrząc - spadek do niższej klasy rozgrywkowej oznacza mniejszą kasę. Tak dzieje się wszędzie. Cóz zatem byłoby dziwnego w tym, gdyby "Czarni" w tym roku dostali mniejszą dotację?

mnie tez to by nie zdziwilo. Liczenie na 200 tys ,to raczej marzenia. Chyba max 150-160 tys.

a nie mowilem.Proponuje sie nie zgodzic na takie dofinansowanie i niech w UM robia korekte ,badz dodatkowe rezerwowe srodki celowe.
czarni-fan 1910
VIP
VIP
 
Posty: 1180
Dołączył(a): 30 października 2011, 21:13

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez _WHISKEY_ » 21 stycznia 2018, 00:01

Avatar użytkownika
_WHISKEY_
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 389
Dołączył(a): 13 lutego 2011, 01:32

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez kuba1975 » 21 stycznia 2018, 09:56

a czego można było sie spodziewać..musi Pabianowi wystarczyć na dni cygańów , oraz na dni walenia wina..
widać jak urzędasom zależy na Czarnych :cisza: :cisza:
kuba1975
VIP
VIP
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 20 października 2010, 12:26

Re: Wsparcie dla klubu Czarni Jasło

Postprzez CYNGIEL » 21 stycznia 2018, 11:40

makeo napisał(a):Pamiętam jak dziś, jak p. Burmistrz na pytanie w audycji radiowej przed wyborami, o przyszłość klubu Czarni Jasło odpowiedział, ze trzeba zrobić wszystko, żeby klub ciagle istniał. Teraz należy zadać inne pytanie, w jaki sposób przyczynia się do tego, ze Klub nadal funkcjonuje. Na pewno nie poprzez coroczne ucinanie dotacji na jego działanie.

O tym musimy pamiętać przy wyborach i o członkach komisji powołanej przez burmistrza do sprawy dzielenia dotacji. :wsciekly: :wstyd:
CYNGIEL
VIP
VIP
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 17 lipca 2011, 10:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyna Czarnych 1910 Jasło

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości