SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: lato »

CYNGIEL pisze:
lato pisze:http://weszlo.com/2017/09/17/pilkarz-klawe-zycie/
Warto poczytać i może wtedy niektórzy zrozumieją że nie można mieć długów i wydawać ponad miarę i że czasami lepiej mieć mniej ale na czas,grać swoimi ludźmi nawet w okręgówce niż napinać się,naobiecywać a potem mieć tak jak w JKS Jarosław.
Przeczytałem.Myślę jednak,że na IV ligę nasz klub stać.
Pod względem finansowym przy wydatkach jakie były w 4 lidze i grze swoimi ludźmi za takie pieniądze jak mieli to tak stać nas na 4 ligę bez żadnych zaległości ,okazało się jednak że sportowo nie daliśmy rady. Jeśli jednak przyjęlibyśmy opcję gry 3-4 zawodnikami o wyższym poziomie piłkarskim z uposażeniem 1500 - 2000 zł. za miesiąc to na pewno nie stać by nas było. Rozmowy były z kilkoma zawodnikami przed startem 4 ligii i takie mieli oczekiwania . Bez sponsora strategicznego bądź też kilku sponsorów dla tego typu zawodników indywidualnych szans nie ma. Brutalna prawda.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: lato »

jajaślanin pisze:Jeśli sytuacja w seniorach została w miarę opanowana , to może pora zacząć "gasić pożar" w juniorach - kolejny mecz i kolejna porażka , tym razem 0-7 , bilans po 7 kolejkach drużyny z najwyższej ligi juniorskiej na Podkarpaciu : 7 gier , 0 punktów , bramki 1- 37 ... A ja zaraz usłyszę , że się czepiam :hyhy:
Aby ugasić jak to nazwałeś pożar w juniorach trzeba mieć 16-18 ludzi do gry na takim wysokim poziomie a w tej chwili w Jaśle takich nie ma i obawiam się że z roku na rok będzie z tym gorzej z powodów jakie zostały delikatnie poruszone w temacie o drużynach młodzieżowych. Nie jesteśmy po prostu jako miasto i jako klub zapewnić chłopcom tego co mają np. w Krośnie i nie chodzi tutaj o finansową stronę.
djrca92
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 września 2017, 21:14

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: djrca92 »

SZACUNEK NALEŻY SIĘ DLA CAŁEGO ZARZĄDU za to że powoli klub wraca na prostą a to jest najważniejsze
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: jajaślanin »

Aby ugasić jak to nazwałeś pożar w juniorach trzeba mieć 16-18 ludzi do gry na takim wysokim poziomie a w tej chwili w Jaśle takich nie ma i obawiam się że z roku na rok będzie z tym gorzej z powodów jakie zostały delikatnie poruszone w temacie o drużynach młodzieżowych. Nie jesteśmy po prostu jako miasto i jako klub zapewnić chłopcom tego co mają np. w Krośnie i nie chodzi tutaj o finansową stronę.[/quote]

Czyli mam rozumieć , że klub odpuszcza walkę o Podkarpacką Ligę Juniorów ? Trochę szkoda , ale skoro ma drużyna dostawać takie baty jak teraz to może to najlepsze wyjście z sytuacji , tylko obawiam się , ze jeśli nic w tym temacie nie będzie robione to za parę lat w ogóle może zabraknąć jasielskich drużyn w rozgrywkach młodzieżowych , a pośrednio będzie miało to wpływ na pierwszą drużynę ...
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: lato »

jajaślanin pisze:Aby ugasić jak to nazwałeś pożar w juniorach trzeba mieć 16-18 ludzi do gry na takim wysokim poziomie a w tej chwili w Jaśle takich nie ma i obawiam się że z roku na rok będzie z tym gorzej z powodów jakie zostały delikatnie poruszone w temacie o drużynach młodzieżowych. Nie jesteśmy po prostu jako miasto i jako klub zapewnić chłopcom tego co mają np. w Krośnie i nie chodzi tutaj o finansową stronę.
Czyli mam rozumieć , że klub odpuszcza walkę o Podkarpacką Ligę Juniorów ? Trochę szkoda , ale skoro ma drużyna dostawać takie baty jak teraz to może to najlepsze wyjście z sytuacji , tylko obawiam się , ze jeśli nic w tym temacie nie będzie robione to za parę lat w ogóle może zabraknąć jasielskich drużyn w rozgrywkach młodzieżowych , a pośrednio będzie miało to wpływ na pierwszą drużynę ...[/quote]
Klub,młodzi zawodnicy i trener nie odpuszczają walki,ale realia są takie że będzie niesamowicie ciężko. Co do reszty postu zgadzam się w zupełności i wspominałem także o tym w innych tematach , tylko nikt nie chce dostrzec tego problemu. Pytanie,co ja osobiście lub tez klub może zrobić w warunkach jasielskich aby chłopcy już w wieku młodzika nie będąc jeszcze zawodnikami Czarnych nie wyjeżdżali z Jasła do Szczecina,Krosna,Warszawy,Rzeszowa,Mielca ? Na czerwcowym spotkaniu w Urzędzie Miasta działaczy UKS 6,AP Jasło,Czarnych Burmistrza oraz radnych padło pytanie Dlaczego rodzice dzieci w wieku 13 lat posyłają dzieci do Krosna(tego lata 6 osób z rocznika 2004) na dalsze szkolenie a nie zostawiają w Jaśle ? odpowiedz przedstawicieli szkółek była prosta,bo tam są obiekty sportowe oraz SMS. Młodzicy z AP swojej klasie rozgrywkowej na koniec sezonu zajęli 4 miejsce a Karpaty były ostatnie,jednak mimo to część chłopców własnie z powodów jakie podałem wcześniej zdecydowała się odejść do Krosna.
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: jajaślanin »

