pytanie do posiadaczy laptopów

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Awatar użytkownika
mario
Mistrz
Mistrz
Posty: 98
Rejestracja: 2 maja 2007, 10:35
Lokalizacja: przedmieścia

pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: mario »

Witam.
Mam takie pytanie: Jeśli laptop jest podłączony do zasilania i ma włożoną baterię, to czy szkodzi to baterii?
Karpaty-Divicom
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 15:58

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: Karpaty-Divicom »

mario pisze:Witam.
Mam takie pytanie: Jeśli laptop jest podłączony do zasilania i ma włożoną baterię, to czy szkodzi to baterii?
A co to znaczy "szkodzi"? Bateria podlega normalnemu zużyciu ponieważ laptop cały czas z niej korzysta. Zasilacz służy jedynie do doładowywania baterii. Praca na laptopie z wyjętą baterią jest oczywiście możliwa ale wówczas narażasz na spalenie zasilacz laptopa. Nie, to nie jest ani głupie ani śmieszne. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na prąd komputer po prostu bierze więcej z baterii. W przypadku jej braku musi dobrać go przez zasilacz które niestety w dobie obniżania kosztów i cen sprzętu pracują na granicy możliwości. Mocno zwiększony pobór prądu może w skrajnym przypadku doprowadzić do spalenia zasilacza, choć nie nastąpi to od razu. Reasumując jesli laptopa używasz do pisania tekstów wyjęcie baterii nie powinno być szkodliwe, jesli jednak grasz, przeliczasz, oglądasz filmy słowem robisz dużo rzeczy prądożernych to odradzałbym oszczędzanie na baterii (ostatnio miałem dwa przypadki serwisowania laptopów właśnie używanych bez baterii)
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: GCN »

Jeżeli laptop jest podłączony do zasilania (do sieci) należy wyjmować baterię, to przedłuży jej żywotność (baterię wyjmować jak laptop jest wyłączony). Oczywiście z baterią w laptopie trzeba postępować tak jak z baterią w telefonie. Załadować i rozładować kilka razy oraz starać się niedoładowywać jeżeli nie jest rozładowana do końca.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: winiarz171 »

GCN pisze:Oczywiście z baterią w laptopie trzeba postępować tak jak z baterią w telefonie. Załadować i rozładować kilka razy oraz starać się niedoładowywać jeżeli nie jest rozładowana do końca.
NIEPRAWDA ! :wsciekly:

"Nowe baterie stosowane w laptopach nie wymagają formowania (proces polegający na trzykrotnym pełnym rozładowaniu i naładowaniu baterii). Dzisiaj po prostu, po zakupie komputera montujemy w nim baterię, uruchamiamy i pracujemy aż do wyczerpania się baterii. Następnie przeprowadzamy proces ładowania i znowu pracujemy na baterii. Innymi słowy, po prostu używamy laptopa w normalny sposób."
caly artykuł : http://laptopy.info.pl/artykuly/Baterie ... _dluzej/13
streetracer
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 18:53

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: streetracer »

tak jak wyzej, baterii Li-ion i Li-Polimer nie trzeba formowac aczkowliek im to nie powinno zaszkodzic pod warunkiem ze sie jej nie wyczerpie do ZERA(bo to im szkodzi i to bardzo - ps te baterie bardzo powoli ale jednak sie same rozladowywuja, jezeli wiec rozladujesz baterie do prawie zera a potem nie bedziesz jej ladowac przez miesiac czy dwa moze ulec uszkodzeniu - ciekawostka:). Faktem jest natomiast ze te baterie rozkrecaja sie dopiero po kilku cyklach.
Co do wtyczki moze sobie byc podlaczona caly czas, laptopy to nie komorki i przeplyw pradu jest regulowany przez sterownik zreszta w telefonach juz od dluzszego czasu tez tak jest, naladuje sie i odcina prad.
PROPTI_JASLO
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 29 lipca 2009, 10:58

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: PROPTI_JASLO »

Z czego by nie była zrobiona bateria, należy wyjmować ją podczas dłuższej pracy laptopa na kablu. Oprócz tego jaka jest budowa baterii fizycznie, jest w niej coś takiego jak elektronika i zapamiętywanie ilości cykli ładowania i w pewnym momencie nawet jak bateria technicznie może być dobra, może słabo trzymać. Wtedy ratuje nas już tylko fachowa pomoc elektronika.
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: lukaso »

Karpaty-Divicom i Winiarz171 to jedyni co mądrze mówią...
niesłuchaj pierdoł o wyciąganiu bateri... miałem już 5 laptopów, i NIGDY niewyciągałem bateri!
tak czy siak po 2 latach każda bateria będzie trzymać 10 minut...
ewciak
Mistrz
Mistrz
Posty: 95
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:30

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: ewciak »

gdzie można kupić w Jaśle baterie do laptopa ? i w jakich mniej więcej cenach można ją dostać ? :hyhy:
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: jjaa18+ »

ja mam troche inne pytanie mam nowego laptopa z anglii z angielskim windowsem i chcialam sie dowiedziec gdzie w jasle i za ile moge tego windowsa zmienic na polski i czy zmieni sie jezyk w laptopie na polski nie znam sie na tym dlatego pytam z gory dziekuje za odpowiedzi
PEDROBCN
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 17 marca 2012, 08:31

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: PEDROBCN »

jaki to problem zrobić polskiego windowsa wgrywasz z płyty cd polskiego i jest ok a język to masz w ustawieniach windowsa
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: jjaa18+ »

chyba najpierw trzeba usunac tego windowsa ktory jext w laptopie(widows 7po angielsku)a potem wgrac polskiego a poza tym w ustawienach na laptopie nie ma jezyka polskiego gdyby byl to bym go ustawila(laptop byl kupiony w anglii posiada angielskie cale oprogramowanie)dlatego chcialabym wiedziec kto i za ile mi to zrobi
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: clashtorny »

Nic nie trzeba usuwać na stronie microsoftu jest plik spolszczający windowsa należy go pobrać zainstalować i z tego co pamiętam albo zmienić ustawienia języka albo sam się zmieni :) Jeśli masz windowsa 7 to tu jest opisane krok po kroku co zrobić http://www.windows7.pl/forum/index.php/ ... 407.0.html
Co do baterii to się jej nie wyjmuje!!! Ona ma pracować na stałym zasilaniu. Kumpel też się bawił w wyciąganie baterii i któregoś dnia wogóle nie mógł odpalić laptopa :D
Awatar użytkownika
kwas
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 28 marca 2012, 00:21

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: kwas »

jjaa18+ pisze:ja mam troche inne pytanie mam nowego laptopa z anglii z angielskim windowsem i chcialam sie dowiedziec gdzie w jasle i za ile moge tego windowsa zmienic na polski i czy zmieni sie jezyk w laptopie na polski nie znam sie na tym dlatego pytam z gory dziekuje za odpowiedzi
Wystarczy wejść na stronę: http://www.windows7forum.pl/windows-7-r ... enie-772-t ściągnąć odpowiednie spolszczenie i zainstalować.
ewciak
Mistrz
Mistrz
Posty: 95
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:30

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: ewciak »

to pomoże ktoś w sprawie tej baterii do laptopa ????????? :P
Awatar użytkownika
Fresh
Guru
Guru
Posty: 166
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 16:35

Re: pytanie do posiadaczy laptopów

Post autor: Fresh »

Cieżko powiedzieć. Bateria tak czy tak się zużywa i nic na to nie poradzisz.
ODPOWIEDZ