ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
hydrolog
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, 16:56

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: hydrolog »

chodzi mi tylko o to ze..zdarzyl sie wypadek jakas tam tragedia ludzka a tu od razu oddawajcie krew podpisujcie ze to dla kibicow...trzeba im pomoc...troche to naciagane jak sie mysli o cierpiacych i chorych to o wszystkich....a nie wybiera sie temat dzis sa kibice krew oddam jutro kogos innego cos zlego spotka to nie znam nic mnie to nie obchodzi....... :(
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: lato »

hydrolog pisze:chodzi mi tylko o to ze..zdarzyl sie wypadek jakas tam tragedia ludzka a tu od razu oddawajcie krew podpisujcie ze to dla kibicow...trzeba im pomoc...troche to naciagane jak sie mysli o cierpiacych i chorych to o wszystkich....a nie wybiera sie temat dzis sa kibice krew oddam jutro kogos innego cos zlego spotka to nie znam nic mnie to nie obchodzi....... :(
No to pozwól ze wytłumaczę ci o co chodzi.Masz rodzinę zapewne i teraz moje pytanie,czy gdyby zdarzył się odpukać wypadek w którym ucierpiał by ktoś Ci bliski,to traktował byś ten fakt jak każde inne zdarzenie jakich dziesiątki w Polsce dziennie maja miejsce czy jednak osobiście byłbyś w to zaangażowany?Tak samo w tym przypadku,wypadkowi ulegli kibice piłkarscy wracający z meczu swojej ukochanej drużyny,potrzebna jest krew ,wiec kibic innego klubu w tym przypadku Czarnych Jasło założył temat aby poinformować innych kibiców, użytkowników tego forum ze istnieje możliwość oddania krwi,jako realnej pomocy w imię zasady-,, Śmierć Kibica Jak Śmierć Brata,, . Jeśli nie byleś takim faktem zainteresowany wystarczyło ignorować temat.
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: dawideqq »

Przeciez ta krew nie trafi akurat tam i żaden kibic lechi nie bedzie miał jasielskiej krwi... A taką akcje oddawania krwi powinno sie organizować kilka razy w roku od tak sobie a nie dopiero jak sie gdzies tam cos stanie.
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: Kudłaty »

dawideqq pisze:Przeciez ta krew nie trafi akurat tam i żaden kibic lechi nie bedzie miał jasielskiej krwi... A taką akcje oddawania krwi powinno sie organizować kilka razy w roku od tak sobie a nie dopiero jak sie gdzies tam cos stanie.

codziennie możesz oddać krew:/
Jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: yorker »

dawideqq pisze:Przeciez ta krew nie trafi akurat tam i żaden kibic lechi nie bedzie miał jasielskiej krwi...
No i po co to było ujawniać?!
Jeszcze chłopaki sie zniechęca i w ogóle nie pójdą
dawideqq pisze:A taką akcje oddawania krwi powinno sie organizować kilka razy w roku od tak sobie a nie dopiero jak sie gdzies tam cos stanie.
Normalnie w ciągu roku krwi jest pod dostatkiem, tylko w wakacje, zaczyna jej brakować. Dlatego właśnie w okresie letnim rożni ludzie, różne organizacje i instytucje wespół z RCKiK w całym kraju w tym i w Jaśle takie akcje organizują.
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: Kudłaty »

"No i po co to było ujawniać?!
Jeszcze chłopaki sie zniechęca i w ogóle nie pójdą"


hahaha Dobre
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: Pemek94 »

Ej ludzie, nawet w takim temacie trzeba się "żreć"? Stała się tragedia, zginęło dwóch z kibicowskiej rodziny, na pewno gdyby to był wypadek jakiejś grupy zawodowej także odbywałyby się takie akcje wśród tej grupy zawodowej. Temat został założony by poinformować, że taka akcja w Jaśle także się odbywa, zainteresowani z tego skorzystają i pójdą do szpitala oddać tę krew a nie zainteresowani przeczytają i zamkną zakładkę, jak widać są i tacy, którzy tego nie zrobią i będą się bawić w najlepsze... Gratuluję IQ równego IQ ameby.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: antykieckowy »

Forumowe szczekacze nie przepuszczą żadnej okazji.
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: michalr607 »

oddawajcie krew regularnie wtedy pomożecie tym którzy krwi potrzebują na co dzień.pomożecie wszystkim kibicom również
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: Fps »

Nie wiem czy krwi jest pod dostatkiem... chyba ty masz lepsze informacje niz ja. Nie wyobrażasz sobie chyba, ile potrzeba krwi przy operacjach, potrzeba litrów, a oddajesz tylko 450ml. Rachunek chyba jest prosty. A teraz pomyśl sobie ile dziennie potrzeba wykonać operacji przy których potrzeba znaczących ilości krwi.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: yorker »

Ludzie w całym kraju systematycznie oddają krew. Po oddaniu krew jest transportowana do regionalnego centrum, zazwyczaj w stolicy województwa, tam jest badana głownie pod kątem przeciwciał na WZW i HIV. Takie badania trwaja kilkanaście dni, więc nie ma się co łudzic, że tą krew, która dziś oddacie w Jaśle jutro dostanie ktoś w Toruniu...
Ale każdy powód jest dobry, żeby ludzie zaczęli chodzić oddawać krew regularnie, bo przecież takie tragede są codziennie! Kobiety też mogą oddawać krew nie zaszkodzi im to pomimo ich fizjologi.
Warto poczytać info np.: http://www.darkrwi.info.pl/portal/pokaz ... kroku.html
Seba Kotlina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 291
Rejestracja: 11 lipca 2006, 16:43
Lokalizacja: Jasło

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: Seba Kotlina »

Kłócicie się w temacie, w którym naprawdę to jest zbędne. Nie będę powtarzał tutaj zdania niektórych ale akurat poszła informacja że jest potrzeba żeby oddać krew (informacje z gdańskiego stowarzyszenia Lwy Północy) więc nie widzę problemu żeby poinformować tutaj również kibiców jasielskich o takiej możliwości zwłaszcza tych którzy nie oddają regularnie krwi a może ten wypadek i sytuacja spowoduje że akurat teraz przejdą się do szpitala oddać krew. Na marne to nie pójdzie.

Co do tej informacji że ktoś dostanie akurat jasielską krew to oczywiście pewnie do tej sytuacji nie dojdzie ale istnieje taki rejestr gdzie krew jest przerzucana pomiędzy odpowiednimi bazami. Po to wprowadzili możliwość określenia adresata żeby akurat jeżeli komuś jest potrzebna krew w jakimś regionie Polski a ktoś z drugiego regionu odda krew na jego konto to na pewno krew do niego trafi z tej czy innej bazy.

A Wasze niektóre komentarze są bardziej niż żałosne. Ja staram się regularnie oddawać krew i przeważnie staram się również określać adresata. Mam wtedy przynajmniej poczucie że to ja decyduje komu pomagam. A krwi brakuje zawsze tylko w miesiącach wakacyjnych problem się nawarstwia.
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: dawideqq »

Kudłaty pisze:
codziennie możesz oddać krew:/
Jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj
Haha to idz sam oddawaj codziennie zobaczymy ile dni pociagniesz... :mur:
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: ODDAWANIE KRWI DLA KIBICÓW

Post autor: Fps »

Moderatorzy tego forum, to gatunek wymarły, i powtórzę jeszcze raz moja myśl.

ODDAWAJCIE KREW TO NIE BOLI, A POMAGA
ODPOWIEDZ