Stadion na Stulecie !

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: jajaślanin »

Temat dotyczy "stadionu na stulecie" dlatego skupiłem się na tym temacie , ale jeśli pytasz to odpowiem : budowa centrum sztuk walki była całkowicie chybionym pomysłem - należało rozbudować istniejącą hale , a nie przeprowadzać jej "pseudoremont" , podobnie budowa parku linowego i toru rowerowego - zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby wytyczenie ścieżek rowerowych w mieście i na jego peryferiach , które mogłyby być też trasami do biegania .
landa
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 257
Rejestracja: 12 października 2015, 09:16

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: landa »

CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: CYNGIEL »

Może Ropczyce to aglomeracja? ;)
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: jajaślanin »

Tylko o ile mnie pamięć nie myli to jest stadion z nawierzchnią trawiastą ... Oczywiście piszę o Ropczycach .
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: Joziiiin »

lato pisze: Szanuję Twój sposób myslenia choć nie zgadzam sie z tezami jakie przedstawiłeś.Mam pytanie,czy wg.Ciebie skoro nie potrzeba w Jasle obiektu sportowego typu boisko ze sztuczną nawierzchnią czy też stadionu la.- piłkarskiego bo o tym pisałem,koniecznością była budowa w tej chwili Centrum Sztuk Walki za gruba kasę ? Moim zdaniem nie było takiej konieczności ale bardzo się cieszę że jest, bo każdy obiekt sportowo - rekreacyjny na terenie miasta Jasła jest inwestycja w zdrowie i młode pokolenia.
A mógłbyś porównać osiągnięcia w sztukach walk w konfrontacji z osiągnięciami Czarnych ???
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: lato »

Joziiiin pisze:
lato pisze: Szanuję Twój sposób myslenia choć nie zgadzam sie z tezami jakie przedstawiłeś.Mam pytanie,czy wg.Ciebie skoro nie potrzeba w Jasle obiektu sportowego typu boisko ze sztuczną nawierzchnią czy też stadionu la.- piłkarskiego bo o tym pisałem,koniecznością była budowa w tej chwili Centrum Sztuk Walki za gruba kasę ? Moim zdaniem nie było takiej konieczności ale bardzo się cieszę że jest, bo każdy obiekt sportowo - rekreacyjny na terenie miasta Jasła jest inwestycja w zdrowie i młode pokolenia.
A mógłbyś porównać osiągnięcia w sztukach walk w konfrontacji z osiągnięciami Czarnych ???
Tak bardzo chętnie napiszę ci na pw. bo to nie ten wątek , pod warunkiem że dogłębnie poznasz specyfikę gier zespołowych i zasadniczą róznicę pomiędzy nimi a sportami indywidualnymi. Dla ułatwienia pytanie,co musi zrobić drużyna Czarnych Jasło aby zostać mistrzem Polski w piłce nożnej a co przedstawiciel jasielskiego karate lub judo? Z jasielskiego podwórka taka sytuacja, chłopak albo dziewczyna trenujący rekreacyjnie pewną dyscypline sportów walki jedzie na Mistrzostwa Polski zgłoszony przez klub i przegrywa jedyną walkę w swojej kategorii na tym turnieju. Zgłoszonych z całej Polski jest tylko 3 lub 4 zawodników.Dziękli temu ze nie ma walk o 3 miejsce jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski.Odpowiedz sobie teraz sam jaką drogę i czas poświęcić musi drużyna złozona z min.18 ludzi grająca w 4 lidze podkarpackiej aby zostać choćby brązowym medalistą MP.
risto
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 430
Rejestracja: 4 lipca 2006, 23:36
Lokalizacja: Jasło

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: risto »

Z czystej ciekawosci bo nie znam tematu, ilu zawodników z Jasła brało udział w ME, MŚ lub IO w sportach walki w kategori seniorów?
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: lato »

Jozin skoro mój post podobnie jak twój został usuniety zajrzyj na pw.
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: President »

