Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
Awatar użytkownika
dolo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 384
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 14:28
Lokalizacja: Jasło

Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: dolo »

Kryzys w Siarce Tarnobrzeg. Trener kupuje wodę mineralną!

Jedni z piłkarzy Siarki nie otrzymują poborów od trzech, inni aż od pięciu miesięcy. Podobnie jest z trenerami. Mimo to drużyna nie zamierza strajkować, ale każda cierpliwość ma swój kres.
Trenerzy piłkarzy Siarki Tarnobrzeg Adam Mażysz (z prawej) i Michał Kozłowski zajmują się nie tylko trenowaniem drużyny, ale i przekonywaniem by zawodnicy cierpliwie czekali na należne im pieniądze.

Trenerzy piłkarzy Siarki Tarnobrzeg Adam Mażysz (z prawej) i Michał Kozłowski zajmują się nie tylko trenowaniem drużyny, ale i przekonywaniem by zawodnicy cierpliwie czekali na należne im pieniądze.

Dla większości piłkarzy Siarki granie i trenowanie jest ich pracą, ale jest to praca, za którą nie otrzymują należnych ich pieniędzy.

Irytacja szkoleniowca
Sytuacja jest bardzo zła, ale w przyszłym tygodniu wszystko może rozejść się po kościach. Do klubu spłynąć mają pieniądze z budżetu miasta, zawodnicy mają otrzymać należności. Tyle tylko, że te zaległości miały zostać już dawno wyrównane, najpierw przed tygodniem, później był kolejny termin, następnie mówiono o dacie 2 marca, ale kasy jak nie było tak nie ma.

- Szkoda, że ktoś nas tak zwodzi. Niepotrzebnie podaje się kilka terminów i nie wywiązuje z tego. Rozumiemy trudną sytuację, ale chyba nie tak to miało wyglądać – mówi jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy tarnobrzeskiego klubu Jacek Kuranty.

Jego słowa potwierdzają inni zawodnicy z Rady Drużyny Janusz Hynowski i Paweł Krzemiński.
Mimo trudnej sytuacji gracze Siarki nie zamierzają prote-stować, choć były już głosy mówiące i nie wyjechaniu na mecz czy nie wyjściu na trening.

- Wiemy doskonale o tym, że jakbyśmy zastrajkowali to sami byśmy sobie zaszkodzili – mówi obrońca tarnobrzeskiej drużyny Marcin Stępień.

Miasto pomoże
Bieda w tarnobrzeskiej Siarce aż piszczy, klub od tygodnia nie zapewnia im nawet wody mineralnej do picia. Kupuje ją trener Adam Mażysz wykładając na to swoje prywatne pieniądze.

Zresztą nie tylko na to.

– To moja osobista sprawa, czy kupuję wodę czy nie. Nie chcę o tym mówić – denerwuje się szkoleniowiec.

W sobotę piłkarze Siarki jadą do Radomia na sparingowy mecz z Bronią. Wczoraj dowiedzieli się, że w klubie nie ma pieniędzy na należne im diety, za które miał być kupiony posiłek w drodze powrotnej do Tarnobrzega. Z pomocą pospieszył nie, kto inny jak trener Adam Mażysz, który wyłoży swoje pieniądze na obiad dla zespołu.

- Tak, to prawda, ale w przyszłym tygodniu klub zwróci mi tyle ile wydam, takie są ustalenia – mówi szkoleniowiec, który jest członkiem zarządu tarnobrzeskiego klubu.

Ktos tu kiedys chwalil Siarke ze maja stadion itd a wiec prosze jak u nich wyglada sytuacja finansowa Klubu !
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: darroman »

No i do Tarnobrzega dotarł kryzys. Szkoda. Osobiście nie podoba mi się to, że sponsorzy nie chcą inwestować w kluby z tradycjami (chociażby Siarka grała kiedyś w I lidze) tylko pchają pieniądze w kluby ze wsi. Wiadomo, że to są ich pieniądze i robią z nimi co chcą. Ale kiedyś te pieniądze się skończą i drużyna przestanie istnieć bo do klubu dajmy na to I ligowego takiego Kolejarza czy Niecieczy gmina nie dołoży bo najprościej w świecie nie jest ją na to stać. W piłce trzeba myśleć o przyszłości bo nie sztuka jest dać grubą kasę, naściągać piłkarzy i awansować z ligi do ligi. Sztuka jest trzymać właściwy poziom. Mamy w Polsce wiele takich przykładów. Chociażby Groclin Grodzisk Wielkopolski (kilka lat w Ekstraklasie, gra w Pucharze UEFA), HEKO Czermno, Kmita Zabierzów. Najpewniej podobne będzie z Kolejarzem Stróże i Termalicą Nieciecza. A szkoda bo zamiast w te kluby gdzie na mecz przychodzi 200 widzów, można by zainwestować w taka Wartę Poznań, Pogoń Szczecin, Zawiszę Bydgoszcz czy nawet Resovię i razem z miastem stworzyć solidny klub Ekstraklasy. Ale takie mamy czasy. A szkoda.
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: wlad »