To już temat na szerszą dyskusję , bo nie tylko te czynniki , o których "Lato" napisałeś , decydują o dalszej grze chłopaków w tym czy innym klubie . jeśli ktoś ma rzeczywiście talent to nic nie zatrzyma go przed poszukiwaniem lepszych klubów . Nie wszyscy jednak zostaną "Lewandowskimi" i do takich chłopaków trzeba jakoś dotrzeć.
Ale praca na treningach tez ma duże znaczenie i ogólny rozwój chłopaków - tak jak napisałem to temat na szersza dyskusję , ale szkoda , że piłka młodzieżowa niestety upada w mniejszych ośrodkach ...
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: lato »

jajaślanin pisze:To już temat na szerszą dyskusję , bo nie tylko te czynniki , o których "Lato" napisałeś , decydują o dalszej grze chłopaków w tym czy innym klubie . jeśli ktoś ma rzeczywiście talent to nic nie zatrzyma go przed poszukiwaniem lepszych klubów . Nie wszyscy jednak zostaną "Lewandowskimi" i do takich chłopaków trzeba jakoś dotrzeć.
Ale praca na treningach tez ma duże znaczenie i ogólny rozwój chłopaków - tak jak napisałem to temat na szersza dyskusję , ale szkoda , że piłka młodzieżowa niestety upada w mniejszych ośrodkach ...
Wiesz co,byłem na kilku spotkaniach z rodzicami młodych kandydatów na piłkarzy,zarówno w UKS jak i AP. Sam tez jako ojciec uczestniczyłem w przygodzie mojego dziecka w AP i powiem ci że nie masz chyba świadomości ale w głowach rodziców przynajmniej większości, każde z ich dzieci wydaje się co najmniej Lewandowskim a na pewno tak się im zdaje. Jednak tak jak napisałeś to temat rzeka a przyszłość ? Trudno jej wyczekiwać skoro boisko ze sztuczna nawierzchnią jest jak się okazało wydatkiem nie do przebrnięcia dla Miasta Jasła nie wspominając o budowie stadionu z prawdziwego zdarzenia. Na utworzenie SMS nie mają chęci dyrektorzy szkól a do do klas sportowych brak naboru. Prywatnych inwestorów na budowę obiektów sportowych co najmniej takiej klasy jak w Bykowcach k. Sanoka lub w Krośnie także w Jaśle brak. To miasto Umiera a sporty zespołowe umierają jeden po drugim wraz z Nim.
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: dado »

Pan Jajaslanin chyba marzy o posadzie trenera juniorow w Czarnych. A tak na powaznie to nic dodac,nic ujac do słów Laty. Z podobnymi problemami zmagaja się wszystkie osrodki bez SMSow. Z motywacja do treningów wsrod mlodych ludzi,takich w wieku juniora, jest duuzy problem. Zresztą to nie jest wątek o tym. P.s.w Sanoku tez spadlismy z tej grupy A PLJ i nikt z tego problemu nie robi. Nie mozna sie równać z osrodkami,gdzie trafia wyselekcjonowana juz młodzież. Choćby ich trenowal Guardiola,nie podolaja.
kibic jks1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 07:47

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: kibic jks1910 »

Kiedy ostatnio Czarni Jaslo zorganizowali jakiś turniej dla dzieci w wieku do 14 lat ? Na pewno bylaby okazja żeby się przyjrzeć chłopcom i porozmawiać z rodzicami . Czesc z nich pojdzie do Krosna czy Rzeszowa to nieuniknione , ale większość przestanie w ogóle grac w pilke bo nie dostanie zadnej propozycji z Czarnych ..
kowalski38200
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 8 września 2011, 09:04

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: kowalski38200 »

Problemem jest zarząd, który koncentruje się na spłacie zadłużenia a odpuszcza całkowicie poziom sportowy. Drużyna Juniorów całkowicie się rozsypała. Jedynym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości.
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: jajaślanin »