Dobrze że powstaje to Centrum Sztuk Walki, w Jaśle coś ruszy i młodzież będzie miała się gdzie ruszyć.
Szkoda tylko że to było nr 1 chodź wydaje mi się ze priorytetem powinna być piłka nożna dla miasta..co jak co ale ten sport reprezentuje najbardziej miasto i to drużynowo, nawet zważając na historie, tradycje.. :oczami:
Czekam...czekam....może się kiedyś doczekam tego prawdziwego stadionu dla Czarnych. ;)
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: Joziiiin »

Jestem z powrotem, cieć mnie zbanowal na chwilkę ;)

Mówicie lato o kwiatuszkach, owszem zdarzają się ale nie zapominajcie też o znaczących sukcesach na międzynarodowych imprezach gdzie jest ostra konkurencja.

A czym mogą się pochwalić piłkarze czarnych ???
kowalski38200
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 8 września 2011, 09:04

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: kowalski38200 »

Jadą JUDOCY na turniej. Na turnieju 50 kategorii wagowych po czterech zawodników w każdej. Uda się wygrać jedną walkę i pudło murowane. Oto całe JUDO :D :D
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: kuba1975 »

Od dawna w Jasle nie ma parcia na piłke.
Jeszcze w latach 90 gdy zakłady pracy dawały dużo kasy na klub to była 3liga,mocna 3liga, były tłumy kibiców na meczach, no i oczywiscie rywale typu Cracovia,Sandecja Unia.Karpaty itd.
no i oczywiscie pokolenie piłkarzy nam sie wtedy udało.
Aco do stadionu to ten istniejący na obecną chwile jest wystarczający.
Mozna by było podnieść trybuny,zadaszyć ale komu... 100-200 osób na meczu
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: Joziiiin »

Jadą Czarni do Piasta Tuczempy - wracają z wp....dolem.... :zalamany:
Pita
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 2010, 14:17

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: Pita »

jajaślanin pisze:Wiele większych miast nie ma boisk ze sztuczną nawierzchnią i radzą sobie winny sposób z przygotowaniami do sezonu .
Wymień jakie to miasta?

Prawda jest taka, że już chyba wszyscy wokół mają lepszą infrastrukturę do gry w piłkę. Boisko ze sztuczną trawą to już nie jest żaden luksus.
takjakby
Guru
Guru
Posty: 117
Rejestracja: 3 października 2014, 09:49

Re: Stadion na Stulecie !

Post autor: takjakby »

Joziiin jak masz tak [...] to nie pisz tu nic najlepiej.
Nikt chyba nie ma na myśli w Jaśle 10-tysiecznika stawiać ale chociaż jeden stadion na miarę 35 tys miasta powinien być. Nowa infrastruktura przyciąga ludzi na pewno zachęca młodych, chyba każdy małolat patrzący na nowy obiekt chciałby na nim zagrac/trenowac co mogło by się przełożyć na wyniki. Stadion to też nie tylko piłka nożna, to wizytówka miasta która może przyciągać wiele imprez, wszystko można połączyć - przyjemne z pożytecznym. U nas 60% meczy na Śniadeckich to pora deszczowa albo okołodeszczowa to też przekłada się na frekwencję.

Dla przykładu stadiony o pojemności ok 2 tys:

Czarni Żagań klasa okręgowa
stadiony.net/stadiony/pol/arena_zagan

Tomasovia Tomaszów Lubelski IV liga
stadiony.net/stadiony/pol/stadion_miejski_w_tomaszowie_lubelskimliga

Izo Arena w Boguchwale itp.

Fajnie że powstało PCSW ale to nie musi zwalniać z podnoszenia atrakcyjności miasta od strony sportowej. Piłka to wciąż najpopularniejszy sport. Przyciągający w Jaśle najwięcej kibiców bo te 200-300os jednak na Judo nie przychodzi co dwa tygodnie nie umniejszajac tej dyscyplinie.
ODPOWIEDZ