Mało znasz realia, sprawdź sobie frekwencje na meczach Termalici - zdziwisz się... 7 miejsce w I lidze, wyprzedzaja miasta które mają po 200-300 tys. mieszkańców.
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: darroman »

Okey z tą frekwencja na meczach to się źle wyraziłem ale popatrz Nieciecza liczy 726 mieszkańców. Pojemność stadionu to według strony internetowej klubu 2093 miejsca. Miejscowi stanowią mały procent widowni. Reszta to ludzie z okolicznych miejscowości chociażby z Tarnowa, którzy przyjeżdżają oglądać drużyny I ligi. Gdyby Nieciecza grała w V czy nawet IV lidze na mecze przychodziłoby po 200 kibiców. Nie trzeba daleko szukać. Na mecze Partyzanta Targowiska w V lidze przychodziło 100-200 kibiców. Teraz w III lidze tych kibiców jest kilka razy więcej. Sam pojadę tam na mecze z Karpatami czy Stalą Sanok.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: lato »

Co do Niecieczy to powiem tak..żenada i tyle...byłem ,widziałem więcej sie nie wybieram.Byłem takze w Strózach i to samo buraczarnia totalna.My zagramy w 1 lidze jak wygram w totka nie wcześniej na pewno.
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: darroman »

I doszliśmy do konsensusu dyskusji :)
Pepe84
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 marca 2011, 15:33

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: Pepe84 »

wlad nie wiem o co Ci chodzi z tym 7 miejscem??

Co do Niecieczy, Kmity, Partyzanta, Spartakusa, Galicji, Olendra i tak dalej, zawsze jest tak samo. Moment zachwytu wszystkich. Klub wiejski awansuje do wyższych lig. Niezła frekwencja na trybunach. Zachwyt dziennikarzy. Np.Partyzant dostaje Podkarpacka NIKE 2010 jako drużyna roku (nie wiem dlaczego takiej nagrody nie dostała Stalówka, choć jest obecnie najwyżej stającym zespołem z Podkarpacia a przed sezonem była uznawana za pewniaka do spadku wraz z Motorem, albo Stal Sanok która od lat ma duże problemy finansowe a regularnie gra w pucharze Polski z drużynami z 1 ligi a nawet ekstraklasy i w tym roku jest wyżej niż Partyzant, można zadać jeszcze pytanie o Izolator, Resovie i Stal Rz.). Potem wiejski klub dochodzi do kresu możliwości (do tej pory dla LKS była to 1 liga). Kibice sukcesu przestają chodzić na mecze. Frekwencja dramatycznie spada, koszty utrzymania obiektów rosną (lepsza infrastruktura ze względu na wymogi licencyjne), utrzymania zespołu również (brak wychowanków, dalekie wyjazdy, drożsi sędziowie sędziowie). Sponsor wiejskiego klubu widzi że nie ma sensu wydawać więcej kasy na swoją zabawkę, bo koszty wielkie a nikogo to nie interesuje, nawet gorzej bo jak zespół zaczyna przegrywać to wiejscy kibice nie doceniają tego że zespół gra w 1 lidze. Wiejski klub przestaje istnieć przygnieciony długami (HEKO Czermno. Spartakus, Kmita, Galicja)

Ciekawy artykuł o tym zjawisku ze strony Glinika:
http://glinikgorlice.futbolowo.pl/news, ... czas-.html

darroman dziwie mnie Twoje podejście , że pojedziesz do Targowisk na mecz z Karpatami. Sam ulegasz histerii wiejskiej potęgi. Co chcesz tam zobaczyć? Wiejski stadion bez trybun, boisko bez odwodnienia które w marcu będzie przypominało po 15 minutach gry błotnistą sadzawkę. Można tam pojechać i zadać sobie pytanie. Kto dał Partyzantowi licencję na grę u siebie w 3 lidze?

Ja mam uczulenie na LKS w wyższych ligach. Osobiście trzymam mocno zaciśnięte kciuki żeby Nieciecza i Stróże jak najszybciej spadły. Bardzo mnie ucieszyły wyniki wyżej wspomnianych klubów w tej kolejce. Zawiść? Po prostu wolałbym żeby zamiast tych zespołów w 1 lidze grały np. Resovia, Unia T czy Glinik. Wolałbym derby Sandecja - Glinik czy Unia T. a w 3 lidze Karpaty - Czarni niż to co jest teraz.
Ostatnio zmieniony 6 marca 2011, 16:54 przez Pepe84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: darroman »