Może po prostu zbyt wcześnie zaczęli grac w seniorskiej drużynie Czarnych zawodnicy z rocznika 1999 ? Ale wtedy nie bardzo miałby kto grać - bo z kolei nie wszyscy byli juniorzy zostali w klubie i tak się toczy to koło z roku na rok ... Brak ludzi do gry powoduje że niektórzy wcześniej muszą "dojrzeć" do piłki seniorskiej i chyba tu tkwi jeden z głównych problemów drużyny juniorskiej . Co do turniejów to chyba w ogóle w ostatnim czasie jest ich jakby mniej . Swego czasy zespoły juniorskie z powodzeniem walczyły z drużynami ze szkół sportowych i w tabeli były od nich wyżej , choćby ostatnio drużyna trenera Skuby , a wcześniej trenera Podkulskiego - to naprawde szerokie pole do dyskusji i na takim forum na pewno nie dojdziemy jakie są faktyczne przyczyny takiego stanu rzeczy jaki jest , ani tez na pewno nie pojawi się cudowny pomysł na wyjście z tej sytuacji ... Ot i wszystko ode mnie w tym temacie ...
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: CYNGIEL »

kowalski38200 pisze:Problemem jest zarząd, który koncentruje się na spłacie zadłużenia a odpuszcza całkowicie poziom sportowy. Drużyna Juniorów całkowicie się rozsypała. Jedynym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości.
Co wspólnego ma spłata zadłużenia z poziomem sportowym juniorów?Może trochę jaśniej bo nie rozumię. :kwasny:
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: lato »

kibic jks1910 pisze:Kiedy ostatnio Czarni Jaslo zorganizowali jakiś turniej dla dzieci w wieku do 14 lat ? Na pewno bylaby okazja żeby się przyjrzeć chłopcom i porozmawiać z rodzicami . Czesc z nich pojdzie do Krosna czy Rzeszowa to nieuniknione , ale większość przestanie w ogóle grac w pilke bo nie dostanie zadnej propozycji z Czarnych ..
Wybacz ale zabierasz głos kompletnie nieprzygotowany o dyskusji. Poczytaj,popytaj na jakiej zasadzie działa szkolenie w Jaśle,kto decyduje gdzie dany chłopiec gra,jakie propozycje składa klub Czarni adeptom UKS 6 i AP,jak wyglądają rozmowy i ilu przechodzi a ilu odchodzi,dokąd i dlaczego ?. Jeśli odrobisz tą lekcje to będziemy mogli MERYTORYCZNIE podyskutować a na razie to walisz ślepakami bez sensu. Podpowiem że w tym roku faktycznie 6 chłopców poszło do Krosna,nikt do Rzeszowa a 13 pozostałych z tego rocznika zasiliło i tworzy obecnie drużynę trampkarza młodszego Czarnych Jasło po otrzymaniu propozycji gry w Naszym klubie.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: lato »

CYNGIEL pisze:
kowalski38200 pisze:Problemem jest zarząd, który koncentruje się na spłacie zadłużenia a odpuszcza całkowicie poziom sportowy. Drużyna Juniorów całkowicie się rozsypała. Jedynym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości.
Co wspólnego ma spłata zadłużenia z poziomem sportowym juniorów?Może trochę jaśniej bo nie rozumię. :kwasny:
Postprzez kowalski38200 » 03 paź 2013 13:35

Opamiętajcie się Panowie. Osoby zarządzające obecnie CZARNYMI robią wszystko co jest w ich mocy aby utrzymać klub na powierzchni. Można dyskutować na temat trafności niektórych decyzji ale błędów nie robi ten co nic nie robi. Mnie jako kibica bardziej niepokoją posunięcia miasta i MOSiR. Chodzi mi na przykład o oddanie części pomieszczeń na Śniadeckich Akademii Piłkarskiej. Ostatnio na treningu doszło do tego Że w jednej szatni gnieździło się kilka drużyn CZARNYCH Jasło a dzieciaki z akademii zamknęły swoje pomieszczenia na klucz. To straszne co się dzieje w Jaśle. Druga kwestia to proszę o info czy ktoś wie jaka drużyna gra na stadionie przy sportowej (stara NAFTA) Czy to prawda że grają tam NIEGŁOWICE? Jeżeli tak to za jaką kwotę? Czy płaca tyle samo co CZARNI w ubiegłym sezonie. Coś mi się wydaje że za rok w Jaśle będzie sama siatkówka i judo!
CYNGIEL ten gość tak ma,raz pisze że zarząd robi wszystko co może a raz że jest problemem. Cechuje tego użytkownika jedno . Od 2011r. notorycznie jeśli poczytać jego posty,pragnie ogłoszenia upadłości klubu bądź też głosi niespełnione proroctwa o końcu klubu,odkładane z roku na rok . Może kiedyś ,pewnego dnia klub upadnie faktycznie,oby nie i wtedy facet z triumfem w sercu napisze na tym forum,A NIE MÓWIŁEM.
kowalski38200
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 8 września 2011, 09:04

Re: SEZON 2017/2018 klasa okręgowa

Post autor: kowalski38200 »

Upadły Randersi. Leeds Florentina AEK Ateny. Z polskich drużyn Widzew Karpaty i Stał Sanok.
Upadek to najlepsze rozwiazanie!
ODPOWIEDZ