wentylacja

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

wentylacja

Post autor: zimny11 »

witam..
od kilku dni zauważyłem że z kratki wentylacyjnej umieszczonej w łazience dmuch mi do środka zimnym powietrzem..
do tej pory tak nie było ,czy to zbyt wysokie cisnienie ,czy może zbyt szczelne okna..
dodam jeszcze że kratka łazienkowa i pokojowa mają wspólny kanał wentylacyjny,ale chyba to nie problem, bo te dwie kratki razem współdziałają już ładnych parę lat.
a i jeszcze jedno.
jak uchyliłem okno to powietrze zostało zasysane przez kratke i płomień z zapalniczki zachowywał sie tak jak powinien, po zamknięciu okna powietrze zostało wdmuchiwane do środka :padam: :piwo:
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: wentylacja

Post autor: Parasol »

Właściwie sam doszedłeś do przyczyny cofającego się powietrza oraz do sposobu na to.
Jeśli w domu ma być wentylacja oraz powietrze z domu ma być usuwane, to musi być źródło powietrza z zewnątrz. Skoro okna są szczelnie wyzamykane, wtedy to co wyleci jednym kominem, wpadnie innym. Jest to głupie rozwiązanie, choćby z tego powodu, że w pomieszczeniu gdzie pojawia się nadmuch z komina wentylacyjnego, wzrasta poziom wilgoci w powietrzu, potem w ścianach i już jest zaproszenie dla grzybów. Do tego zawilgocona ściana szybciej przewodzi ciepło na zewnątrz.
Sposobem na to jest lekkie rozszczelnienie okien, tak, by w kanałach wentylacyjnych powietrze było zasysane na zewnątrz. Wtedy jest zdrowiej, a rachunki za ogrzewanie wbrew intuicji nie wzrosną.
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: wentylacja

Post autor: kuba1975 »

możesz jeszcze spróbować zamontować kratki z zaworkiem zwrotnym,powinny takie w Jaśle być..
i napewno rozszczelnianie
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

Re: wentylacja

Post autor: zimny11 »

dodam jeszcze że w domu mam 2 kominy w jednym jest 4 otwory wentylacyjne i dziala ok.
na drugiej połowie domy komin ma 3 otwory wentylacyjne i z niego do łazienki,pokoju i kotłowni wdmuchuje powietrze z zewnatrz,natomiast jak otworze okno,lub drzwi garazowe jest ok.
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

Re: wentylacja

Post autor: zimny11 »

prosze o odpowiedzi
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: wentylacja

Post autor: Joziiiin »

Ale znalazłeś już odpowiedź...Zbyt szczelne okna. Albo zamykaj je z tzw. rozszczelnieniem albo zamontuj wywietrzniki np Aereco, u mnie pomogło od razu. Przytykanie wentylacji to maksymalna głupota, tak jakbyś założył sobie worek foliowy na głowę. W domu musi być dopływ i odpływ powietrza. Jak brakuje jednego to są potem takie problemy...
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

Re: wentylacja

Post autor: zimny11 »

pół domu jest wentylowana z innego komina tj. kuchnia,pokój dół ,i dwa pokoje na górze i one działają prawidłowo
natomiast kotłownia,łazienka dół,łazienka góra i pokój gora z drugiego i z nich dmucha..
otwarcie na rozszczelnianie nie daje zbyt wiele ,dopiero otwarcie okna np. w łazience daje efekt
dodam jeszcze ze lazienka gora i pokoj gora sa na jednym otworze wentylacyjnym
abitail
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2016, 10:26

Re: wentylacja

Post autor: abitail »

Wentylacja coś ostatnio szwankuje ;/
ODPOWIEDZ