W tym momencie Cię Pepe nie rozumiem :) piszemy o drużynach wiejskich, które jednak poprzez dobrych piłkarzy i trenerów jakiś tam poziom piłkarski prezentują. Nie jadę do Targowisk oglądać boiska (stadion to za dużo powiedziane) tylko trochę fajnej piłki, której na próżno szukać w naszej okolicy. III liga to już coś biorąc pod uwagę, że u nas są Czarni w IV i długo, długo nic.
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: darroman »

Pepe84 pisze:Ja mam uczulenie na LKS w wyższych ligach. Osobiście trzymam mocno zaciśnięte kciuki żeby Nieciecza i Stróże jak najszybciej spadły. Bardzo mnie ucieszyły wyniki wyżej wspomnianych klubów w tej kolejce. Zawiść? Po prostu wolałbym żeby zamiast tych zespołów w 1 lidze grały np. Resovia, Unia T czy Glinik. Wolałbym derby Sandecja - Glinik czy Unia T. a w 3 lidze Karpaty - Czarni niż to co jest teraz.
I o to własne chodzi. Miejsce tych drużyn w piłce jest owszem ale niech grają sobie spokojnie po okręgówkach. Tam jest ich miejsce. Gdyby potężny sponsor Niecieczy swoje pieniądze zainwestował w Unię Tarnów ta najpewniej teraz spokojnie grałaby w I lidze. Podobnie w Gorlicach gdyby Glinik miał potencjał finansowy Kolejarza.
Pepe84
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 marca 2011, 15:33

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: Pepe84 »

Więc wolałbym z ciekawości pojechać do Krosna na mecz Karpaty Krosno - Stal Sanok albo na jakiś mecz Sandecji. Zobaczysz że mecz w Targowiskach to będzie antyfutbol ze względu na stan murawy, a i za wiele nie zobaczysz bo będzie bardzo dużo ludzi (brak trybun). Jedno wejście na stadion z przeciwnej strony parkingu sprawi że zanim wejdziesz będziesz miał buty mokre :D. Ale spoko, jak chcesz się o tym przekonać to możesz pojechać :D. Chodzi mi tylko o to że wiele osób myśli tak jak Ty. Po prostu ciekawość. Dziennikarze piszą że nie wiadomo co jest w Targowiskach że dobry zespół, poprawiona infrastruktura a na miejscu jest Sodoma i Gomora :D. Kopanina i boisko zamiast stadionu. Dobra piłka to jest niestety dopiero od 1 ligi.

Chciałbym kiedyś dożyć czasów kiedy derby Podkarpacia (Stal S. Czarni. J, Karpaty K.) byłyby na poziomie 1 ligi. To byłyby mecze :D:D:D:D. Teraz czekać żeby Czarni awansowali chociaż do 3 ligi. Też będzie być ciekawie :D:D:D. Tylko z obecną polityką klubu który utrzymuje trenera który nie stawia nie stawia na wychowanków trudno będzie 3 ligę w Jaśle utrzymać :/.
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: darroman »

Nie wiem czy doczekamy takich czasów :niepewny: Obawiam się, że ten trend z LKSami w wyższych ligach się jeszcze długo utrzyma. Tylko czekać aż Tuczempy czy Malawa będą grały w II lidze kosztem Resovii i Stali a Bieździedza wygryzie Czarnych z IV ligi :rotfl:
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: Diego Forlan »

Nawet czytać sie nie da tego że Wy do Buraczanki Targowiska chcecie jechac zeby ogladac "PILKE" czy na Karpaty -Stal;dwa wrogie kluby...Ja jestem kibicem Czarnych i wiem że bedziemy grac na klepisku w Jaśle z Partyzantem w Pucharze ale choćbysmy mieli grac w Gorajowicach na górce to i tak pojde na Czarnych a nie na te :cenzura: kluby bo kocham Czarnych a nie jakies badziewie.I tak jak ktos mądrze napisal-WSZYSTKIM LZS-om won do okregowek-typu Nieciecza;Stróże;Targowiska.Odróżnijmy ziarno od plew.
BR15Cpt
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 18:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: BR15Cpt »

Po co się żyłujecie. Mi to zwisa gdzie grają LKS-y, LZS-y i inne wiejskie potęgi. Nie moja kasa. Skończą jak poprzednicy. To kwestia czasu. W Polsce nie da się zbudować piłki na ligowym poziomie na wsi. Do Hoffenheim jeszcze troche na szczęście nam brakuje...
Awatar użytkownika
dolo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 384
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 14:28
Lokalizacja: Jasło

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: dolo »

Orzel Przeworsk przegral 5-0 w Nisku :kwasny: Jak tak dalej pojdzie to Orzel wyladuje lige nizej :kwasny:
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Podkarpackie Kluby w roznych ligach ( II-III-IV-V liga )

Post autor: lato »

Niestety Dolo , może :( tak być.
ODPOWIEDZ