Brak piecy na węgiel/drzewo

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
gosc1989
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 20:38

Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: gosc1989 »

Co myślicie o zakazie produkcji kotłów na węgiel/drzewo, w czym będziemy palić skoro już po sklepach brakuje piecy a nie każdego stać na piec za 10 tyś zł.
machalp
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2013, 04:46

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: machalp »

No właśnie pewnie trzeba zakupić pięć na zaś.
A tak nawiasem gdzie w okolicach można kupić dobry węgiel?
Piotrek_W
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 21 października 2017, 20:29

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: Piotrek_W »

Ale nie zakazali produkcji piecow w ogole, tylko o okreslonych parametrach, tzn. takich nie spelniajacych jakichs tam norm. Zastanow sie - gdyby ludziom zabronic ogrzewac sie w zimie to po tygodniu przymrozkow mielibysmy w Polsce rewolucje.
lukas9314
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 30 listopada 2013, 07:41

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: lukas9314 »

A ja uważam że jest zakaz całkowicie zasadny, są różne metody aby w kopciuchu spalać czyściej i bez dymu, niestety do ludzi to nie dociera. Nie ma to jak rozpalić i nap... wiadro węgla na to. W rodzinie, znajomym tłumaczyłem jak ograniczyć kopcenie, wszyscy patrzą na mnie jak na debila więc jak to mówią płać i płacz.
A propo kotłów nie automatycznych które spełniają wymogi V klasy emisji spalin :

Kocioł MPM Ds produkowany w okolicach Jarosławia 12-14 Kw 3700zł
Kliomosz Viadrus U32 żeliwny cena około 6500 zł
Reszta to wszystko kotły podajnikowe ,
eleniii
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 29 czerwca 2019, 21:02

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: eleniii »

My palimy pelletem. Zamawiam na składzie Sobianek, bardzo dobry skład. Mają opał najwyższej klasy
Jabba
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 lutego 2021, 19:20

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: Jabba »

Przerabiałem ten problem z piecem 2 lata temu. Po długich rozważaniach zdecydowaliśmy się na piec kondensacyjny na gaz. Były obawy z kosztami opału ale po 2 latach mogę śmiało powiedzieć, że to był strzał w 10. Cena za opał jest taka sama jak za palenie paliwem stałym. Odpada magazynowanie rąbanie drewna i co najważniejsze dokładanie i pilnowanie palenia się w piecu. Trzeba się liczyć z kosztami zakupu pieca kondensacyjnego. Piec mam w piwnicy, spaliny wyprowadzone przez ścianę na zewnątrz z pominięciem komina. Jestem przeszczęśliwy.
anielka88
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2 grudnia 2021, 19:34

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: anielka88 »

no teraz to ni wiem jak tak gaz zdrożał, rodzinę moi chyba jednak znów wrócą do pieca. Już się rozglądamy za koza dla nich, tu maja spoko oferte kratki.pl
madzialenkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 27 sierpnia 2022, 23:22

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: madzialenkaa »

Z Kratki.com mamy kominek własnie, teraz to drewnem opalac najkorzystniej juz mamy zapasy na zime. Masakra co sie na rynku zieje
marikka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 1 marca 2022, 08:55

Re: Brak piecy na węgiel/drzewo

Post autor: marikka »

Mamy kominek własnie tez z Kratki.com, polecam markę . a teraz rzeczywiście drewnem palić pozostaje
ODPOWIEDZ